آیا می دانید القای زایمان چیست؟

آیا می دانید القای زایمان چیست؟

القای زایمان چیست؟

القای زایمان زمانی است که شروع زایمان به صورت غیر طبیعی ایجاد شود، این شروع را با عنوان زایمان القایی ارائه می دهند ، زمانی که پزشکتان تشخیص دهد زایمان هر چه زودتر نوزاد، نسبت به ادامه بارداری ایمن تر است القای زایمان توصیه می شود.
اگرچه بیشتر زایمان ها به طور طبیعی شروع می شوند و هر چیزی که طبیعت خود را در پیش گیرد معمولا بهتر است اما گاهی ممکن است برای شروع به کمک نیاز داشته باشید، که القای زایمان همان یار کمکی شماست ، می توانید القای زایمان در خانه را بامطالعه و نظارت پزشک انجام دهید.

علت القای زایمان چیست؟

در موارد زیر القای زایمان به شما توصیه می شود:
• بارداری شما بیش از ۴۱ هفته طول بکشد، هرچند موعد دقیق بسته به قوانین بیمارستان متفاوت است، گذشتن از موعد دقیق زایمان متداول ترین علت القای زایمان است.
• کیسه آبتان (آمنیوتیک) پاره شده باشد اما زایمان شروع نشود، اگر در مدت حدود یک روز زایمان نکنید خطر ابتلا به عفونت در نوزادتان افزایش می یابد، بنابراین به شما توصیه می شود ۲۴ ساعت بعد از پاره شدن کیسه آب القای زایمان انجام دهید.
• زمانی که دیابت داشته باشید، به این معنی است که خطر کمی وجود دارد که نوزادتان بزرگتر از حد طبیعی باشد، اگر نوزادتان رشد مورد انتظار را داشته باشد پزشک به شما توصیه خواهد کرد بعد از هفته ۳۸ بارداری القای زایمان انجام دهید، اگر نشانه هایی از بزرگ بودن نوزادتان وجود دارد ممکن است پزشک تان توصیه به انجام سزارین کند چرا که بهترین راه حل برای خروج نوزاد است.
• وضعیت حاد یا مزمنی داشته باشید مثلا تشنج بارداری یا بیماری کلیوی که سلامت شما یا نوزادتان را به خطر اندازد ، در این صورت القای زایمان ضروری است.
• سن تان ۴۰ سال یا بالاتر است که در این حالت خطر مرده زایی بیشتر است، القای زایمان در هفته ۳۹ تا ۴۰ بارداری این خطر را کاهش می دهد خصوصا اگر مشکل دیگری هم داشته باشید.
ممکن است به دلایل شخصی بخواهید القای زایمان داشته باشید، به طور مثال همسرتان نتواند در موعد مقرر زایمان کنارتان باشد.
یا ممکن است به خاطر مشکلات بارداری یا به دلیل سابقه مرده زایی قبلی بخواهید که زایمان تان القا شود.
هر آن چه که پزشک یا ماما به شما توصیه می کنند براساس شرایطتان خواهد بود و همین طور آمادگی بدنی تان برای زایمان را هم چک می کنند.
باید زمانی برای پرسش سوال و صحبت کردن با همسرتان وجود داشته باشد تا بتوانید تصمیمی که درست است را بگیرید.
تداخل پزشکی برای القای زایمان به شما پیشنهاد می شود، این بدان معنی است که می توانید آن را رد کنید و ماما و پزشکتان باید به تصمیم شما احترام بگذارند.

القای زایمان چگونه انجام می شود؟

روش های کمی وجود دارد که از طریق آن ها ماما بتواند القای زایمان را شروع کند، بسته به میزان باز شدن گردن رحم گاها نیاز به تکرار وجود دارد یا ممکن است قبل از خوب پیش رفتن روند زایمان نیاز به بیش از یکبار داشته باشید.
لطفا نظر خود درباره القای زایمان با ما در میان بگذارید.

 

نظر (4)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و خسته نباشید , چه زمانی ممکن است نوازد بزرگتر از حد طبیعی باشد؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم , زمانی که دیابت داشته باشید، به این معنی است که خطر کمی وجود دارد که نوزادتان بزرگتر از حد طبیعی باشد.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام وخسته نباشید , اگر نوازد بزرگتر از حد طبیعی باشد زایمان طبیعی بهتر است یا سزارین؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم , اگر نشانه هایی از بزرگ بودن نوزادتان وجود دارد ممکن است پزشک تان توصیه به انجام سزارین کند چرا که بهترین راه حل برای خروج نوزاد است.

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/