فواید سکس در بارداری / ارگاسم واقعی را در بارداری تجربه می کنید!

فواید سکس در بارداری

رابطه جنسی در دوران بارداری هم برای شما و هم برای جنین درون رحم شما مناسب است؛ این فعالیت به شما کمک می کند تا بهتر بخوابید، فشار خون خود را پایین بیاورید و باعث شادی شما می شود! در ادامه این مقاله، برخی از مهم ترین فواید سکس در بارداری مورد بررسی قرار می گیرد.

شما و همسرتان ممکن است در دوران تلاش برای بارداری، رابطه جنسی زیادی را تجربه کرده باشید؛ اما اکنون که باردار هستید، ممکن است احساسات شما نسبت به رابطه جنسی خیلی واضح و روشن نباشد. آیا رابطه جنسی در دوران بارداری امن است؟ آیا انجام این کار در 9 ماه دوران بارداری راحت است؟ و مهم تر از همه، حتی اگر احساس خستگی می کنید و ترجیح می دهید زودتر بخوابید، آیا رابطه جنسی در دوران بارداری ارزش تکرار را دارد؟ اصلا آیا رابطه جنسی در بارداری فوایدی هم دارد؟ و اگر دارد فواید سکس در بارداری ارزش سختی های آن را دارد؟ جواب دو سؤال اول، بله است؛ در مورد سؤال سوم، باید گفت که رابطه جنسی در دوران بارداری به نظر شخصی شما بستگی دارد. سوال سوم و چهارم هم، بهتر است اول امتحان کنید! تا زمانی که شما از داشتن رابطه جنسی در دوران بارداری خود احساس ناراحتی نکردید و پزشک، شما را از انجام این فعالیت منع نکرده است، برقراری رابطه جنسی در بارداری بلامانع خواهد بود. احتمالا شما هم از فواید سکس در بارداری بی اطلاع هستید! با ما همراه باشید تا باورهای عمومی را در هم شکسته و از فواید سکس در بارداری صحبت کنیم!

فواید سکس در بارداری 

صمیمیت زن و شوهریتان را دوبرابر کنید!

با آغاز دوران بارداری، شما ممکن است تمایل بیشتری به برقراری رابطه جنسی با همسر خود داشته باشید، اما هنوز هم نگران این قضیه هستید که آیا رابطه جنسی می تواند به کودک شما آسیب برساند. وقت آن است که همه نگرانی های خود را در مورد رابطه جنسی در دوران بارداری دور بریزید؛ مگر اینکه پزشک متخصص زنان و زایمان به شما بگوید که از رابطه جنسی در بارداری خود اجتناب کنید؛ بنابراین، نگران نباشید! رابطه جنسی در دوران بارداری به هیچ وجه به جنین درون رحم شما آسیب نخواهید رسانید یا خطر ابتلا به عفونت را افزایش نمی دهد (با فرض اینکه شریک زندگی شما به بیماری های ناشی از عفونت جنسی مبتلا نیست). علاوه بر این موارد، به این نکته مهم توجه داشته باشید که ارگاسم مادر باردار شانس سقط جنین یا زایمان زودرس را افزایش نمی دهد.

رابطه جنسی در بارداری

بیشتر عاشق شوید

باید از فواید سکس در بارداری متشکر باشیم، زیرا یکی از فواید کلی سکس ترشح هورمون اکسی توسین است که احساس عشق را زیاد می کند.

سکس بارداری، کاملا متفاوت با سکس عادی

با آغاز روند بارداری، هورمون های مادر در حال تغییر می باشد؛ این شرایط می تواند نیاز جنسی او را به میزان قابل توجهی افزایش دهد (اگرچه شما تغییرات هورمونی بدن خود را در 9 ماه دوران بارداری احساس نمی کنید، اما بروز این تغییرات طبیعی است). علاوه بر این موارد، جریان خون اضافی به دستگاه تناسلی مادران باردار می تواند حساسیت آن ها را افزایش دهد؛ بنابراین، نیاز جنسی زنان در دوران بارداری شدید شده و آن ها ارگاسم بهتری را تجربه می کنند. جالب است بدانید که شما می توانید در این دوران، مناطق لذت بخشی از بدن خود را کشف کنید که حتی قبلاً توجهی به آن ها نمی کردید. دومین فواید سکس در بارداری!

ارگاسم واقعی را در بارداری تجربه می کنید!

دقیقا به همان دلیل موارد ذکر شده در بالا و جریان خون بیشتر در اندام تناسلی، میل جنسی افزایش می یابد و اکثر خانم ها که در شرایط عادی موفق به تجربه ارگاسم نمی شوند، می توانند در بارداری ارگاسم را تجربه کنند. این یکی از ناب ترین دلایل و فواید سکس در بارداری است.

عوارض بارداری

از فواید سکس در بارداری : کاهش علایم بارداری

در نظر داشته باشید که سکس در دوران بارداری می تواند به خودی خود یک نوع تمرین باشد. در حقیقت، رابطه جنسی به عنوان یک جلسه ورزشی برای مادران باردار تلقی می شود. در نتیجه، رابطه جنسی در دوران بارداری می توانند بسیاری از علائم ناخوشایند این دوران را تسکین دهد. برخی از مهم ترین این علائم شامل موارد زیر می باشند:

  • رابطه جنسی در دوران بارداری کالری اضافی بدن زنان را می سوزاند: فقط در مدت نیم ساعت رابطه جنسی، شما می توانید حدود 50 کالری بسوزانید. البته، اغلب پزشکان متخصص زنان و زایمان عقیده دارند که مادران نباید رابطه جنسی را جایگزین تمرینات ورزشی بارداری کنند؛ اما تکرار این فعالیت نیز ضروری است.
  • رابطه جنسی در دوران بارداری فشار خون را پایین می‌آورد: فشار خون سالم، همیشه چیز خوبی است؛ اما این مسئله به ویژه در هنگام تولد نوزاد از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا فشار خون بالا می تواند منجر به بروز بیماری پره اکلامپسی در دوران بارداری زنان شده و سلامت خود مادر و جنین درون رحم او را تحت تأثیر قرار دهد. یکی از فواید سکس در بارداری همین افت فشار خون بدون نیاز به دارودرمانی است.
  • رابطه جنسی در بارداری ، خواب راحتی را به دنبال خواهد داشت: به خاطر بسپارید که رابطه جنسی در بارداری می تواند آرام بخش باشد. بر این اساس، شما و جنین بعد از این نوع فعالیت می توانید آرام شده و خواب بهتری را تجربه کنید.
  • تسکین درد و ناراحتی با رابطه جنسی در دوران بارداری: جالب است بدانید که ارگاسم مادر در بارداری باعث آزاد شدن هورمون اکسی توسین (هورمون احساس خوب) در بدن او می شوند که می تواند تحمل درد را برای زنان باردار راحت تر کند. پس از رابطه جنسی، ممکن است شما با گرفتگی عضلات و دردهای ناشی از بارداری کم تری روبرو شوید.
  • رابطه جنسی در دوران بارداری سیستم ایمنی بدن مادر و جنین را بهبود می بخشد: نتایج تحقیقات اخیر پزشکان متخصص زنان و زایمان نشان می دهد که ترشح هورمون اکسی توسین در بدن زنان باردار باعث تقویت سیستم ایمنی بدن خود مادر و جنین درون رحم او می شود. این امر باعث بهبود کیفیت زندگی مادر در دوران بارداری خواهد شد، زیرا زنان در این دوران حساس در معرض خطر ابتلا به انواع عفونت ها قرار دارند.

روحیه ای بهتر با سکس در بارداری

تغییرات ناگهانی هورمون ها، اوقات احساس اضطراب، گریه یا استرس را در مادران باردار به دنبال دارد. بر این اساس، دوران بارداری را دوران فوران احساسات عاطفی می نامند. با این حال، رابطه جنسی می تواند روشی عالی برای رفع فشار مادران در این دوران باشد. علاوه بر این مورد، افزایش هورمون اکسی توسین در بدن مادر باردار که در هنگام ارگاسم تولید می شود، احساس عشق و خوشبختی او را تقویت کرده و باعث احساس نزدیکی بیشتر خانم باردار به شریک زندگی خود می شود.

رابطه جنسی با همسر

افزایش اعتماد به نفس مادر 

از دیگر فواید سکس در بارداری به دست آوردن اعتماد به نفس گذشته است. با گذشت زمان و تغییرات فیزیکی مادر، معمولا احساسات ناخوشایند و کاهش اعتماد به نفسی پدید می آید که با ایجاد رابطه ی جنسی و صمیمیت با همسر، تجربه ی ارگاسم و ... این احساسات ناخوشایند از بین می رود.

تقویت سیستم ایمنی بدن

تحقیقاتی نشان داده اند عمل سکس موجب افزایش تولید آنتی باکتری در بدن شده و بدن در برابر سرماخوردگی و ویروس مقاوم تر می شود.

کودکتان هم از سکس شما بهره می برد.ژ

نه تنها رابطه جنسی در دوران بارداری به جنین کوچک شما آسیب نمی رساند، بلکه مزایای فراوانی را برای سلامت او به دنبال خواهد داشت؛ به عنوان مثال، سوزاندن کالری اضافی در 9 ماه دوران بارداری می تواند از افزایش وزن بیش از حد وزن جنین پیشگیری کرده، سیستم ایمنی بدن او را قوی تر کند و بدن جنین را برای محافظت از خود در برابر سرماخوردگی یا آنفولانزا آماده نماید. علاوه بر فواید سلامتی، رابطه جنسی در دوران بارداری فواید عاطفی فراوانی نیز برای جنین دارد. احساس خوب مادر باردار بدان معنی است که کودک او در معرض هورمون های استرس کمتری مانند کورتیزول قرار دارد. این امر می تواند تأثیر مثبتی بر روند رشد جنین قبل و بعد از تولد داشته باشد.

دنیای جدیدی را با سکس تجربه کنید

واقعیت این است که شکم در حال رشد مادر باردار می تواند مانع تجربه برخی از موقعیت های مورد علاقه او شود؛ این امر بسیار ناراحت کننده است. با این حال، نگران نباشید. هنوز راه های زیادی برای تحقق لذت جنسی شما در 9 ماه دوران بارداری وجود دارد که هم برای شما و هم برای همسرتان احساس خوبی را به دنبال داشته باشد. برخی از این اتفاقات ممکن است برای شما جدید باشند؛ به این معنی که رابطه جنسی در دوران بارداری می تواند یک فرصت جالب برای تجربه لذت های جدید باشد. ممکن است شما مواضع جنسی جدیدی متناسب با دوران بارداری خود مانند دراز کشیدن، قرار گرفتن زن در بالا و رابطه از عقب را امتحان کنید که جذاب تر هستند. با همه این توصیفات، به عنوان یک مادر به یاد داشته باشید که شما در هر شرایطی باید به سلامت خود و جنین اهمیت دهید؛ در این مورد با شریک زندگی خود نیز مشورت کنید.

رابطه جنسی مانع بروز درد است

به عنوان یک مادر باردار احتمالا همیشه احساس ناراحتی کرده و روی تخت دراز می کشید. این استراحت های مداوم موجب ایجاد دردهای رحمی یا کمری می شود. یکی دیگر از فواید سکس در بارداری که حتما طرفدارش می شوید، ترشح هورمون ضد درد اکسی توسین و تحمل راحتتر درد های بارداری است.

با سکس برای روند زایمان طبیعی آماده تر شوید

لازم است بدانید که ارگاسم زنان باردار، رحم آن ها را به سمت منقبض شدن سوق می دهد. اگر به انتهای 9 ماه دوران بارداری خود نرسیده باشید و بدن شما آماده شروع روند زایمان نباشد، این انقباضات به اندازه کافی قوی نخواهند بود تا شما را به زایمان برسانند؛ اما هنگامی که تقریباً زمان زایمان فرا رسیده باشد، ممکن است پارگی کیسه آب در حین رابطه جنسی بتواند به آغاز روند زایمان طبیعی کمک کند.

سکس به کوتاه تر شدن دوران نقاهت پس از زایمان کمک می کند.

به این نکته مهم توجه داشته باشید که کف لگن قوی می تواند به آماده سازی بدن مادر باردار برای انجام روند زایمان طبیعی و بهبودی او در دوران بعد از زایمان کمک قابل توجهی کند. ارگاسم، روشی بسیار جالب برای کمک به قوی تر شدن عضلات کف لگن مادران در 9 ماه دوران بارداری است. برای تأثیر بیشتر، سعی کنید تا تمرینات ورزشی مخصوص دوران بارداری را همراه با رابطه جنسی مرتب، در برنامه زندگی خود داشته باشید. در نهایت، در نظر داشته باشید که قوی تر شدن کف لگن می تواند عامل لذت بیشتر مادران باردار و همسر این افراد باشد.

بر اساس این توضیحات، تا زمانی که احساس ناراحتی نکردید، رابطه جنسی خود با همسرتان را ادامه دهید! مگر در مواردی که پزشک متخصص زنان و زایمان به شما بگوید که رابطه جنسی در دوران بارداری برای شما کاملاً خطرناک است. در غیر این صورت، رابطه جنسی برای خود شما و جنین مزایای بسیاری را به ارمغان خواهد آورد. اگر در طول هر مرحله از بارداری سؤال یا نگرانی دارید، آن ها را با ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود مطرح کنید تا ذهن شما راحت شود.

کاهش عوارض بارداری

پرسش و پاسخ های متداول

آیا با وجود دردهای بارداری، می توانم سکس بدون درد را تجربه کنم؟

با تجربه ی سکس و ارگاسم، هورمون اکسی توسین ترشح می شود که نه تنها رابطه ی جنسی دردناکی نخواهید داشت بلکه دردهای رایج بارداری را هم التیام می بخشد. البته دردهای متداول منظور ماست، دردهای غیرطبیعی نیازمند مشورت با پزشک است.

آیا ممکن است هیجانات جنسی باعث افزایش فشار خون شود؟

خیر! رابطه ی جنسی بی خطر در بارداری موجب کاهش فشار خون خواهد شد.

آیا می توان رابطه ی جنسی را جایگزین ورزش های بارداری کرد؟

طبیعتا نه! ورزش های بارداری باید به طور منظم و منسجم زیر نظر مربی متخصص انجام شود؛ درست است که رابطه جنسی در بارداری باعث سوزاندن کالری می شود، اما ورزش و رابطه ی جنسی هر کدام مزایایی دارند که با حذف هر کدام از مزایای آن محروم می شوید.

 

نظر (5)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

This comment was minimized by the moderator on the site

ممنون از راهنمایی تون

This comment was minimized by the moderator on the site

به‌نظر‌من‌که‌اصلا‌مزخرفه‌اون‌کار‌من‌اصلا‌خوشم‌میاد‌باهمسرم‌رابطه‌جنسی‌داشته‌باشم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام آوا جان
متوجه منظورت نشدم! / ما هم که گفتیم رابطه در این دوران میتونه خوب باشه

This comment was minimized by the moderator on the site

اینا چی به جای این برین سکس کنید ???

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/