پوشیدن این لباس ها در بارداری توصیه می شود

پوشیدن این لباس ها در بارداری توصیه می شود

لباس کار بارداری :

اگر به خاطر کارتان باید در دوران بارداری لباس کار بپوشید (یا این انتخاب را پیش رو دارید) در ادامه به این مشکل برخواهید خورد که چه نوع لباس کاری مناسب است. اگر نمی دانید چه بپوشید، انتخاب چند شلوار، دامن با چند سایز بزرگتر که با رشد دوران بارداری همخوان باشد عموما اقدام مناسبی خواهد بود. دامن و شلوارهای کشی با روبان های الاستیک و کشی و سایر لباس های کشی که با تغییر سایزتان در دوران بارداری سازگاری داشته باشند لباس بارداری بسیار پرطرفدار هستند. بعضی از زنان تنها لباس های با چندین سایز بزرگ تر خریداری می کنند. به طور مثال اگر سایزتان ۱۲ است، ممکن است شلوارهایی با سایز ۱۴ تا ۱۶ پیدا کرده که کاملا سایزتان بوده و می توانند بعد از بارداری با کمربندی که دارند جمع شده و به سایزتان در آید.

از سایر وسایل پوششی در دوران بارداری استفاده کنید

می توانید با استفاده از سربند و شال به پوششتان تنوع دهید، این موارد تغییرات عمده ای را ایجاد نموده و قابلیت تغییرپذیری بیشتری در لباستان ایجاد می کند. در ماه های گرم سال با استفاده از دامن های آزادبه همراه پوشیدن یک پیراهن خوب بسیار راحت خواهید بود. در طی ماه های سردتر یک کت یا ژاکت که بیشتر لباس هایتان بخورد، مناسب خواهد بود. سعی کنید لباس بارداری را انتخاب کنید که زود از مد نمی افتند. این بدین معنی است که می توانید دوباره از آن استفاده کنید (در صورتی که برای بارداری بعدی برنامه داشته باشید) یا آن ها را به افراد دیگری که نیاز دارند امانت دهید.

lebas-bardari-k2.jpg

موارد پیشنهادی برای لباس بارداری :

• استفاده از شلوارک، دامن یا شلوارهای با قسمت کمری کشی یا روبان های جمع شدنی یا ساخته شده از مواد کشسان که در طی ماه های بارداری همراه با افزایش سایزتان قابلیت بزرگ شدن داشته باشد.
• دامن یا شلوارهایی که به دور کمر پیچیده می شوند و با تکان دادن باسن و یا استفاده از کلیپس تنظیم می شوند.
• پوشیدن شلوار ساپورت به همراه بلوز و پیراهن راحت بوده و می تواند در حالت های غیر رسمی و زمانی که بیرون می روید، پوشیده شود.
توجه: بیشتر زنان چندین هفته بعد از زایمان هم همچنان برآمدگی شکمی را دارند. بنابراین بلافاصله بعد از زایمان لباس های تان را دور نیندازید. لباس های کشی خصوصا برای زنانی که بعد از عمل سزارین درد دارند، راحت و مناسب خواهد بود.

لباس زیر دوران بارداری :

این که چه لباس زیری را در دوران بارداری انتخاب کنید هم می تواند برایتان جای سوال باشد. باز هم راحتی آن لباس نکته کلیدی است. بیشتر لباس های زیر نرمال با سینه بند بارداری برای شیر دادن به نوزاد بعد از زایمان مناسب هستند. در عین حال بعضی از زنان ترجیح می دهند لباس زیر بارداری برای استفاده در دوران بارداری خریداری کنند. سابقا لباس های زیر بارداری مخصوصا زنان باردار و شیرده استفاده می شد که رنگ آن ها محدود به بژ و سفید بود اما همه آن ها مد روز نبودند. با این حال امروزه با طراحی های مدرن و اضافه کردن قسمت های توری مشکی برای ایجاد بیشتر احساس زنانه انتخاب های بیشتری دارید.

lebas-bardari-k3.jpg

سینه بند بارداری :

در طی مراحل اولیه بارداری سینه ها معمولا سفت تر بوده و اغلب کمی اندازه شان بزرگ می شود. بعد از حدود هفته ۲۰ تا ۲۴ بارداری مجددا اندازه شان افزایش می یابد. با این حال همه زنان متوجه افزایش قابل توجهی در اندازه سینه هایشان نمی شوند و تنها بعد از زایمان متوجه این تغییر می شوند (زمانی که قادر به شیر دادن به نوزاد می شوند). عموما اندازه سینه هایتان در نیمه آخر بارداری به همان اندازه بعد از زایمان خواهد بود و می توانید سینه بند بارداری را با اندازه یکسانی برای این دو زمان در نظر بگیرید. بعد از زایمان با خروج شیر اندازه سینه های تان در عرض حدود یک هفته افزایش یافته و سپس به اندازه دوران بارداری برمی گردند (با تثبیت روند تولید شیر). سینه بند بارداریتان کمی کشسان بوده و برای تطابق با این وضعیت طراحی می شوند.
طی بارداری اهمیت دارد که در ناحیه سینه هایتان احساس راحتی کنید. این امر با پوشیدن سینه بندهای اسپورت یا تاپ های اسپورت کتانی نرم یا سینه بندهای نرمال بدون بند زیرین (بندهای زیرین می توانند به بافت سفت و حساس سینه آسیب بزنند) امکان پذیر است. ضرورتی ندارد که در طی بارداری سینه بند مخصوص بارداری بپوشید، در عین حال بسیاری از زنان برای احساس راحتی بیشتر این کار را انجام می دهند. زنانی که معمولا سینه بند نمی پوشند در این زمان به راحتی بیشتری که سینه بند می تواند برایشان فراهم کند، اذعان دارند و اگر سینه هایتان بزرگ است پوشیدن سینه بندهای کوچک در زنان رابطه جنسی به حس سفتی و بزرگی آن ها کمک می کنند.
زنان شیرده به پوشیدن سینه بند در شبانه روز نیاز دارند (دست کم برای هفته های اول). این کار کمک می کند تا شیر در زمان خواب خارج نشود. اگر می خواهید هر روز این سینه بندها را بشویید، بنابراین حداقل سه سینه بند می تواند کفایت کند. با این حال اگر برنامه ای برای شستن مرتب آن ها ندارید، ممکن است به چهار تا پنج سینه بند نیاز باشد.

برخی از توصیه ها در مورد سینه بند بارداری شامل موارد زیر است:

• به یک فروشگاه زنجیره ای یا فروشگاه مخصوص لباس زیر بروید و به سایزهای مختلف توجه کرده و سایز مناسب خود را انتخاب کنید.
• نحوه بستن و باز کردن سینه بند را با فروشنده چک کنید، به خاطر داشته باشید، این کاری است که معمولا در زمان شیر دادن باید به تنهایی انجام دهید، هرچند بعضی از گیره ها سختی کمتری دارند به شرطی که برای در بستن و باز کردن آن ها مهارت لازم را پیدا کنید.
• سینه بندهای کتانی بخرید تا پوست تان بتواند نفس بکشد خصوصا در طی ماه های گرمتر سال. با این حال بیشتر سینه بندهای بارداری برای تطبیق با تغییر سایز آن ها در زمان شیردهی در خود مواد الاستیک دارند.
• اگر سینه هایتان بزرگ هستند، سینه بندی را انتخاب کنید که بندهای شانه ای بلندتری دارند که بتوانند وزن سینه های تان را تحمل کرده و مانع از فشار آوردن بندهای سینه بند روی شانه ها شود.
• از راحت بودن باندهای زیر قسمت جلوی سینه بند اطمینان حاصل کنید. اگر این باندها خیلی سفت باشند می توانند باعث تشدید سوزش معده در دوران بارداری شوند. همچنین سینه بندی که محکم بسته شده می تواند جریان خون به نواحی اطراف سینه ها را محدود کرده و احتمال بسته شدن مجاری شیر و ورم پستان را افزایش دهد. زمانی که سینه بند کاملا اندازه تان باشد از شکل گیری این مشکلات جلوگیری می کند.

lebas-bardari-k4.jpg

لباس زیر بارداری :

بسیاری از زنان متوجه این می شوند که می توانند لباس زیر قبلی و معمول شان را در دوران بارداری هم بپوشند. لباس های زیر معمول به راحتی زیر شکم در حال برآمده شدن تان قرار می گیرند. با این حال بعضی از زنان ترجیح می دهند لباس زیر با سایز بالا خریداری کنند و روی شکم شان بکشند. اگر عمل سزارین داشته اید این کار بعد از زایمان راحتی بیشتری خواهد داشت (چرا که جای زخم در محل خط لباس زیر قرار می گیرد).
حواستان باشد که در طی بارداری دمای بدنتان افزایش پیدا کرده و ترشحات واژنی تغییر می یابد. این امر باعث می شود که زنان باردار به عفونت های قارچی و باکتریایی همانند کاندیدیازیس و گاردنرلا ‌بیشتر مستعد شوند. پوشیدن لباس های زیر کتانی (یا حداقل دارای قسمت های با جنس کتان) به تهویه بهتر ناحیه کمک کرده و مانع از رشد بیش از حد این ارگانیسم ها می شود. برای زنانی که در مراحل پایانی بارداری به واریکوز وریدی در ناحیه تناسلی خارجی یا هموروئید مبتلا می شوند، لباس زیر کمکی و محکمی که در ناحیه کشاله ران تمام نشود می تواند به افزایش راحتیتان کمک کند.

lebas-bardari-k5.jpg

زیرپوش بارداری :

ممکن است تمایل برای پوشیدن زیرپوش یا بالاپوش زیر لباستان داشته باشید. این موارد می توانند در ماه های سرد سال شما را گرم نگه دارند. سایزهای بزرگ تر یا تاپ های کشسان معمولا با شکمتان تناسب خواهند داشت و حالت نیم تنه که در حال حاضر پرطرفدار است را در شما ایجاد می کند.

در 10 راهنمایی برای انتخاب لباس بارداری شیک به شما بیشتر کمک خواهد کرد.

 

نظر (3)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام , خسته نباشید , ببخشید از کی سینه های یک زن باردار شروع به بزرگ شدن میکنه؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم , در طی مراحل اولیه بارداری سینه ها معمولا سفت تر بوده و اغلب کمی اندازه شان بزرگ می شود. بعد از حدود هفته ۲۰ تا ۲۴ بارداری مجددا اندازه شان افزایش می یابد. با این حال همه زنان متوجه افزایش قابل توجهی در اندازه سینه هایشان نمی شوند و...

سلام عزیزم , در طی مراحل اولیه بارداری سینه ها معمولا سفت تر بوده و اغلب کمی اندازه شان بزرگ می شود. بعد از حدود هفته ۲۰ تا ۲۴ بارداری مجددا اندازه شان افزایش می یابد. با این حال همه زنان متوجه افزایش قابل توجهی در اندازه سینه هایشان نمی شوند و تنها بعد از زایمان متوجه این تغییر می شوند (زمانی که قادر به شیر دادن به نوزاد می شوند).

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

مطلب خوبی بود . بهتر بود بومی سازی میشد. یعنی متناسب با پوشش خانم ها در ایران در خصوص لباس رسمی کار و بیرون گفته می شد. اما در کل خوب بود. ممنون از مطالب جالبتون

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/