13 راه برای کاهش ترک های پوست در دوران بارداری

13 راه برای کاهش ترک های پوست در دوران بارداری

بارداری در واقع یک تجربه ی زیبا است، مطمئنا شما از تمام لحظات در طول مدت بارداری لذت خواهید برد اما شما باید از برخی از تغییرات عمده ای که در طول دوران بارداری برای شما رخ میدهد آگاهی داشته باشید.یکی از تغییرات عمده ای که پس از دوران بارداری برای زنان شایع می باشد ترک های پوست است. به نظر میرسد بسیار از مادران با این مشکل کنار میایند ولی در واقع هضم این واقعیت بسیار مشکل است، اگر در حال حاضر یک کودک دارید به طور یقین بدن شما دیگر مثل قبل از دوران بارداری نیست.

ترک های پوست در دوران بارداری چرا رخ می دهد؟

وقوع ترک های پوست در دوران بارداری کاملا وابسته به طبیعت بدن شما، مصرف مواد غذایی در ارتباط است، اول از همه مهم است بدایند که چه مناطقی تحت تاثیر ترک های پوستی قرار میگیرد، به طور کلی مناطق شکم، باسن، سینه، بازوها و ران ها تحت تاثیر کشش بارداری قرار می گیرند.حالا میدانید که چه چیزی باعث میشود تا ترک های پوست در دوران بارداری به وجود میاید وقت این است که در مورد حذف علائم کشش بارداری صحبت کنیم.

حقایقی در مورد ترک های پوست در دوران بارداری:

شما نمی خواهید که این را بشنوید اما علائم کشش ارثی هستند، اگر مادر شما پس از تولد نوزاد دچار ترک های پوست در دوران بارداری در شکم بود شانس اینکه شما هم همان علائم را داشته باشید بسیار زیاد است.هیچ درمانی به طور کامل نمیتواند ترک های پوست در دوران بارداری را درمان کند. اما خبر خوب این است که بسیاری از ترک های پوست در دوران بارداری بعد از زایمان محو می شود.

راه های موثر برای خلاص شدن از ترک های پوست در دوران بارداری:

در اینجا برخی از تکنیک های رایج برای ازبین بردن ترک های پوست در دوران بارداری ذکر شده است.به عنوان یک مادر شما باید گزینه ای را انتخاب کنید که بهترین انتخاب برای بدن شما باشد.این نه تنها باعث کاهش علائم کشش بارداری می شود بلکه به شما به عنوان یک مادر اعتماد به نفس میدهد.

dard-sine-bardari3.jpg

1- جراحی برای از بین بردن ترک های پوست در دوران بارداری:

آیا در مورد خلاص شدن از ترک های پوست در دوران بارداری با روش جراحی دچار اضطراب می شوید؟ هر چند یکی از راه های موثر است اما عوارضی هم ایجاد میکند. به طور کلی با از بین بردن یک منطقه از پوست و تحت تاثیر قرار دادن آن باعث میشود پوست جدید رشد کند و بدن شما عاری از هر گونه ترک های پوست در دوران بارداری شود.این روش تهاجمی کمی خطرناک است و تحت شرایط و نظارت انجام میشود.

2- لایه برداری شیمیایی از بین برنده ترک های پوست در دوران بارداری:

یکی از جدیدترین و شایع ترین روش برای خلاص شدن از ترک های پوست در دوران بارداری است.فرایند لایه برداری شیمیایی به عنوان لایه برداری DERMA شناخته میشود و با استفاده از یک محلول شیمیایی باعث میشود پوست تاول زده و ظاهر پوست به تدریج خوب شود.به طور کلی حدود شش تا هشت جلسه لیزر درمانی باید انجام شود و پس از آن شاهد نتایج مورد نظر باشید.

3- بازسازی پوست فعال از روش های از بین بنده ترک های پوست در دوران بارداری:

یکی از روش های طبیعی راحت برای حذف ترک های پوست در دوران بارداری استفاده ار کرم های با کیفیت خوب که باعث میشود علائم کشش به تدریج کاهش پیدا کند. اساسا پوست شما را صاف میکند و پوست شما را سالم نگه میدارد.
شما میتوانید کرم حذف ترک های پوست در دوران بارداری را با نصف فنجان کره کاکائو ، روغن جوانه گندم،روغن هسته زرد آلو،روغن ویتامین E و با دو قاشق چای خوری موم عسل مخلوط کنید.تا زمانی که کره کاکائو و موم آب شوند به آنها حرارت دهید و خوب هم بزنید و در ظروف که در آن هوا نفوذ نمیکند قرار دهید.برای این که بهترین نتایج را دریافت کنید سه بار در روز از این کرم استفاده کنید.

asal-bardari1.jpg

4- طب سنتی راهکاری برای حذف ترک های پوست در دوران بارداری :

یکی دیگر از ابزارهای جالب برای رهایی از ترک های پوست در دوران بارداری ، انجام درمان های آرامش بخش است.برخی از درمان های آرامش بخش محبوب عبارتند از رفلکسلولوژی ،آروماتراپی،ماساژ طبیعی است.همچنین تکینیک های ورزشی مانند شنا ، یوگا تا حد زیادی سلامت پوست را بطور ویژه افزایش میدهد.

5- درمان با لیزر یکی دیگر از راههای ترک های پوست در دوران بارداری:

درمان با لیزر یکی دیگر از راه های رهایی از ترک های پوست در دوران بارداری است که هزینه بسیار بالایی دارد.درمان با لیزر نه تنها علائم کشش بلکه آنها را به طور کامل حذف میکند.انواع مختلف درمان لیزر بسته به شدت و رنگ علائم توسط پزشکان استفاده میشود.درمان با لیزر باعث افزایش تولید سلول ها در مناطق آسیب دیده میشود.این افزایش رشد سلول و رنگدانه را کاهش می دهد و همچنین درمان با لیزر قابلیت ارتجاعی پوست را برمیگرداند.

داروهای خانگی برای ترک های پوست در دوران بارداری:

تنها راهی که شما میتوانید ترک های پوست در دوران بارداری ، به وجود نیاید باید از پوست خود به اندازه کافی مراقبت کنید.با این حال اگر برخی از ترک های پوست در دوران بارداری برای شما آزار دهنده می باشد در اینجا چند راه حل خانگی پیشنهاد میشود که به طور قابل توجهی میتواند علائم را کاهش دهد.

6- روغن کرچک یک درمان طبیعی برای حذف ترک های پوست در دوران بارداری:

روغن کرچک یک درمان طبیعی برای بسیاری از مشکلات پوستی مانند لکه های تیره ، چین و چروک ،لکه های سن،خطوط ریز،خال و در نهایت ترک های پوست در دوران بارداری است! استفاده از روغن کرچک برای از بین بردن علائم کشش بسیار موثر است و به روند حذف آنها سرعت میبخشد. مقداری روغن کرچک را در ناحیه پوست کشش آمده بریزید و ماساژ را شروع کنید. توصیه می شود منطقه ای که آسیب دیده را در حدود 15 تا 20 دقیقه به صورت دایره ای ماساژ دهید. پس از انجام این کار ها با یک پارچه آن ناحیه را ببندید. در نهایت، با استفاده از یک بطری آب گرم و یا کمپرس گرم پوست خود را گرم کنید. این روش را نیم ساعت در روز انجام دهید بعد از مدتی میبینید که علائم کشش به تدریج کاهش یافته است.

7- سفیده تخم مرغ شگفت انگیز برای ترک های پوست در دوران بارداری:

به طور کلی سفیده تخم مرغ بسیار بد بو است، اما با این وجود شگفتی های جالبی بر روی پوست میگذارد. سفیده تخم مرغ پروتئین زیادی دارد و پوست را جوان میکند و باعث میشود پوست دوباره ساخته شود.سعی کنید سفیده تخم مرغ را در مناطقی که پوست کشش آمده یک تا سه بار در روز استفاده کنید.استفاده از سفیده تخم مرغ قطعا در بهبود سلامت شما تاثیر گذار است و به تدریج شاهد این خواهد بود کشش محو خواهد شد.

tagziye-bardari-u1.jpg

8- کره کاکائو یکی دیگر از درمان های طبیعی ترک های پوست در دوران بارداری:

کره کاکائو یکی دیگر از درمان های طبیعی و موثر میباشد که در کاهش ترک های پوست در دوران بارداری و در نهایت به محو شدن آن کمک میکند.برای کاهش علائم کشش منطقه ای که آسیب دیده کره ی کاکائو قرار داده و برای یک ماه روزانه در نوبت این کار را انجام دهید.کره کاکائو نه تنها در ازبین بردن علائم کشش کمک میکند بلکه پوست را مرطوب نگه میدارد .مطمئن شوید که شما قبل از خواب پس از یک دوش پوست خود را مرطوب نگه دارید و سپس کره ی کاکائو را بر روی پوست کشش آمده قرار دهید.

9- آلوئه ورا ، گزینه عالی برای درمان ترک های پوست در دوران بارداری:

آلوئه ورا یک گزینه عالی برای برخورد با بسیار از مشکلات پوستی از جمله ترک های پوست در دوران بارداری میباشد. آلوئه ورا حاوی بسیاری از مواد مغذی است که به درمان علائم کشش و دیگر مشکلات پوستی کمک میکند.عصاره آلوئه ورا یک ویژگی تسکین دهنده دارد و رشد سلول ها را افزایش میدهد و ظاهر و ترک های پوست در دوران بارداری در چند هفته کاهش میدهد! شما باید پوست آلوئه ورا را جدا کرده و پالپ آن را خارج بر روی پوست قرار دهید.برای نتایج سریعتر و بهتر میتوانید روزانه یک لیوان آب آلوئه ورا بنوشید.

10- روغن اسطو خودوس از بین برنده ترک های پوست در دوران بارداری:

اگر متوجه این شدید که علائم کشش بر روی پوست شما در حال افزایش است ، به آرامی روغن اسطوخودوس را روی آن اعمال کنید.انجام این کار به طور مداوم باعث میشود ترک های پوست در دوران بارداری به تدریج محو شود. این درمان را به طور مداوم انجام دهید تا نتایج را مشاهده کنید.

11- آب لیمو یک درمان خوب برای ترک های پوست در دوران بارداری:

آب لیمو یک درمان خوب برای علائم کشش است.لیمو رو به دو قسمت برش دهید و فشار آب را بر روی ترک های پوست در دوران بارداری به صورت مستقیم قرار دهید.ماهیت اسیدی لیمو باعث میشود زخم روشن و به تدریج در طول زمان علائم کشش کاهش پیدا میکند.

12- عسل درمانگر ترک های پوست در دوران بارداری:

مقداری عسل را بر روی یک تکه پارچه قرار دهید و بر روی ترک های پوست در دوران بارداری قرار دهید .هنگامی که خشک شد آن قسمت را با آب گرم بشویید.شما همچنین میتوانید به صورت مستقیم عسل را بروی ناحیه کش قرار دهید.با مخلوط عسل ،نمک و گلیسیرین محل مورد نظر را مالش دهید و بعد از پنج دقیقه محل را شستشو و خشک کنید.

13- مرطوب نگه داشتن پوست برای درمان ترک های پوست در دوران بارداری:

این روش بسیار ساده است. تحقیقات نشان داده است که افرادی که پوست خود را مرطوب نگه میدارند علائم کشش در آنها کمتر بروز میدهد. با استفاده از یک مرطوب کننده خوب کشش پوست را افزایش می دهید. با توجه به ماهیت انعطاف پذیری پوست اگر وزن شما به شدت کاهش یابد علائم کشش زیاد نمیشود.. همچنین، استفاده از لوسیون باعث میشود علائم کشش کاهش پیدا کند و از رشد بیشتر آنها جلوگیری میکند.

gaza-koodak-i2.jpg

راه های ذکر شده در بالا داروهای خانگی هستند و راه حل های موثر و اثبات شده برای کاهش ظاهر ترک های پوست در دوران بارداری هستند. بسیاری روش های دیگر درمان های طبیعی برای حذف علائم کشش از جمله قند، آب سیب زمینی و غیره ممکن است علائم کشش را درمان کند ، وجود دارد. بهتر است با دکتر خود مشورت کنید و بهترین راه درمان را انتخاب کنید.
شما قطعا باید این ضرب المثل "پیشگیری بهتر از درمان است." را شنیده باشید. بنابراین، انتظار نداشته باشید که ترک های پوست در دوران بارداری به تدریج حذف شود و باید اقدامات احتیاطی را قبل از اینکه کشش بدتر شود انجام دهید .این مسئله موجب کاهش بسیاری از عوارض برای بدن شما و حفظ زیبایی طبیعی بدنتان میشود.
امیدواریم که شما مطلب ما را در مورد حذف ترک های پوست در دوران بارداری دوست داشت باشید. با ما تجربیات خود را در این مورد با اشتراک بگذارید.

برای مراقبت بیشتر از پوستتان در دوران بارداری جلوگیری و درمان بیماریهای پوست در دوران بارداری را مطالعه کنید.

 

نظر (5)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام مامانم خسته نباشید , من 25 سالمه و 4 هفته است باردارم , آیا این امکان وجود داره که با روغن زیتون زدن نذارم شکمم ترک برداره؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم , علائم کشش ارثی است و اگر مادر شما پس از تولد نوزاد دچار ترک های پوست در دوران بارداری در شکم بود شانس اینکه شما هم همان علائم را داشته باشید بسیار زیاد است.هیچ درمانی به طور کامل نمیتواند ترک های پوست در دوران بارداری را درمان کند....

سلام عزیزم , علائم کشش ارثی است و اگر مادر شما پس از تولد نوزاد دچار ترک های پوست در دوران بارداری در شکم بود شانس اینکه شما هم همان علائم را داشته باشید بسیار زیاد است.هیچ درمانی به طور کامل نمیتواند ترک های پوست در دوران بارداری را درمان کند. اما خبر خوب این است که بسیاری از ترک های پوست در دوران بارداری بعد از زایمان محو می شود.

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

من پیش دکتری رفتم و این ترک هارو برام از بین برد ، یک عمر دعاش میکنم زندگیمو بهم برگردوند
این ایمیل منه اگه کسی راهنمایی میخواد ssari1370@gmail.com

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام میشه آدرس یاشماره دکتربهم بدین

This comment was minimized by the moderator on the site

میشه دکترتون رو معرفی کنید

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/