10 دستورالعمل غذایی برای کودکان با استفاده از هویج

10 دستورالعمل غذایی برای کودکان با استفاده از هویج

آیا شما به عنوان یک پدر یا مادر برنامه ریزی کرده اید تا هویج را در رژیم غذای کودک خود قرار دهید، اما به دنبال روش هایی هستید که او را به خوردن آن ماده غذایی وسوسه کنید؟ عادت دادن کودکان به خوردن سبزیجات برای تامین مواد ضروری بدن آن ها لازم است، اما بسیاری از کودکان، خوردن سبزیجات را دوست ندارند و هنگام رو به رو شدن با سبزیجات مختلف در بشقاب غذای خود، بهانه گیری می کنند. بنابراین، چه کاری می توانید انجام دهید؟ راه حل این موضوع، دنبال کردن دستورالعمل ساده و در دسترس برای تهیه کیک هویج برای کودکان یا یک دستور پخت سوپ گرم هویج برای آن ها است.
راه حل علاقه مند کردن کودک خود به خوردن هویج اینجاست! در این مقاله، 10 دستورالعمل شگفت انگیز برای درست کردن غذای کودک هویج دار که هم خوشمزه و هم سالم هستند، آورده شده است:

1. سالاد هویج و سیب برای کودک:

سالاد هویج و سیب، یک بشقاب غذایی ساده برای تغذیه کودکان است. مزیت این سالاد، این است که در عین مفید بودن، دستوالعمل فوق العاده آسانی دارد.
مواد لازم برای تهیه سالاد هویج و سیب به عنوان غذای کودک عبارتند از : مقداری آناناس خرد شده، 2 عدد سیب ترش، 3 فنجان هویج، 3 قاشق غذاخوری کشمش، 3 قاشق غذاخوری نارگیل فلس دار، 3/1فنجان ماست وانیلی، 3/1 فنجان ماست ساده، 3 قاشق غذاخوری سس مایونز و1 قاشق غذاخوری آب لیمو.
طرز تهیه سالاد هویج و سیب به این صورت است که شما باید آب آناناس را گرفته و پوست سیب ها را هم جدا کنید. سپس در یک کاسه آناناس، هویج، کشمش، نارگیل و سیب را مخلوط کنید. در یک کاسه کوچک دیگر، مواد تشکیل دهنده باقی مانده را ترکیب کرده و در نهایت هویج را هم به آن مواد اضافه کنید. حالا مواد دو کاسه را در یک ظرف بریزید و درب آن را بگذارید و برای خنک شدن، مدت زمانی در یخچال قرار دهید. اکنون غذای کودک شما آماده است ، فرزند دلبندتان می تواند از سالاد هویج و سیب لذت ببرد!

gazaye-koodak-r3.jpg

2. برنج خامه ای هویج دار خوشمزه ترین غذای کودک:

پختن برنج با آب هویج می تواند ایده ی خوبی برای شما باشد.
مواد لازم برای تهیه برنج خامه ای هویج دار عبارتند از : یک کاسه آب مرغ ، 1 فنجان آب هویج ، 2 قاشق غذاخوری کره، نصف پیاز کوچک، نمک درشت و فلفل به اندازه لازم، 1 فنجان برنج دانه بلند، 3/1 فنجان پنیر پارمسان رنده شده و 3 قاشق غذاخوری جعفری.
برای تهیه ی برنج خامه ای هویج دار آب مرغ، آب هویج و دو فنجان آب را در یک ظرف ترکیب کنید، سپس این ظرف را روی حرارت کم قرار دهید تا مایع درون آن به جوش بیاید. در ماهی تابه ای، مقداری کره ذوب کرده و پیاز خرد شده را به آن اضافه کنید، صبر کنید تا پیاز به حدود پنج دقیقه روی حرارت کم بپزد و سپس مقداری نمک و فلفل به آن اضافه کنید. اکنون حرارت مایعات در حال جوش را کمی افزایش داده و برنج را داخل آن ها بریزید وتا زمانی که مطمئن شوید برنج شما به طور کامل پخته شده است، آن را از روی حرارت برندارید. پس از آماده شدن غذا، کره باقی مانده و پنیر پارمسان را به آن اضافه کرده و آن را با جعفری خرد شده غذای کودک خود سرو کنید.

gazaye-koodak-r4.jpg

3. پنکیک هویجی محبوبترین غذای کودک:

بیشتر کودکان خوردن پنکیک را دوست دارند، پنکیک هویج هم دارای دستور پخت آسانی بوده و از طرفی هم چون دارای طعم شیرینی است، بسیاری از کودکان آن را دوست خواهند داشت و از شما می خواهند که دوباره برایشان پنکیک هویج درست کنید.
مواد لازم برای درست کردن پنکیک به عنوان غذای کودک عبارت است از: 1 فنجان آرد همه منظوره، 1 قاشق چایخوری بکینگ پودر، 2/1 قاشق چایخوری جوش شیرین، 2/1 قاشق چایخوری نمک، 2/1 قاشق چایخوری دارچین، 1/2 قاشق چایخوری جوز هندی، 1/8 قاشق غذاخوری زنجبیل، 1 عدد تخم مرغ، 2 قاشق غذاخوری شکر قهوه ای بسته بندی شده، 1 فنجان دوغ، 1 قاشق چایخوری عصاره وانیل، 2 فنجان هویج رنده شده و 3 قاشق غذاخوری کره.
مواد لازم برای درست کردن خامه پنیری روی پنکیک عبارتند از: مقداری پنیر خامه ای، 4/1 فنجان پودر شکر، 2 تا 3 قاشق غذاخوری شیر، 2/1 قاشق چایخوری عصاره وانیل و دارچین.

طرز تهیه پنکیک هویجی و خامه ی آن در 2 مرحله زیر صورت می گیرد:
1. طرز تهیه خامه پنیری: پنیر خامه ای را در یک کاسه کوچک، خوب هم بزنید. سپس، شکر، شیر، وانیل و دارچین را به آن اضافه کرده و دوباره هم بزنید.
2. طرز تهیه پنکیک: در یک کاسه بزرگ آرد، بکینگ پودر، جوش شیرین، نمک، دارچین، جوز، و زنجبیل را با هم مخلوط کنید. در یک کاسه کوچک تر دیگر، تخم مرغ، شکر قهوه ای، دوغ، و وانیل را با هم مخلوط کنید. سپس، هویج را به مواد خشک اضافه کرده و با آن ها مخلوط کنید.
در مرحله بعد، حدود یک قاشق غذاخوری کره را روی حرارت متوسط در یک ظرف ذوب کنید. یک ملاقه کامل از خمیر پنکیک را در ماهیتابه ریخته و اجازه دهید تا هر دو طرف پنکیک قهوه ای شود. پس از خنک شدن، آن را با خامه ی پنیری سرو کنید.

gazaye-koodak-r1_20150911-092216_1.jpg

4. چیپس هویج ، برای کودکانی که عاشق چیپس هستند:

کودکان عاشق انواع چیپس ها هستند، اما شما به عنوان یک پدر یا مادر باید به اضافه کردن مواد غذایی سالم در رژیم غذایی کودک خود توجه کنید. یکی از روش های توجه به رژیم غذای کودک خود، درست کردن چیپس سبزیجات سالم مثل چیپس هویج در خانه است.
مواد لازم برای تهیه چیپس هویج عبارتند از: هویج، روغن نارگیل (یا هر روغنی به انتخاب شما)، نمک، فلفل و دارچین.
برای تهیه چیپس هویج باید ابتدا هویج ها را به صورت خیلی نازک برش دهید. سپس، مقداری روغن در ظرفی ریخته و آن را روی شعلع با حرارت متوسط قرار دهید. زمانی که روغن داغ شد، برش های هویج را در آن سرخ کنید تا لبه آن ها تاب خورده و به رنگ قهوه ای درآیند. چیپس های سرخ شده را از ماهی تابه برداشته و بر روی حوله کاغذی قرار دهید تا روغن اضافی آن ها کاملا تخلیه شود. سپس با نمک، فلفل، و دارچین را روی آن ها بریزید. خواهید دید که فرزند شما در عرض چند دقیقه، همه ی آن ها را خواهد خورد!

gazaye-koodak-r7.jpg

5. کیک هویج، نارگیل و آناناس برای کودک:

یکی دیگر از مواد غذایی هویج داری که شما می توانید در بشقاب غذای کودک کوچک خود قرار دهید، کیک هویج، نارگیل و آناناس است. کودک شما حتما این کیک ها را دوست داشته و بیشتر آن ها را خواهد خورد.
مواد لازم برای تهیه کیک هویج، نارگیل و آناناس عبارتند از: 2 فنجان آرد گندم کامل (سفید)، 3/2 فنجان شکر قهوه ای، دو قاشق چایخوری دارچین، 4/1 قاشق چایخوری جوز هندی، 4/1 قاشق چایخوری زنجبیل، دو قاشق چایخوری بکینگ پودر، 2/1 قاشق چایخوری نمک، 2 فنجان هویج (رنده شده)، 3/1 فنجان نارگیل بدون شکر (خرد شده)، مقداری ماست با طعم آناناس، 2 عدد تخم مرغ، 3/1 فنجان روغن نارگیل و 4/1 فنجان شیر.
برای تهیه کیک هویج، نارگیل و آناناس، ابتدا فر را تا 400 درجه فارنهایت گرم کنید، سپس، کف یک بشقاب سفالی کوچک را با آستر کاغذی بپوشانید. برای آماده کردن مواد لازم، در یک کاسه بزرگ آرد، شکر، ادویه-جات، بکینگ پودر، و نمک را ریخته و کاملا هم بزنید. بعد از اینکه مواد خشک کاملا با هم مخلوط شدند، هویج و نارگیل را به آن ها اضافه کرده و مخلوط را کنار بگذارید. حالا، شما باید در یک کاسه جداگانه ماست، تخم مرغ، روغن نارگیل، و شیر را ریخته و به خوبی هم بزنید، به گونه ای که مطمئن شوید تمام مواد کاملا باهم ترکیب شده اند. حالا کل مواد دو کاسه را با هم مخلوط کنید تا خمیر یک دستی آماده شود، و آن را در بشقاب سفالی کوچک و روی آسترهای کاغذی بریزید. بشقاب سفالی را به مدت 15-20 دقیقه در فر قرار دهید تا کیک ها کاملا پخته شوند، سپس آن ها را در دمای اتاق بگذارید و اجازه دهید کیک ها خنک شوند. اکنون، می توانید این کیک های خوشمزه هویجی را برای کودکان خود سرو کنید!

gazaye-koodak-r6.jpg

6. شیره و هویج هوس برانگیزترین غذای کودک:

شیره و هویج، دستورالعملی است که قطعا باعث سرازیر شدن آب دهان کودک شما خواهد شد!
مواد لازم برای تهیه شیره و هویج عبارتند از: 3 عدد هویج، 4/1 فنجان شیره، مقداری کره و نمک و فلفل سیاه.
برای تهیه ی شیره و هویج، ابتدا، هویج های خرد شده، شربت، کره، 3/1 فنجان آب، 2/1 قاشق چایخوری نمک و 4/1 قاشق چایخوری فلفل را در یک کتری ریخته و اجازه دهید تا کاملا به جوش آید. پس از به جوش آمدن، شعله گاز را کاهش داده و تا زمانی که هویج ها کاملا پخته شوند، اجازه دهید کتری روی شعله بماند. پس از پختن کامل هویج ها، تنها مایعی که در کتری باقی می ماند، شیره است. در این زمان، غذای کودک شما آماده شده است. بگذارید خنک شود و آن را به عنوان غذای کودک خود سرو کنید!

gazaye-koodak-r2_20150911-092221_1.jpg

غذاهای دیگری برای کودکانتان که ماده اصلی آنها هویج است را در 4 غذای خوشمزه با هویج برای کودکان دنبال کنید.

 

نظر (2)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

جالب نبود
پنیر نمک شکر اینهمه روغن و کره برا بچه ها توصیه نمیشه
سالمتراموزش بدید

This comment was minimized by the moderator on the site

واااااااااااااااااای شیدا عاشق کیکه حتما براش درست میکنم ممنونم مامانم

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/