کم خوابی مادر باردار و تاثیر آن در جنین

کم خوابی مادر باردار و تاثیر آن در جنین

خواب در دوران بارداری می تواند در آرامش جنین شما تاثیر بگذارد ، ما فرض را بر این می گذاریم که اگر شما در دوران بارداری ،خواب خوبی نداشته باشید، بر روی جنین تاثیری ندارد، جنینتان می خوابد حتی هنگامی که شما زمان زیادی را بیدار بوده اید، هیچکس به طور قطع نمی داند که چرا خواب جنین مستقل از خواب مادر است، هرچند کارشناسان این را می دانند که نیاز به خواب یکی از قوی ترین محرک های روان شناختی برای هر انسان است.

صدای پیرامون مادر باردار و تاثیر آن بر جنین

کارشناسان بر این باورند که بعید است جنین شما با همان صدایی که شما را از خواب بیدار می کند، اذیت شود و از خواب بپرد، لایه های پوست و عضلات، همچنین مایع آمنیوتیک و صدای ضربان قلب تان، جنین شما را از سر و صداها و حرکت و جنبش های بیرون ، جدا و مجزا می کند.
اما جنین شما به طور کامل، از آنچه که در جهان بیرون اتفاق می افتد، جدا و بی خبر نیست، یک صدای بلند و یا حرکت ناگهانی می تواند او را از خواب بیدار کند و شما ممکن است در نتیجه آن را با احساس ضربه با مشت حس کنید.

khab-bardari-w1.jpg

عواقب کم خوابی مادر باردار

اگر کم خوابی شما روی توانایی و عملکردتان تاثیر بگذارد، سلامتی جنینتان به خطر خواهد افتاد، اگر به هنگام رانندگی به خوابتان ببرد و یا خستگی زیادتان منجر به تلو تلو خوردن و یا افتادن شود، جنین شما باید بهای آن را می پردازد و شما به عنوان مادر هرگز خود را نخواهید بخشید ، پس سعی کنید خواب کافی در دوران بارداری داشته باشید.
به علاوه تحقیقات نشان داده که زنانی که در طول ماه آخر بارداری کمتر از شش ساعت در روز می خوابند بیشتر احتمال دارد که زایمانشان طولانی تر و حتی به شکل سزارین باشد ، اما زنانی که هفت ساعت یا بیشتر می خوابند، این احتمال در آنها کمتر است، بنابراین بهتر است سعی شود تا جایی که ممکن است خواب به اندازه کافی باشد ، چرا که بعد از تولد نوزاد دیگر فرصتی برای خواب نخواهید داشت.

 

 

نظر (5)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من سه ماهه اول بارداری هستم اما در طول شبانه روز دو ساعت هم نمیخوابم آیا برای جنینم بد نیست؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من کارم جوریه که شبکاری دارم ..میتونه برای جنینم بد باشه؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
قبلش یا فرداش استراحت و خواب کافی داشته باشید

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و خسته نباشید , آیا بی خواب بودن مادر میتونه به جنین ضرر برسونه؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم , زنانی که در طول ماه آخر بارداری کمتر از شش ساعت در روز می خوابند بیشتر احتمال دارد که زایمانشان طولانی تر و حتی به شکل سزارین باشد ، اما زنانی که هفت ساعت یا بیشتر می خوابند، این احتمال در آنها کمتر است، بنابراین بهتر است سعی شود تا...

سلام عزیزم , زنانی که در طول ماه آخر بارداری کمتر از شش ساعت در روز می خوابند بیشتر احتمال دارد که زایمانشان طولانی تر و حتی به شکل سزارین باشد ، اما زنانی که هفت ساعت یا بیشتر می خوابند، این احتمال در آنها کمتر است، بنابراین بهتر است سعی شود تا جایی که ممکن است خواب به اندازه کافی باشد ، چرا که بعد از تولد نوزاد دیگر فرصتی برای خواب نخواهید داشت.

ادامه مطلب

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/