زایمان طبیعی به روش لاماز را بشناسید (بخش اول)

زایمان طبیعی به روش لاماز را بشناسید (بخش اول)

آیا شما به عنوان یک مادر باردار، به دنبال راهی آسان برای ورود فرزند کوچک خود به جمع خانواده هستید؟ آیا شما آرزو می کنید که یک نوزاد پرتنش و استرس زا را در موعد مقرر به دنیا آورید، تا همیشه در اطرافتان باشد؟ خوب، اگر شما مادر باردار در حال تجربه کردن ترکیبی از این احساسات در رابطه با نوزادی هستید که به زودی به جمع خانواده شما خواهد پیوست، خواندن این مقاله و استفاده از ایده های خوب برای داشتن یک زایمان طبیعی راحت، ضروری خواهد بود.
همیشه به خاطر داشته باشید که تولد یک نوزاد مرحله بسیار مهمی در زندگی هر مادر می باشد که آثار آن مطمئنا تا آخر عمر او در بدن مادر باقی خواد ماند. با این حال، می توان ادعا کرد که روند زایمان طبیعی، یک فرآیند دردناک و پر از عوارض گوناگون است. برای کاهش این دردها و جلوگیری از عوارض مربوط به زایمان طبیعی معمولا پزشکان توصیه می کنند که مادر فرزند خود را از طریق عمل سزارین به دنیا بیاورد. اما، اگر عمل جراحی سزارین برای سلامتی بدن شما مضر باشد، ممکن است روش "زایمان طبیعی به روش لاماز" را برای به دنیا آوردن فرزند شما توصیه کنند. آیا می دانستید که زایمان طبیعی به روش لاماز، می تواند کمک زیادی به کاهش درد در مادر باردار کرده و جلوی از دست دادن بیش از حد خون را در مادر باردار بگیرد؟ آیا شما به عنوان یک مادر باردار، مشتاق دانستن اطلاعات بیشتری در مورد زایمان طبیعی به روش لاماز هستید؟ پس، حتما این مقاله را مطالعه و بررسی نمایید!

حقایقی که باید در مورد زایمان طبیعی به روش لاماز بدانید:

نام این روش زایمان از نام دکتر فرناند لاماز، یک پزشک فرانسوی گرفته شده است. در واقع، بهتر است بدانید که زایمان طبیعی به روش لاماز، یک تکنیک محبوب و راحت برای آماده سازی بدن مادر به منظور زایمان طبیعی می باشد. طراحی و توسعه آن درسال 1950 انجام گرفته و محبوبیت آن مانند بمبی در سراسر جهان گسترش یافته است.
این روش شامل استفاده از تکنیک های تنفسی مادر برای کنترل و کاهش درد در هنگام زایمان طبیعی است. با این حال، مانند هر روش دیگر پزشکی دامنه آن با گذشت زمان گسترش یافته است. روش بین المللی زایمان طبیعی لاماز می گوید: " حضور مادر باردار در کلاس های آموزشی نه تنها به آن ها، مقابله با دردهای زایمان طبیعی را آموزش می دهد، بلکه برای آماده شدن بدن مادر به منظور فرایند زایمان طبیعی نیز بهتر خواهد بود." در زایمان طبیعی به روش لاماز انجام تنفس عمیق، بخش مهمی از فرآیند به حساب می آید.
در حالی که فلسفه زایمان طبیعی به روش لاماز در تولد نوزاد، به راهکار طبیعی و سالم بدون مداخلات پزشکی معمول تمرکز دارد، اما برای بعضی از زنان باردار در مورد مداخلات پزشکی هم آموزش هایی داده می شود. در این روش به مادر باردار توضیح داده خواهد شد که چگونه در برخی شرایط ممکن است به استفاده از داروها و یا حتی به جراحی هم نیاز پیدا شود. به یاد داشته باشید که هم زن باردار و هم شریک زندگی او می توانند در این کلاس ها ثبت نام کنند.

zayman-tabiy-g6.jpg

جزئیات نکات آموزش داده شده برای مادر باردار در یک کلاس زایمان طبیعی به روش لاماز:

شرکت درکلاس های زایمان طبیعی به روش لاماز ممکن است کمک زیادی به یک زن باردار، به منظور داشتن یک زایمان طبیعی و بدون درد بکند. راهکارهای ارائه شده در این روش، عبارتند از:
• در این دوران، به مادر باردار کمک می کنند تا فیلم تولد واقعی و زایمان طبیعی را تماشا کند.
• در تمرکز کردن بر روی تکنیک های تنفس، برای تسهیل کار زایمان کمک زیادی خواهند نمود.
• راه هایی برای فعال باقی ماندن بدن مادر، در هنگام زایمان ارائه خواهند داد.
• همچنین در این کلاس ها، استراتژی های لازم را برای زایمان طبیعی طراحی کرده و به اعمال تکنیک های تمدد اعصاب کمک زیادی می کنند.
• راهنمای هایی برای همسر زن باردار، برای تشویق و حمایت از همسر خود در هنگام زایمان طبیعی را ارائه خواهند داد.
• همچنین، در این دوره ها در مورد عوارضی که ممکن است بعد زایمان طبیعی در بدن مادر روی دهد، آموزش هایی داده شده و روش هایی را که انجام آن ها برای جلوگیری از عوارض به وجود آمده، لازم به نظر می رسد، ارائه خواهند داد.
• راهنمایی را که در مورد تولد نوزاد و تغذیه او با شیر مادر لازم است، هم آموزش خواهند داد.
• علاوه بر این ها، شرکت در این کلاس ها، به برقراری ارتباط اولیه مادر با نوزاد خودش هم کمک زیادی خواهد نمود.
محل برگزاری کلاس های لاماز می تواند مطب دکتر معالج شما و یا یک اتاق آموزشی در بیمارستانی باشد که مادر تصمیم دارد فرزند خود را در آن به دنیا آورد.
با خواندن زایمان طبیعی به روش لاماز را بشناسید (بخش دوم) می توانید اطلاعات بیشتری در مورد روش لاماز کسب کنید. 

نظر (4)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام وخسته نباشید, روش بین المللی زایمان طبیعی چه چیزی را آموزش میدهد؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم , روش بین المللی زایمان طبیعی لاماز می گوید: " حضور مادر باردار در کلاس های آموزشی نه تنها به آن ها، مقابله با دردهای زایمان طبیعی را آموزش می دهد، بلکه برای آماده شدن بدن مادر به منظور فرایند زایمان طبیعی نیز بهتر خواهد بود."

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و خسته نباشید , زایمان طبیعی لاماز چیست؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم , زایمان طبیعی به روش لاماز، یک تکنیک محبوب و راحت برای آماده سازی بدن مادر به منظور زایمان طبیعی می باشد.

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/