8 حرکت ورزشی یوگا برای درمان ناباروری

istock_499609170__1533022227_11163

آیا شما هم به عنوان یک زوج در حال تلاش برای باردار شدن، به دنبال درمان‌های پزشکی برای غلبه بر مشکل ناباروری خود هستید؟ آیا شما هم در مورد تاثیر حرکات آسان یوگای بابا Ramdev در درمان ناباروری زنان جوان شنیده‌اید؟ آیا به عنوان زوجی که در حال تلاش برای باردار شدن هستید، می‌دانید که برخی از بخش‌های ورزش یوگا می‌تواند کمک موثرتری بر درمان مشکل ناباروری در بدن مردان و زنان بکند؟ اگر شما هم به عنوا یک زوج نابارور، کنجکاو هستید که پاسخ درست تمام سوالات خود را به دست آورید، پس مقاله زیر را به دقت مطالعه کنید.

در ابتدا، لازم است به عنوان یک خانم نابارور بدانید که بابا Ramdev فردی پیشتاز در انقلاب یوگای کشور هند مدرن امروزی است، که تمرینات جامع ترویج داده شده توسط او می‌تواند به صورت جادویی، التیام‌بخش درد افراد مبتلا به انواع مختلفی از مسائل و مشکلات مربوط به سلامتی باشد. همانطور که می‌دانید مساله ناباروری یک مشکل بسیار شایع در جامعه امروزی است. اما شما با گنجاندن بخش‌های خاص ورزش یوگا در رژیم تناسب اندام خود می‌توانید مسائل مربوط به ناباروری در بدنتان را به طور طبیعی درمان کنید! آیا به عنوان یک فرد نابارور می‌خواهید که اطلاعات بیشتری در مورد ورزش‌های یوگای بابا Ramdev و تاثی آن‌ها در درمان مشکل ناباروری به دست آورید؟ پس خواندن مقاله ارائه شده در این مورد را فراموش نکنید!

شما میتوانید برای اطلاع بیشتر از ورزش یوگا این مطلب انواع حرکات ورزشی یوگا برای افزایش قدرت باروری را بخوانید

چگونه می‌توان از ورزش یوگا برای درمان مشکل ناباروری در بدن خود استفاده کرد؟

در ابتدا، به عنوان یک خانم نابارور به خاطر داشته باشید که ورزش یوگا می‌تواند باعث آرامش ذهن و بدن انسان گردد. همچنین، انواع تمرینات آسان این نوع ورزش می‌تواند به تقویت عضلات و تمام اندام‌های افراد هم کمک کرده و گردش خون در منطقه لگن هر انسانی را افزایش می‌دهد. همانطور که می‌دانید افزایش جریان رو به پایین بخش پرانای بدن می‌تواند سبب انقباض عضلات رحم زنان شده و شانس آن‌ها را برای باردار شدن، به میزان قابل توجهی افزایش دهد. پس، به عنوان زن و شوهری که در حال تلاش برای به دنیا آوردن نوزادی هستید، فراموش نکنید که همه زوج‌های در حال مبارزه می‌توانند با انجام برخی حرکات ورزشی یوگا شانس خود را برای پدر و مادر شدن افزایش دهند.

هشت نوع حرکات یوگای موثر بابا Ramdev برای درمان مشکل ناباروری در زنان:

در ادامه این مقاله، برخی از حرکات ورزشی یوگای بابا ramdev که در درمان مشکل ناباروری موثر هستند، بیان شده است، که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

1- Sarvangasana  - شانه شوی:

ظبه خاطر داشته باشید که وضعیت قرار گرفتن شانه‌های فرد در این نوع حرکت ورزشی یوگا، به او در درمان مشکلات ناباروری بدنش کمک زیادی خواهد کرد. از آن‌جایی که در این حرکت ورزشی خون از بخش‌های مختلف بدن، سراسیمه به منطقه لگن خانم‌ نابارور افزایش می‌یابد، به همین علت عملکرد اندام‌های تناسلی او را بهبود بخشیده و باعث تقویت رباط‌های رحم در بدن او خواهد شد.

2-Matsyasana  - طرح ماهی:

قرار گرفتن زنان در وضعیت طرح ماهی، باعث کشش اضافی غده تیروئید و غدد پاراتیروئید موجود در بدن آنها شده و باعث بهبود عرضه خون به غده هیپوفیز این افراد می‌شود. همچنین، با انجام دادن مداوم این حرکت ورزشی، جریان خون در امتداد کبد، روده‌ها، لوزالمعده و شکم زنان هم ادامه خواهد یافت. بدین ترتیب مسیر جریان خون به سمت اندام‌های تناسلی زنان نابارور تغییر جهت می‌دهد، که در درمان مشکلات ناباروری این افراد تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت.

3-  Ardha Matsyendras  طرح ماهی نیمه خداوندی:

 در این نوع حرکت ورزشی یوگا، انعطاف‌پذیری ستون فقرات که با کشش عضلات پشت همراه است، می‌تواند باعث افزایش گردش خون به منطقه لگن زنان نابارور شود. علاوه بر این، به عنوان یک خانم نابارور به خاطر داشته باشید که انجام این نوع حرکت ورزشی به شما کمک خواهد کرد تا مشکلات قاعدگی و اختلالات موجود در دستگاه ادراری خود را به طور طبیعی درمان کنید.

4-Paschimottanasana  - طرح خم شدن به جلو:

به عنوان خانمی که در حال تلاش برای باردار شدن هستید، به یاد داشته باشید که انجام این نوع حرکت ورزشی یوگا می‌تواند وضعیت چرخه قاعدگی در بدن شما را متعادل کرده و با این کار سبب تحریک تخمدان‌ها و رحم شما گردد. علاوه بر این، حرکت یوگای خم شدن به جلو در درمان حالت احتقان به وجود آمده در لگن زنان نابارور، درمان ناتوانی‌های جنسی و افزایش میزان قدرت جنسی آن‌ها تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت.

5- Baddha Konasana - موقعیت پروانه:

از آن‌جایی که انجام این نوع حرکت ورزشی یوگا کمک می‌کند تا تمام ارگان‌های شکمی و غده پروستات در زوج‌های نابارور تحریک شود، پس باعث از بین رفتن اختلالات قاعدگی در بدن زنان هم خواهد شد. علاوه بر این موارد، به عنوان خانم ناباروری که در حال تلاش برای باردار شدن هستید، فراموش نکنید که این نوع حرکت ورزشی، سلامت تناسلی همه مردان و زنان را با افزایش انعطاف‌پذیری ماهیچه‌های لگنی آن‌ها افزایش داده و با زیاد نمودن جریان گردش خون به ناحیه شکم، مشکل ناباروری در بدن این افراد را از بین خواهد برد.

 

6-Viparitakarani  - قرار دادن پاها بر روی دیوار:

از آن‌جایی که در این نوع حرکت ورزشی، فرد پشت بدن و پشت زانوهای خود را در وضعیت بسیار آرامی قرار می‌دهد، به همین علت جریان یافتن خون به بخش‌های پایین‌تر بدن او بهتر انجام خواهد شد. به عنوان خانمی که در حال تلاش برای باردار شدن هستید، فراموش نکنید که انجام این نوع ورزش یوگا، به طور طبیعی کمک زیادی به درمان اختلالات ادراری در هر انسان خواهد نمود. اگر شما از مشکل گرفتگی شدید عضلات شکم در زمان چرخه قاعدگی خود رنج می‌برید، می‌توانید از این نوع حرکات برای خداحافظی با ناراحتی‌ها و دردهای ماهانه شکم خود استفاده کنید. در نهایت، به خاطر داشته باشید که گرفتن برخی ژست‌ها در این حرکت باعث از بین رفتن استرس و اضطراب در فرد خواهد شد، که از علل عمده ناباروری در میان زوج‌های امروزی محسوب می‌شود.

7- Upavistha Konasana خم کردن زاویه‌دار بدن به سمت جلو در حالت نشسته:

از آن‌جایی که در این نوع حرکت ورزشی یوگا، ستون فقرات، باسن، ران و عضلات همسترینگ داخلی بدن فرد در یک راستا  قرار می‌گیرد، به همین دلیل بودن در این حالت موجب افزایش جریان خون به منطقه لگن زنان شده و ارگان‌های شکمی، از جمله تخمدان‌های او را تحریک خواهد نمود. همچنین، به خاطر داشته باشید که تمرین مداوم این نوع حرکت ورزسی برای رهایی از احتقان لگنی در زنان جوان هم بسیار مفید خواهد بود.

برای اطلاع از دلایل ناباروری زنان این مطلب علل بروز ناباروری در بدن زنان را بخوانید

8- Hastapadasana  - خم شدن به قسمت جلوی بدن در حالت ایستاده:

به عنوان خانمی که در حال تلاش برای باردار شدن هستید، به یاد داشته باشید که وقتی فردی در حالت ایستاده، به سمت جلو بدن خود خم می‌شود، عضلات پشت و سیستم ادراری، عضلات گوارشی، عصبی و غدد درون ریز او در یک راستا قرار خواهند گرفت، که این حالت باعث تحریک تمام عضلات بدن او خواهد شد. همچنین، نخاع این افراد نیز در حین انجام این حرکت ورزشی، انعطاف‌پذیری بیشتری به خود خواهد گرفت.

در نهایت، به عنوان زن و شوهری که در حال تلاش برای به دنیا آوردن نوزادی هستید، به خاطر داشته باشید که اگر تمرینات فوق توسط یک فرد نابارور به طور منظم تکرار شود، می‌توانید بهترین روش طبیعی برای از بین بردن مشکلات ناباروری در بدن او باشد. در واقع، انجام دادن منظم این حرکات می‌تواند لذت بردن از نعمت پدر و مادر شدن را به زودی، نصیب زوج‌های ورزشکار کند.

 

نظر (3)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

من مادر نیستم اما امسال میشم اونم دوقلوووووووووووووووووووو

This comment was minimized by the moderator on the site

با این ورزشا د قلو باردار شدید

This comment was minimized by the moderator on the site

خوش به حالتون التماس دعا

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/