نحوه انجام تست بارداری شکر | تفسیر نتایج

تست بارداری شکر

آیا شما هم به عنوان یک خانم جوان تلاش می ‎کنید که باردار شوید؟ آیا نمی‎ توانید صبر کنید تا نتیجه آزمایش بارداری را ببینید؟ فقط مشتاق هستید که بدانید آیا باردار هستید یا نه؟ جالب است بدانید که حتی قبل از اینکه دوره ‎های قاعدگی خود را از دست دهید، چندین آزمایش بارداری خانگی وجود دارد که می ‎توانند به شما کمک کنند. یکی از رایج ‎ترین این روش ‎ها، تست بارداری شکر است. در ادامه این مقاله، در مورد این تست، چگونگی انجام آن و آنچه که برای انجام این آزمایش نیاز دارید، اطلاعات دقیقی ارائه خواهد شد.

تست بارداری شکر چیست؟

یک روش خانگی برای تأیید بارداری، با استفاده از شکر است. شما به سادگی می‎ توانید این تست را با شکر، که یک ماده خانگی رایج است و ادرار خود انجام دهید. تست بارداری شکر، با تعیین وجود هورمون بارداری به نام hCG در ادرار زنان کار می ‎کند.

آیا استفاده از تست بارداری شکر، ایده مناسبی است؟

بله، اگرچه هیچ مدرک علمی در مورد قابلیت اطمینان این روش وجود ندارد، اما تست بارداری شکر یک روش خانگی مؤثر برای تعیین باردار بودن یا عدم بارداری زنان به شمار می‎ رود. شکر در آب حل می ‎شود و از همین اصل، برای تست بارداری شکر استفاده می ‎کنند. هنگامی که hCG موجود در ادرار مادر باردار با شکر در تماس باشد، از انحلال آن جلوگیری می ‎کند. در واقع، وجود هورمون بارداری hCG در ادرار مادر باعث تشکیل توده ‎های قند می‎ شود.

تفسیر تست بارداری شکر

برای تست بارداری شکر چه چیزهایی لازم دارید؟

برای تست بارداری شکر در خانه، به موارد زیر نیاز دارید:

 • بلورهای شکر خالص
 • یک کاسه خشک و استریل
 • ادرار تازه اول روز

روش تست بارداری شکر

برای انجام این آزمون، شما باید مراحل خاصی را دنبال کنید که به شرح زیر می‎ باشند:

 • کاسه استریل خشک را برداشته و چند قاشق کریستال شکر را به آن اضافه کنید.
 • در یک کاسه دیگر، ادرار اول روز خود را جمع کنید.
 • ادرار را درون ظرف شکر بریزید.
 • چند دقیقه صبر کنید.
 • مشاهده کنید که چگونه شکر، با ادرار شما وارد واکنش می ‎شود.

تفسیر نتایج تست بارداری شکر

 • مثبت باشد: اگر نمونه ادرار را به شکر اضافه کنید و در طی چند دقیقه، توده ‎های قند تشکیل شود، نتیجه بارداری شما مثبت است.
 • منفی باشد: اگر قند در ادرار حل شود، نشانگر عدم وجود هورمون بارداری hCG در ادرار شما است؛ در نتیجه، می‎ توان ادعا کرد که نتیجه بارداری شما منفی می ‎باشد.

چه زمانی باید تست بارداری شکر را انجام دهید؟

هورمون hCG عامل اصلی تأیید آغاز روند بارداری در بدن زنان است. حدود دو هفته بعد از لانه گزینی جنین در رحم، طول می ‎کشد تا سطح این هورمون در ادرار افزایش یابد. غلظت آن در اولین ادرار روز بالا است. بعداً، ممکن است ادرار شما با ترکیبات مختلفی که می ‎توانند در نتیجه آزمایش اختلال ایجاد کنند، رقیق شود؛ بنابراین، پیشنهاد می‎ شود که تست بارداری شکر را با اولین نمونه ادرار خود در آغاز روز انجام دهید.

دقت تست شکر چقدر است؟

در نظر داشته باشید که نتیجه تست بارداری شکر ممکن است 100٪ درست نباشد. ممکن است به دلیل عوامل مختلفی از جمله بهداشت، عوامل محیطی، زمان آزمایش، غلظت ناخالصی موجود در مواد مورد استفاده و کاسه، نتیجه تست بارداری شکر نادرست باشد؛ بنابراین، همیشه توصیه می ‎شود که آزمایش بارداری را یک یا دو هفته بعد از قاعدگی، با استفاده از کیت‎های مخصوص انجام دهید. اگرچه تست بارداری شکر مقرون به صرفه است، اما هیچ مدرک علمی برای اثبات کارآیی آن وجود ندارد.

تست بارداری شکر

در نهایت، اگر احساس می‎کنید که ممکن است باردار باشید، تست بارداری شکر می ‎تواند راهی برای تأیید آن در خانه باشد. با این حال، اغلب پزشکان متخصص زنان و زایمان عقیده دارند که کارآیی این روش با کیت ‎های بارداری فروشگاهی غیر قابل مقایسه است.

سوالات تست بارداری با شکر

تست بارداری با شکر چقدر دقیق است؟

این تست بارداری یک تست خانگی است و مانند بسیاری از تست‌های دیگر ممکن است اشتباه داشته باشد.

چگونه با شکر تست بارداری انجام دهیم؟

در یک کاسه کریستال شکر و در یک کاسه کریستال ادرار خود را بریزید. ادرار خود را در ظرف شکر بریزید و چند دقیقه صبر کنید.

تفسیر نتیجه این تست چگونه است؟

اگر بعد از چند دقیقه توده های قند ایجاد شد نتیجه بارداری شما مثبت است اما اگر شکر در ادرار حل شد بارداری منفی است.

 

نظر (4)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

من اول تست گذاشتم دومین خط خیلی کم رنگ بود بعد از چند روز دوباره گذاشتم یه کم پر رنگ تر شد الانم ۶ یا ۷ روز لک بینی دارم چون پریودیم نا منظم نمیتونم صبر کنم تا بعد پریودی دوباره تست بزارم به نظرتون الان حاملم؟؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من اول تست انجام دادم خط کم رنگ افتاد دوباره ک انجام دادم ی خط افتاد ولی خیلی درد کمر وشکم دارم وقتی هم ک ادرار میکنم خارش پیدا میکنم

This comment was minimized by the moderator on the site

الان من ده روز مونده به قاعدگی انجام بدم جواب مشخص میشه؟

This comment was minimized by the moderator on the site

من امتحان نکردم امیدوارم به خوبی جواب بده اما اگه واقعا جواب بده محشره چون شکر در دسترسه و هر وقت لازم بدونن خانما میتونن به راحتی این تست رو انجام بدن

 1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/