5 راه غلبه بر استرس در دوران بارداری (بخش دوم)

5 راه غلبه بر استرس در دوران بارداری (بخش دوم)

اگر سطح استرس در دوران بارداری شما به حد زیادی است حتما با ماما یا پزشک عمومی خود صحبت کنید  قطعا او راههایی را برای مقابله با استرس بارداری برای شما ارائه می دهد ، اما بهترین کسی که می تواند بیشترین کمک را به شما بکند ، خودتان هستید، قبلا در 5 راه غلبه بر استرس بارداری(بخش اول) نکاتی گفته شده است ، اکنون شما می توانید با رعایت اصول زیر فشار و استرس دوران بارداری خود را کاهش دهید.

1.برای کاهش استرس در دوران بارداری ، خود را برای زندگی خانوادگی آماده کنید

اطمینان داشته باشید که فرزندداری چیزی است که در طول زندگی یاد می گیرید، اگر دوستانی دارید که فرزندان خردسال دارند با آن ها وقت بگذرانید تا توصیه های مفید را از آنها دریافت کنید، در نزدیکی خانه خود یک مرکز کودکان پیدا کنید تا در زمان زایمان برای کمک جایی برای رفتن داشته باشید.

2. با کاهش حجم کاری خود استرس در دوران بارداری را کنترل کنید

از کارفرمایتان بخواهید که ساعات پیک را برای شما در نظر نگیرد، به این صورت که زودتر شروع کرده و زودتر از معمول از کار مرخص شوید، این به عنوان بخشی از کار است که کارفرمایتان باید به صورت قانونی در قبال باردار بودنتان انجام دهد ، کاهش زمان حضور شما در محیط کاری قطعا موجب کاهش استرس در دوران بارداری شما خواهد شد. از نشستن روی صندلی در حمل و نقل عمومی اطمینان حاصل کنید، اگر همه صندلی ها پر است از کسی بخواهید که جایش را به شما بدهد.

3.مشکلات مالی ، عاملی برای استرس در دوران بارداری

اگر برای تهیه لباس و وسایل بچه نگران هستید فهرستی از مواردی که نیاز دارید تهیه کنید، ببینید کدام یک از این موارد واقعا ضروری هستند همچنین می توانید از خانواده یا دوستان وسایلی را قرض بگیرید.

اگر کار می کنید با صحبت با مدیر امور مالی از پیشنهادات کارفرما برای دریافت وام مطلع شوید.

Pregnancy stress

4.درمان های طب مکمل را برای کاهش استرس دوران بارداری امتحان کنید

ماساژ یک راه عالی برای کاهش استرس در دوران بارداری است، اگر از روغن های ضروری در ماساژ، رایحه درمانی و سایر درمان ها استفاده می کنید، از ایمنی آن ها برای استفاده در زمان بارداری اطمینان حاصل کنید. بسیاری از سالن های زیبایی ماساژ بارداری را ارائه می دهند ،یوگا راهی است برای آرامشی که ذهنتان روی چیزی متمرکز شود .

مدیتیشن به پایین آمدن سطح هورمون استرس کورتیزول کمک می کند ، سعی کنید یک کلاس یوگای بارداری نزدیک منزلتان پیدا کنید، اما اگر نمی توانید به کلاسی ملحق شوید می توانید خودتان به راحتی تمرین کنید ، در یک محیط آرام بنشینید و چشمانتان را ببندید ، به صورت عمیق و آرام از بینی تان نفس بکشید و شانه هایتان را شل کنید ، روی تنفس یا یک عکس مثلا شمع تمرکز کنید و یک کلمه یا جمله آرامبخش را مرتبا تکرار کنید ، سعی کنید ۵ روز در هفته روزانه به مدت ۲۰ دقیقه خصوصا صبح ها مدیتیشن را انجام دهید ، این عمل استرس دوران بارداری را کاهش می دهد.

درمان دیگری که ممکن است مفید باشد، رفلکسولوژی است که از نقاط فشار در پاها برای درمانتان استفاده می کند، مطمئن شوید که درمانگر توانایی و تجربه لازم برای کار با خانم های باردار را دارد.

5. با خنده و شادی استرس در دوران بارداری را درمان کنید 

شادی همیشه درمان دردها بوده و بهترین روش برای کاهش استرس در دوران بارداری است ، خندیدن یکی از موثرترین راه ها برای آرام شدن بدن است ، بنابراین با دوستتان قرار ملاقات بگذارید، فیلم ها یا سریال های کمدی با دیگران ببینید و یا به سینما بروید، بارداری همچنین بهترین دوران برای بازنگری آن همه زیبایی است که هیچ وقت به آن بها ندادید، اگر شکم تان به اندازه ای بزرگ شده که نمی توانید ناخن هایتان را لاک بزنید یک دستگاه پدیکور تهیه کنید، اگر در هزینه ها صرفه جویی می کنید سالن زیبایی کوچک خود را در خانه داشته باشید، با خودتان خوب باشید، شما شایسته آن هستید.

 

نظر (2)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و خسته نباشید , آیا ماساژ میتونه استرس رو کاهش بده؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم , بله ماساژ یک راه عالی برای کاهش استرس در دوران بارداری است.

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/