حالت بریچ نوزاد چه تاثیری در زایمان دارد؟ (بخش دوم)

حالت بریچ نوزاد چه تاثیری در زایمان دارد؟ (بخش دوم)

 

در اصلاح سر از خارج چه کارهایی صورت می گیرد؟ 

حالت بریچ نوزاد چه تاثیری در زایمان دارد؟ (بخش اول)  به طور کامل توضیح داده شد ، در حالت قرارگیری بزیچ ، اصلاح سر انجام می شود ،انجام روش اصلاح سر از خارج خالی از خطر نبوده و برای بسیاری از زنان ناخوشایند است، می توانید در مورد مزایا و معایب این روش با مشاور بهداشتی خود صحبت کنید.
هرچند مشکلات شدید تقریبا نادرند اما ممکن است اتفاق بیفتند، به طور مثال اصلاح سر از خارج می تواند باعث جدا شدن جفت از دیواره رحم شده بنابراین نوزاد باید بلافاصله با سزارین خارج شود، این روش همچنین می تواند باعث کاهش ضربان قلب نوزاد شود که اگر بلافاصله به طور خود به خود برطرف نشود به زایمان فوری نیاز خواهد بود.
به همین دلایل پزشک باید این کار را در بیمارستان با تجهیزات و کارکنان موجود انجام دهد تا برای سزارین اورژانسی در مواردی که هر مشکلی ایجاد شود آمادگی وجود داشته باشد، در مواردی که نیاز به جراحی وجود نداشته باشد، به شما گفته خواهد شد شب قبل از انجام این روش چیزی نخورید.
وقتی به بیمارستان رفتید، از شما خون گرفته شده و آنژیوکت داخل وریدی برای تزریق سرم یا داروها کار گذاشته می شود، زنانی که گروه خونی منفی دارند باید برای این روش گلوبولین ضد Rh دریافت کنند مگر این که پدر نوزاد هم Rh منفی داشته باشد، ضربان قلب نوزادتان برای مدتی قبل و بعد از انجام این روش زیر نظر گرفته می شود.
قبل از انجام این روش برای چک کردن حالت قرارگیری نوزاد، محل قرارگیری جفت و میزان مایع آمنیوتیک یک اسکن سونوگرافی خواهید داشت، سونوگرافی بعد از انجام این روش مجدد تکرار خواهد شد( بعضی از پزشکان سونوگرافی را در زمان انجام این روش هم استفاده می کنند).
بعضی از مطالعات نشان داده اند زمانی که از داروهای شل کننده رحم استفاده می شود میزان موفقیت روش اصلاح سر از خارج بیشتر خواهد بود.

briach6.jpg

اگر نوزاد به حالت نرمال بازنگردد و در حالت بریچ بماند ،آیا باید سزارین انجام شود؟

بستگی دارد، اگر بارداری دو قلو داشته باشید که نوزاد اول حالت قرارگیری سر به جلو داشته باشد و نوزاد دوم این حالت را نداشته باشد یا اگر زایمانتان به حدی سریع اتفاق بیفتد که درست در زمان زایمان به بیمارستان برسید می توانید زایمان طبیعی با وجود حالت بریچ داشته باشید.
با این حال بسیاری از نوزادانی که به حالت بریچ باقی می مانند با سزارین به دنیا می آیند، مطالعات گسترده جهانی که در سال ۲۰۰۰ صورت گرفت نشان داد که سزارین برنامه ریزی شده برای نوزاد تک قلویی که به حالت بریچ قرار گرفته باشد ایمن خواهد بود، در همان سال کالج امریکایی متخصصان زنان و زایمان نظر کمیته ای را منتشر کرد که علیه زایمان طبیعی نوزادان دارای این مشکل نظر دادند.
زیر نظر گرفتن طولانی مدت نوزادانی که در این مطالعه بودند محققان را به زیر سوال بردن این نتیجه وا داشت. سایر مطالعات جدید پیشنهاد می کنند که بعضی از بیماران می توانند زایمان طبیعی ایمنی داشته باشند، این شامل زنانی می شود که لگن آن ها به اندازه کافی بزرگ باشد و زایمانشان شروع شده و به طور طبیعی خوب پیش رفته و آن هایی که نوزادشان در پایان بارداری در سونوگرافی به حالت بریچ فرانک یا بریج کامل قرار گرفته و وزن متوسط طبیعی را داشته و هیچ ناهنجاری دیگری نداشته باشند.
برای صحه گذاری روی این مطالعات در جولای ۲۰۰۶ کالج متخصصان زنان و زایمان نظر کمیته ای جدیدی را منتشر کرد، این بار انجمن اشاره کرد برای بعضی از زنان برنامه ریزی برای زایمان طبیعی معقول است. انجمن هشدار داد که مشاوران بهداشتی باید در انجام زایمان های طبیعی با حالت قرارگیری بریچ تجربه کافی داشته باشند (تعداد کمی از آن ها تجربه دارند) و زنان باید آگاه باشند که خطراتی که در این روش نوزاد را تهدید می کند ممکن است بیشتر از زایمان با سزارین برنامه ریزی شده باشد.
اگر سزارین برنامه ریزی شده باشد، که در مورد اکثر زنان هم همین طور است، نباید قبل از هفته ۳۹ بارداری برنامه ریزی شود، برای اطمینان از عدم تغییر حالت قرارگیری نوزاد در این زمان باید کمی قبل از انجام عمل برای تایید حالت قرارگیری نوزاد یک سونوگرافی در بیمارستان داشته باشید.
ممکن است پیش از سزارین برنامه ریزی شده زایمان اتفاق افتاده یا کیسه آب پاره شود، اگر این اتفاق افتاد بلافاصله با همسرتان تماس گرفته تا شما را به بیمارستان ببرد.

briach7.jpg

 

نظر (4)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و خسته نباشید, اگر نوزاد از حالت بریچ به حالت نرمال برنگردد باید سزارین شود؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم, بستگی دارد، اگر بارداری دو قلو داشته باشید که نوزاد اول حالت قرارگیری سر به جلو داشته باشد و نوزاد دوم این حالت را نداشته باشد یا اگر زایمانتان به حدی سریع اتفاق بیفتد که درست در زمان زایمان به بیمارستان برسید می توانید زایمان طبیعی...

سلام عزیزم, بستگی دارد، اگر بارداری دو قلو داشته باشید که نوزاد اول حالت قرارگیری سر به جلو داشته باشد و نوزاد دوم این حالت را نداشته باشد یا اگر زایمانتان به حدی سریع اتفاق بیفتد که درست در زمان زایمان به بیمارستان برسید می توانید زایمان طبیعی با وجود حالت بریچ داشته باشید.

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و خسته نباشید , زمانی که حالت قرار گیری نوزاد در رحم به صورت بریچ است چه اتفاقاتی میتواند بیوفتد؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم , اصلاح سر از خارج می تواند باعث جدا شدن جفت از دیواره رحم شده بنابراین نوزاد باید بلافاصله با سزارین خارج شود، این روش همچنین می تواند باعث کاهش ضربان قلب نوزاد شود که اگر بلافاصله به طور خود به خود برطرف نشود به زایمان فوری نیاز...

سلام عزیزم , اصلاح سر از خارج می تواند باعث جدا شدن جفت از دیواره رحم شده بنابراین نوزاد باید بلافاصله با سزارین خارج شود، این روش همچنین می تواند باعث کاهش ضربان قلب نوزاد شود که اگر بلافاصله به طور خود به خود برطرف نشود به زایمان فوری نیاز خواهد بود.

ادامه مطلب

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/