تسریع زایمان طبیعی با خوردن آناناس؟

تسریع زایمان طبیعی با خوردن آناناس؟

در زایمان طبیعی و راه های موثر بر سرعت بخشیدن آن زاههای تسریع زایمان طبیعی را خواندید ، در ادامه به این می پردازیم که آیا خوردن آناناس واقعا به زایمان طبیعی کمک میکند یا نه.

به عنوان یک مادر حامله به یاد داشته باشید که دوران بارداری، مرحله ای بسیار حساس در زندگی یک زن محسوب می شود. پس غذاهایی که هر مادری در دوران بارداری می خورد، اهمیت فوق العاده زیادی برای روی سلامت خود و فرزندش خواهد داشت. کمی بی دقتی در تغذیه مادر باردار می تواند رشد جنین او را تحت تاثیر قرار دهد، چون رشد مناسب جنین در مراحل مختلف بارداری، حتی از زندگی آینده او در خارج از رحم مادر، اهمیت بیشتری دارد.
به عنوان یک مادر باردار به خاطر داشته باشید که در دوران حاملگی، خوردن بسیاری از مواد غذایی تاثیر به سزایی در روند پیشرفت اصولی بارداری خواهد داشت که ممکن است بعضی از مردم عادی اثر مفید آن مواد را بر روی جنین درک نکنند. یکی از این مواد غذایی که خوردن آن در دوران بارداری بسیار مهم است، آناناس می باشد. از زمان های دور، تئوری های مختلفی در مورد خوردن آناناس به منظور سرعت بخشیدن به روند زایمان طبیعی وجود دارد. در حالی که برخی تحقیقات نشان می دهد که آناناس هم درست مانند سایر میوه ها، تنها برای تامین ویتامین های مورد نیاز مادر و جنین ضروری است، بسیاری هم می گویند که خوردن آناناس رسیده در طول نه ماه بارداری، بسیار مهم است. در این مقاله به بررسی خواهد شد که چگونه مصرف آناناس باعث زایمان طبیعی راحت تری در مادران شده و دارای چه مزایا وچه معایبی می باشد.

اختلافات موجود در مورد مصرف آناناس در دوران بارداری:

طبق تحقیقات اخیر دانشمندان مشخص شده که آناناس میوه ای سرشار از قند طبیعی است که مصرف آن در زنان مبتلا به دیابت حاملگی بسیار مفید خواهد بود. همچنین، دانشمندان با مطالعات خاصی بر روی مادران باردار دریافته اند که آناناس حاوی آنزیم بروملین می باشد که باعث تضعیف گردن رحم و تحریک انقباضات رحمی در زنان باردار خواهد شد، در نتیجه همین آنزیم می-تواند به زایمان زودرس هم در مادران باردار منجر شود. پس ابتدا اجازه دهید نگاه کاملی به منافع مصرف آناناس در دوران بارداری داشته باشیم:
• همان طور که می دانید آناناس یک میوه گرمسیری است که به دلیل دارا بودن ویتامین C زیاد در دسته بهترین مواد غذایی مصرفی برای مادران باردار قرار گیرد.
• هنگامی که یک مادر حامله در نه ماه بارداری خود نیاز بیشتری به مواد مغذی برای رشد جنین داخل رحم خود پیدا می کند، آناناس میوه ای است که می تواند پاسخگوی این نیازها باشد.
• همچنین به یاد داشته باشید که آناناس غنی از فیبر می باشد که باعث سلامتی دستگاه گوارش در مادران باردار شده و یبوست را در آن ها از بین خواهد برد (که هنوز هم یک مشکل اساسی در دوران بارداری هر مادری است، که به هیچ وجه نمی توان از آن جلوگیری کرد.)

zayman-tabiy-l1.jpg

تاثیر مصرف آناناس در سرعت بخشیدن به روند زایمان طبیعی:

• همان طور که می دانید از قدیم الایام، آب آناناس یک روش طبیعی برای وادار نمودن رحم به انقباضات، مورد استفاده قرار می گرفته و در سرعت بخشیدن به پیشرفت زایمان طبیعی کمک شایانی می کرده است. اعتقاد بر این است که آنزیم های بروملین موجود در آن مسئول نرم کردن دهانه رحم که از علائم اولیه زایمان طبیعی می باشد، می شود.
• با این حال، این نکات تنها در مورد آناناس تازه صدق می کند. در کمپوت آناناس، بسیاری از آنزیم های بروملین در اثر تغییراتی که در روش تهیه آن روی می دهد، از بین خواهد رفت که آن را از لیست مواد غذایی مصرفی دوران بارداری حذف می کند.
معایب خوردن آناناس در سرعت بخشیدن به روند زایمان طبیعی:
• جدا از این که میوه آناناس در ایجاد انقباضات رحمی تاثیر زیادی دارد، اگر این میوه به مقادیر زیادی در دوران بارداری مصرف شود، سبب سوزش سر دل در مادر حامله خواهد شد. همچنین، اگر آناناس با ویتامین C زیاد و دیگر آنزیم های گوارشی ترکیب شود در برخی از موارد هم باعث بروز اسهال در مادر می شود که می تواند نگرانی بزرگی در دوران بارداری ایجاد نماید.
• همچنین تحقیقات اخیر دانشمندان گزارش می دهد زنان بارداری که در طول هفته های اول دوران حاملگی خود، آناناس سبز و نارس مصرف می کنند، بیشتر از سایر مادران در معرض خطر سقط جنین و تولد زودرس نوزاد قرار می گیرند.
• اگر شما به عنوان یک مادر باردار به دیابت دوران حاملگی مبتلا شده اید، مصرف آناناس می تواند هم برای شما و هم فرزندتان مضر باشد، چون این میوه شامل مقادیر زیادی قند طبیعی است که می تواند سطح قند خون شما را بالا ببرد.

حکم خوردن آناناس برای تسریع در زایمان طبیعی چیست؟

پس همیشه به یاد داشته باشید که "خوردن همه چیز در حد اعتدال، بهترین راه در زندگی روزمره است." احتمالا برای پشت سر گذاشتن دوران بارداری هم بدون به وجود آمدن هیچ گونه عوارضی، بهترین راهکار رعایت اعتدال در مصرف تمام مواد غذایی خواهد بود. پس نکته مهم در طول زندگی هر فرد مخصوصا برای دوران بارداری، رعایت اعتدال در مصرف مواد مغذی می باشد.
اگر شما به عنوان یک مادر باردار در مورد مصرف آناناس در دوران بارداری (یا مواد غذایی دیگر) دچار تردید هستید، به دنبال نظر پزشک معالج خود باشید. چون مشاوره با یک متخصص، معتبرترین و قابل اعتمادترین راه برای شماست، که می توانید دنبال کنید.
به خاطر داشته باشید بدن هر فرد، مخصوصا یک فرد حامله، عکس العمل های متفاوتی را که در هر زمان نسبت به مصرف مواد غذایی خاصی نشان می دهد. مطمئن شوید که شما به عنوان یک مادر باردار، با رعایت حد اعتدال در مصرف همه میوه ها، می-توانید دوران بارداری خود را بدون بروز هیچ گونه عوارضی پشت سر بگذارید.

 

نظر (13)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

برای اینکه زایمان راحت و خوبی داشته باشیم خوردن آناناس رو از هفته چندم بارداری شروع کنیم؟

This comment was minimized by the moderator on the site

آیا خوردن کمپوت اناناس به جای خود اناناس در ماه اخر بارداری به جنین اسیبی نمیرساند؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خسته نباشد خوردن آناناس در هفته ۳۹ بارداری باعث میشه زودتر زایمان کرد ؟؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خسته نباشید ایاخوردن آناناس باعث تسکین درد زایمان میشود یا برای بازشدن دهانه رحم موثر است

This comment was minimized by the moderator on the site

چون باعث راحتتر شدن زایمان میشه پس درد هم کمتر میشه

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام وخسته نباشید , آیا میتوان به جای خود آناناس از کمپوت آناناس استفاده نمود؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم , نخیر در کمپوت آناناس، بسیاری از آنزیم های بروملین در اثر تغییراتی که در روش تهیه آن روی می دهد، از بین خواهد رفت که آن را از لیست مواد غذایی مصرفی دوران بارداری حذف می کند.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام وخسته نباشید , آیا خودن اناناس در بارداری میتواند سبب سوزش سر دل شود؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم , بله اگر این میوه به مقادیر زیادی در دوران بارداری مصرف شود، سبب سوزش سر دل در مادر حامله خواهد شد.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و خسته نباشید , آیا خوردن آناناس در بارداری میتواند سبب اسهال شود؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم, اگر آناناس با ویتامین C زیاد و دیگر آنزیم های گوارشی ترکیب شود در برخی از موارد هم باعث بروز اسهال در مادر می شود .

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام وخسته نباشید , آناناس دارای چه ویتامینی است؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزمم , آناناس یک میوه گرمسیری است که به دلیل دارا بودن ویتامین C زیاد در دسته بهترین مواد غذایی مصرفی برای مادران باردار قرار میگیرد.

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/