انتخاب لباس بارداری مناسب

با شروع برآمده شدن شکمتان باید نوع پوششتان را نیز با آن وفق دهید، این کار شامل پوشیدن لباس های کشی که قبلا داشته اید یا امانت گرفتن و خرید لباس بارداری می شود (حتی ممکن است در صورت هم سایز بودن با همسرتان لباس های او را امتحان کنید!).
با وجود این که بدن زنان در حین بارداری به شکل متفاوتی تغییر می کند، عموما رحم و جنین در حال رشد تا حدود ۱۲ هفتگی از ناحیه لگنی شروع به حرکت نخواهند کرد و بیشتر زنان تا آن زمان به پوشیدن لباس های عادیشان ادامه می دهند. اما در هفته ۱۴ تا ۱۶ بارداری شکمتان کمی برآمده خواهد شد و هنوز شبیه حالتی است که می توان شلوار و دامن های کشی و آزادتر پوشید. از هفته ۱۸ تا ۲۲ بارداری برآمدگی شکمتان کامل شده و با افزایش ضخامت ناحیه کمر لباستان باید با این تغییر در سایزتان تناسب داشته تا باعث راحتی تان شود ، در این شرایط مجبورید از لباس بارداری استفاده کنید.
از طرفی در طی دوران بارداری دمای بدنتان نیز افزایش پیدا می کند، بنابراین پوشیدن لباس های خنک، ظریف و هوادار (با جنس کتان یا نخ) و لایه های کمتری از لباس که به عنوان لباس بارداری در طی ماه های سردتر سال استفاده می شود، به حفظ راحتی کمک کرده و تطابق با شرایط داخل و بیرون منزل یا در حضور کولر و بخاری را آسان تر می کند.

koodak-e17.jpg

کدام لباس بارداری را بپوشم؟

لباس بارداری که انتخاب می کنید می تواند مطابق میلتان مسحور کننده، زیبا، جذاب، رسمی، راحت یا نامتعارف باشد. این امر به تمایل شخصی و نوع احساس تان نسبت به بدن خود بستگی دارد. سایر عواملی که باید در نظر گرفته شوند شامل کشوریاست که در آن زندگی می کنید، فصلی از سال که بخش عمده بارداری تان در آن سپری خواهد شد و لباس مناسب برای کار، تحصیل یا مراسم خاص هستند.
نیاز های پوششیتان محدوده لباس بارداریتان را تعیین می کند. با این حال، حتی اگر به لباس های خانگی و لباس کار نیاز دارید همیشه لازم نیست وقت تان را صرف خرید کلی لباس جدید کنید. در بسیاری از موارد می توانید تعداد کمی از موارد دلخواه را برای برطرف کردن نیاز پوششیتان به طور موثری خریداری کنید. بیشتر زنان به دنبال کیفیت و راحتی هستند.
امروزه انتخاب های پوششی بسیار مناسبی برای برآورده شدن سلایق شخصی هر فرد وجود دارد ( و زنان بیشتری با نشان دادن برآمدگی شکم شان به نشانه باردار بودن رضایت خواهند داشت). اگر بتوانید لباس بارداری خودتان را به امانت بگیرید عالی خواهد بود خصوصا اگر به لباسی نیاز دارید که مناسب مراسم رسمی باشد و همچنین می تواند برخی از این لباس ها را در فروشگاه های دست دوم فروشی (تاناکورا) پیدا کنید. هرچند بسیاری از لباس های عادی که جنس کشی دارند می توانند کاربرد مشابهی داشته باشند.
از پوشیدن لباس های تنگ و غیر راحت در دوران بارداری اجتناب کنید
لباس هایی که در ناحیه کمر تنگ باشند با ادامه روند بارداریتان احساس غیر راحت بودن به شما خواهند داد. در حال حاضر ایده های نوآورانه جدیدی در بازار وجود دارد. یکی از آن ها نوعی کمربند شکمی است که برای گشاد کردن ناحیه کمری به شلوار جین، شلوارک و دامن وصل می شود. بسیاری از زنان این مورد را برای برخی لباس ها عملی می دانند اما در مورد لباس های کوتاه امروزی این راهکار چندان کمک کننده نیست. مورد دیگری که باید رعایت کنید، لباس های زیری که زیر لباس های جلو بسته ای چون تی شرت پوشیده می شوند خیلی راحت نیستند و این بدین معنی است که باید همیشه لباسی آزاد روی شلوار یا جین بپوشید تا آن را از دید مخفی نگه دارید.

لباس های مناسب برای هر ماه بارداری را می توانید در کدام لباس ها برای دوران بارداری مناسبند؟ مطالعه کنید.

 

 

نظر (0)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/