اشکال مختلف بدن زنان و باید ها و نباید های پوشیدن لباس

body-shape-type-lineup-homecandy

همان‌طور که می‌دانید، میزان زیبایی و جذابیت لباسی که خانم‌ها به تن دارند، به فرم بدن آن‌ها بستگی دارد. شکل‌های مختلف بدن زنان، موضوع بسیار ساده‌ای است که اکثر ما در مورد آن هیچ اطلاعاتی نداریم. امروزه، علوم مختلفی، اشکال بدن انسان را مورد مطالعه قرار می‌دهند. به یاد داشته باشید که آگاهی شما از این موضوع نیز می‌تواند مهم‌ترین نکته برای انتخاب یک دست لباس مناسب باشد.خواندن مقاله زیر، شما را در کشف این مطالب یاری خواهد کرد!

1-فرم بدنی راست و یکنواخت در زنان:

اندازه قسمت‌های مختلف بدن زنان متفاوت بوده و با نوع فرم بدن آن‌ها، ارتباط مستقیمی دارد. علم شناخت شکل بدن افراد با عنوان "سوپرمودل بدن" شناخته می‌شود. این نوع بدن، مستطیلی شکل است. در واقع، از آنجایی که در بدن‌هایی با فرم راست و یکنواخت، فرورفتگی کمر به خوبی مشخص نمی‌شود، ظاهر فرد در نگاه اول کاملا راست و یک‌ تکه به نظر می‌رسد. این افراد برای از بهبود فرم بدن خود باید در مورد لباس‌هایی که می‌پوشند یا مواد غذایی که می‌خورند، دقت زیادی داشته باشند.

خانم‌های دارای فرم بدنی راست و یکنواخت باید چه نوع لباسی بپوشند؟

خانم‌هایی که بدن آن‌ها به شکل یک لوله است، باید در انتخاب لباس‌های روزانه خود دقت زیادی بکنند، زیرا اکثر لباس‌ها در بدن این دسته از افراد جذابیتی نخواهد داشت. در واقع، می‌توان ادعا کرد که جذابیت و زیبایی لباس‌های خانم‌ها در گام اول به شکل بدن آن‌ها بستگی دارد و ویژگی‌هایی مانند شکل بدن و برجستگی‌های موجود در آن، جلوه خاصی به لباس این افراد می‌دهد. بنابراین، استفاده از یک کمربند زیبا و چسبان  همراه با یک کفش پاشنه بلند می‌تواند ظاهر این دسته از خانم‌ها را بسیار خیره‌کننده کرده و به آن‌ها کمک کند تا لباس‌های مورد علاقه خود را شیک و زیبا جلوه دهند. همچنین، کسانی که دارای شکل بدنی راست و یکنواخت هستند، باید لباس‌های خود را به رنگ‌های روشن با بافت‌های مختلف و برش‌ها گوناگون انتخاب کنند، زیرا این ایده‌ها در جذاب نشان دادن شکل بدن آن‌ها بسیار موثر بوده و برجستگی‌های بدن این افراد را بیشتر نمایان می‌کند. البته، خانم‌هایی که دارای بدنی با فرم راست و یکنواخت هستند، باید اطلاعات خود را در مورد لباس‌هایی که نباید بپوشند، هم افزایش دهند.

خانم‌هایی که دارای فرم بدنی راست و یکنواخت هستند، چه نوع لباسی را نباید پوشند؟

اگر بدن شما دارای فرورفتگی کمر نیست، از پوشیدن  لباس‌هایی که کمر شما را برجسته‌تر نشان می‌دهد، خودداری کنید. در واقع، اجتناب از پوشیدن لباس‌های تنگ و چسبان، ایده خوبی برای این دسته از خانم‌ها نخواهد بود. برای از بین بردن این مشکل در بدن خود، بهتر است با توجه به شکل راست بدنتان، از لباس‌های شل و افتاده استفاده کنید، چون ارتباط مستقیمی با جذاب نشان دادن فرم بدن شما دارد.

2-فرم بدنی گلابی در زنان: 

اگر شما به عنوان یک زن جوان دارای باسن بسیار بزرگی هستید، فرم بدن شما به شکل گلابی است. این نوع بدن‌ها در علم امروزی با عنوان "بدن مثلثی شکل"  شناخته شده است. در واقع، بدن در این حالت، شکل بسیار مشخصی داشته و منحنی‌های خود را به خوبی نشان می‌دهد. اگر انتخاب لباس برای این افراد مطابق با اصول علمی صورت گیرد، وجود بافت‌های وسیع در بخش میانی بدن، می‌تواند بسیار زیبا جلوه کند. برای همین، ما به شما کمک می‌کنیم تا لباس خود را به روش صحیحی انتخاب کنید!

کسانی که دارای بدنی به شکل گلابی هستند، چه نوع لباسی را باید بپوشند؟

پوشیدن لباسی با یقه باز و رنگ روشن می‌تواند بدن شما را زیبا جلوه دهد، زیرا باعث می‌شود شانه‌های شما چهن‌تر دیده شود. همچنین، در چنین شرایطی، استفاده از دستبند زرق و برق‌دار و لوازم جانبی برای برجسته‌تر شدن ظاهری قسمت بالاتنه خانم‌ها بسیار موثر است. علاوه بر این موارد، این اشخاص باید در انتخاب سینه‌بند خود دقت نموده و سینه‌بند اسفنجی ضخیمی را انتخاب کنند تا بتواند با بزرگ نشان دادن قسمت بالای بدن خود، ناهمگونی موجود در قسمت پایین را کمتر نشان دهند. فراموش نکنید که این افراد هم بهتر است تمام لباس‌ها را که دارای با انواع برش‌ها و الگوهای مختلف هستند، نپوشند.

برای اطلاع از اینکه چگونه بلند تر و لاغر تر دیده شویم؟ این مطلب را بخوانید

افرادی که فرم بدن آن‌ها به شکل گلابی است، چه نوع لباس‌هایی را نباید پوشند؟

اگر قسمت پایین تنه بدن شما از قسمت بالا تنه آن بزرگ‌تر است، از پوشیدن شلوار و دامن‌های تنگ اجتناب کنید.

3-فرم بدنی سیب در زنان:

اگر شما به عنوان یک زن جوان دارای سینه‌های بزرگی هستید که تا ناحیه کمر ادامه دارد، شانه‌های شما کاملا گرد بوده و پاهای شما بسیار باریک می‌باشد، فرم بدن شما به شکل "سیب" است. این افراد در درجه اول باید وزن بدن خود را، به‌ویژه در بخش فوقانی آن کاهش دهند، زیرا اگر فرم بدن به شکل سیب یا مثلث معکوس باشد، زیبا نخواهد بود! اما این افراد می‌توانند با پوشیدن لباس‌های مناسب، این نقص را در بدن خود کمتر جلوه دهند.

افرادی که فرم بدن آن‌ها به شکل سیب است، باید چه نوع لباسی بپوشند؟

پوشیدن لباس‌هایی که از پارچه‌های نرم و بافتنی تهیه شده و لباس‌هایی که دارای خط‌های برشی هستند و پیراهن‌هایی با کراوات در زیر خط سینه می‌تواند بالا تنه این خانم‌ها را کوچک‌ تر نشان دهد. همچنین، این افراد می‌توانند با بزرگ‌تر جلوه دادن قسمت پایین بدن خود، بالا بردن آستین‌های لباس و پوشیدن پیراهن‌هایی با یقه V یا تی‌شرت و شلوار، حالت بدن خود را به هم بزنند. در واقع، این نوع لباس‌ها با ایجاد یک برش در بخش میانی بدن، آن را به طرز جادویی زیبا نشان می‌دهد. همچنین، استفاده از لوازم جانبی در قسمت پایین خط سینه یا استفاده از گردنبندی که تا پایین سینه‌ها ادامه داشته باشد و پوشیدن لباس‌ها  کوتاه، با رنگ تیره‌تر در بخش میانی بدن، سبک بسیار مناسبی برای این دسته از خانم‌ها خواهد بود. علاوه بر این موارد، بستن کمربندهای پهن، شانه‌های این افراد را بیشتر نمایان نموده و استفاده از یک کت تابستانی، جلیقه، شلوار جین یا بافتنی با جیب‌های عقبی باسن آن‌ها را بزرگ‌تر نشان داده و نقص موجود در شکل بدن آن‌ها را از بین خواهد برد. جالب است بدانید که پوشیدن شلوار بلند به همراه کفش پاشنه بلند یا صندل دارای بند و کفش تخت نیز می‌تواند گزینه بسیار مناسب برای این دسته از افراد باشد.

افرادی که فرم بدن آن‌ها به شکل سیب است، چه نوع لباسی را نباید بپوشند؟

این افراد باید از پوشیدن لباس‌هایی که بیش از حد تنگ بوده و دارای بافت‌های خشن و بی‌شکل می‌باشند، خودداری کنند. همچنین، بهتر است این دسته از خانم‌ها از دامن‌های تنگ، شلوار جین یا شلواری که دارای جزئیات کمتری در دور کمر است، برای جلوگیری از تمرکز دیگران به ناحیه کمر خود، کمتر استفاده کنند. علاوه بر این موارد، پوشیدن لباس‌هایی با کمربند پهن، یقه قایقی، چکمه پاشنه بلند و اویختن گردنبندی که از گردن تا نزدیکی کمربند ادامه داشته باشد، می‌تواند ناهنجاری موجود در فرم بدن این افراد را کمتر جلوه دهد.

4-فرم بدنی قاشقی در زنان:

اگر فرم بدن شما شبیه یک قاشق است، بدانید که یکی از جذاب‌ترین و زیباترین فرم‌های بدن را دارا هستید. در واقع، بدن‌هایی که شکل قاشقی یا گلابی دارند، در قسمت پایین تنه دارای بافت‌های ماهیچه‌ای بزرگتری بوده و این ناحیه از بقیه بدن این افراد مشخص‌ تر دیده می‌شود. به دلیل این که شکل بدن این افراد شبیه 8 است، آن‌ها تمایل دارند وزن بدن خود را در بخش فوقانی، به خصوص در منطقه معده افزایش دهند. البته پایین تنه بزرگ با نام "دستگیره‌های عشق" مشهور بوده و بزرگترین چالش برای بسیاری از زنان جوان تلقی می‌شود. اگر این اشخاص پرخوری کنند، وزن آن‌ها به راحتی در ناحیه ران‌ها و بخش پایین تنه افزایش یافته و جذابیت بدن آن‌ها به شدت بالا می‌رود.

افرادی که فرم بدن آن‌ها به شکل قاشق است، باید چه نوع لباس‌هایی بپوشند؟

اگر فرم بدن شما به شکل قاشق است، لباس‌هایی را برای پوشیدن انتخاب کنید که دارای رنگ‌های روشن در ناحیه فوقانی بدن باشد، اما در ناحیه وسط و پایین‌تنه خود از لباس‌هایی با رنگ تیره استفاده کنید. همچنین، پیراهن‌هایی که دارای یقه قایقی بوده و در ناحیه گردن باز می‌باشند، به همراه دامن‌ها و شلوارهای کوتاه برای کوچک‌تر نشان دادن پاهای بزرگ این افراد بسیار مناسب هستند. علاوه بر این موارد، پوشیدن  لباس‌هایی با الگوهایی حجیم، به همراه دامن‌های خط‌دار، شلوار جین یا شلوارهای برش‌دار می‌تواند بزرگی سینه‌های این افراد را کمتر جلوه دهد. جالب است بدانید که پوشیدن سینه‌بندهای لایه‌دار، انواع کت‌ها و تاپ‌ها به خوبی خطوط بدن این خانم‌ها را کم‌رنگ جلوه می‌دهد. پس، به عنوان یک خانم جوان بهتر است لباس‌هایی را انتخاب کنید که در اطراف کمر تا استخوان لگن، دارای جیب‌های یا برش‌های زیادی باشند تا با پوشیدن کفش‌های بالرینی، جذابیت خود را بیشتر کنید.

افرادی که فرم بدن آن‌ها به شکل قاشق است، چه نوع لباس‌هایی را نباید بپوشند؟

این افراد باید از پوشیدن شلوارهای کوتاه به همراه جوراب ساق بلند خودداری نموده و به هیچ وجه از کراواتی که درست تا خط شلوار می‌رسد، استفاده نکنند. همچنین، پوشیدن تی شرت‌های شل با آستین کوتاه و یقه گرد از جمله لباس‌هایی هستند که هیکل این دسته از خانم‌ها را بیش از حد زشت نشان می‌دهد. علاوه بر این موارد، پوشیدن شلوارک یا دامنی که اندازه آن تا زیر باسن می‌باشد، به همراه کفش‌های پاشنه گرد با پای برهنه یا صندل‌های تخت می‌تواند ناهنجاری بدن این افراد را بیشتر به نمایش بگذارد.

5-فرم بدنی متعادل در زنان:

اگر شما در گروه افرادی قرار داری که اندازه باسن و خطوط میانی بدن آن‌ها بسیار متعادل است و ناحیه کمرتان به زیبایی دیده می‌شود، بسیار خوش‌شانس هستید. در واقع، این دسته از افراد دارای اندازه باسن مناسبی هستند که به طور طبیعی، در جایی نسبتا متناسبی قرار دارد. همچنین، عرض شانه‌های این خانم‌ها کم بوده و با باسن‌های شیک آن‌ها هماهنگ می‌باشد. پاهای این افراد نیز نسبت به قسمت فوقانی بدن شکل زیبایی‌تری دارند. اگرچه این دسته از زنان در زمره جذاب‌ ترین انسان‌ها می‌‌باشند، اما اگر لباس‌های مناسبی نپوشند، می‌تواند از زیبایی و جذابیت خود به مقدار زیادی بکاهند.

افرادی که فرم بدن آن‌ها متعادل است، باید چه نوع لباس‌هایی بپوشند؟

افرادی که دارای هیکل متعادلی هستند، باید لباس‌هایی را انتخاب کنند که بتواند برجستگی و منحنی‌های بدن آن‌ها را به طور کامل نشان دهد (در ناحیه کمر). بنابراین، بستن یک کمربند پهن روی پیراهن یا لباس و پوشیدن انوع تاپ‌ها با دامن به همراه انواع کت‌ها و شلوار‌های مناسب می‌تواند تعادل بدن آن‌ها را بیش از حد جلوه دهد. همچنین، پوشیدن صندل‌های پاشنه بلند یا انگشتی، حالت جادویی به فرم بدن این افراد داده و در نگاه اول، علاوه بر نمایان کردن زیبایی لباس، جذابیت هیکل این دسته از خانم‌ها را به رخ بیننده خواهد کشید.

افرادی که فرم بدن آن‌ها متعادل است، چه نوع لباس‌هایی را نباید بپوشند؟

اگر دارای هیکل متناسبی هستید، به هیچ وجه از لباس‌های شل و لباس‌هایی با دکوراسیون افراطی استفاده نکنید، زیرا از شادابی شما می‌کاهد. با همه این توصیفات، خانم‌هایی که دارای فرم بدن متعادلی هستند، نباید نگران باشند، چون می‌توانند با به کار بستن ترفندهای بسیار ساده، زیبا و جذاب به نظر برسند. پس، بیایید با دریافتن شکل متناسب بدن خود، برای زیبا نشان دادن آن تلاش کنیم!

6-فرم بدن بیضی در زنان: 

اگر فرم بدن خانمی به شکل بیضی باشد، سینه‌های او بزرگ‌ تر از بقیه اعضای بدن خواهد بود. معمولا قسمت باسن این افراد بسیار باریک بوده و به حالت نیمه چاله به نظر می‌رسد. در حالت طبیعی، ناحیه کمر بدن آن‌ها به خوبی نمایان نبوده، دارای باسن کاملا تخت بوده و پاها بلند و باریکی دارند. پاهای زنان، بهترین دارایی آن‌ها به شمار می‌روند! این دسته از زنان مزخرف‌ ترین پاها را دارند که بدن آن‌ها را بیش از اندازه زشت جلوه می‌دهد.

افرادی که فرم بدن آن‌ها به شکل بیضی است، باید چه نوع لباس‌هایی بپوشند؟

پوشیدن لباس‌هایی با یقه مربعی و گردن باز به همراه کت و دامن‌ می‌تواند قسمت میانی این افراد را باریک‌تر نشان دهد. همچنین، به کار بردن نوارهای عمودی، تپلووم و کمربند در کت‌ها و ژاکت‌های این افراد می‌تواند به همراه دامن‌های برش‌دار به شکل ماهی و شلوار، ناهنجاری‌های بدن آن‌ها را کمتر جلوه دهد. بهتر است این دسته از افراد لباس‌هایی را انتخاب کنند که حالت امپراطوری داشته و اندازه دامن یا شلوار آن‌ها تا پایین زانوی فرد ادامه داشته باشد تا بتواند پاهای آن‌ها را کوتاه و پر نشان دهد. البته شما می‌توانید برای این که در نگاه اول متناسب به نظر رسیده و زیبا دیده شوید، از کفش‌های پاشنه بلند، گوشواره‌های بلند و گردنبندهایی که بسیار بزرگ هستند، استفاده کنید.

افرادی که فرم بدن آن‌ها به شکل بیضی است، چه نوع لباس‌هایی را نباید بپوشند؟

این افراد باید از پوشیدن شلوارهای مخروطی، تی‌شرت‌های بسیار شل و بی‌حالت، دامن‌های تنگ، کت‌های کیسه‌ای، تی‌شرت‌های تنگ، پیراهن‌های یقه گرد، گوشواره‌ها و گردنبند بسیار بلند به همراه کفش‌ها و چکمه‌های پاشنه‌دار اجتناب کنند.

اگر به دنبال لباس مناسب بارداری هستید این مطلب انتخاب لباس بارداری مناسب را بخوانید

7-فرم بدنی زنانه، به شکل دانه الماس: 

اگر بدن شما به شکل دانه الماس است، باسن شما بزرگ تر از سینه‌هایتان خواهد بود. معمولا در این حالت سینه‌ها به حدی کوچک و نزدیک به هم است که هم‌تراز با شانه‌ها می‌باشند. چنین بدن‌هایی ویژگی‌های مشترک زیادی با بدن‌هایی به فرم بیضوی دارند. در واقع، این نوع اندام‌ها نیز تمایل زیادی به افزایش وزن در اطراف معده خود دارند و قوس کمر این افراد به خوبی نمایان نمی‌شود. همچنین، این دسته از خانم‌ها پاهایی باریک با وزن کم داشته و بازوهای آن‌ها نیز خیلی باریک است.

افرادی که فرم بدن آن‌ها به شکل دانه الماس است چه نوع لباس‌هایی بپوشند؟

پوشیدن هر نوع لباسی در این افراد به خوبی عمل نموده و تعادل فوق‌العاده‌ای بین سایر قسمتهای بدن با سینه ایجاد می‌کند. این حالت هم باعث می‌شود فرو رفتگی کمر بیشتر به نظر برسد. همچنین این افراد می‌توانند لباس‌هایی را  که دارای انحنا و برش هستند مانند شلوار و دامن را پوشیده و بدن خود را باریک‌تراز حالت طبیعی نشان دهند . از آنجایی که پاهای این افراد جذاب بوده و حالت  سکسی بالایی دارد، این اشخاص باید تلاش کنید تا این قسمت از بدن آنها همیشه پوشیده نگه داشته شود! بنابراین استفاده از کت و شلوار هایی با  کمربند پهن ، و پیراهنی با آستین‌های معمولی ، شلوار جین یا شلوار هایی به رنگ  تیره، تی شرت بسیار مناسب بوده و پوشیدن بوت با یک  شلوار چسبان که مستقیم در داخل آن گذاشته شده و یا ، کت با شانه‌هایی پهن  ،همچنین  بستن کمربندهای پهن ، انداختن گوشواره‌ها و گردن بند بزرگ ،و کفشهایی با  پاشنه‌های متوسط ​​میتواند جذابیت اندام آنها را چند برابر کند .

افرادی که فرم بدن آن‌ها به شکل دانه الماس است، چه نوع لباس‌هایی را نباید بپوشند؟

این افراد باید از پوشیدن شلوارهای مخملی یا جین، استفاده از زیورآلات پرزرق و برق اجتناب کرده و از الگوهای عمودی و عکس‌های بزرگ و رنگی در لباس‌های خود استفاده نکنند. همچنین، این دسته از خانم‌ها باید از بستن روسری‌های ضخیم به اطراف گردن خود و پوشیدن  چکمه‌های سنگین اجتناب نمایند.

8-فرم بدنی ساعت شنی در زنان:

افرادی که بدن آن‌ها به این شکل ساعت شنی است، فوق‌العاده زیبا به نظر می‌رسند. پس اگر بدن شما هم چنین شکلی دارد، باید از زمین و آسمان نهایت تشکر را بکنید! زیرا شما بسیار خوش‌ شانس هستید و می‌توانید در دور کمر خود با کمربندهای زرق و برق‌دار بپوشانید تا قسمت‌های اطراف ان برجسته‌تر دیده شود. همچنین، عرض شانه‌های افرادی که دارای فرم بدنی ساعت شنی هستند، کمی کوچکتر بوده و اندازه باسن این افراد نسبت به قسمت بالاتنه بسیار بزرگ‌تر است. در نهایت، می‌توان ادعا کرد که این دسته از زنان صاحب یک بدن متناسب با پایه بسیار خوب هستید.

افرادی که فرم بدن آن‌ها به شکل ساعت شنی است، باید چه نوع لباس‌هایی بپوشند؟

مناسب‌ ترین لباس برای پوشیدن این افراد لباس‌هایی با شکل V است تا بتواند کمر آن‌ها را باریکتر از حد معمول نشان دهد. همچنین، این دسته از خانم‌ها باید بیشتر از کت‌ها و پیراهن‌هایی با رنگ تیره استفاده کنید تا علاوه بر بالا بردن جذابیت، ظاهر آن‌ها را به حالت شگفت‌انگیزی متعادل نشان دهد. در واقع، این دسته از لباس‌ها به آن‌ها کمک می‌کند تا ناحیه باسن خود را برجسته‌تر کنند. علاوه بر این موارد، پوشیدن دامن‌هایی با قدهای مختلف می‌تواند زیبایی و کشیدگی بدن این افراد را افزایش دهد.

افرادی که فرم بدن آن‌ها به شکل ساعت شنی است، چه نوع لباس‌هایی را نباید بپوشند؟

جالب است بدانید که این افراد باید از پوشیدن جلیقه‌ها و کت‌های کوتاه و چسبان یا لباس‌های شل خودداری کنند، زیرا استفاده از لباس‌های تنگ و چسبان با یقه مربعی یا قایقی و استفاده از گردنبندهای زره‌-مانند که تا نزدیکی خط کمر آویزان شده باشد، تناسب هیکل آن‌ها برا به هم می‌زند. همچنین، پوشیدن دامن یا شلوار بلند با طرح راه راه نیز می‌تواند بدن این دسته از زنان را بیش از اندازه بلند نشان دهد. 

9-فرم بدنی لاغر در زنان:

اگر ناحیه لگن و شانه‌های شما هماهنگی کاملی دارند، شکل بدن شما لاغر بوده و ساختار استخوانی کوچکی دارد. بدن این دسته از خانم‌ها تمایل ندارد وزن خود را به سرعت بالا ببرد، اما میل آن‌ها در کاهش وزن بسیار بالا بوده و در یک چشم به هم زدن، وزن خود را از دست می‌دهند. همچنین، دست‌ها و پاهای این افراد کاملا کشیده بوده و باسن کاملا صافی دارند، طوری که بدن آن‌ها در امتداد یک خط راست تعریف شده است. با این که این نوع اشخاص هیچ نوع وزن اضافی در هیچ جای بدن خود ندارند، اما نمی‌توانند از همه لباس‌های زنانه استفاده نموده و بی‌نظیر به نظر برسند.

افرادی که دارای بدن لاغری هستند، باید چه نوع لباس‌هایی بپوشند؟

شلوارهای جین یا شلوار تنگ، دامن‌های چین‌دار، لباس‌های بسیار رنگی، انواع تی‌شرت‌ها و تونیک‌ها، شلوارهای کمردار، کفش‌های پاشنه بلند و انواع کراوات‌ها، جلیقه‌هایی با جیب‌های متعدد، کمربندهای رشته‌ای، پیراهن‌هایی با یقه گرد یا ایستاده و آستین‌دار، دامن‌های بلند که در قسمت بالایی خود دارای چین و تزینات خاصی هستند، سینه بندهای اسفنجی و انواع لباس‌های رنگارنگ از جمله البسه‌هایی هستند که افراد لاغر می‌توانند به راحتی از آن‌ها استفاده کنند.

افرادی که بدن لاغری دارند، چه نوع لباس‌هایی را نباید بپوشند؟

لباس‌های بسیار تنگ به رنگ پوست، کفش‌های پاشنه‌ بلوکی، مچ‌بندهای پلاستیکی، لباس‌های توری، شلوار جین با رنگ تیره و پیراهن‌هایی با گل‌های بزرگ، لباس‌هایی هستند که افراد لاغر نباید از آن‌ها استفاده کنند، زیرا بدن آن‌ها را بیش از حد جمع کرده و لاغر نشان می‌دهد.

10-فرم‌ بدنی متناسب در زنان:

بدن‌هایی که دارای تناسب کاملی هستند، ورزشکار  به نظر رسیده و شکل ظاهری آن‌ها بسیار ایده‌آل می‌باشد. اگر بدن این افراد دارای انحناهای لازم باشد، جذابیت آن کامل شده و منحصر به فرد خواهد بود. همان‌طور که می‌دانید شکل بدن ورزشکاران اساسا سفت و محکم بوده و دارای عضلات بسیار قوی زیادی است. همچنین، ناحیه ران این دسته از خانم‌ها بسیار فشرده و عضلات آن کاملا برجسته می‌باشد. شانه‌های آن‌ها به خوبی در جای خود قرار گرفته و گردن را بلندتر نشان می‌دهد. علاوه بر این موارد، بازوهای این افراد به حالت توده‌ای بوده و فرم بسیار خوبی دارد که کاملا جذاب به نظر می‌رسد. اما نکته اینجا است که خانم‌های دارای تناسب اندام نیز باید چه نوع لباس‌هایی را بپوشند تا در نگاه اول کمی مرموز به نظر برسند.

اگر به دنبال سوتین مناسب بارداری هستید این مطلب نکات مهم برای خرید سینه بند مناسب بارداری را بخوانید

افرادی که تناسب اندام دارند، باید چه نوع لباس‌هایی بپوشند؟

پوشیدن دامن‌های بلند تا زانو که دارای برش‌های منحنی‌داری هستند، به همراه انواع کمربندها (در بالای کمر فرم)، بدن آن‌ها را بسیار زیبا و جذاب جلوه می‌دهد. همچنین، لباس‌هایی که دارای اپل بوده و شانه‌های فرد را بالا می‌برند و لباس‌هایی با یقه قایقی یا ایستاده که گردن بلند این افراد را پوشش می‌دهد، بسیار زیبا خواهد نمود. علاوه بر این موارد، این دسته از زنان می‌توانند با طول آستین لباس خود بازی نموده و به راحتی از انواع  لباس‌های  ورزشی، کفش اسپرت، گوشواره‌های بلند، گردنبندهای بزرگ و کفش‌هایی با پاشنه متوسط و بسیار بلند استفاده کنند​​.

افرادی که تناسب اندم دارند، چه نوع لباس‌هایی را نباید بپوشند؟

پوشیدن لباس‌های یقه گرد، گوشواره‌های بسیار بزرگ و گرد، کت‌های چسبان، پیراهن‌های مردانه، لباس‌هایی به فرم V یا U برای این دسته از خانم‌ها مناسب نبوده و تناسب اندام این افراد را به هم می‌زند.

11-فرم بدنی آب‌ نبات چوبی در زنان:

اگر فرم بدن شما به شکل آب‌ نبات چوبی است، چقدر خوشبخت هستید! زیرا  شکل بدن شما مانند گل نیلوفر با رگه‌های کاملا مشخص بوده و دارای دور کمر بسیار باریکی با پاهای بلند و شانه‌های وسیع هستید. زنانی که فرم بدن آن‌ها چنین شکلی دارد، باید لباس‌هایی را استفاده کنند که دید بیننده را به سمت کمر آن‌‌ها انتقال دهد.

افرادی که فرم بدن آن‌ها به شکا آب‌ نبات چوبی است، باید چه نوع لباس‌هایی بپوشند؟

لباس‌ها و تاپ‌هایی که شانه‌ها را پوشش می‌دهد و دارای یقه گرد و قایقی هستند، گزینه مناسبی برای این اشخاص می‌باشند. دامن‌ها و شلوارهایی که شکاف‌هایی را تا قسمت بالای ران دارند، لباس‌های تنگ و باریک، کت و شلوارهای پشمی با کمربندهای مخصوص، شلوارهای مخملی، کفش‌های پاشنه بلند و کفش اسپرت از جمله لباس‌هایی هستند که این افراد بدون هیچ نگرانی می‌توانند استفاده کنند.

افرادی که فرم بدن آن‌ها به شکل آب‌نبات چوبی است، چه نوع لباس‌هایی را نباید بپوشند؟

دامن‌های بلند، گردنبندهای بسیار بزرگ و پر زرق و برق، شلوارهای بلند، ژاکت‌های ضخیم، لباس‌های امپراتوری و کت به همراه بلوزهای مردانه از جمله لباس‌هایی هستند که این افراد نباید از آن‌ها استفاده کنند.

12-فرم بدنی کرنه در زنان:

اگر فرم بدن شما چنین شکلی دارد، شما دارای هیکل  بسیار داغی هستید! در واقع، شما دارای شانه‌های پهن، کمر و پاهای بسیار زیبایی می‌باشید. اگرچه خط کمر این افراد به خوبی نمایان نمی‌شود، اما بدن آن‌ها در قسمت  فوقانی حجم زیادی داشته و دور کمر توجه بیشتری را به خود جلب می‌کند. بنابراین این افراد می‌توانند با آگاهی از طرز پوشش مناسب، زیبایی هیکل خود را چند برابر کنند.

افرادی که فرم بدن آن‌ها به شکل کرنه است، باید چه نوع لباس‌هایی بپوشند؟

پیراهن‌هایی با یقه گرد و هفت، کفش‌های پاشنه بلند، شلوار جین با جیب‌های عقبی که دارای کمر پهنی باشد، چکمه با لبه زاویه‌‌دار، دامن‌هایی با جیب‌های جلو، لباس‌هایی از جنس ساتن، دامن‌های فون، لباس‌هایی به شکل ماهی، شورت، کفش‌های ورزشی و گوشواره و گردنبند بسیار ظریف، لباس‌های بلند، شلوار بلند کمردار و دامن‌های چین‌دار از جمله مواردی هستند که مناسب این افراد بوده و هیکل آن‌ها را زیبا جلوه می‌دهند.

افرادی که فرم بدن آن‌ها به شکل کرنه است، چه نوع لباس‌هایی را نباید بپوشند؟

تی‌شرت‌های شل، دامن‌های تنگ، شلوارهای مخملی، پیراهن‌های بنددار با استین بلند، لبا‌سهایی با راه راه افقی در سراسر شانه‌ها، کمربندهای پهن و لباس‌هایی با رنگ‌های سرد از جمله مواردی هستند که این افراد نباید از آن‌ها استفاده کنند.

درنهایت، یادتان باشد که خانم‌های جوان با آگاهی از فرم بدن خود می‌توانند بهترین روش را برای منحرف کردن زاویه دید بیننده  از قسمت‌های برجسته و ناهنجاری‌های بدن خود پیدا کنند. در هر حال، سعی کنید شکل بدن خود را دوست داشته و از لباس‌هایی استفاده کنید که بر جذابیت هیکل شما افزوده و بینندگان را تحت تاثیر قرار دهد. در نهایت، فراموش نکنید که بر روی این کره خاکی، بدن هیچ کس نمی‌تواند مانند دیگری باشد!

 

نظر (0)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/