آنچه درباره سقط دیررس نمی دانید(بخش اول)

آنچه درباره سقط دیررس نمی دانید(بخش اول)

 

سقط دیررس به چه معناست؟

پزشکان سقط دیررس را به این صورت توصیف می کنند که سقطی است که بعد از هفته ۱۲ و قبل از هفته ۲۴ بارداری اتفاق می افتد، با این حال در واقعیت برای بسیاری از مادرانی که از سقط دیررس رنج می برند واژه سقط به طور کامل توجه آن ها را جلب نکرده و تاثیری روی از دست دادن نوزادشان نخواهد داشت.
سقط دیررس نسبت به انواع زودهنگام نادرتر هستند، از تمامی انواع سقط حدود یک تا دو مورد در هر ۱۰۰ مورد در سه ماهه دوم بارداری اتفاق می افتند، مادران داغدار ممکن است از غم از دست دادن نوزادشان یا مرده به دنیا آمدن نوزاد رنج ببرند، مرده زایی نوزاد زمانی است که در هفته ۲۴ بارداری یا بعد از آن بارداری از دست برود، برای بعضی از افراد شنیدن خبر از دست دادن دیررس نوزادشان که در واقع همان سقط است می تواند بسیار آزاردهنده باشد.
از دست دادن بارداری اتفاقی وحشتناک است و تحمل سقط دیررس به طور خاص می تواند سخت باشد، دلداری دادن به شما در بیمارستان نشان می دهد که آن ها شما را درک کرده و به احساسات تان احترام می گذارند.

segte-dirras6.jpg

چگونه می توان از رخداد سقط دیررس مطلع شد؟

مشخص ترین و معمول ترین نشانه سقط دیررس، خونریزی واژنی شدید و دردهای اسپاسمی مشابه زمان زایمان است. ممکن است خونریزی شدیدتر شده و با لخته های خون همراه شود، گاهی اوقات کیسه آبتان پاره شده و ممکن است نوزاد به سرعت متولد شود.
بعضی از زنان متوجه کاهش یا تغییر شدت حرکات نوزاد شده یا برای مدتی هیچ حرکتی را احساس نمی کنند. در این زمان پزشک به شما توصیه می کند که زایمانتان را به صورت غیر طبیعی و یا در واقع با القای زایمان شروع کنید، باید برای انجام القای زایمان به بیمارستان بروید، در اتاق زایمان اتاق مخصوص به خود را داشته و پس از آن در اتاق عمومی زایمان، پزشکان و پرستاران از شما مراقبت های لازم را به عمل خواهند آورد.
ممکن است بخواهید هر چه سریعتر روند القای زایمان شروع شود، اگر این چنین است، برای القای زایمان دارو درمانی به اشکال خوراکی و یا شیاف داخل واژنی صورت می گیرد.
پزشکتان به شما این گزینه را خواهد داد که چند روزی صبر کنید تا شاید زایمان به صورت طبیعی شروع شود. این کار این امکان را برای شما فراهم می کند که در خانه بمانید و فرصتی را برای درک مسائل پیش آمده به شما می دهد، هر تصمیمی که بگیرید پزشکتان زمان صحبت درباره انجام القای زایمان حالت روحیتان را حتما در نظر می گیرد.
سقط دیررس می تواند همانند زایمان دردناک باشد، برای کاهش شدت درد در این مرحله به شما ضد درد تجویز می شود، ضد درد می تواند بسیار موثر باشد، ضد دردی، مورفینی بوده و میزان تجویز آن از طریق پمپ دستی قابل تنظیم خواهد بود.

در آنچه درباره سقط دیررس نمی دانید(بخش دوم) عوامل سقط دیررس بیان شده است ، مطلب را دنبال کنید.

 

نظر (2)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام وخسته نباشید , از وقوع سقط دیررس چگونه میتوان مطلع شد؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم , مشخص ترین و معمول ترین نشانه سقط دیررس، خونریزی واژنی شدید و دردهای اسپاسمی مشابه زمان زایمان است. ممکن است خونریزی شدیدتر شده و با لخته های خون همراه شود، گاهی اوقات کیسه آبتان پاره شده و ممکن است نوزاد به سرعت متولد شود.

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/