آیا تغییرات روحی در دوران بارداری طبیعی است؟

آیا تغییرات روحی در دوران بارداری طبیعی است؟

تغییرات روحی در دوران بارداری یک مسئله طبیعی است ، چرا که بارداری تجربه ای است پر از رشد، تغییر و چالش. بارداری زمانی است که شما به عنوان یک زوج با ترس ها و انتظارات خود درباره ی پدر و مادر شدن روبرو می شوید و شیوه های فرزندپروری مربوط و مخصوص به خود را تعیین می کنید. قرار گرفتن شما در نقش والدین ، باعث تغییرات روان روحی در دوران بارداری هم در پدر و هم در مادر می شود.
ما به شما کمک می کنیم تا تغییرات روحی در دوران بارداری که از نظر پزشکی و روانشناسی طبیعی هستند ، در طول مراحل مختلف بارداری درک کنید . اگر شما قبل از بارداری دچار مشکلات روحی و روانی هستید و این مسئله زندگی روزمره شما را درگیر کرده است ، حتما باید به پزشک خود اطلاع دهید.
در صورت مشاهده تغییرات روحی در دوران بارداری ، نگران نباشید، این تغییرات با توجه به تغییر بزرگی مانند بارداری، طبیعی و عادی است.در بخش های بعدی، شما یاد خواهید گرفت که تغییرات معمولی و رایج را شناسایی و تشخیص دهید.

تغییراتی روحی در دوران بارداری شامل:

تغییرات روحی در سه ماهه اول بارداری:

ممکن است در سه ماه اول بارداری متوجه این تغیر روحیات نشوید ، اما این تغییرات بسیار مهم اند و جزئی از تغییرات روحی در دوران بارداری محسوب می شوند ، در طول سه ماه بارداری ، برخی از مادران ممکن است با احساس اضطراب در مورد از دست دادن جنینشان مواجه شوند، این ترس ها، هر چند بی اساس اند، اما کاملا طبیعی و نرمال هستند ، شما می توانید برای اینکه آرامش بیشتری داشته باشید ، در مورد هیجان و اضطرابی که زنان در این دوره حساس تجربه می کنند، با کسانی که همیشه با آنها درد دل می کنید ، صحبت کنید و مطالعه خود را در این زمینه بیشتر کنید.

تغییرات روحی در سه ماهه دوم بارداری:

تغییرات روحی در دوران بارداری ، در هر سه دوره متفاوت است ، هنگامی که استرس و اضطراب سه ماهه اول گذشت و به پایان رسید، تغییرات روحی مربوط به سه ماهه دوم بارداری آغاز می شود، اگرچه شدت احساسات در طول این مدت کمتر است، اما به همان اندازه هم می توانند مشکل ساز باشند، افزایش وزن و به هم خوردن تناسب اندام ، به خصوص برای خانم هایی که نسبت به این موضوع حساسند ، از لحاظ روحی آنها را آزار می دهد و اعتماد به نفسشان را کم می کند.

esteres1_20150801-065208_1.jpg

تغییرات روحی در سه ماهه سوم بارداری:

در سه ماهه سوم، زنان در مورد نوزادشان پیش بینی هایی می کنند و با تغییرات فیزیکی و بدنی قابل توجهی مواجه می شوند، در حالی که ترس از دست دادن نوزاد در این مرحله معمولا صفر می شود، یک اضطراب جدید جایگزین آن می گردد و آن ترس از رسیدن و آمدن نوزاد است، اینکه زایمان چطور انجام خواهد شد ، برخی از زنان باردار ترس از زایمان دارند ، که هر چه به زمان موعد نزدیکتر می شوند اضطرابشان بیشتر میشود ، یا این که نوزاد چه شکل و قیافه ای خواهد داشت و یا نگرانی از بابت تهیه سیسمونی برای نوزاد ، همگی از تغییرات روحی در دوران بارداری ، به خصوص در سه ماه آخر است.

تغییرات روحی همراه با رویاهای دوران بارداری:

در طول دوران بارداری اکثر زنان رویاهای عجیب و غریبی در مورد زایمان و تولد نوزاد و زندگی به عنوان یک مادر را تجربه می کنند، شایع ترین رویاهای زنان باردار ، رویاهایی در مورد جنسیت نوزاد و کابوس هایی راجع به مفقود شدن نوزاد و حمله به نوزاد است ، این خواب ها و کابوس ها از تغییرات روحی در دوران بارداری سرچشمه می گیرند.

تغییرات روحی در پدر در دوران بارداری:

تغییرات روحی در دوران بارداری همانطور که مادر باردار را درگیر میکند ، پدر نوزاد را نیز دربرمی گیرد ، بعضی از پدران ممکن است در زمان بارداری زن احساس طرد شدگی داشته باشند و یا ممکن است در مورد توانایی خود برای نقش و مسئولیت پدری نگران و مضطرب باشند، ما این ترس های معمولی و عادی را توضیح می دهیم و راهکارهایی برای مقابله با آنها پیشنهاد می دهیم.

 

نظر (2)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و خسته نباشید, آیا این تغییرات روحی شامل حال همه مادران در زمان بارداری هست؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم ,اکثرا خانم ها در زمان بارداری این حالات رو تجربه میکنن که بهترین روش مقابله با این روحیات مراجعه به یک روان پزشک برای مشاوره میباشد.

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/