آیا آمادگی بچه دار شدن را دارید؟

آیا آمادگی بچه دار شدن را دارید؟

بعضی انتخاب ها آسان اند اما بعضی از آنها، مثل بچه دار شدن سخت تر است.
کالی که یک مدیر بازاریابی 32 ساله است می گوید: «وقتی من و همسرم برت می خواستیم درمورد بچه دار شدن تصمیم بگیریم، در کالیفرنیا زندگی می کردیم، در حالی که خانواده ام به ساحل شرقی بازگشته بودند. من از دوری آنها احساس راحتی نمی کردم. علاوه بر آن من فرد واقعا فعالی هستم و مطمئن نبودم که می توانم سبک زندگی ام را تغییر دهم. مسئله قابل توجه دیگر برای بچه دار شدن هزینه ها بودند، آیا از عهده هزینه ها بر می آمدیم؟»
کالی و برت مدت زیادی عمیقا به پدر و مادر شدن می اندیشیدند، تا اینکه بالاخره به این نتیجه رسیدند که آماده اند. بعضی زوج ها حتی بیشتر هم روی این موضوع وقت می گذارند. لیزا ماتزولا دانشیار دانشگاه پزشکی شمال غربی فینبرگ، می گوید: «عوامل بسیاری بر روی تصمیم برای بچه دار شدن تاثیر می گذارند، که برای زوج های مختلف متفاوت است».

bachedar-shodan2.jpg

از کجا بفهمیم آماده بچه دار شدن هستیم؟

اگر جواب شما به 4 سوال زیر مثبت باشد، بیش از آنکه فکرش را بکنید آماده بچه دار شدن هستید.

1- آیا رابطه سالمی با همسرتان دارید؟

آیا با همسر خود رابطه خوب و عاشقانه ای دارید یا یک مجموعه حمایتی قوی پشتتان است؟ ماتزولا می گوید: «البته منظور از رابطه سالم، رابطه کامل و بی عیب و نقص نیست، اما باید قادر به برقراری ارتباط خوب باشید، احترام متقابل بینتان باشد و به خوبی کارها را بینتان تقسیم کنید». او معتقد است هر مشکلی که حول محور مسائل اقتصادی، جنسی یا خانوادگی وجود داشته باشد، باید قبل از بچه دار شدن حل شود.

2- آیا آمادگی این را دارید که بر روی چیزی غیر از کارتان تمرکز کنید؟

مردان در موقع تولد کودک می توانند اولویت هایشان را با توجه به موقعیت تغییر دهند. اما زنان با مشکلات بیشتری روبرو هستند، از جمله مشکلات جسمی بارداری و همین طور احساس گناه به خاطر تعطیلی کار. ماتزولا می گوید: «زوجین باید تصمیم بگیرند که آیا بعد از بچه دار شدن شغل خود را ترک خواهند کرد یا از مراکز نگهداری کودک کمک خواهند خواست». این تصمیم می تواند یک تصمیم احساسی باشد بنابراین بهتر است پیش از بچه دار شدن این تصمیم را بگیرید.

bachedar-shodan1.jpg

3- آیا تدبیری برای شغلتان بعد از بچه دار شدن دارید؟

ماتزولا می گوید: «هر شرکت یا سازمانی متفاوت است و شما باید اطمینان حاصل کنید که تصمیم بجایی گرفته اید که آیا پیش از تولد کودک در تعطیلاتتان کار می کنید، تا بعد از آنها از مرخصی استعلاجی استفاده می کنید، یا پول پس انداز می کنید و بعد از بچه دار شدن مرخصی بدون حقوق می گیرید، تا روز های اول بعد از تولد کنارش باشید»؟

4- آیا از لحاظ اقتصادی آمادگی بچه دار شدن دارید؟

ماتزولا می گوید: «آمادگی اقتصادی به معنای داشتن یک خانه 5 خوابه، 2 ماشین، و اقساط کاملا پرداخت شده نیست، اما باید یک درآمد کافی داشته باشید تا از عهده هزینه های اولیه مثل پوشک، نگهداری از کودک و هزینه های درمانی بربیایید».

 

نظر (5)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من خودم۱۹ سالمهو همسرم ۲۵سالش هست و ۵ ماه هست کی سری خونه مان رفتیم و بچه میخام اما چی جوری ازلحاظ مالی مشکلی نداریم من باید چی کار کنم تا بچه دار بشم

This comment was minimized by the moderator on the site

من و همسرم دوسال باهم دوست بودیم و دوسال عقد الان هم یکسال از خونه رفتنمون میگذره.همسرم خیلی پافشاری میکنه برای بچه دار شدن ولی من میترسم ونمیتونم قبول کنم.چیکار کنم؟؟؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و خسته نباشید
من 19 سالمه و همسرم 22 سالشه ما خیلی بچه دوست هستیم و الان نامزد هستیم به نظرتون بعد از اینکه رفتیم خونه خودمون بلافاصله اقدام به بارداری کنیم خوبه یا نه؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
اگر از لحاظ مالی مشکلی ندارین و از نظر روحی آماده بچه دار شدن هستین چرا که نه ، فقط سه تا شش ماه قبل از اقدام به پزشک مراجعه کنید تا اگه بدتون کمبودی داره اول جبران کنید بعد، خوردن اسیدفولیک سه ماه قبل بارداری توسط زوجین هم فراموش نشه.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم
خوب اگه همه شرایط لازم برای پدر و مادر شدن رو دارین و مهمتر از همه اینکه اگه احساس میکنین که بتونین پدر و مادر خوبی برای فرزندتون باشین چرا که نه

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/