چگونه با جنین داخل رحم خود ارتباط برقرار کنم؟

1213__1533891187_92735

آیا شما هم به عنوان یک مادر جوان در انتظار تولد جنین داخل رحم خود هستید؟ آیا شما هم مانند بسیاری از مادران باردار دیگر منتظر هستید تا به زودی فرزند خود را با عشق و محبت در آغوش بگیرید؟ آیا می‌دانید شما اکنون هم می‌توانید با افزایش آگاهی خود، حتی قبل از تولد و در آغوش گرفتن فرزندتان هم با او پیوند محکمی برقرار نمایید؟

همه ما می‌دانیم که دوران بارداری برای هر زنی می‌تواند بسیار خسته‌کننده و استرس‌زا باشد، اما شادی که بعد از تولد نوزاد برای این افراد به ارمغان خواهد آمد، فراتر ازسختی‌ها و مشکلات این دوران است.  یادتان باشد که دوران بارداری فقط غذا خوردن خوب و انجام حرکات ورزشی منظم برای اطمینان از سلامت فرزند داخل رحمتان نیست، بلکه ایجاد پیوند عمیق بین مادر باردار و فرزند داخل رحم او در طول دوران حاملگی و به اشتراک گذاشتن محبت با او هم چیزی است که باعث می‌شود این دوران برای مادر و جنین او به‌یادماندنی‌تر شود.

برخلاف باور عموم مردم، تغذیه نوزاد با شیر مادر تنها راه برای تقویت پیوند عمیق بین مادر و نوزاد او نیست. در واقع، زنان حامله می‌توانند قبل از تولد فرزند خود هم ارتباط خوبی با جنین داخل رحمشان برقرار کنند. مطالعه مقاله زیر درمورد پیدا کردن نکاتی برای راهنمایی مادران حامله به منظور ایجاد پیوند عمیق با جنین داخل رحم خود کمک زیادی شما مادران باردار خواهد نمود.

معرفی 5 روش ساده در مورد چگونگی ایجاد پیوند عمیق بین مادر و جنین:

در ابتدا، لازم است به عنوان یک مادر باردار به خاطر داشته باشید که با پیشرفت دوران بارداری، شما هم سعادت مادر شدن را بیشتر از قبل تجربه خواهید کرد. اما، می‌توانید از آغاز دوران بارداری در بدن خود نیز پیوند محکمی را با جنین داخل رحم خود شروع کرده و خود را از نگرانی‌های ورود یک موجود جدید به اعضای خانواده رها کنید. در ادامه این مقاله، 5 روش ساده برای ایجاد پیوند عمیق مادر حامله با نوزاد متولد نشده او ارائه شده است. این راهکارها عبارتند از:

1- صحبت کردن مادر باردار با جنین داخل رحم خود:

به خاطر داشته باشید که صحبت کردن با نوزاد متولد نشده خود و لمس کردن او ممکن است برای اکثر مادران باردار کمی عجیب به نظر برسد، اما اثرات انجام این کار بر روی نوزاد و مادر باردار او بسیار شگفت‌انگیز خواهد بود. نتایج تحقیقات اخیر محققان ثابت کرده است هنگامی که جنین از هفته 23ام بارداری عبور کند، می‌تواند صداهای داخل و خارج از رحم مادر باردار خود را بشنود. پس، صحبت کردن مادر حامله هم با فرزند داخل رحم خود در طول این مرحله از دوران بارداری می‌تواند کمک زیادی به آشنایی نوزاد با صدای مادر خود نموده و با اطمینان، دلبستگی طبیعی شدیدی را بین مادر باردار و فرزند او به وجود آورد.

2- ماساژ دادن آرام برآمدگی شکم توسط خود مادر:

به عنوان یک مادر باردار به یاد داشته باشید که ماساژ دادن آرام شکم توسط خود مادر حامله در طی دوران بارداری، به ویژه در سه ماهه اول بارداری باعث تقویت پیوند عمیق بین او و فرزند داخل رحمش خواهد شد. در واقع، این مادران می‌توانند با استفاده از یک کرم مرطوب‌کننده و یا یک روغن سبک به ماساژ دادن شکم خود بپردازند، چون با این کار علاوه بر تسکین دادن حالت کششی پوست شکم مادر باردار، ارتباط نزدیکی را بین او و فرزند داخل رحمش برقرار کرده و به آرامش هر دو نفر آن‌ها کمک خواهد کرد. پس، می‌توان ادعا کرد که ماساژ دادن آرام برآمدگی شکم توسط خود مادر حامله اثرات مثبت زیادی را در طول دوران بارداری او و بعد از زایمان خواهد داشت.

3- تمرین ورزش یوگا در دوران بارداری:

شما به عنوان یک مادر حامله می‌توانید پس از گذشتن از هفته 14ام بارداری خود در کلاس‌های یوگا ثبت نام کنید. به خاطر داشته باشید که انجام حرکات ورزشی یوگا در بارداری کمک زیادی به آماده شدن بدن مادران باردار جهت انجام زایمان طبیعی راحت خواهد کرد. در واقع، مادران باردار می‌توانند با انجام حالت‌های مختلف ورزش یوگا و تمرین تکنیک‌های تنفسی که در طول انجام روند زایمان طبیعی لازم است، با اعتماد به نفس بالاتری به سمت روزهای پایانی دوران بارداری خود بروند. برای این که بهره بیشتری از اثرات این نوع ورزش در دوران بارداری خود ببرید، باید بدانید که یوگای قبل از تولد نوزاد چیست؟ برای پاسخ به این سوال، باید همواره به خاطر بسپارید که نوعی از ورزش یوگا برای دوران بارداری وجود دارد که کمک می‌کند تا ذهن و بدن مادر باردار آرام گرفته و استرس این دوران هم در ذهن او کم شود.

4- نگه داشتن برگه سونوگرافی جنین توسط مادر باردار:

اکثر مادران حامله به انجام اسکن در دوران بارداری خود به منظور پیگیری سلامت و رشد فرزند داخل رحمشان نیاز خواهند داشت. به خاطر داشته باشید که یک راه خوب برای تقویت پیوند عمیق بین شما و جنین داخل رحمتان این است که یک کپی از گزارش اسکن فرزندتان را در جایی نصب کنید، که بتوانید در اغلب مواقع آن را ببیند. در واقع، شما با این کار با فرزند در حال رشد خود ارتباط برقرار کرده و با دیدن هر روزه نتیجه اسکن، تشویق شده و پیوند عمیق‌تری را بین خود و فرزندتان به وجود می‌آورید.

5- حمام کردن طولانی مدت مادر باردار:

استفاده طولانی مدت از حمام آب گرم، یک راهکار خوب برای جلب توجه مادر و جنین اخل رحم او بوده و برای اختصاص دادن زمان با کیفیت به منظور برقراری ارتباط عمیق بین کودک و مادر باردار او، بهترین گزینه به شمار می‌رود. به خاطر داشته باشید که اگر شما به عنوان یک مادر حامله به سه ماهه دوم بارداری خود وارد شده‌اید، ممکن است احساس کنید که در بیشتر مواقع فرزندتان به شکم شما لگد می‌زند. در واقع، لازم است بدانید که او این کار را زمانی انجام می‌دهد که احساس "تنهایی" کند. پس، برای این که فرزند داخل رحمتان احساس شکست‌خوردگی نکند، بهتر است در چنین مواردی توجه بیشتری به او داشته باشید.

در نهایت، می‌توان ادعا کرد که هر چه پیوند بین مادر حامله و فرزند داخل رحم او بیشتر باشد، حالت ضربه و لگد زدن جنین به دیواره شکم مادر هم کاهش خواهد یافت. فقط، به عنوان یک مادر باردار به یاد داشته باشید که پیوند میان مادر و نوزاد در دوران قبل از تولد بی‌بها است و اثرات آن در طول تمام عمر، بر روی کودک باقی می‌ماند. به عنوان یک مادر باردار یادتان باشد دوران بارداری به زودی به پایان می‌رسد و ارزش محبت کردن شما نسبت به فرزندتان با آغوش گرفتن او کم خواهد شد، چون بعد از تولد افراد زیادی مانند پدر، خواهر، برادر و سایر اعضای فامیل در اطراف او هستند، که تلاش می‌کنند پیوند خوبی با نوزاد برقرار نمایند.

 

نظر (1)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

به نظرم زیباترین لحظه هارو زمانی تجربه میکنیم که جنین در شکممون با حرف زدن جنب وجوش میکنه
من با پسرم حرف میزنم و در طول روز براش توضیح میدم که میخوایم چکارکنیم
وقتی چند ساعت تکون نمیخوره و استرس میگیرم صداش میکنم اونم تکون میخوره و دوباره میخوابه
...

به نظرم زیباترین لحظه هارو زمانی تجربه میکنیم که جنین در شکممون با حرف زدن جنب وجوش میکنه
من با پسرم حرف میزنم و در طول روز براش توضیح میدم که میخوایم چکارکنیم
وقتی چند ساعت تکون نمیخوره و استرس میگیرم صداش میکنم اونم تکون میخوره و دوباره میخوابه
این لحظه هارو از عمق وجودم برای تک تکتون از گرد آورنده هستی آرزومندم?

ادامه مطلب

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/