مرده زایی چه زمانی اتفاق می افتد؟ (بخش دوم)

مرده زایی چه زمانی اتفاق می افتد؟ (بخش دوم)

در مرده زایی چه زمانی اتفاق می افتد؟ (بخش اول) علل مرده زایی گفته شد، در ادامه می خوانید..

زمانی که نوزاد در رحم مادر می میرد چه اتفاقی می افتد؟

وقتی یک نوزاد در رحم مادر میمیرد ، مادر با حقیقت غم انگیزی روبرو می شود در صورتی که منتظر است که نوزاد خود را به دنیا بیاورد و سلامت جسمی و روحی خود را به تدریج به دست بیاورد.
بسیار نادر است که در هنگام عمل سزارین مرده زایی اتفاق بیفید.

با مرده زایی به شما یک شوک بزرگ وارد می شود، پزشکان به شما مشاوره ای می دهند تا بتوانید این زمان سخت را بهتر بگذرانید .تیم پزشکی شما حساس به احساسات شما خواهد بود و در مورد اتفاق هایی در آینده برای شما خواهد افتاد توضیح می دهند، در اغلب موارد هنگام مرده زایی درد زایمان به صورت غیر عادی شروع می شود، پزشکان با شما صحبت میکنند و به شما قبل از القای زایمان زمانی می دهند که صحبت ها را جذب کنید.

برخی از خانواده ها می خواهند که القای زایمان زود انجام شود، دیگران ترجیح میدهند برای یک یا دو روز صبر کنند تا ببینند چه اتفاقی میافتد تا زایمان به صورت خودکار شروع شود.
شما ممکن است احساس درستی از این تصمیم نداشته باشید، در حالی که همه ی پزشکان در مورد سلامتی شما نگران خواهند بود، اگر آنها متوجه شوند که یک فرصت برای سلامتی شما وجود دارد ممکن است شما را تحت تاثیر قرار دهد به عنوان مثال اگر متوجه شوند شما عفونت دارید به شما توصیه میکنند که القای زایمان را بلافاصله شروع کنید.
اینکه آیا شما به طور طبیعی زایمان را انجام میدهید یا دکتر شما توسط القا زایمان را انجام میدهد، شما در صورت مرده زایی هم یک اتاق زایمان خصوصی در بیمارستان خواهید داشت، ماما برای کاهش درد به شما مورفین تزریق میکنند.
اگر شما انتظار دوقلو یا بیشتر را دارید و یکی از نوزاد ها بمیرد ، دکتر به شما توصیه می کند که القای زایمان را انجام ندهید و شرایط خاص خود را دارد اینکه آیا نوزادان جفت را اشتراک نگذاشته اند و چه مرحله ای آن را از دست میدهند.
نوازدان شما ممکن است همزمان متولد شوند و باید بهترین راه را برای سلامت نوزادان انتخاب کنید، برخی از خانواده ها با این ایده حمل نوزادان ناراحت می شوند .

mordezaiy4.jpg

چه عاملی موجب مرده زایی می شود؟

بسیار نادر است که یک نوزاد در حین زایمان به طور غیر منتظره بمیرد، اغلب نوزادان موقعی می میرند که در رحم مادر هستند.
با این حال، متاسفانه، تعدادی از نوزادان به دلایلی در حین زایمان و تولد میمرند، هنگامی که زایمان خوب پیش نمیرود یک تجربه ی آسیب زا و ترسناک برای پدر و مادر است، آنها ممکن است درک نکنند چه اتفاقی میافتد ، به عنوان کارکنان بیمارستان خیلی سخت است که شرایط اضطراری را برای پدر و مادر توضیح دهند.
اگر نوزاد بسیار بزرگ باشد ، در موارد نادر ممکن است شانه های او در مجرای زایمان گیر کند و به شدت جریان اکسیژن او کاهش یابد، اکثر نوزادان بهبود پیدا میکنند اما به ندرت پیش می آید دیستوش شانه در یک نوازد باعث مرده زایی شود.
یکی دیگر از علل های نادر مرده زایی، مشکلات از دست دادن بند ناف نوزاد است که در نتیجه باعث ازدست دادن اکسیژن نوزاد میشود، بند ناف ممکن است قبل از دهانه ی رحم در اطراف گردن نوزاد بپیچد.

 

نظر (2)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و خسته نباشید, آیا در زایمان سزارین مرده زایی دیده میشه ؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم , بسیار نادر است که در هنگام عمل سزارین مرده زایی اتفاق بیفید.

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/