مادر و جنین در هفته اول بارداری | هفته سرنوشت ساز

هفته اول بارداری هنوز خیلی زود است که موجودی به نام جنین در وجود شما تشکیل شود!

همیشه اولین هفته بارداری گیج کننده ترین زمان برای کل زنان، به خصوص برای مادرانی که اولین بار این اتفاق را تجربه می کنند، خواهد بود. از آنجا که به عنوان یک خانم باید بدانید آیا تصورات شما در مورد بارداریتان درست است یا نه کارتان در این هفته بسیار دشوار خواهد بود. چون در این هفته هیچ تغییر عمده ای در بدن به وجود نیامده است تا به شما نشان دهد که باردار هستید. اگر چه شما به عنوان یک مادر باردار، چرخه قاعدگی خود را از دست خواهید داد، اما ممکن است فکر کنید که بروز این چرخه در بدن شما به دلایل مختلفی به تعویق افتاده است.

روش تشخیص بارداری در هفته اول بارداری

برای تشخیص بارداری در اوایل آن ، شما نیاز به یک رویکرد چند وجهی دارید، تشخیص باید توسط یک متخصص باسابقه و به وسیله معاینه فیزیکی، تست های آزمایشگاهی و سونوگرافی انجام شود.

معاینه فیزیکی

این نکته برای تمامی پزشکان زنان و زایمان بسیار مهم است که اطلاعات درستی در مورد چرخه قاعدگی زنان تحت معالجه خود به دست آورند. لازم است بدانید در صورتی که اطلاعات ارائه شده از طرف شما به عنوان یک مادر باردار صحیح باشد، تشخیص بارداری یا عدم بارداری شما هم توسط پزشک با موفقیت انجام خواهد شد. پس لطفا در هنگام مراجعه به پزشک خود، تمام جزئیات را با دقت کامل از شروع آخرین چرخه قاعدگی، جریان، مدت زمان و نوسانات آن شرح دهید. اگر قبل از آن هم هر نوع داروی ضد بارداری استفاده می کردید و یا سابقه قاعدگی های نامنظم داشتید، آن را هم با پزشک معالج خود در میان بگذارید.

بسیاری از زنان در طول اولین هفته بارداری، خونریزی واژینال دارند که این حالت تشخیص بارداری در آن ها را واقعا دشوار خواهد نمود. علاوه بر این، بررسی سطح گنادوتروپین جفتی انسانی (hCG) در هفته اول بارداری بسیار مهم است. از آنجا که شانس بارداری، سقط جنین و لانه گزینی نابه جا در این هفته بالا است، تشخیص بارداری توسط پزشک باید به طور کامل و با دقت تمام انجام شود. هر گونه اشتباه در تشخیص بارداری می تواند برای مادر و جنین داخل رحم او خطرناک باشد. بنابراین، به یاد داشته باشید که به عنوان یک مادر باردار نباید هیچ گونه اطلاعاتی را از دکتر خود پنهان کنید.

در معاینه فیزیکی و مطالعه گذشته بیمار، همچنین می توان مشخص کرد که آیا لوله های رحمی بیمار دستکاری شده یا لوله های رحمی در بیمار بسته شده و یا بیمار در گذشته دچار بیماری های التهابی و بارداری خارج از رحم بوده است. همچنین، انجام معاینه فیزیکی توسط پزشک نشان می دهد که آیا بیمار از دستگاه داخل رحمی برای جلوگیری از بارداری استفاده می کرده و یا تحت درمان باروری بوده است. لازم است بدانید که امروزه با استفاده از روش های دارویی و سونوگرافی، بارداری را حتی قبل از شروع نشانه های آن مانند حالت تهوع به راحتی می توان تشخیص داد.

انجام تست های آزمایشگاهی

به طور کلی، دستگاه های ادراری که اغلب برای تشخیص HCG گلیکوزیله استفاده می شوند، کارآیی بیشتر دارند، افزایش 5٪ HCG در زنان، هشت روز پس از لقاح بارداری قابل تشخیص خواهد بود، و درصد درستی تشخیص بارداری در این روش حدود 98٪ در روز یازدهم از بارداری گزارش شده است.

با اندازه گیری سطح ترشح هورمون HCG می توان تعیین کرد که آیا بارداری در بیمار، خارج رحمی و یا سالم می باشد. میزان افزایش و کاهش ترشح هورمون HCG در زنان باردار، نمایانگر مشکلاتی است. اگر در زنان باردار میزان ترشح آن آهسته تر شود، نشان دهنده بارداری خارج رحمی بوده و یا تا به حال جنین سقط شده است. اگر سطح ترشح هورمون HCG بسیار بالا باشد، شانس بارداری مولار در بیمار بیشتر خواهد بود، که در این صورت ناهنجاری کروموزومی و بارداری های چندزایی در مادر به وجود خواهد آمد.

در هفته اول بارداری، اندازه گیری پروژسترون موجود در سرم خون مادر، بسیار مهم است و به تشخیص احتمالی بارداری غیر طبیعی در اوایل بارداری کمک خواهد کرد. همچنین، استفاده از نوار ELISA در تعیین سطح پروژسترون ترشحی در بدن مادر موثر خواهد بود.

به عنوان خانمی که احتمال بارداری در شما وجود دارد، به یاد داشته باشید که فاکتور نشان دهنده بارداری، پروتئینی است که سرکوب کننده سیستم ایمنی بدن در زنان باردار خواهد بود. این پروتئین فقط پس از لقاح یافتن تخمک، از آن جدا شده است و وجود آن در بدن مادر در اثبات کردن بارداری بسیار سودمند خواهد بود. این پروتئین را می توان 36-48 ساعت بعد از انجام عمل لقاح، در بدن مادر باردار شناسایی نمود و سطح ترشح آن را تا سه ماهه اول بارداری اندازه گیری کرد. از روش EPF با موفقیت بیشتری برای تعیین بارداری در شرایط انتقال جنین لقاح یافته استفاده می شود. EPF نمی تواند پس از زایمان و یا در موارد بارداری خارج رحمی تشخیص داده شود.

سونوگرافی بهترین راه تشخیص

امروزه با کشف سونوگرافی واژینالی (TVUS)، تشخیص بارداری خیلی ساده تر از زمان گذشته و بسیار موثر شده است. سونوگرافی واژینالی بهترین روش برای تشخیص بارداری داخل رحمی و تعیین سن بارداری است، که معمولا در سه ماهه اول بارداری انجام می شود. سونوگرافی واژینال موثرتر از سونوگرافی شکمی است ،چرا که از فرکانس بالاتری برخوردار بوده و وضوح تصویری در آن بیشتر است.

سونوگرافی در بارداری

علائم هفته اول بارداری

معمولا در اوایل بارداری، در بدن مادر اتفاقات زیادی نمی افتد و ظاهر او تفاوت خاصی هم با قبل از شروع دوران بارداری نخواهد داشت. در واقع مادر نمی تواند با توجه به نشانه های شرایط جدید، خود تا 3 الی 4 هفته دیگر از بارداری آگاه شود، چون در این مدت زمان دوره قاعدگی او هنوز از بین نرفته که بارداری او را به وضوح نشان دهد.

اگر چه در اولین هفته بارداری ، هیچ تغییر عمده ای در ظاهر زنان باردار به وجود نخواهد آمد، ولی برخی از زنان ممکن است با مشکلاتی مانند:

 • درد معده، یبوست و دیگر اختلالات گوارشی
 • خونریزی واژینال
 • انقباضات شکمی
 • نفخ
 • سردرد
 • تغییر در خلق و خوی
 • حساسیت به لمس پستان ها
 • خستگی
 • تغییرات هورمونی
 • اغلب در بعضی از زنان حالت تهوع و یا ویار صبحگاهی در این هفته شروع می شود که بسیار آزاردهنده خواهد بود. معمولا در این دوره، زنان نسبت به قبل، تمایل بیشتری برای حمام رفتن، از خود بروز خواهند داد.

وضعیت بدن و رحم در هفته اول بارداری

در طول هفته اول بارداری، تخمک از تخمدان خارج شده و به لوله های فالوپ می رسد.در واقع، بارداری شما دقیقا دو هفته پس از پایان چرخه قاعدگی رخ خواهد داد. بنابراین دانستن این نکته بسیار مهم است که باید جزئیات کاملی از آخرین دوره قاعدگی خود به دکتر معالج خود بدهید، تا محاسبه تاریخ دقیق زایمان و سن بارداری را با دقت انجام دهد.

هنگامی که لقاح تخمک صورت بگیرد، سلول تخمک شروع به تقسیم شدن خواهد کرد. در هفته اول بارداری جنین با عنوان بلاستوسیست شناخته خواهد شد، بخش خارجی بلاستوسیست رشد کرده و تبدیل به جفت خواهد شد، اما رشد بخش داخلی بلاستوسیست جنین در هفته دوم بارداری آغاز خواهد شد. اگر در یک دوره، بیشتر از یک تخمک آزاد شود، پس از لقاح و بارور شدن آن، جنین های متعدد تشکیل خواهد شد. تخم لقاح یافته دارای کروموزوم هایی است که تعیین کننده رنگ پوست، رنگ چشم، رنگ مو، اندازه قد، و دیگر ویژگی ها و صفات شخصیتی در کودک آینده شما می باشد.

در هفته اول، آماده سازی رحم برای آغاز بارداری بسیار مهم است. که بسیاری از پزشکان این دوره را به عنوان "خارج شدن تخمک از زندان تخمدان" معرفی کرده، و این هفته را گیج کننده ترین دوره می دانند، چون برخی از زنان ممکن است فکر کنند که حامله هستند، اما نتایج آزمایشات خلاف آن را بیان کند و جواب را منفی نشان دهد. اما شما هیچ وقت امید خود را از دست ندهید، زیرا در بسیاری از موارد افراد شانس بیشتری برای باردار شدن خواهند داشت، و از بارداری خود، در زمان ناامیدی غافلگیر خواهند شد!

محاسبه سن دقیق بارداری در هفته اول

روز بارداری از اولین روز آخرین دوره قاعدگی (LMP) محاسبه خواهد شد ، چون در واقع بارداری در روز لقاح اتفاق نیافتاده است. طبق تحقیقات، آغاز چرخه قاعدگی از اولین روز خونریزی قاعدگی محاسبه خواهد شد.

بر اساس اصطلاح پزشکی LMP، که به معنی آخرین دوره قاعدگی طبیعی است، سن جنین محاسبه شده و به عنوان "سن دقیق بارداری" شناخته خواهد شد.

این روش، یک راه مناسب و آسان برای تشخیص بارداری در هفته اول و یا محاسبه زمان دقیق بارداری است. حتی در صورت بارداری IVF، سن بارداری جنین با اضافه کردن 14 روز از روز جمع آوری اووسیت ها محاسبه می شود.

 • اگر مادر بارداری دارای چرخه قاعدگی منظمی باشد، مفهوم LMP معمولا در مورد 11-21 روز پس از اولین روز آخرین چرخه قاعدگی محاسبه خواهد شد.
 • اگر شما دوره های قاعدگی نامنظم داشته باشید و یا اولین روز از آخرین دوره قاعدگی خود را به یاد نداشته باشید، تعیین سن بارداری شما توسط پزشک معالجتان دشوار خواهد شد.

در مرحله بعد از بارداری، پزشک ممکن است تست سونوگرافی را برای تعیین سن بارداری استفاده کند. در مواردی که جنین شما به صورت غیرمنتظره ای بزرگ یا کوچک باشد، محاسبه سن دقیق جنین دشوار خواهد شد. بنابراین، لازم است بدانید که پیگیری چرخه قاعدگی برای تعیین زمان دقیق بارداری، ضروری است.

هفته اول بارداری

وضعیت جنین در هفته اول بارداری

جنین؟ کدام جنین؟ این مفهوم سخت در ذهن جا می‌افتد حتی اگر شما به طور تکنیکی در هفته اول بارداری باشید انتظار ندارید جنینی در درون رحمتان داشته باشید. حتی هنوز هیچ رابطه جنسی اتفاق نیفتاده است چون شما در اصل در دوران قاعدگیتان هستید. تازه بعد از هفته یکم از روند بارداری قرار است تخمک از تخمدان آزاد شده و از طریق لوله‌هایی به نام فالوپ به سمت رحم حرکت کند و درون لوله فالوپ توسط اسپرم بارور شده و تشکیل سلول تخم را بدهد.

مراقبت های هفته اول بارداری

اگر تا به حال شروع به مصرف اسید فولیک نکرده‌اید تا زمانی که جواب تست حاملگی‌تان مثبت باشد و به ویژه در روزهایی که خونریزی قاعدگی دارید روزانه 400 میکروگرم و بعد از آن روزانه 600 میکروگرم اسید فولیک بسته به نتیجه آزمایش و میزان نیاز مصرف کنید. این نیاز را پزشک مشخص میکند بنابراین بهتر است ماه‌ها قبل از تصمیم به بارداری با پزشک در مورد میزان نیاز اسید فولیک مشورت کنید.

تخمک‌گذاری با استرس، بیماری، سفر و تغییرات واضح در وزن، ورزش و الگوی خواب تحت تاثیر قرار می‌گیرد بنابراین تلاش کنید در این زمان کمترین تغییر و استرس را به خود وارد کنید.

اگر داروی خاصی مصرف می‌کنید با پزشک مشورت کنید تا ببینید آیا این دارو در هنگام بارداری ایمن است یا خیر. مهمترین کاری که می‌توانید در حال حاضر انجام دهید این است که اگر می‌دانید قرار است باردار شوید از آنجا که ممکن است دو هفته بعد مطلع شوید، کارها و فعالیت‌های سنگین که ممکن است به خودتان آسیب بزند، انجام ندهید.

هشدارهای هفته اول بارداری

 • سیگار و الکل را کنار بگذارید. مصرف این دو ماده ارزش آسیب رساندن به فرزندتان، نقض‌های مادرزادی، مشکلات کم‌ وزنی کودک و. . . را ندارد.
 • حتماً حواستان به داروهایی که مصرف می‌کنید باشد. داروها روی جنین تأثیر می‌گذارد. فکر نکنید فقط داروهای شیمیایی برای بارداری مضر است حتی داروهای گیاهی هم می‌تواند مشکلات جدی برای شما در دوران بارداری ایجاد کند از خوردن داروهای گیاهی بدون مشورت با متخصصان جداً خودداری کنید.
 •  بی نظمی قاعدگی میتواند به صورت بلند یا کوتاه شدن دوره خونریزی در زمانی که انتظار نمیرود باشد و چون این مسائل حاملگی را تحت تاثیر قرار میدهد باید به ماما یا پزشک خود مراجعه کنید.
 • از این به بعد باید خواب کافی داشته باشید. 8 ساعت در روز بخوابید. اگر در خوابیدن مشکل دارید حتماً در این باره با پزشک صحبت کنید.

تغذیه در هفته اول بارداری

دانستن این نکته بسیار مهم است که زنان باردار باید از سلامت خود و جنین داخل رحمشان در دوران بارداری محافظت نمایند. در هفته اول بارداری، شما به عنوان یک زن باردار ویار صبحگاهی را تجربه خواهید کرد و اشتهای شما بسیار پایین خواهد آمد. بنابراین، سعی کنید در این دوره با نوشیدن مقدار زیادی آب و سایر مایعات مقوی، جلوی کم آبی بدن خود را بگیرید. همچنین، وعده-های غذایی را در اندازه های کوچک و در فواصل معین مصرف کنید تا با این کارها سلامتی خود و فرزندتان را تضمین کنید.

در هفته های اول دوران بارداری، هنگامی که حالت تهوع در شما متوقف شود، احساس بهتری خواهید داشت. پس سعی کنید در دوران بارداری از یک وعده غذایی مناسب و مغذی با اندازه کم استفاده نمایید. خوردن میوه ها و سبزیجات تازه در دوران بارداری، غذاهای نشاسته دار مانند برنج، نان با دانه های کامل و سبوس دار، ماکارونی، سیب زمینی پخته یا آب پز، گوشت بدون چربی، تخم مرغ، مرغ، حبوبات و سویا در این دوره برای سلامتی شما و رشد مناسب فرزندتان بسیار مفید خواهد بود. نکته دیگری که دانستن آن بسیار مهم است گنجاندن شیر و فراورده های لبنی مانند پنیر دلمه، پنیر و ماست ساده در رژیم غذایی روزانه خودتان در دوران بارداری می باشد، برای این که کلسیم برای رشد و سلامتی مادر باردار و جنین ضروری است.

استفاده از 400 الی 800 میکروگرم فولیک اسید در روز، فرزند شما را از خطر ابتلا به برخی نقائص مادرزادی هنگام تولد در مغز و ستون فقرات محافظت خواهد کرد. از جمله این نوع بیماری ها اسپینا بیفیدا است، که بروز آن با مصرف فولیک اسید در دوران بارداری، در نوزاد شما کاهش خواهد یافت. شما همچنین به عنوان یک مادر باردار می توانید از مواد غذایی که غنی از اسید فولیک هستند، مانند سبزیجات برگ سبز، میوه های خشک و آجیل و غلات صبحانه مانند جو و ذرت بوداده استفاده نمایید.

اسید فولیک در بارداری

چک لیست کارهای مهم هفته اول بارداری

 1. از عادت های ناسالم مانند استعمال دخانیات، نوشیدن الکل و کافئین زیاد خودداری کنید
 2. روزانه یک ویتامین با 400 میکروگرم اسیدفولیک مصرف کنید
 3. چرخه خود را دنبال کنید تا بارورترین روزهای خود را بشناسید

سوالات متدوال در هفته اول بارداری

مصرف دخانیات و الکل در هفته اول بارداری چه تاثیری درجنین می گذارد؟

در بارداری از مصرف الکل و داروها و استعمال دخانیات خودداری نمایید.این موارد می‌توانند موجب نقایص مادرزادی، سندروم الکل جنینی، مشکلات تنفسی، کم وزنی نوزاد زمان تولد (زیر ۲/۵ کیلوگرم) و سایر مشکلات شوند.

آیا در بارداری مصرف قرص های ضد بارداری را ادامه بدهیم؟

نخیر مصرف قرص ضد بارداری را قطع کنید.

اگر در بارداری  از دارو مخصوصی استفاده می کنم به پزشک خود اطلاع بدهم؟

بله اگر دارویی به خصوصی مصرف میکنید قبل ازمصرف حتما با پزشکتان مشورت کنید.

 مصرف اسید فولیک چه تاثیری بر جنین دارد؟

اسیدفولیک احتمال بروز نقایص عصبی مانند مهره شکاف ( اسپینا بیفیدا ) را کاهش می‌دهد.

 

نظر (116)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من هفته ۵بارداریمه امکان داره برم سونوگرافی پوچ باشه

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام ببخشیدمن بعداز2ماه اقدام ب بارداری پریودشدم وهیچکدوم علائمی هم نداشتم ولی این ماه بعدازنزدیکی حالم کلاعوض شدصبح پامیشدم حالت تهوع بدون استفراغ داشتم ولی4روزبعدش حالت تهوع من بااستفراغ بودواینک زیرشکمم دردمیکردوسمت چپ شکمم دردمیکنه الان...

سلام ببخشیدمن بعداز2ماه اقدام ب بارداری پریودشدم وهیچکدوم علائمی هم نداشتم ولی این ماه بعدازنزدیکی حالم کلاعوض شدصبح پامیشدم حالت تهوع بدون استفراغ داشتم ولی4روزبعدش حالت تهوع من بااستفراغ بودواینک زیرشکمم دردمیکردوسمت چپ شکمم دردمیکنه الان دقیق1هفته ردشده ومن ترشح بدون بوبی رنگ وبدون خارش وسوزش دارم کلاشفاف چسبناک مثل سفیده تخم مرع بنظرتون چیکارکنم کمکم کنین مرسی

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
من دبروز چهار روز بود از موعد پریودیم گذشته بود باتوجه به یکسری مانند: نفخ و ورم شکم از همان روزهای اول نزدیکی به منظور حاملگی؛ درد زیر شکمی که گاهی ایجاد می شد و سمت چپم که انگار چیزی اونجا وجود داره و مهمتر مقایسه دو کیت که یکی روز دوم و...

سلام
من دبروز چهار روز بود از موعد پریودیم گذشته بود باتوجه به یکسری مانند: نفخ و ورم شکم از همان روزهای اول نزدیکی به منظور حاملگی؛ درد زیر شکمی که گاهی ایجاد می شد و سمت چپم که انگار چیزی اونجا وجود داره و مهمتر مقایسه دو کیت که یکی روز دوم و دیگری روز چهارم عدم پریود استفاده کردم و هردو فقط هاله افتاده بود و تغیر هورمونی محسوسی نداشتم ب پزشک مراجعه کردم
شکممو دید گفت چرا اینجوریه قبلا هم این شکلی بود؟ گفتم که خیر نفخ و ورم دارم
سونوگرافی واژینال انجام دادن گفتن احتمالا خارج از رحم باردارید چون کیسه ای ابی با خون توی لوله مشاهده میشه ازمایش خون دادم باردار بودم
سوال من اینه ایا با چهار روز عدم پریودی با سونو واژینال میشه مشخص کرد خارج از رحم بارداریه؟!
بسیار وحشت زده هستم واقعیتش چون دقیقا دو روز قبل نزدیکی سونوگرافی معمولی رحمم سالم بود کیست نداشتم و تنها چند تخمک مشاهده شد که فقط یکی ۲۰ میلیمتر بود
چهار ماه پیش البته کیست داشتم رفتم دکتر یک ماه ال دی خوردم ماه بعد سونو دادم رفع شده بود برای ترس از کیست مجدد دوباره سونو دادم سالم بودم و قبل نزدیکی هم سونو رحم بپون کیست رو نشثن داد

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

۱۴ روز که قاعدگیم عقب افتاده هر وقت میخوابم دمای بدنم بالا میره گرفتگی عضلات دارم شکمم نبض داره یبوستدارم تنگی نفس همش خواب بچه میبینم همش احساس خستکی میکنم‌دوست دارم زیاد بخوابم بی بی چکم‌امتحان کردم ولی منفیه

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من امروز رفتم پیش ماما بهم گفت یک ماه دو هفته اس حامله ولی من ۹فروردین پرید شدم خونه بابام بودم بیست سوم امدم خونه شوهرم الان یک ماه امدم چطور حساب کردن یک ماه دو هفته اس میشه راهنمای کنید توروخدا

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام ببخشید من امروز رفتم پیش ماما میگه شما یک ماه دو هفته اس حامله ای من روز ۹فرودین پرید بودم وخانه پدرم بودم وبیست سوم به خانه شوهرم امدم من میخواستم بدونم من تازه یک ماه امدم اینجا چطور حساب میگن یک ماه دو هفته میشه توروخدا کمک کنید من منتظر...

سلام ببخشید من امروز رفتم پیش ماما میگه شما یک ماه دو هفته اس حامله ای من روز ۹فرودین پرید بودم وخانه پدرم بودم وبیست سوم به خانه شوهرم امدم من میخواستم بدونم من تازه یک ماه امدم اینجا چطور حساب میگن یک ماه دو هفته میشه توروخدا کمک کنید من منتظر جوابتون هستم

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام دوست عزیز
بارداری شما از روز شروع قاعدگیتون حساب میشه
نه روز نزدیکی
در اینترنت سرچ کنید بزنید محاسبه دوران بارداری اطلاعات کامل میاد

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من ماه پیش20 پریود شدم. و28 پاک شدم از وقتی که پاک شدم حالت تهوعشدید بی میل چند روز سینه درد ترشح سینه دارم گاهی اوقات سینم تیر میکشه و کمر درد دارم و عصبی هستم. اما این ماه پریود شدم حالتهای بارداری و دارم دوتا بچه دارم یکی هم سقط شد امکان...

سلام من ماه پیش20 پریود شدم. و28 پاک شدم از وقتی که پاک شدم حالت تهوعشدید بی میل چند روز سینه درد ترشح سینه دارم گاهی اوقات سینم تیر میکشه و کمر درد دارم و عصبی هستم. اما این ماه پریود شدم حالتهای بارداری و دارم دوتا بچه دارم یکی هم سقط شد امکان داره تو پریودی باردار باشم چه جوری بفهمم تو پریودیم باردار هستم یا نه ممنون

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
قبلا در مقاله احتمال بارداری در زمان پریود مفصل توضیح داده شده این موضوع
اگه بخوام جواب کوتاه بده / بله امکان داره ولی احتمالش فوق العاده کمه
بهتره این مقاله رو مطالعه کنید
https://mamanam.com/2282

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
من حدود 5 روز پس از اتمام دوره پریودی ام با همسرم نزدیکی داشتم و بلافاصله پس از آن شب به مدت 3 شبانه روز دارای درد شدید بودم
پاهام بی حس شدن و درد شدید داشتند. سمت چپ قفسه سینه ام درد میکرد و شب تا صبح خون دماغ شدم.
امکان داره باردار شده...

سلام
من حدود 5 روز پس از اتمام دوره پریودی ام با همسرم نزدیکی داشتم و بلافاصله پس از آن شب به مدت 3 شبانه روز دارای درد شدید بودم
پاهام بی حس شدن و درد شدید داشتند. سمت چپ قفسه سینه ام درد میکرد و شب تا صبح خون دماغ شدم.
امکان داره باردار شده باشم؟
آیا تست سونو میتونه 3 روز بعد مشخص کنه که من باردار شدم یا نه ؟

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

عاطفه جان تا پریود به تاخیر نیفته نمیشه تشخیص داده و در مدت 3 روز هم عملا باید علامت خاصی داشته باشید

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام مه دو ماه میشود که مریض نشدم در تیست نشان میته در معانیه تلویزیونی نشان نمیته چی تاثیر است

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
اگر درست متوجه شده باشم
می فرمایید 2 ماه که پریود نشدید و بی بی چک نشون میده باردارید ولی سونوگرافی چیزی نشون نمیده

این یعنی یکی از ابزارها داره اشتباه نشون میده
بهتره برید ازمایش خون بدید و اگه جواب مثبت بود برید یک سونوگرافی دیگه و اگر...

سلام
اگر درست متوجه شده باشم
می فرمایید 2 ماه که پریود نشدید و بی بی چک نشون میده باردارید ولی سونوگرافی چیزی نشون نمیده

این یعنی یکی از ابزارها داره اشتباه نشون میده
بهتره برید ازمایش خون بدید و اگه جواب مثبت بود برید یک سونوگرافی دیگه و اگر منفی بود یعنی بارداری نیستید و بی بی چک اشتباه نشون داده

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

من شش هفته باردار بودم رفتم سونوگرافی گفتن توقف رشد بعدن رفتم دکتر برام قرص سقط داد منم مصرف کردم جنین سقط شد حالا تست کردم مثبت نشان داد راهنمایی کنید

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
تست مثبت بعد از سقط طبیعیه چون شما هنوز هورمون بارداری رو دارین.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام دوره ی قاعدگی من ۲۸ روزه است و ب ترتیب در ۱۱ااذر و ۹ دی عادت شدم و ۷ بهمن عادت نشدم و تا الان ک دوهفته گزشت فک میکردم باردار شدم و تیت خانگی ک انجام دادم مثبت بود وی دردی زیر نافم در این دو هفته احساس میکردم و کمرم هم درد میکرد و امروز...

سلام دوره ی قاعدگی من ۲۸ روزه است و ب ترتیب در ۱۱ااذر و ۹ دی عادت شدم و ۷ بهمن عادت نشدم و تا الان ک دوهفته گزشت فک میکردم باردار شدم و تیت خانگی ک انجام دادم مثبت بود وی دردی زیر نافم در این دو هفته احساس میکردم و کمرم هم درد میکرد و امروز ۲۲بهمن عادت شدم و خیلی ناراحتم ...ب نظرتون مشکلی دارم یا مشکل چیه ؟

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
اگر بی بی چک مثبت نشون داده و باردار بودید و دچار پریود شدید حتما به پزشک مراجعه کنید ولی اگر فقط یکبار از بی بی چک استفاده کردین و مثبت شون داده ممکنه اشتباهی رخ داده باشه و شما باردار نباشید.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من هفته دوم بارداری هستم کمرم خیلی درد می‌کنه راهنمایی

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
بیشتر استراحت کنین و دراز بکشید، روی شکم نخوابید و کارهای سنگین نکنید.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خسته نباشید ۳ماهه قرص پیشگیری روقط کردم این ماه۸/۱۹پریود شدم ۸/۳۰سونوی واژینال انجام دادم ۳فولیکول درچپ و۲تا راست داشتم طبق نظر پزشک ۳و۴و۹/۵نزدیکی داشتم الآن سینه هام ترشح دارن عصبی ام ولی از دیشب هنگام ادرار لخته ی ریز ازم میره امروز۲۰امه...

سلام خسته نباشید ۳ماهه قرص پیشگیری روقط کردم این ماه۸/۱۹پریود شدم ۸/۳۰سونوی واژینال انجام دادم ۳فولیکول درچپ و۲تا راست داشتم طبق نظر پزشک ۳و۴و۹/۵نزدیکی داشتم الآن سینه هام ترشح دارن عصبی ام ولی از دیشب هنگام ادرار لخته ی ریز ازم میره امروز۲۰امه ومن ۱۸ بی بی چکم منفی بوده آیا ممکنه باردار باشم اگه نه بنظرتون مشکل چی بوده؟

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خسته نباشید من ۱۹سالمه نامزدم هفته پیش بکارتم پاره شد ازنوع ضخیمش بودهنوزم که نزدیکی میکنم خون ابه میاد ، یکبار مشکوک به ریختن کمی از اب منی نامزدم به داخل واژنم شدم ، ممکنه خون ابه و سستی وبدخلقیامو درد هنگام ادرار وتغییر رنگ ادرار از علائم...

سلام خسته نباشید من ۱۹سالمه نامزدم هفته پیش بکارتم پاره شد ازنوع ضخیمش بودهنوزم که نزدیکی میکنم خون ابه میاد ، یکبار مشکوک به ریختن کمی از اب منی نامزدم به داخل واژنم شدم ، ممکنه خون ابه و سستی وبدخلقیامو درد هنگام ادرار وتغییر رنگ ادرار از علائم بارداری باشه تروخدا یه راهی جلوم بذارید سقط کنم اگه باردارم

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
شما باید تا زمان پریودتون صبر کنین اگر تاخیر داشتین از بی بی چک استفاده کنین، ما فقط برای به دنیا اومدن کوچولوها کمک میکنیم.

This comment was minimized by the moderator on the site

حتی خارش واژنم دارم صبا که حل نمیشه میترسم

This comment was minimized by the moderator on the site

شما عفونت دارین به پزشک متخصص مراجعه کنین

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خسته نباشید من ۱۹سالمه نامزدم هفته پیش بکارتم پاره شد ازنوع ضخیمش بودهنوزم که نزدیکی میکنم خون ابه میاد ، یکبار مشکوک به ریختن کمی از اب منی نامزدم به داخل واژنم شدم ، ممکنه خون ابه و سستی وبدخلقیامو درد هنگام ادرار وتغییر رنگ ادرار از علائم...

سلام خسته نباشید من ۱۹سالمه نامزدم هفته پیش بکارتم پاره شد ازنوع ضخیمش بودهنوزم که نزدیکی میکنم خون ابه میاد ، یکبار مشکوک به ریختن کمی از اب منی نامزدم به داخل واژنم شدم ، ممکنه خون ابه و سستی وبدخلقیامو درد هنگام ادرار وتغییر رنگ ادرار از علائم بارداری باشه تروخدا یه راهی جلوم بذارید سقط کنم اگه باردارم

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
روز بعد از تاخیر پریود از بی بی چک استفاده کنین

This comment was minimized by the moderator on the site

بی زحمت جواب منو بدین

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من تو این ماه دوبار پریود شدم ونمیدونم دقیقا پریودی بعدیم کی؟؟بی زحمت راهنماییم کنید

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
شما باید معاینه بشین و علت این اختلال رو بفهمید.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام وققتون به خیر من چهار روز پیش اقدام کردم برای بارداری الانم دو روز سر معده ام در میکنه و میسوزه و احساس میکنم تکرر ادارا دارم کی میتونم ببی چک استفاده کنم که از نتبجه مطمن باشم؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
روز بعد از تاخیر پریود از بی بی چک استفاده کنین

بارگذاری بیشتر ...

 1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/