زایمان طبیعی به روش لاماز را بشناسید (بخش دوم)

زایمان طبیعی به روش لاماز را بشناسید (بخش دوم)

در زایمان طبیعی به روش لاماز را بشناسید (بخش اول) با زایمان طبیعی به روش لاماز آشنا شدید در ادامه می خوانید..

آموزش روش تنفس درست حین زایمان طبیعی :

آموزش روش تنفس درست، کار ویژه ای است که در دوره های زایمان طبیعی لاماز آموزش داده می شود. شما به عنوان یک مادر باردار، در این دوره ها یاد می گیرید که نیاز به تنفس عمیق به منظور "پاکسازی" نفس خود دارید و به دنبال یادگیری انواع مختلف روند دم و بازدم درست در زمان زایمان طبیعی خواهید بود. این ایده-ها، کمک زیادی به تمرکز شما برای کاهش درد در هنگام زایمان طبیعی خواهد کرد.

جوانب مثبت و منفی استفاده از روش زایمان طبیعی لاماز :

در حالی که روش زایمان طبیعی لاماز برای تولد نوزادان از محبوبیت زیادی برخوردار است، اما این روش اشکالاتی هم دارد. برای اینکه خود و نوزادتان را از مشکلات این روش در امان نگه دارید شما نیاز به یادگیری هر دو جنبه مثبت و منفی روند زایمان طبیعی به کمک لاماز دارید، تا بتوانید تصمیم آگاهانه ای در این مورد بگیرید.

مزایای استفاده از روش زایمان طبیعی لاماز برای تولد نوزاد خود :

1. روش زایمان طبیعی لاماز، از زایمان طبیعی نوزادان پشتیبانی کرده و به استفاده از داروها تکیه نمی کند. امروزه کلاس های زایمان طبیعی لاماز شامل مشاوره روانی مادران باردار هم می باشد که به زنان حامله برای درک بهتر فرایند تولد نوزادشان کمک کرده و از بروز استرس غیر ضروری در آن ها به هنگام آغاز درد زایمان جلوگیری به عمل خواهد آورد.
2. استفاده از این روش کمک می کند تا زنان باردار از عهده اضطراب و ترس مربوط به زایمان طبیعی برآیند.
3. آموزش روش های زایمان طبیعی لاماز شامل حال شریک زندگی زنان حامله هم به منظور حمایت عاطفی از همسر باردارشان در هنگام زایمان طبیعی می شود. به یاد داشته باشید که افزایش حمایت از زنان باردار توسط همسرشان، به انجام بهتر روند کار زایمان طبیعی کمک فراوانی خواهد کرد.

zayman-tabiy-r5.jpg

معایب روش زایمان طبیعی لاماز برای تولد نوزاد خود:

1. به یاد داشته باشید حتی زمانی که کلاس های زایمان طبیعی لاماز را انتخاب می کنید و سعی دارید خود را به بهترین سطح آموزش درمورد زایمان فرزند خود برسانید، ممکن است حتی این آموزش ها هم برای از بین بردن درد زایمان کافی نباشد، چون درد ناشی از زایمان طبیعی بخشی جدایی ناپذیر از این فرایند محسوب می شود.
2. ممکن است اثرات استفاده از روش زایمان طبیعی لاماز برای از بین بردن درد در شما مادر باردار حداقل باشد، اما طرفداران استفاده از این روش ادعا می کنندکه مزایای روانی و فیزیولوژیکی این روش غیرقابل چشم پوشی است.
3. استفاده از روش زایمان طبیعی لاماز نیاز به صبر زیاد و انجام عمل دقیق دارد، که ممکن است برای همه زنان باردار امکان پذیر نباشد.
4. همچنین، چون حضور در این کلاس های زایمان طبیعی لاماز پرهزینه است، به همین دلیل هر کسی توانایی پرداخت آن را ندارد.

اگر شما به عنوان یک مادر باردار نگران درد زیاد در هنگام زایمان طبیعی هستید، حتما با دکتر معالج خود مشورت کرده و برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد استفاده از روش زایمان طبیعی لاماز از او راهنمایی بخواهید.

 روش هایی برای سرعت بخشیدن به زایمان طبیعی وجود دارد که می توانید در زایمان طبیعی و راه های موثر بر سرعت بخشیدن آن بخوانید.

 

نظر (4)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام وخسته نباشید , آیا همه خانم ها میتوانند در کلاس های زایمان لاماز شرکت کنند؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم , نخیر چون حضور در این کلاس های زایمان طبیعی لاماز پرهزینه است، به همین دلیل هر کسی توانایی پرداخت آن را ندارد.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام وخسته نباشید, حمایت همسر در زمان زایمان چقدر تاثیر دارد؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم , افزایش حمایت از زنان باردار توسط همسرشان، به انجام بهتر روند کار زایمان طبیعی کمک فراوانی خواهد کرد.

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/