چگونه کودکم را تربیت کنم؟

چگونه کودکم را تربیت کنم؟

همه پدر و مادری دوست دارند که کودکی تربیت کنند که در آینده فردی موفق و از لحاظ روحی آرام و شاد باشد ، اما تنها دوست داشتن کافی نیست ، شما باید زمان بیشتری را برای تربیت کودک اختصاص دهید، ما به شما کمک می کنیم تا با استفاده از روش های تربیتی کودک خود را به بهترین شکل پرورش دهید.

1. برای تربیت کودک ، وقت بیشتری با آنها بگذرانید

با کودکتان وقت بگذرانید، چرا که این کار برای تربیت کودک بسیار مهم است ، احساس مهم بودن و دوست داشته شدن به کودک عزت نفس می دهد، شما الگوی خوبی برای او خواهید بود، به یاد داشته باشید کودکان چگونه رفتار کردن را از کسی یاد می گیرند که وقت بیشتری با او می گذرانند پس برای تربیت کودک خود وقت بگذارید ، چرا که در این صورت از نقاط قوت کودکتان با خبر می شوید و می فهمید در چه زمینه ای می تواند پیشرفت کند و به او کمک می کنید استعدادش را پرورش دهد و به طور کامل شکوفا کند.
کودکان و نوجوانان در حال عبور از مراحل مختلف زندگی هستند، بنابراین حرف زدن با آنها ، کمکشان می کند، وقتی زمان بیشتری صرف کودکان خود کنید، آنها احساس راحتی بیشتری به در میان گذاشتن موضوعات مختلف با شما می کنند و این می تواند اصلی ترین کلید برای تربیت کودکتان باشد، وقت گذراندن با آنها، روابط شما با کودک را بهبود می دهد و باعث شکل گیری اعتماد نیز می شود.

tarbiyat-koodak2_20150824-061046_1.jpg

2. در مواقع مناسب به کودکان هدیه بدهید

هرچند نباید پول هنگفتی برای کودکتان خرج کنید و هرچه او می خواهد برایش نخرید، اما باید تعادلی هم بین این حالت و اینکه هیچ پولی خرجشان نکنید ایجاد شود، برای تربیت کودک لازم است هرچند وقت یک بار اسباب بازی کوچک و یا خوراکی مختصری برایش تهیه کنید و چیزهای بزرگتری را که کودک واقعا طالبشان است، کمتر بخرید، و البته در روز تولدش سنگ تمام بگذارید.

tarbiyat-koodak3_20150824-061050_1.jpg

3. برای تربیت کودک ، در مواقع لازم از او معذرت خواهی کنید

کمی مشکل است ، اما برای تربیت کودک لازم است ، شما باید بتوانید در مواقعی که اشتباهی مرتکب شده اید آن را بپذیرید و از کودک خود به خاطر کاری که انجام داده اید عذرخواهی کنید. این باعث خواهد شد کسی عصبانی نشود و کودک متوجه شود هر کسی می تواند خطا کند، ولی در این صورت باید عذرخواهی کند. اگر احیانا مرتکب اشتباهی شدید، اول آرامش خود را حفظ کنید و ببینید کجای کار اشتباه کرده اید و سپس آن را برای کودکتان توضیح دهید و از او عذرخواهی کنید به این ترتیب شما اصول تربیت کودک را رعایت کرده اید.

ravanshenasi-koodak-o3.jpg

4. برخی صفات مهم کودک را پرورش دهید

شاید بهترین کاری که می توانید برای کودکتان بکنید، این است که کمکش کنید تصویر خوبی از خود در ذهنش شکل بگیرد، چرا که این کار به او کمک می کند برای خود ارزش قائل شود و از روابط نامناسب دوری کند، کودکانی با عزت نفس بالا، به احتمال بیشتری به طور کامل استعدادهایشان را شکوفا می کنند و شادتر خواهند بود. نکته طلایی برای تربیت کودک این است که فقط باید برای کودکتان وقت بگذرانید و به او بفهمانید که با ارزش است، همچنین ویژگی هایی را که به کودک کمک می کند متکی به خود باشد، در او پرورش دهید. همین طور که کودک به آرامی مراحل مختلف رشد را طی می کند، به او یاد دهید که مستقل باشد.

tarbiyat-koodak4_20150824-061054_1.jpg

 

نظر (0)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/