10 روش درمان آکنه دوران بارداری

Acne_During_Pregnancy_1__1533742601_60060

آیا شما هم به عنوان یک مادر باردار به آکنه دوران بارداری مبتلا شده‌ايد؟ آیا احساس مي‌كنيد كه ترشح هورمون‌های مختلف دوران بارداری در بدنتان اين مشکلات را بر روی پوست شما به ارمغان آورده است؟ اگر پاسخ شما به هر يک از اين سوالات مثبت يوده و اگر شما هم مانند بسياري از مادران باردار ديگر به دنبال درمان مشکل آکنه دوران بارداری بر روي پوست خود هستید، تا بتواند با خیالي راحت دوران بارداري خود را سپري نماييد، بدانید که مطالعه ادامه اين مقاله مناسب‌ترین مكان برای آگاهي از این روش‌های درمانی است، چون شما می‌توانید با عمل به توصیه‌های ارائه شده در اين مقاله، روش‌هاي درماني مناسب براي مبارزه با آکنه دوران بارداری را ياد گرفته و بدون هر گونه عوارض جانبی، از اين راه‌كارها براي درمان بدنتان استفاده کنید.

اگر از مشکل بیماری پوست در بارداری رنج میبرید این مطلب جلوگیری و درمان بیماریهای پوست در دوران بارداری(بخش اول) را بخوانید

10 راه‌كار بی‌خطر برای مبارزه با بروز آکنه در بارداری:

 در ادامه این مقاله، 10 روش درمانی بی خطر برای از بین بردن آکنه دوران بارداری بر روی پوست زنان حامله به شما توصیه شده است. هر مادر بارداری می‌تواند در دوران حاملگی خود، با خیال راحت و بدون هیچ گونه عوارض جانبی از اين روش‌ها استفاده کند. مهم‌ترين این راه‌‌حل‌ها عبارتند از:

1- استفاده از گیاه Biotique  برای جوش‌های ایجاد شده در بارداری:

اين دارو از جمله گیاهانی است که در فصل زمستان هم سبز بوده و کرم درست شده از آن، به عنوان يكی از مهم‌ترين روش‌های اصلاحی براي درمان جوش‌های بدن زنان در دوران بارداری تلقی می‌شود. در واقع، لازم است به عنوان يک مادر باردار به خاطر داشته باشيد كه این کرم شامل داروهای haldi، gandhpura، dudhi وChoti بوده و برای تسکین بیماری‌های پوستی و جلوگیری از بروز جوش بر روی پوست بدن زنان حامله مورد استفاده قرار می‌گيرد.

در نهايت، به عنوان يک مادر باردار یادتان باشد كه این کرم تسکین‌دهنده خارش‌ها و سوزش‌هاي ايجاد شده بر روی پوست بدن شما هم بوده و تا اندازه زيادی اثرات آکنه دوران بارداری را در بدنتان کاهش داده و به تدریج باعث از بین رفتن آن‌ها خواهد شد. علاوه بر اين موارد، لازم است بدانيد كه میزان مصرف این دارو در دوران بارداری زنان، 15 گرم در یک مدت زمان کوتاه توصيه شده است.

2- استفاده از گارنیر طبیعی برای کنترل جوش‌ها در بارداری :

در ابتدا، لازم است به عنوان يک مادر باردار به خاطر داشته باشيد كه این دارو شامل مواد طبيعي مانند روی و روغن اوکالیپتوس مي‌باشد که به عنوان عوامل فعال در از بین بردن آکنه‌هاي ايجاد شده بر روی پوست بدن زنان در دوران بارداری به شمار می‌آیند. به عنوان يک مادر باردار فراموش نکنید كه این محصول با روش خشک کردن جوش‌های مخصوص دوران بارداری، به درمان آن‌ها کمک می‌کند. همچنين، لازم است بدانيد كه میزان مصرف ابن دارو برای هر مادر باردار 9.7 گرم در هر روز توصيه شده است

3- استفاده از ماسک گیاهی ریحان و نعناع برای كنترل آكنه‌ در بارداری (ضد آکنه):

این محصول کاملا گیاهی بوده و برای افرادی که نمی‌خواهند پوست بدن، به ويژه صورتشان خشک شود، بسیار مفید است. همچنين، جالب است بدانيد كه شما به عنوان یک زن باردار می‌توانید این محصول را با گلاب، آب ساده و یا شیر مخلوط کرده و مصرف نمایید.

این ماسک مانع از ظاهر شدن آکنه بر روی پوست بدن، به ويژه صورت شما شده و برای از بین بردن آکنه‌های تولید شده قبلی نیز بسیار موثر خواهد بود. همچنین، استفاده منظم از این ماسک باعث درخشان شدن پوست بدن و صورت شما شده و طراوت آن را حفظ خواهد كرد. بنابراین، می‌توان ادعا كرد كه مواد تشکیل‌دهنده این نوع ماسک صورت برای از بین بردن و جلوگیری از تجمع سم در زیر لایه‌های پوستی بدن زنان باردار مفید بوده و سبب از بین رفتن آکنه‌های ایجاد شده در دوران بارداری خواهد شد.

در نهايت، به عنوان يک مادر باردار به خاطر داشته باشيد كه استفاده از این نوع ماسک در بین بردن هر گونه باکتری موجود بر روی پوست بدن زنان هم کمک زیادی به افراد مصرف‌كننده خواهد كرد. اما، لازم است بدانيد كه میزان مصرف این ماسک در دوران بارداری زنان، در حدود 50 گرم در روز توصيه شده است.

اگر از ترک های پوستی بارداری رنج میبرید این مطلب 13 راه برای کاهش ترک های پوست در دوران بارداری را از دست ندهید

4- استفاده از گیاه لوتوس Acnegel و درخت چای برای تولید ژل ضد آکنه :

در ابتدا، لازم است به عنوان يک مادر باردار یادتان باشد كه گیاه درخت چای حاوی نوعی روغن است که ضد میکروب و ضد آکنه بوده و دارای خواص آنتی اکسیدانی بسیاری هم می‌باشد. به همين دليل، مصرف این گیاه دارویی در دوران بارداری هر زنی می‌تواند عملکرد غدد بدن او و تولید هورمون‌ها را تنظیم کرده و برای از بین بردن جوش، آکنه و لکه دوران بارداری نیز بسیار مفید باشد.

به خاطر داشته باشيد كه شما به عنوان یک زن حامله می‌توانید از این ژل بر روی سراسر چهره خود استفاده کرده و برطرف شدن آکنه و لکه‌های ايجاد شده بر روی پوست بدن، به ويژه صورت خود را تجربه کنید، بدون این که عوارض جانبی خاصی در بدنتان ايجاد شده باشد. همچنین، مصرف این گیاه باعث از بین رفتن خشکی پوست بدن زنان باردار هم می‌شود.

به عنوان يک مادر باردار به خاطر داشته باشيد كه برای مشاهده نتایج موثر، شما بايد مصرف این دارو را هر سه ساعت یکبار تکرار کنید. علاوه بر اين، بايد يادتان باشد كه میزان مصرف این داروی گیاهی برای زنان حامله، در حدود  100 گرم در هر روز توصيه شده است.

5-استفاده از کرم گیاه هیمالیا ضد آکنه و ضد جوش برای آکنه بارداری:

به عنوان يک مادر باردار یادتان باشد از آن‌جايی كه این نوع محصول از مواد گیاهی خام و خالص ساخته شده است، مصرف آن هم برای پوست بدن، به ويژه صورت زنان در دوران بارداری آن‌ها بی‌خطر بوده و استفاده از آن هیچ گونه عوارض جانبی را در بدن مادران حامله به دنبال نخواهد داشت. همچنين، این کرم دارای خواص قابض و خنک‌کننده بوده و کمک زيادي به درمان آکنه و جوش به وجود آمده بر روی پوست بدن زنان در دوران بارداری خواهد کرد.

علاوه بر اين موارد، لازم است به عنوان يک خانم جوان و كم‌تجربه بدانيد كه استفاده منظم از این نوع محصول، علاوه بر درمان جوش و آکنه، اثر جوش‌ها را هم بر روی پوست بدن شما از بین برده و پوستتان را صاف و درخشان خواهد کرد. در نهايت، فراموش نکنید كه میزان مصرف این کرم برای زنان باردار، در حدود 20 گرم در روز توصيه شده است.

6- Neutrogena برای از بین بردن آکنه، در بارداری:

به عنوان يک مادر باردار به خاطر داشته باشيد كه این محصول درمانی شامل موادی مانند اسید سالیسیلیک به عنوان پاک کننده و درمان‌کننده آکنه، لوسیون SPF 15 و لوسیون بنزوئیل پراکسید می‌باشد. به همين دليل، مصرف این نوع داروی ترکیبی در دوران بارداری هر زني برای از بین بردن آکنه‌هاي ايجاد شده بر روی پوست بدن او بسیار موثر بوده و کمک زیادی به درمان افراد مستعد ابتلا به آکنه خواهد کرد. همچنین، به کار بردن این داروی ترکیبی به کاهش قرمزی و سوزش پوست مادران باردار که همراه با آکنه و جوش است، هم کمک زیادی خواهد كرد.

از آن‌جايی كه اسید microfine به عنوان يك سالیسیلیک مهم به لایه‌برداری پوست بدن زنان، به ويژه پوست صورت آن‌ها کمک کرده و سبب باز شدن منافذ مسدود شده می‌گردد، بنابراين مي‌تواند باعث تغذیه سلول‌های پوست اين افراد هم شده و آرامش آن‌ها را فراهم می‌کند.

7- مصرف محلول شوینده صورت در بارداری:

شامل گیاهان لوتوس و درخت چای به همراه دارچین و روغن مخصوصي بوده و به عنوان کنترل‌کننده آکنه و درمان جوش‌ها بر روی پوست بدن زنان باردار مورد استفاده قرار مي‌گيرد

به عنوان يک مادر باردار یادتان باشد از آن‌جايی كه این نوع محصول دارویی حاوی روغن درخت چای است، به همين دليل دارای خاصیت ضد میکروبی و ضد آکنه قدرتمندي هم بوده وخواص آنتی اکسیدانی بالایی هم دارد. همچنین، مصرف این محصول علاوه بر درمان آکنه و جوش‌های به وجود آمده بر وري پوست بدن و صورت زنان در دوران بارداری، برای مبارزه با عفونت‌های مختلف پوستی نیز بسیار موثر خواهد بود.

فراموش نکنید كه دارچین موجود در این محصول هم داراي خواص ضد میکروبی بوده و آنتی اکسیدانی بسیار قوی به شمار می‌رود. همچنین، پوست درخت بلوط موجود در این دارو، قابض بوده و خواص درمانی محصول را تا حد زيادي بالا خواهد برد.

در نهايت، به عنوان يک مادر باردار به خاطر داشته ياشيد كه میزان مصرف این نوع داروي گیاهی برای زنان باردار در حدود 120 گرم در هر روز توصيه شده است.

8- استفاده از تركيب گیاهان برای درمان جوش در بارداری:

Biotique و میخک به عنوان پاک‌کننده قوی و ضد جوش پوست صورت و موثر برای پوست‌های چرب و مستعد ابتلا به آکنه در دوران بارداری به عنوان يک مادر باردار یادتان باشد كه این داروی گیاهی شامل میخک خالص و زردچوبه وحشی بوده و برای کمک به کنترل آکنه در دوران بارداری زنان بسیار موثر می‌باشد. همچنین این محصول می‌تواند چربی اضافی و سایر ناخالصی‌های پوست بدن زنان در دوران بارداری را که سبب بروز آکنه می‌شود، جذب کند.

در نهايت، به عنوان يک مادر باردار به خاطر داشته باشيد كه میزان مصرف این گیاه دارویی برای زنان باردار در حدود 75 گرم در هر روز توصيه شده است.

اگر دچار چین چروک دوران بارداری شدید این مطلب کاهش طبیعی خطوط ریز و چین و چروک پوست صورت زنان در طي دوران بارداری را از دست ندهید.

9-ماسک ضد جوش و ضد آکنه گیاه Vedantika در بارداری:

به عنوان يک مادر باردار به خاطر داشته باشيد كه این نوع ماسک بدن و صورت شامل گیاهان مختلف و نادر آیورودا است، که کمک زیادی به کنترل آکنه ايجاد شده بر روي پوست صورت زنان کرده و سبب از بین رفتن لکه‌های آن می‌شود. همچنین، جالب است بدانيد كه مصرف این گیاه دارویی علاوه بر درمان آکنه، خشکی پوست را از بین برده و احساس نرمی خاصی را در قسمت‌هاي مختلف بدن به وجود می‌آورد.

در نهايت، به عنوان يک خانم باردار فراموش نکنید كه میزان مصرف این گیاه دارویی در دوران بارداری زنان، در حدود 70 گرم در روز توصيه شده است.

10- روغن درخت چای Minimizer از بین برنده منافذ باز در بارداری:

این داروی گیاهی شامل مقدار زیادی مواد آلی و روغن درخت چای کنیايی می‌باشد. از آن‌جايی كه این محصول دارویی با روغن درخت چای درست شده است، پس مصرف آن برای کاهش منافذ باز پوست و متراکم کردن آن‌ها در دوران بارداری بسیار موثر خواهد بود.

علاوه بر اين موارد، به عنوان يک مادر باردار به خاطر داشته باشيد كه پوست و برگ تازه این گیاه به خاطر خواص درمانی موثری كه دارد، به عنوان یک ماده ایده‌آل برای تولید لوازم آرایشی زنانه نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

محصولات ضد آکنه ذکر شده در مقاله بالا، عمدتا حاوی آیورودا بوده و مصرف آن‌ها حتی در دوران بارداری زنان هم هیچ عوارض جانبی در بدن خود فرد و جنين داخل رحم آن‌ها ایجاد نمی‌کند. پس، اگر شما به عنوان یک زن حامله از به کار بردن داروهای شیمیایی براي درمان پوست بدن و صورتتان احساس ناراحتی می‌کنید و یا متوجه بروز هر گونه آكنه در بدنتان شده‌ايد، مصرف مواد شیمیایی را حذف کرده و به جای آن‌ها از محصولات گیاهی ضد آکنه امن و همچنین، پمادهاي موضعی مخصوص دوران بارداری استفاده کنید، چون محصولات گیاهی مضرات مواد شیمیایی را ندارند.

 

نظر (0)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/