امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.


مادر و جنین در هفته چهارم بارداری | آغاز زندگی جنین در رحم

هفته چهارم بارداری جنین شما به اندازه نوک یک سوزن است ( اندازه یک دانه خشخاش! )

پس از انجام عمل تخمک گذاری و لقاح در ماه اول بارداری، مفهوم واقعی موفقیت آشکار می شود و باید به شما تبریک گفت چون شما مادر شده اید! این هفته چهارم بارداری است که با اطمینان به شما نشان می‌دهد که شما حالا دیگر جنینی در رحمتان دارید و این اطمینان از تست های بارداری در شما ایجاد شده است.

البته اگر بارداری اتفاق نیفتد، بدن شما می تواند برای دوره قاعدگی بعدی در این زمان آماده شود. اما در اثر بارداری، بدن شما هورمون های جدیدی ترشح خواهد نمود که از بروز این اتفاق جلوگیری خواهند کرد.

در این مقاله به شما خواهیم گفت که در هفته چهارم برای شما و جنینتان که تلاش دارد خود را به رحم بچسباند چه اتفاق هایی می افتد.

هشدار!

قبل از اینکه شما شروع به خواندن این مقاله بکنید، به یاد داشته باشید که مشخصات هر جنین و هر زن بارداری منحصر به فرد است و این مطالب که برای شما بیان شده، فقط اطلاعات عمومی از آنچه که در طول هفته چهارم بارداری اتفاق می افتد، می باشد. دوران بارداری و میزان رشد جنین شما ممکن است کمتر یا بیشتر از این داده ها باشد که نباید علت بروز نگرانی و استرس در شما شود.

علائم بارداری در هفته چهارم

 • درد خفیف در شکم: بسیاری از زنان در هفته چهارم بارداری درد خفیفی را در ناحیه شکم خود تجربه می‌کنند زیرا جنین تلاش می‌کند خود را به بدنه رحم شما بچسباند. این دردها طبیعی است زیرا بدن سعی می‌کند خود را با هورمون‌های جدیدی که رحم را خانه جنین می‌کند، سازگار کند.

 • حالت تهوع و سرگیجه: با افزایش سطح هورمون بارداری HCG در زنان باردار ممکن است اضطراب، سرگیجه و حالت تهوع در آن ها ایجاد شود.

 • درد سینه‌ها: سینه های زنان باردار ممکن است در این دوران حساس شده و احساس سوزن سوزن شدن در آن ها ایجاد شود. در برخی از زنان باردار، این علائم کاملا و یا در اندازه کمی دردناک هم خواهد بود.

 • تغییرات اخلاقی: تغییرات ایجاد شده در هورمون های زنان باردار، نوسانات خلقی و در برخی مواقع گرفتگی و بروز گریه را منجر خواهد شد.

 • تنگی نفس: تنگی نفس در اکثر مواقع در زنان باردار وجود خواهد داشت.

 • حساس شدن به بوها: عملکرد بویایی زنان در این مرحله بسیار حساس می شود، به طوری که بسیاری از بوها برای آن ها ناخوشایند خواهد شد، حتی بوهایی که قبلا شما را اذیت نمی کرد، حالا ممکن است برایتان غیر قابل تحمل شده باشد.

 • خونریزی ملایم یا لکه بینی: شما ممکن است به عنوان یک مادر باردار، خونریزی ملایمی را بعد از لانه گزینی جنین و قبل از رسیدن به مرحله بعدی مشاهده نمایید. البته نباید رنگ ین لکه ها قرمز مانند دوره قاعدگی باشد بلکه صورتی و یا مایل به قهوه ای است.

البته لکه بینی هنگام لانه گزینی در همه خانم ها رخ نمی دهد و اگر شما لکه بینی ندارید نباید نگران باشید.

درمان حالت تهوع در هفته چهارم

برخی از خانم ها از همان هفته 4 بارداری حالت تهوع دارند و معمولا این حالت تا هفته 16 ادامه خواهد داشت. استفاده از زنجبیل، بو کردن یک لیموی تازه، پیاده روی و خوردن ماست می‌تواند این حالت تهوع را که عموما صبح ها بیشتر می‌شود را کم کند.

علائم بارداری در هفته چهارم

بهترین زمان برای انجام تست بارداری

هفته چهارم بهترین زمان برای انجام تست بارداری است. شما با استفاده از تست‌های بارداری مطمئن خواهید شد که حالت هایی که برایتان پیش آمده نشان از این دارد که مادر شده اید.

در هفته چهارم بارداری چه اتفاقی رخ می‌دهد؟

از زمان بسته شدن نطفه تا هفته هشتم یا دهم بارداری فرزند شما «رویان» نامیده می‌شود. رویان از دو لایه داخلی و خارجی تشکیل شده که دو لایه داخلی را «اپی‌پلاست» می‌نامند و لایه خارجی، غشایی است به نام «هایپوبلاست» که بعدها اعضای بدن جنین را در آینده تشکیل می‌دهد. این هفته زمان تشکیل و توسعه کیسه آمنیوتیک و کیسه زرده است. کیسه آمنیوتیک با احاطه رویان علاوه بر اینکه او را از گزند حوادث داخل رحم محافظت می‌کند مثل یک تخت گرم و نرم فضا را برای آرامش جنین آماده می‌کند.

 کیسه زرده هم کیسه‌ای چسبیده به رویان است که رگ‌های خونی و گلبول‌های سرخ اولیه در آن تشکیل می‌شود. نگران غذای این توده کوچک نباشید. جفت همان وظیفه‌ای را ایفا می‌کند که شما در آینده بر عهده دارید. جفت به جای شما غذای کودکتان را تامین می‌کند. این توده گوشتی که مسئول تامین اکسیژن جنین شما هم هست به خوبی می‌داند چه زمانی باید به فرزند شما غذا و اکسیژن برساند. جفت اکنون مشغول کندن تونل در داخل رحم برای اتصال محل دریافت غذا و جنین است تا بتواند به درستی ماموریت خود را انجام بدهد. تا زمانی که جفت در حال رشد است وظیفه تغذیه رویان با همین کیسه زرده است.

در هفته چهارم بارداری رویان تلاش می‌کند خودش را به دیواره رحم بچسباند به همین دلیل درد خفیفی در شکم خود احساس می‌شود و این دردهای شکم طبیعی است. بدن خودش را با هورمون‌های جدید بارداری هماهنگ می‌کند و رحم به خانه جدید رویان تبدیل می‌شود.

وضعیت جنین در هفته چهارم بارداری

رویان با سرعت زیادی رسیدن به مرحله جنینی را در طول هفته چهارم بارداری طی خواهد کرد. هر چند تقسیم سلولی سریع انجام می گردد، اما لازم است بدانید که با همه این ها در این دوره جنین شما توانسته است فقط به اندازه سر سوزن رشد نماید. epiblast و غشاء داخلی جنین توانسته در این مرحله، بدن و اندام های جنین شما را توسعه دهد. تمام سلول های تخمک در ابتدا یکسان بوده و تا زمانی که به مرحله هشت سلولی برسند، و شکل گیری سلول های بنیادی جنینی شروع شود، باید هفته ها صبر کنند.

پایان هفته چهارم، آغاز زندگی رسمی جنین

جنین در پایان هفته چهارم بارداری با کمک گرفتن از مواد مغذی و اکسیژن عرضه شده توسط خون مادر، به طور رسمی شروع به فعالیت و رشد خواهد کرد. در طول هفته چهارم بارداری ، سلول های بنیادی جنینی باید در مرحله تغییر، یک انتخاب درست انجام دهند تا هرکدام به سلول های تخصصی دیگری که برای رشد جنین مورد نیاز است، تبدیل گردند. هر کدام از آن ها ممکن است در این مرحله به سلول های عصبی، سلول های خونی یا سلول های عضلانی تبدیل شده و رشد نمایند.

این سلول ها دیگر بعد از این نمی توانند به نوع دیگری از سلول ها تبدیل شوند. در مرحله هشتم از رشد سلول های یکسان، آن ها با تبدیل شدن به سلول های اختصاصی می توانند تمام بافت های مختلف و مورد نیاز جنین در حال رشد را تشکیل داده و تمام نیازهای او را در حد طبیعی برآورده نمایند.

اندازه جنین در هفته چهارم

تعیین ضریب هوشی و قیافه جنین در هفته چهارم بارداری

مهم نیست که فرزند شما با چه IQ یا ضریب هوشی متولد می شود، چون قبل از تولد در مرحله رشد جنین شما کار بزرگی انجام شده و با تغییر دادن ژن ها، بعضی ها از آن ها از بین رفته و بعضی ها شکوفا شده است و این کار به طور طبیعی در بدن جنین با دقت بالا و پیچیدگی خاصی انجام شده است.

در هفته چهارم بارداری چون هر سلول به سلول های تخصصی تبدیل می شود، بدن بعضی از ژن هایی را که نیازی به آن ها نیست، از بین خواهد برد و ژن هایی را که مورد نیاز کار سلول های اختصاصی هستند، تقویت خواهد نمود. این یعنی تمام ویژگی های جنین شما از جمله هوش، قیافه، رنگ پوست و ... در هفته چهارم بارداری مشخص می‌شود.

اندازه جنین در هفته چهارم بارداری

در پایان هفته چهارم بارداری ، شما می توانید جنین داخل رحم خود را اندازه گیری کنید، هر چند که هنوز او بسیار کوچک است. جنین در این دوره فقط یک مجموعه از توده سلول ها است که اندازه آن در حدود 4/0 میلی متر یعنی به اندازه یک سر سوزن می باشد. اما عملکرد او در حال حاضر مانند یک انسان بالغ شده است.

سونوگرافی در هفته چهارم

اگرچه در این هفته رویان بسیار کوچک و تقریبا غیرقابل تشخیص است اما با استفاده از سونوگرافی واژینال ممکن است شما خوش شانس باشید و رویان درون رحم شما تشخیص داده شود. ساک بارداری که معمولا گرد است در سی روزگی مشخص می شود.

اندازه این ساک بارداری 3 تا 6 میلی متر است و تا هفته نهم هر روز یک میلی متر رشد می کند. سن بارداری معمولا از از قطر این ساک مشخص می شوذ اگرچه کاملا دقیق نیست.

در هفته 4 بارداری کدام اندام های جنین تشکیل می شود؟

هفته چهارم بارداری مرحله ای است که در آن رشد قلب جنین، سر، مغز، نخاع، بافت ها، موها، اندام ها ، دندان ها، عضلات و استخوان های او تنظیم خواهد شد. جنین شما ارتباط شما با خودش را با شدت بیشتر به مدت 36 هفته دیگر ادامه خواهد داد.

مراقبت های هفته چهارم بارداری

 • مصرف فولات در این دوران بسیار ضروری است که در قالب قرص در دسترس همگان قرار دارد و با عنوان اسید فولیک شناخته شده است. استفاده از این ویتامین یک راه بسیار خوب برای جلوگیری از ابتلا به اسپینا بیفیدا می باشد. اسپینا بیفیدا یک نقص مادرزادی به هنگام تولد بوده و به نوزاد آسیب زیادی می زند، که می توانید زندگی جنین شما را در آینده تحت تاثیر قرار دهد.
 •  مصرف مکمل مناسب از فولات در دوران بارداری می تواند خطر ابتلا به اختلالات رشدی و مادرزادی که ناشی از بسته شدن ناقص لوله های عصبی جنین است را تا 70 درصد کاهش دهد.
 • تغذیه مناسب را به ویژه در هفته های نخست جدی بگیرید تا جنین شما بتواند تمام مواد مغذی لازم را از طریق جفت از بدن شما دریافت کند.
 • آب و مایعات فراوان بنوشید زیرا در هفته‌های نخست بارداری بدن جریان خون را افزایش خواهد داد و به همین دلیل بدن شما به مایعات بیشتری نیاز دارد. نوشیدن مایعات به رفع خستگی و یبوست هفته های اول بارداری هم کمک می‌کند

هشدارها در هفته 4 بارداری

 • با حیوانات خانگی سر و کار نداشته باشید: در هفته چهارم بارداری وظیفه تمیز کردن گربه یا حیوانات خانگی دیگر را به دیگر اعضای خانواده واگذار نمایید. چون مدفوع گربه و سایر حیوانات خانگی ممکن است باعث بروز توکسوپلاسموز در زنان باردار شود که عفونت گسترده ای توسط یک انگل به نام توکسوپلاسما گوندی در بدن ایجاد خواهد شد.
 • سقط جنین را جدی بگیرید: حتی بعد از جایگزینی تخمک در رحم امن و سالم، شانس سقط جنین در مراحل اولیه 20 الی 30٪ است. بنابراین مراقبت از خود در زنان باردار در طول هفته چهارم با اجتناب از فعالیت های بدنی زیاد و مصرف مواد غذایی سالم می توانند جلوی این رویداد ناگوار را بگیرد.
 • رابطه جنسی در بارداری: برای رابطه جنسی با همسرتان توجه داشته باشید که دچار خونریزی یا لکه بینی نباشید و یا هیچکدامتان عفونت فعال منتقل شونده جنسی نداشته باشید.

در هفته چهارم بارداری چه بخوریم؟

وبتامین A, B, D بخورید

در هفته چهارم از بارداریتان خوردن ویتامین‌های طبیعی را شروع کنید. خوردن ویتامین‌های A، B، D در دوران بارداری ضروری است. ویتامین A یک ویتامین محلول در چربی است که در کبد ذخیره می‌شود. مقدار روزانه 200 واحد از این ویتامین در بارداری و قبل از آن توصیه می‌شود که بطور معمول در مواد غذایی موجود است و نباید از این مقدار تجاوز کند.

روزانه سه وعده لبنیات بخورید

کلسیم یکی از عناصر اصلی استخوان‌سازی و تشکیل دندان‌هاست، همچنین در تکامل سیستم گردش‌خون، سیستم عصبی و ماهیچه‌های نوزاد تاثیر بسزایی دارد. بدن شما در هفته چهارم بارداری به مقدار کافی کلسیم به منظور رشد و تکامل جنین نیاز دارد. اگر بدنتان نتواند کلسیم کافی را از رژیم غذایی بگیرد، آن را از استخوان‌هایتان می‌گیرد که در آینده باعث تضعیف یا پوکی استخوان می‌شود. لبنیات بهترین منبع کلسیم مورد نیازتان است. روزانه سه وعده از مواد لبنی مانند شیر کم‌چرب یا بدون چربی یا ماست استفاده کنید.

هفته چهارم بارداری

خوردن چه چیزهایی در هفته 4 بارداری ممنوع است؟

خوردن جگر در ماه های اول بارداری ممنوع!

خوردن جگر در بارداری به علت فراوانی ویتامین A ممنوع است چون ویتامین A  به مقدار کافی در مکمل ها و غذاها یافت می شود و بیشتر از 200 واحد از این ویتامین برای کودک شما ضرر دارد و همچنین جگر به علت اینکه ممکن است داخل آن انگل وجود داشته باشد و در حین پخت این انگل ها به طور کامل از بین نروند، از خوردن آن خودداری کنید.

نه به ماهی آب های آزاد و گوشت نیم پز!

خوردن غذاهایی مانند ماهی آب های آزاد که جیوه زیادی دارند و گوشت نیم پز مانند استیک آبدار می‌تواند جان جنین کوچک شما را به خطر بیندازد.

از دخانیات دوری کنید

استعمال هرگونه دخانیات در دوران بارداری بسیار خطرناک است. استعمال این مواد باعث عدم اکسیژن‌رسانی به جنین در حال رشد و بروز ناهنجاری‌های پیشرفته، زایمان زودرس، سقط‌جنین و کمبود وزن نوزاد می‌شود. حتی اگر همسرتان یا یکی از اعضای خانواده سیگار می‌کشند از آن‌ها بخواهید در فضای بیرون خانه، جایی که شما در معرض دود سیگار قرار ندارید، سیگار بکشند زیرا تحقیقات حاکی از آن است که دود سیگار شخص دیگر نیز می‌تواند برای جنین‌تان زیان‌آور باشد.

توصیه های اسلام در هفته چهارم بارداری

با کوشش تمام از گناهان بپرهیزید و حتی‌الامکان مستحبات را انجام دهید. نمازهای یومیه را در اول وقت به‌جا آورید و قبل از نماز حتما اذان و اقامه بگویید و در وقت گفتن اذان و اقامه دستتان را روی شکم بگذارید.

هرروز بر دو عدد خرما سوره "قدر" بخوانید و آن‌ها را ناشتا بخورید. در خرما سیزده ماده حیاتی و پنج نوع ویتامین وجود دارد که آن را به یک منبع غذایی غنی تبدیل می‌کند. کلسیم موجود خرما در بارداری عامل اصلی استحکام دندان‌هاست و فسفر آن نیز از عناصر تشکیل‌دهنده مغز و مانع ضعف اعصاب و خستگی است. همچنین پتاسیم موجود در خرما از ابتلا به زخم معده جلوگیری می‌کند.

لیست کارهای مهم در هفته چهارم بارداری

 1. با یک ماما یا متخصص زنان و زایمان ملاقات کنید
 2. نوشیدنی های الکلی و سیگار را ترک کنید
 3. شروع به مصرف ویتامین های ضروری کنید
 4. به خانواده‌تان اعلام کنید که باردار هستید

سوالات متداول در هفته 4 بارداری

هفته چهارم بارداری زمانی است که بسیاری از خانم ها متوجه می‌شوند جنین کوچکشان را در دل دارند و همین ابتدای کار سوالات بسیاری به وجود می آید که به برخی از آنها پاسخ می‌دهیم.

از کجا مطمئن شوم که حتما باردار هستم؟

در هفته چهارم نمی‌توان از سونوگرافی استفاده کرد اما به وسیله بی بی چک و آزمایش خون می‌توان مطمئن شد که شما جنینی در رحم خودتان دارید یا نه.

اندازه جنین در هفته چهارم بارداری چقدر است؟

اندازه جنین در هفته چهارم کمتر از 4 میلی متر یعنی به اندازه یک سر سوزن است. در این هفته رویان خود را به رحم می‌چسباند و رشد اندام های اصلی تنظیم می‌شود.

در هفته 4 چه چیزی بخورم؟

در این هفته تقریبا منع غذایی خاصی وجود ندارد به جز جگر، ادویه‌های گرم مزاج و غذاهای دریایی شما می‌توانید از اکثر مواد غذایی با رعایت میزان آنها استفاده کنید.

 

نظر (36)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

من آزمایش خون و بی بی تست انجام داده بودم مثبت بود اما دیشب یک دفعه ای خونریزی شدید و چندتالخته خون دیدم همراه درد کمر اما الان لکه بینی دارم کم آیا سقط جنین شدم ممنونم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
بهتره به پزشک مراجعه کنید تا معاینه و بعد نظر بده

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام ببخشید من هفته ۴بارداری هستم ولی حدود چن ماه پیش اسید فولیک خوردم و دیگه ادامه ندادم.ایا ممکنه مشکلی پیش بیاد

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
اسید فولیک موردی نداره و در سه ماه اول بارداری ضروریه

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من هفته چهارم بارداریمه ولی فقط ساک حاملگیه بدون کیسه زرده بدون قطب رویانی واضح درون رحم دیده میشه مقدار بسیار جزعی مایع کولدوساک خلفی دیده میشه عایا مشکلی وجود داره خیلی نگرانم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و خسته نباشید من الان هفته چهارم بار داری هستم خواستم بدونم زمان تخمک گذاری من چ موقع بوده

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
معمولا 14 روز قبل از پریود زمان تخمک گذاری هست

This comment was minimized by the moderator on the site

من روز ۲۵انتقالجنین هستم ازدیشب لکه بینی دارم
دیشب به اندازه دو سه سانت لکه بینی وامروزصبح هم لکه بینی کوچیک کوچیک داشتم
بتای روز ۱۴ من۱۳۰۰بوده
این نشانه چیست لطفا بمن جواب بدید خیلی نگرانم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من تاریخ اخرین روز قاعدگیم ۴اردیبهشت بوده الانم ۵ روزه که از تاریخ قاعدگیم میگدره و ن پریود نشدم و فقط ترشحات سفید رنگ دارم ایا ممکنه باردار باشم؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
از بی بی چک استفاده کن.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام سن حاملگی من 4 هفته و4 روزه .سونو واژینال دادم. ساک حاملگی تشخیص داده شد
اما گفتم قلب نوزاد مشاهده نشد 3 هفته دیگه دوباره سونو گرافی بدم .در ضمن تو سونو گرافیم نوشته در تخمدان سمت چپ تصویر کورپوس لوتئوم به قطر 20 میایمتر دیده می شود ؟ به...

سلام سن حاملگی من 4 هفته و4 روزه .سونو واژینال دادم. ساک حاملگی تشخیص داده شد
اما گفتم قلب نوزاد مشاهده نشد 3 هفته دیگه دوباره سونو گرافی بدم .در ضمن تو سونو گرافیم نوشته در تخمدان سمت چپ تصویر کورپوس لوتئوم به قطر 20 میایمتر دیده می شود ؟ به نظرتون خطرناکه؟یا طبیعیه؟

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

عزیزم ساک باردارطتون چند میلیمتر؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
برای دیدن قلب جنین زوده باید دو سه هفته دیگه صبر کنید.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام سن حاملگی من 4 هفته و چهار روز ه سونو واژینال دادن دکتر گفت ساک حاملگی دیده می شه ولی قلب نوزاد هنوز مشخص نیست . به نظرتون طبیعیه؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من ماه اول بارداریمه دو بار بیبی چک استفاده کردم مثبت بوده تموم الاعم بارداریو هم دارم ولی پدرش نمیخوادش باید بندازمش همش گریه میکنم خیلی دوسش دارم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
خیلی متاسفم به خاطر مشکلی که دارین، سعی کنین از راههای منطقی قانعش کنید یا از کسی که ازش حرف شنوی داره کمک بگیرین.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام روزتون بخیر
من 1 دی زمان پریودم هست دوهفته پیش اقدام به بارداری داشتیم .الان دردهای خفیف زیرشکمی دارم سینه هام هم درد میکنه بنظرتون باردارم؟
واینکه همسرم همش میگه استراحت کن و بلند نشو آیا انجام کارخونه برام ضرر داره؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
روز بعد از تاخیر پریود از بی بی چک استفاده کنید، موردی برای کار کردن در خونه نیست فقط ورزش های سنگین و پیاده روی طولانی انجام ندین

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من 6 هفته باردارم اما سونوگرافی گفت فاقد ساک بارداری و لکه بینی هم دارم امکان سقط وجود داره؟

This comment was minimized by the moderator on the site

اگر میزان بتا بالای 2000 باشه و ساک دیده نشه میتونه نشانه بارداری خارج از رحم باشه.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من ۹ مرداد اولین روز آخرین پریودیم بوده و آزمایش بارداری دادم و نشون داد که باردارم و در تاریخ ۱۶ شهریور سونو واژینال دادم گفت که ساک تشکیل شده و هیچ خبری از قطبیت جنین و کیسه زرده نیست.
من در تاریخ ۱۴ شهریور لکه بینی داشتم و دارم .
تاریخ...

سلام من ۹ مرداد اولین روز آخرین پریودیم بوده و آزمایش بارداری دادم و نشون داد که باردارم و در تاریخ ۱۶ شهریور سونو واژینال دادم گفت که ساک تشکیل شده و هیچ خبری از قطبیت جنین و کیسه زرده نیست.
من در تاریخ ۱۴ شهریور لکه بینی داشتم و دارم .
تاریخ نزدیکی ما هم ۲۱مرداد ماه بوده
الان من نمیدونم دقیقا چند هفته هستم و آیا این لکه بینی ها که به گفته دکترم ۵ هفتگی هستم ممکنه نشونه بارداری پوچ باشه یا سن بارداری من ۵ هفته نیست؟؟
سونو ۲ هفته دیگه باید تکرار شود.

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
فقط از طریق سونوگرافی میشه سن بارداری رو گفت، باید صبر کنید تا دوباره سونو بشید تا معلوم بشه جنین داخل ساک هست یا نه، امیدتون به خدا باشه و استرس نداشته باشین

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من 6 هفته باردارم اما یک هفته است دچار لکه بینی شدم اول قرمز رنگ و بعد به صورت لکه های قهوه ایی و سونو گرافی انجام دادم گفت ساک بارداری مشاهده نشد ینی چی من الان سقط کردم؟؟ یا سن بارداریم کمتره؟؟

This comment was minimized by the moderator on the site

اگر میزان بتا بالای 2000 باشه و ساک دیده نشه میتونه نشانه بارداری خارج از رحم باشه.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام شبتون بخیر من ۱۱ شهریور پریود شدم زمان تخمک گذاری نزدیکی داشتم هنگام عادت ماهیانه هام هیچ دلدر و علاعمی نداشتم و خیلی سر وقت پ میشم امروز که موعد پریودم بود یه مقدار خونریزی به رنگ قرمز روشن داشتم و از یک هفته قبل درد های خفیف به صورت گرفتم...

سلام شبتون بخیر من ۱۱ شهریور پریود شدم زمان تخمک گذاری نزدیکی داشتم هنگام عادت ماهیانه هام هیچ دلدر و علاعمی نداشتم و خیلی سر وقت پ میشم امروز که موعد پریودم بود یه مقدار خونریزی به رنگ قرمز روشن داشتم و از یک هفته قبل درد های خفیف به صورت گرفتم زیر شکم داشتم الان میخوام بدونم بار دار هستن و اینکه به بوی سرخ کردن خیلی حساسم

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
از بی بی چک استفاده کنید

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام.
من هفته چهارم بارداری هستم. بطور دقیق تر روز ۲۸ بارداری .
من از تست بارداری استفاده کردم اما منفی بود. البته تمام علائم بارداری رو داشتم، از جمله: حساس و بزرگ شدن سینه ها، خستگی، تغییر در اندازه شکم، حالت تهوع و ...
از روز ۲۵ کم کم احساس...

سلام.
من هفته چهارم بارداری هستم. بطور دقیق تر روز ۲۸ بارداری .
من از تست بارداری استفاده کردم اما منفی بود. البته تمام علائم بارداری رو داشتم، از جمله: حساس و بزرگ شدن سینه ها، خستگی، تغییر در اندازه شکم، حالت تهوع و ...
از روز ۲۵ کم کم احساس درد خیلی خفیفی در زیر شکم داشتم و روز ۲۶ و ۲۷ دچار لکه بینی خفیفی شدم اما ...

در شب ۲۷ دیگه زیاد علائم حاملگی رو احساس نمی کردم و فردا(صبح۲۸) دچار خونریزی شدم البته اول اصلا دردی نداشتم اما به مرور (حدود ۴ یا ۵ ساعت بعد) احساس درد شدیدی داشتم به حدی که غیر قابل تحمل بود تا بعد از ظهر هم ادامه داشت ...
در رابطه با تفاوت خونریزی با دوران قاعدگی؛ اینکه همیشه در ساعت های اولیه من درد زیادی داشتم همراه با خونریزی خیلی کم درصورتی که الان اول خونریزی من زیادتر بود با درد خیلی کم و در بعد از ظهر حس میکنم خیلی خونریزیم کمتر شده البته بادرد کم ..‌.

میخوام بدونم من دچار سقط شدم ؟
آیا کار خاصی هست که باید انجام بدم ؟

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
زمانی که تست بارداری منفی بوده از کجا میدونید که باردار هستید؟
اگر جواب منفی بوده شما پریود معمولی شدید و چون استرس بارداری داشتید دچار درد بیشتر شدید ، نگران نباشید

بارگذاری بیشتر ...

 1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location