5 ورزش کششی برای تسکین دردهای بارداری

5 ورزش کششی برای تسکین دردهای بارداری

تمرینات آسان و ورزش در بارداری باعث می شود مشکلات و ناراحتی های موجود را از خودتان دور کنید و و زایمان راحتی داشته باشید ، زنان باردار ناراحتی های بسیاری را تحمل میکنند ، آنها علاوه بر فشار مثانه ،گرفتگی پاها ،کمردرد، تنگی نفس و تورم مچ پا ، مشکل خواب نیز دارند ، برای بسیاری از زنان باردار کشش ساده و مکرر ممکن است برای درمان این مشکلات پاسخ دهد . دکتر راچرز متخصص زایمان و زنان عقیده دارد ،ورزش در بارداری موجب شل شدن عضلات می شود و این بسیار مفید است ، چرا که این کار ، عضلات را برای تحمل وزن بیشتر آماده میکند، هنگامی که عضلات آرام و انعطاف پذیر باشند می توانند وزن سنگین تر را با خیال راحت تحمل کنند.

پنج کشش آسان برای ورزش در بارداری

کشش می تواند باعث تراز در بدن شود و ماهیچه ها را  تقویت و باعث کاهش تنش در مفاصل در دوران بارداری شود ، همچنین می تواند به کاهش درد در عضلات همسترینگ(ماهیچه های ناحیه پشت استخوان ران) کمک کند ، ورزش در بارداری بیشتر عضلات ساق پا ،قفسه سینه و قسمت فوقانی را تحت تاثیر قرار میدهد و ناراحتی های شایع دوران بارداری را کم می کند ، تمرینات میتواند برای هر منظور انجام شود و شما میتوانید آن را پس از زایمان نیز انجام دهید.

 چگونه کشش های بارداری را انجام دهم؟

نقاطی را که درد خفیفی دارند به مدت 8 تا 10 ثانیه بکشید و سپس آزاد کنید ، این کار را سه بار تکرار کنید ، هر بار که شما این حرکت را تکرار میکنید درد شما کم میشود ، با هر بار کشش نفستان را حبس کنید و سپس آزاد کنید ، به این طریق می توانید به آسانی ، ورزش در بارداری را تجربه کنید. 

1- ورزش مناسب برای درد گردن و شانه در دوران بارداری

با یک دست فاصله خود را از در نگه دارید ، دستان خود را در امتداد ستون و در ارتفاع قفسه سینه باز کنید  ، پاها را کمی باز و روی زانو به آرامی بشینید، چانه ی خود را به سمت قفسه سینه رها کنید به طوری که پشت شما کش بیاید ، شکم خود را به داخل ببرید و تا آنجا که متوانید خود را به عقب بکشید، کشش در پشت بدن درد گردن و شانه را در دوران بارداری تسکین میدهد.

2- ورزش مناسب برای درد کمر ، بازوها و شانه ها در دوران بارداری

به سمت راست  یک ستون بایستید و پای سمت راست خود را بر روی پای چپ قرار دهید ، پاهایتان را صاف و آرام کنید ، دست راست خود را در راستای ستون راست بالا برده و دست چپ را هم بالا ببرید شکم خود را به جلو ببرید و بدن خود را از ستون دور کنید ، بنابراین شما احساس کشش در سمت نیم تنه ی چپ خود احساس میکنید ، همین کار را در سمت چپ خود تکرار کنید ، این تمرین درد در کمر ، درد در بازو ها و شانه ها را در زنان باردار تسکین میدهد.

3- حرکت ورزشی تقویت قفسه ی سینه در دوران بارداری

بین دو دیوار بایستید ، دست های خود را هم سطح شانه ها در جلوی بدن صاف کنید به طوری که کف دست ها رو به بالا باشد ، اکنون دستها را با آرنج صاف به صورت افقی از هم دور کنید و کتف ها را از پشت به هم نزدیک کنید تا کشش را جلوی سینه احساس کنید ، این وضعیت را نگه دارید، سپس به وضعیت شروع این حرکت کششی عضلات بازگردید و تمرین را تکرار کنید و به این ترتیب با انجام ورزش در بارداری سلامتی خود را تضمین کنید. 

varzesh-bardar1i.jpg

4- حرکت ورزشی برای جلوگیری از گرفتن ساق پا در بارداری

روبروی دیوار بایستید، زانوی سمت مبتلا را خم کنید و قسمت رویی انگشتان را در تماس با کف زمین قرار دهید ، اکنون بدون آنکه انگشتان پای مبتلا از زمین جدا شود به آرامی زانو را صاف کنید تا کشش را در جلوی ساق پا احساس کنید ، این وضعیت را نگه دارید، سپس به وضعیت شروع تمرین برگردید و تمرین را تکرار کنید، این ورزش باعث جلوگیری از گرفتن ساق پا در دوران بارداری می شود.

5- کشش همسترینگ ، برای درد پشت ران در بارداری

روی زمین به آرامی بنشینید ، هر دو اندام تحتانی را مستقیم و در کنار یکدیگر جفت کنید ، دست هایتان را در دو طرف بدنتان قرار داده و به آهستگی بالاتنه خود را به جلو خم کنید ولی زانوهایتان خم نشوند ، با این کار عضلات پشت ران شما تحت کشش قرار میگیرند ، برای انجام این نرمش میتوانید نوک انگشتان دست خود را به نوک انگشتان پا نزدیک کنید.

در این نرمش میتوان هر دو پا را به جلو صاف کرده و کشش را برای هر دو ران انجام داد و یا یک ران را خم کرده و کشش را فقط در مورد عضلات همسترینگ یک طرف اعمال کرد ، این کشش سیاتیک را تسکین می دهد و از درد پشت ران جلوگیری میکند و از موثرترین ورزش ها در بارداری محسوب می شود. بهتر است قبل از شروع ورزش  6 توصیه مهم در مورد ورزش در دوران بارداری را مطالعه کنید.

 

نظر (2)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام واحترام , برای درد های گردن در دوران بارداری چه ورزشی مناسب است؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم, با یک دست فاصله خود را از در نگه دارید ، دستان خود را در امتداد ستون و در ارتفاع قفسه سینه باز کنید ، پاها را کمی باز و روی زانو به آرامی بشینید، چانه ی خود را به سمت قفسه سینه رها کنید به طوری که پشت شما کش بیاید ، شکم خود را به...

سلام عزیزم, با یک دست فاصله خود را از در نگه دارید ، دستان خود را در امتداد ستون و در ارتفاع قفسه سینه باز کنید ، پاها را کمی باز و روی زانو به آرامی بشینید، چانه ی خود را به سمت قفسه سینه رها کنید به طوری که پشت شما کش بیاید ، شکم خود را به داخل ببرید و تا آنجا که متوانید خود را به عقب بکشید، کشش در پشت بدن درد گردن و شانه را در دوران بارداری تسکین میدهد.

ادامه مطلب

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/