چطور کودک را آماده رفتن به مهد کودک کنیم؟ (بخش اول)

چطور کودک را آماده رفتن به مهد کودک کنیم؟ (بخش اول)

شروع دوران مهد کودک رویداد بسیار مهمی برای شما و کودکتان است و شما می توانید از راه های زیادی او را برای این بخش مهم از زندگی آماده کنید ، کودکان در مهد کودک بیشتر درباره مهارت های ارتباطی و اجتماعی می آموزند ، بنابراین به جای فشار به آن ها برای یادگیری اعداد و یا حروف الفبا بیشتر روی توانایی کار جمعی آن ها ، بازی کردن و ارتباط برقرار کردن با دیگران و پیدا کردن مسیرها تمرکز کنید.

1- روی ارتباطات اجتماعی کودک تمرکز کنید

کودک شما در بیشتر روز خود در مهد کودک باید با بقیه بچه ها ارتباط برقرار کند و بیاموزد که در کارها با دیگران همکاری کرده و اسباب بازی های خود را به اشتراک بگذارد. کودکانی که با کار جمعی راحتند بهترین عملکرد را دارند ، اگر کودک شما مهد کودک است احتمالا با این محیط آشنا شده است ، ولی اگر کودک مهد کودک نرفته است او را در کلاس های گروهی مثل ژیمناستیک یا موسیقی ثبت نام کنید ، هر زمانی که امکانش باشد فرزند خود را تشویق به کارهای جمعی کنید ، اگر پی بردید که فرزندتان علاقه ای برای پیوستن به بازی های جمعی ندارد در خانه با او تمرین کنید ، همچنین می توانید او را به پارک، استخر، کتابخانه و سایر جاهایی که بتواند با بقیه کودکان در ارتباط باشد و با آن ها بازی کند ببرید.

mahde-koodak-1.jpg
2 - آگاهی کودک خود را افزایش دهید

کودکانی که مهد کودک می روند در کنار یادگیری شناخت دیگران باید خود را نیز بشناسند ، به کودک خود کمک کنید تا اطلاعات ضروری در رابطه با خود همچون ادا کردن درست نام خود موفق شود و اطلاعاتی چون سن ، آدرس و شماره تلفن خانه را به خاطر بسپرد. همجنین کودکتان باید بتواند اعضای مختلف بدن خود را نام ببرد ، از این طریق کودک زمانی که بچه ها یا معلمش از او در این رابطه سوال کنند غافلگیر نمی شود. اگر کودک در به خاطر سپردن مطالب حفظی همانند شماره تلفن مشکل دارد با ملودی ترانه ای که می شناسد به او عادت دهید.

3 - ذهن کودک خود را فعال کنید


هم زمان با گذران زندگی روزمره خود درباره اعداد و حروف را به کودک خود آموزش دهید. مثلا وقتی که وسایلی که از فروشگاه خریده اید ، از کیسه بیرون می آورید هر کدام را شمارش کنید و از کودک بخواهید که با شما آن ها را بشمارد. همچنین می توانید از او بخواهید تا قوطی ها را براساس اندازه مرتب کند یا اگر از قبل ترتیب حروف را می داند آن ها را بخواند ، می توانید از او بخواهید که تعداد پنجره های خانه را بشمارد یا اشیایی که با حرف مشخصی شروع می شوند را پیدا کند.کمک به شناخت رنگ ها برای کودک اهمیت زیادی دارد ، بنابراین از فرزند خود بخواهید که رنگ لباس و یا سایر وسایل را شناسایی کند ، با این روش های ساده فرزندتان تمامی اطلاعات مورد نیاز برای شروع مهد کودک را فرا می گیرد.
با در میان گذاشتن نظرات خود ما را یاری کنید.

میتوانید ادامه مطلب را در چطور کودک را آماده رفتن به مهد کودک کنیم؟( بخش دوم) مطالعه کنید.

 

نظر (0)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/