۵ راه برای برقراری ارتباط با نوزاد

۵ راه برای برقراری ارتباط با نوزاد

ایجاد ارتباط با نوزاد دلبندتان نیاز به زمان دارد ، اینکه بتوانید زبان نوزاد خود را بفهمید و بدانید چه چیزی از شما می خواهد ،کار زیاد سختی نیست ، برای برقراری ارتباط با نوزاد ، باید با او دوست باشید و به رفتارهای او توجه و دقت کنید ، به این ترتیب می توانید ، بهتر نیازهای او را برآورده کنید ، اینک با ما همراه شوید تا از راه هایی که ارتباط شما را با نوزاد بهتر می کند ، آگاه شوید. 

1.عکس العمل های نوزاد را بشناسید

نوزاد شما راه های برقراری ارتباط خاص خودش را دارد ، با تماشای حرکات بدن و گوش دادن به نوع گریه کردن او که با تماشای مستند زبان نوزاد می توانید به سادگی زبان نوزاد خود را متوجه شوید ، به زودی خواهید توانست پیام های او را درک کنید.

برای برقراری ارتباط با نوزاد ، باید به رفتارهای او دقت کنید ،رفتارهای چون جستجو کردن و مکیدن معمولا نشانه گرسنگی نوزاد بوده یا چیزی را می خواهد تا برای آرام شدن بمکد ، از طرف دیگر گریه کردن می تواند معنی های بسیار زیادی داشته باشد. آرامش خود را حفظ کنید و برای گوش دادن به صدای نوزادتان وقت بگذارید ، از کارهایی که باید برای آرام کردن او انجام دهید و کارهایی که نباید انجام دهید ، یادداشت بردارید این کار باعث می شود ، ارتباط با نوزادتان برای شما آسانتر شود . به زودی متوجه خواهید شد نوزادتان گریه های مختلفی مثلا در زمان گرسنه بودن، خستگی، بی حوصلگی یا در زمان نیاز به عوض کردن پوشک ، دارد ، قطعا بعد از دیدن مستند زبان نوزاد ، زودتر می توانید هدف نوزادتان از گریه کردن را بیابید.

2.اعتماد نوزاد را به دست آورید

به عکس العمل های نوزاد پاسخ دهید و برای او مایه عشق و امنیت باشید ، بدین ترتیب اعتماد او را جلب خواهید کرد و تلاشتان برای برقراری ارتباط با نوزاد موفق خواهد بود ، با این کار نوزاد متوجه خواهد شد که نیازهایش برآورده شده و در دستان آرامش بخش شما قرار دارد، زمانی که نوزادتان به شما اعتماد کرده و کاملا احساس امنیت کند، شما می توانید برای سازگار شدن با محیط او را آماده کنید.

نوزاد-baby

3.برای برقراری ارتباط بهتر ، دائما کنار نوزادتان باشید

زمانی که نوزادتان را بلند کرده و آرام می کنید یا زمان غذا دادن و عوض کردن پوشک با او حرف بزنید ، به او بگویید چه فکری می کنید، او احساس خواهد کرد و به او اطمینان دهید که کارتان به او کمک می کند ، مهم نیست که نوزاد واژه ها را درک نکند ، چرا که آرامش را همچنان در صدایتان می یابد.

4.با نوزاد همراهی کنید 

گفته هایی وجود دارد که اگر نوزاد را در آغوش گرفته و با او راه بروید ، لوس و یا بیش از حد وابسته می شود ، در حالی که همراهی با نوزادتان به این معنی است که او به محبت و حمایت شما نیاز دارد ، در واقع او به شما وابسته است.

مطالعات نشان داده اند کودکانی که توجه و حمایت دائم، گرم و مثبت دریافت می کنند وضعیت بهتری از نظر فیزیکی، روحی، اجتماعی و احساسی در طول زندگی نسبت به سایر کودکان دارند. پس با لمس فرزندتان، آرامش دادن فیزیکی ، خنداندن و بازی کردن ، با او برخورد کنید و مشخصا در مورد زیاد در آغوش گرفتن او نگران نباشید.

5.مراقب خودتان باشید

شکی نیست که فرزندتان تمام دنیای شماست اما یادتان نرود خودتان هم اهمیت دارید ، تا جایی که می توانید از زمان کافی برای غذا خوردن، هواخوری و استراحت غافل نشوید، شما زمانی بهترین ارتباط با نوزاد را خواهید داشت که خودتان خوشحال و سر حال باشید.

احساس بی حوصلگی، افسردگی و خستگی ، احساساتی هستند که بسیاری از مادرها و پدرها تجربه می کنند. افسردگی، آشفتگی و سایر حالت های روحی بسیار معمول هستند و دانستن این نکته مهم است که می توان کمک گرفت. اگر شما احساس شادی و خوشبختی داشته باشید، روی فرزند شما هم تاثیر خواهد گذاشت و این احساس به او هم منتقل می شود. اگر فکر می کنید که در برقراری ارتباط با فرزندتان مشکل دارید با مشاور بهداشتی خود برای دریافت توصیه های لازم صحبت کنید.

 

نظر (2)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
اولین علتش میتونه این باشه که چون شیر شیشه پیوسته و زیاد و بدون زحمت کشیدن نوزاد میاد پس ترجیح میده اون رو بخوره، علت بعدی میتونه عوض شدن طعم شیر شما نسبت به غذایی که میخورین باشه، یا کم بودن شیرتون که بچه گرسنه بمونه، توصیه من اینه که شیر...

سلام
اولین علتش میتونه این باشه که چون شیر شیشه پیوسته و زیاد و بدون زحمت کشیدن نوزاد میاد پس ترجیح میده اون رو بخوره، علت بعدی میتونه عوض شدن طعم شیر شما نسبت به غذایی که میخورین باشه، یا کم بودن شیرتون که بچه گرسنه بمونه، توصیه من اینه که شیر خودتون رو خوب تقویت کنین بعد نوزاد رو کامل از شیرخشک بگیرین تا شیر خودتون رو بخوره ممکنه اولش مقاومت کنه بعد که ببینه شیر شما زیاده حتما میخوره.

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

من الان بچم سه ماهشه و هر کاری میکنم شیرمو نمیخوره چکار کنم.الان سه ماهه شیر خشک نیخوره خیلی نگرانم چکار کنم

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/