آیا می توانم در دوران بارداری رابطه جنسی داشته باشم؟

آیا می توانم در دوران بارداری رابطه جنسی داشته باشم؟

بله، اگر شما یک بارداری سالمی دارید دلیلی وجود ندارد که رابطه جنسی در دوران بارداری نداشته باشید، انبوه عظیمی از مخاط ضخیم که دهانه ی رحم را مهر و موم میکند تا از جنین در برابر عفونت محافظت کند، کیسه آب و عضلات قوی رحم نیز جنین را امن نگه میدارد، پس با خیال آسوده به رابطه جنسی در دوران بارداری اقدام کنید.
هنگام رابطه ی جنسی در دوران بارداری ، آلت شریک جنسیتان به جنین شما آسیب نمی زند، شما ممکن است در طول ارگاسم متوجه این شوید که جنین شما واکنش نشان می دهد، این دلیلی برای نگرانی نیست، جنین در واکنش به افزایش تپش قلب شما واکنش نشان می دهد، او نمی داند که چه اتفاقی می افتد و یا ناراحتی را احساس نمی کند.
شما احتمالا شنیده اید که داشتن رابطه جنسی در دوران بارداری موجب این می شود که نوزاد را زود به دنیا بیاورید، این درست نمی باشد وقتی که شما یک بارداری سالم دارید.
اگر بدن شما آماده ی به دنیا آوردن نوزاد باشد، رابطه ی جنسی در دوران بارداری باعث این نم یشود که شما یک نوزاد نارس به دنیا بیاورید، در حقیقت به نظر می رسد که اگر شما رابطه جنسی در دوران بارداری را به طور منظم داشته باشید، کمتر احتمال میرود که شما نوزاد نارس داشته باشید. با این حال شرایطی در رابطه جنسی در دوران بارداری وجود دارد که شما باید دقت لازم را درآن داشته باشید.
اگر شما هر گونه خونریزی یا لکه ای در دوران بارداری داشته اید دکترتان ممکن است به شما بگوید که تا 14 هفتگی رابطه ی جنسی نداشته باشید و یا شاید هم بگوید که تا آخر زمان بارداری رابطه ی جنسی نداشته باشید و به خود استراحت دهید.

pregnancy-bardari.jpg

آیا بارداری موجب تغییر در میل جنسی همسر می شود؟

بله! بعضی از مردان ، خانم باردار خود را جذابتر از هر وقت دیگر می بینند و گروهی دیگر از شدت نگرانی برای سلامت مادر و جنین تمایلات جنسی خود را سرکوب کرده یا اصلا آن را احساس نمی کنند و این میتواند در رابطه جنسی در دوران بارداری شما تاثیر بگذارد، در هر صورت صحبت کردن می تواند باعث شود تا تغییر در رفتارها برای طرف مقابل قابل درک شود.

لطفا با در میان گذاشتن نظرات خود ما را در اطلاع رسانی هرچه بیشتر یاری کنید.

 

نظر (6)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

ایا می توان اسپرم را داخل رحم ریخت

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و خسته نباشید , درچه زمانی ممکن است دکتر اجازه رابطه جنسی به زوجین ندهد؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم , اگر شما هر گونه خونریزی یا لکه ای در دوران بارداری داشته اید دکترتان ممکن است به شما بگوید که تا 14 هفتگی رابطه ی جنسی نداشته باشید و یا شاید هم بگوید که تا آخر زمان بارداری رابطه ی جنسی نداشته باشید و به خود استراحت دهید.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و خسته نباشید , آیا رابطه جنسی در دوران بارداری باعث تولد نوزاد زود رس میشود؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم , نخیر این درست نیست , وقتی که شما یک بارداری سالم دارید.
اگر بدن شما آماده ی به دنیا آوردن نوزاد باشد، رابطه ی جنسی در دوران بارداری باعث این نم یشود که شما یک نوزاد نارس به دنیا بیاورید.

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/