آنچه هفت هفته بعد از زایمان رخ می دهد

آنچه هفت هفته بعد از زایمان رخ می دهد

مغز نوزاد در هفته هفتم زندگی :

اندازه و پیچیدگی مغز نوزادتان دارد بیشتر می شود، مغز او طی سه ماه اول حدود ۵ سانتیمتر رشد خواهد کرد، ممکن است متوجه بازه های زمانی کوتاهی باشید که نوزاد تازه متولد شده تان ساکت و هوشیار است، این زمان اصلی برای یادگیری است، از این دوره های آرام جهت آشنا شدن بیشتر با نوزادتان استفاده کنید با او صحبت کنید، برایش آواز بخوانید و عکس های روی دیوار را برایش توضیح دهید، ممکن است هنوز قادر نباشد جواب مکالمه تان را بدهد، اما با این وجود دارد یاد می گیرد.
بافت های جدید پارچه برای آنکه با دستانش آنها را حس کند و منظره ها و صداهای جدید (همگی در حد اعتدال) همه اینها فرصتهای یادگیری هستند، حتی زمان استحمام تبدیل به یک آزمایشگاه برای شناخت دنیای اطرافش می شود.

زندگی شما هفت هفته بعد از زایمان

عذاب وجدان به خاطر شیر ندادن به نوزاد

جامعه امروزی به تازه مادرها فشار زیادی می آورد تا به نوزاد خود شیر دهند، بدون شک شیر مادر کامل ترین غذای اولیه است، اما دلایل زیادی مبنی بر عدم جواب دادن شیردهی برای برخی بانوان و نوزادشان وجود دارد که عبارتند از: بیماری، ناراحتی و سرخوردگی. عذاب وجدان به خاطر شیر ندادن مخصوصاً وقتی می تواند آزار دهنده باشد که شما طی دوره بارداری خود را آماده می کردید که این کار را بکنید ولی سپس شرایط آن را برای شما غیر ممکن و یا مشکل تر از آنی کرد که انتظارش را داشتید.
هم شیر مادر و هم شیر خشک برای تغذیه نوزاد در حال رشد مناسب هستند، اگر از شیر دادن منصرف شده اید یا قصد انجام چنین کاری را دارید، حتماً خاطرتان باشد که انتخاب خود را با پزشک در میان بگذارید، احساسات خود را با او در میان بگذارید و زیاد به خود سخت نگیرید، اصلی ترین چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است که نحوه شیر دادن به نوزادتان در نهایت مهم تر از ابراز عشق و بذل توجه نیست.

noza5.jpg

 

نظر (5)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

خوشحالم كه بالاخره يه جايي كسي به فكر مادر هم بوده و اينكه پس از زايمان با مسئوليت هاي سنگين شايد مادري از عهده ي شير دادن كه وقت گير و انرژي بر هست برنياد،
تنها جايي هست كه مادر هم علاوه بر نوزاد در نظر گرفته شده

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام نوزاد بعد از چند ماهی مادر خود را میشناسد

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
نوزاد از همان روز اول از صدای قلب مادر و بوی مادر میتونه تشخیصش بده.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و احترام , مغز نوزاد در سه ماه اول چقدر رشد میکنه؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم , مغز نوزاد طی سه ماه اول حدود ۵ سانتیمتر رشد خواهد کرد.

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/