مراحل سزارین از شروع تا پایان (بخش دوم)

مراحل سزارین از شروع تا پایان (بخش دوم)

در مراحل سزارین از شروع تا پایان (بخش اول) احساسی که مادران با نزدیک شدن به زمان زایمان دارند و سه مرحله از زمان ورود مادر به اتاق سزارین گفته شد ، در ادامه هفت مرحله که در اتاق سزارین رخ می دهد را خواهید خواند.

4. شما بین عمل سزارین، وقفه ای بزرگ احساس خواهید کرد:

شما به طور ناگهانی احساس خواهید کرد که جراحان بعد از اسکالپل و خارج نمودن نوزاد از داخل رحم، قبل از اینکه شکم شما را به طور کامل دوخته باشند، اتاق عمل را ترک می کند. این فکر که چگونه یک دکتر جراح، وقفه ای بزرگ در میان جراحی خود ایجاد می کند، شما را بیشتر نگران خواهد کرد. بعد از رفتن جراح، کادر جراحی به شما مادر عزیز خواهند گفت که ممکن است در این مرحله برخی فشارها و دردها را تجربه کنید و زیاد نگران نباشید.

5. در عمل سزارین مادر ، نوزاد خود را مانند زایمان طبیعی، فورا لمس نخواهد کرد:

نباید انتظار داشت که دیدن ، بوسیدن و شنیدن صدای نوزاد مانند زایمان طبیعی، بلافاصله بعد از عمل سزارین و در اتاق عمل اتفاق بیافتد. در عین حال باید به یاد داشته باشید که نوزادتان اولین بار در عمل سزارین با شیر خشک تغذیه خواهد شد. بنابراین تعجب نکنید اگر نوزادتان را به فردی از نزدیکانتان تحویل داده و تغذیه او را تا زمانی که شما قادر به پرستاری از او باشید با شیشه شیر انجام دهند.

6. بعد از عمل سزارین و انبوهی از قرص ها :

بعد از عمل جراحی، مصرف قرص ها و کپسول ها به شما مادران کمک خواهد کرد تا به زودی شفا یافته و دردتان کاهش یابد. این تسکین حتی بیشتر از آنچه که شما فکر می کردید، سریع خواهد بود. اگر شما بعد از اتمام جراحی سزارین احساس درد نمی کنید، بدانید که پزشک معالجتان داروهای فوق العاده قدرتمندی را برای پوشش دادن درد شما استفاده کرده است، اما شرایط حاضر به این معنا نیست که شما به همین زودی بهبود یافته اید. دردها و ضعف های به وجود آمده در اثر جراحی برای چند ماه آینده هم در بدن شما به عنوان یک مادر جدید باقی خواهد ماند!

sezariyan-i3.jpg

7. تولید شیر در مادر می تواند بعد از جراحی سزارین، خیلی کم باشد:

از آنجا که عمل سزارین بر خلاف زایمان طبیعی می باشد، به همین دلیل در بسیاری زنان سطح ترشح شیر پایین خواهد بود. آن ها حتی ممکن است با استفاده از ابرازآلات گوناگون، به سختی ترشح شیر را تحریک کنند. به یاد داشته باشید که شما بعد از جراحی، می توانید از دکترتان درخواست تجویز داروهایی را بکنید که به تولید شیر بیشتر در مادر کمک می کنند و از مواد غذایی افزایش دهنده شیر مادر استفاده کنید.

8. کارهایی را بعد از عمل سزارین نمی توانید انجام دهید :

بعد از عمل سزارین، خنده با صدای بلند برای مادر جایز نیست. خندیدن با صدای بلند ممکن است سبب پاره شدن بخیه ها در فرد جراحی شده شود. بنابراین اگر بعد از عمل سزارین، فرد شوخ طبعی در کنارتان است و شما را می خنداند، با توقف صدای بلند خودتان آرام لبخند بزنید.

9. ایجاد خارش در اطراف منطقه برش داده شده بعد از عمل سزارین:

مدتی بعد از انجام عمل سزارین وقتی که زخم شکم شما در حال بهبود یافتن باشد، شما در اطراف آن منطقه خارش شدیدی احساس خواهید کرد، طوری که دلتان می خواهد اطراف و خود زخم را به شدت خارش دهید. به خاطر داشته باشید که دگرگونی هایی در زیر پوست شما اتفاق می افتد، به همین دلیل اگر شما لایه رویی شکم را بخارانید، بخیه ها هم از هم باز خواهند شد. بنابراین شما مجاز نیستید تا هرگونه مانوری بر روی شکم زخمی خودتان که هنوز به خوبی التیام نیافته است، انجام دهید. همچنین، بعد از انجام عمل سزارین گرفتگی عضلات را که ممکن است آخرین یادآوری از دوران بارداری باشد، تجربه خواهید کرد.

10. حکم آخر:

زنان باردار در هر زمان و در هر شرایطی که شما تصور کنید، می توانند درد بزرگ زایمان را تا هنگام تولد نوزادشان تحمل کنند و او را بعد از این درد طاقت فرسا، از صمیم قلب دوست داشته باشند. در واقع، بعد از زایمان است که میزان عشق مادر به فرزند، جایگزین مقدار دردی خواهد شد که او برای تولد نوزادش تحمل نموده است. درد و سختی که مادر هنگام انجام عمل سزارین متحمل شده است با لذت داشتن فرزند سالم از بین خواهد رفت. فراموش نکنید مزیت بزرگی که در کاهش مصیبت حین زایمان و بعد از آن به مادر کمک می کند، امید به داشتن فرزند سالم و قوی خواهد بود.

 

نظر (6)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

اگه نخوام سوند وصل کنم اشکالی نداره؟؟چون موقع رابطه هم نمیتونم درست رابطه داشته باشم خیلی درد دارم

This comment was minimized by the moderator on the site

وقتی علم پیشرفت کرده چه لزومی به درد کشیدن مادر هست.سزارین هم یک عمل مانند تمام عملهایی است که انسان در طول عمرش انجام میده.پس اینقدر مادران بیچاره را از عمل سزارین نترسانید.

This comment was minimized by the moderator on the site

چقدر انرژى منفى هستيد واقعا ! يكى فشار خونش بالاست يكى قندش بالاست نميتونه طبيعى بدنيا بياره اين حرفا چيه؟؟ چندتا سزارينى ميخواين ببينين كه شير ميدن به بچه و تو اتاق عمل بچه رو نشون ميدن؟؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام وخسته نباشید , بعد از عمل سزارین چه کارهایی را نباید مادر انجام دهد؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم , بعد از عمل سزارین، خنده با صدای بلند برای مادر جایز نیست. خندیدن با صدای بلند ممکن است سبب پاره شدن بخیه ها در فرد جراحی شده شود. بنابراین اگر بعد از عمل سزارین، فرد شوخ طبعی در کنارتان است و شما را می خنداند، با توقف صدای بلند...

سلام عزیزم , بعد از عمل سزارین، خنده با صدای بلند برای مادر جایز نیست. خندیدن با صدای بلند ممکن است سبب پاره شدن بخیه ها در فرد جراحی شده شود. بنابراین اگر بعد از عمل سزارین، فرد شوخ طبعی در کنارتان است و شما را می خنداند، با توقف صدای بلند خودتان آرام لبخند بزنید.

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من زایمان دومم دوهفته دیگه است خیلی استرس وترس دارم سزارین هستم

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/