چطور خطای همسرتان را فراموش کنید

چطور خطای همسرتان را فراموش کنید

 اگر کنجاوید بدانید همسرتان از ازدواج با شما راضی است یا نه 7 نشانه رضایت همسرتان از ازدواج با شما را حتما بخوانید.

"آلن در مقابل همسرش پذیرفت که اشتباه کرده است و هر کاری که می توانست، برای جبران آن انجام داد. او خالصانه تقاضای بخشش کرد، او حتی این حق را به همسرش داد که به مدتی طولانی عصبانی باشد، به طوری که انگار مستحق این عصبانیت است.
اما وقتی که 4 ماه، 6 ماه و بعد 9 ماه گذشت، بخشش و بازگشت به زندگی قبلی به راحتی روز اول نیست. آلن از لحاظ احساسی واقعا خسته شده بود و پشیمانی او به مرور تبدیل به نا امیدی می شد.
خواه یک مسئله کلیشه ای باشد یا حقیقت، زنان معروف به یادآوری هر اتفاق و برخوردی از طرف شوهرشان و سرزنش آنان هستند و در موارد زیادی حتی اگر ناراحتی و عصبانیت ما موجه باشد، اصرار به یادآوری آن توجیهی ندارد. حتی وقتی همسرمان اشتباه بزرگی مرتکب می شود، برای نجات زندگیمان باید آنها را ببخشیم. در زیر مواردی آورده شده که به شما کمک می کند که چطور در موارد اختلاف جدی ، خطای همسرتان را فراموش کنید و خانواده تان را از تضاد و تعارض دائمی نجات دهید.

1- به یاد داشته باشید ، روزی می رسد که شما هم نیاز به بخشش داشته باشید :

وقتی همسرتان اشتباه بزرگی مرتکب می شود، شما احتمالا تصور کنید که هیچ چیز، هیچ وقت، شما را وادار به انجام چنین کاری نمی کند. واقعیت این است که هیچ کداممان بی عیب نیستیم و شما هرگز نمی توانید پیش بینی کنید چه چالش ها و وسوسه هایی در آینده منتظر شماست. جایی در آینده که ورق برگردد و این شما باشید که نیاز به بخشیده شدن داشته باشید. نسبت به همسرتان همان اندازه لطف و بخشش داشته باشید که اگر خودتان هم خطایی مرتکب شوید، انتظار دارید او نسبت به شما داشته باشد. خطایی که واقعا در مورد آن پشیمان باشید.

2- بپذیرید که بخشندگی یک تصمیم است نه یک احساس :

اگر شما آن قدر منتظر بمانید که تمام آسیب هایی که احیانا همسرتان در اثر اشتباهش به شما وارد کرده، جبران شود تا بعد از آن او را ببخشید، احتمالا مدت زیادی منتظر خواهید ماند. شما می توانید حتی زمانی که دل و ذهنتان هم چنان درگیر خشم و تردید است، همسرتان را ببخشید. اغلب، تصمیم به بخشیدن دقیقا همان چیزی است که شما برای رهایی از احساسات منفی به آن نیاز دارید.

rabete-jensi-o2.jpg

3- کار سخت بخشیدن را انجام دهید:

شاید اینکه از همسر خطاکار خود انتظار داشته باشید که هر کاری برای بهبود روابطتان کند، کمی ناعادلانه باشد. بله ،شما باعث این دلخوری نشده اید، اما می توانید تمام احساسات و هیجانات مزاحم را که یک اتفاق باعث آنها شده است، ابراز و برطرف کنید. حال فرقی ندارد برای این کار به مشاور مراجعه کنید یا با دعا و مدیتیشن آرامش بیابید، اما بدانید که این یک سرمایه گذاری ارزشمند برای زندگیتان است و شما تنها کسی هستید که از پس آن بر می آیید.

4- عاقل باشید و از اتفاقی که افتاده درس بگیرید:

هیچ اتفاقی تنها یک دلیل واحد ندارد. به عبارتی، هر چیزی عوامل موثر متعددی دارد که باعث وقوع آن می شود.
به جای تمرکز بر خطای همسرتان، به اطراف و شرایط نگاه کنید و ببینید چه چیزی ممکن است باعث آن شده باشد؟ گاهی با انجام این کار متوجه می شویم ما نیز در انتخاب اشتباه کسی که دوستش داریم، مقصر بوده ایم. شما با اعتراف به سهم خود از این اشتباه، خطای همسرتان را توجیه نمی کنید، در واقع اشتباه خود را می پذیرید و این گامی درست در مسیر زندگی است.

5- به یاد داشته باشید، حتی فرد پشیمان هم گاهی سخت گیر می شود:

آیا برتری شما در بحث و مجادله آن قدر مهم هست که رابطه تان را به خاطرش به خطر بیندازید؟ چرا که نبخشیدن شما تبدیل به طوفانی می شود که کشتی زندگی تان را در هم می شکند.
می دانیم که فراموش کردن یک فرآیند است و خوب شدن زخم هایی که خورده ایم ، نیاز به زمان دارد. اما گاهی همه چیز عوض می شود، جایی که دیگر همسرتان به خاطر خطایی که انجام داده مقصر نیست، بلکه شما مقصرید که عذر خواهی او را نپذیرفتید.

برای ساختن یک زندگی آرام ، خواندن با 10 کار رابطه خود را با همسرتان رویایی کنید به شما توصیه می شود.

 

نظر (3)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

من نمیخاستمش،،بهم تجمیل شد،،،،،،،،،،،هیچ وقت بابامو نمیبخشم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام وخسته نباشید , اگر خطایی از همسرم سر بزند بهترین راه چیه؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم , به جای تمرکز بر خطای همسرتان، به اطراف و شرایط نگاه کنید و ببینید چه چیزی ممکن است باعث آن شده باشد؟ گاهی با انجام این کار متوجه می شویم ما نیز در انتخاب اشتباه کسی که دوستش داریم، مقصر بوده ایم.

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/