نکاتی مهم برای انتخاب لباس بارداری (بخش اول)

نکاتی مهم برای انتخاب لباس بارداری (بخش اول)

بارداری یکی از زیباترین مراحل زندگی هر زنی است، حین این مرحله، بدن دست خوش دگرگونی فیزیکی شده و خواستار لباس نرم و راحت می شود، بهترین لباس بارداری، لباسی است که اجازه رشد و آزادی به ناحیه شکم را بدهد، زیرا پوشیدن لباس راحت برای سلامتی مادر و جنین ضروری است.
در روزگاران قدیم، زنان باردار لباس های قدیمی خود را می پوشیدند و حتی لباس بارداری نمی خریدند. آن ها به ظاهر خود اهمیت چندانی نمی دادند و اعتقاد داشتند که ظاهر نامناسبی پیدا کرده اند. اما امروزه، بسیاری از زنان در دوران بارداری کار می کنند، معاشرت دارند و گاهی حتی به سفرهای بین المللی می روند و لباس-های راحت و جذاب می پوشند، امروزه به طور طبیعی، الزامات لباس بارداری متفاوت است.

سبک لباس بارداری:

پوشیدن لباس بارداری با کیفیت و دارای طراحی خوب در طول این دوره تبدیل به روند محبوبی شده است، امروزه بسیاری از زنان باردار دیگری تلاشی برای مخفی کردن و یا سرپوش گذاشتن بر دوران بارداری خود نمی کنند، بلکه به دنبال انتخاب انواع مختلفی از لباس ها با شکل جدیدی هستند که خود را در آن ها جا دهند. برخی از زنان دوست دارند در دوران بارداری به شیوه ای کنترل شده لباس بپوشند، برخی دیگر دوست دارند لباس های بپوشند که باردار بودن آن ها را نشان دهد و برخی در جهت پنهان کردن حاملگی خود تلاش می کنند، پوشاک و لباس های موجود برای دوران بارداری در سبک های مختلف طراحی می شود تا انتظارات هر سه گروه را برآورده کنند.

لباس بارداری مناسب :

انتخاب و پوشیدن بهترین لباس بارداری مهم است، همچنین انتخاب لباس بارداری سرگرم کننده بوده و باعث افزایش اعتماد به نفس و حس زیبایی در زن باردار می شود، در اینجا برخی از نکاتی که زنان در هنگام انتخاب لباس بارداری ، باید به آن توجه کنند ، آورده شده است:

  •  در دوران بارداری لباس های سبک و راحت را انتخاب کنید و از پوشدن لباس های تنگ و بدن نما خودداری کنید.
  •  می توانید لباس های سنتی را که متناسب با سلیقه، سبک و بودجه شما است، انتخاب کنید.
  •  لباس هایی را انتخاب کنید که شکم شما را می پوشاند.
  •  برای دوران بارداری خود لباس های ساده اما دوست داشتنی انتخاب کنید، تا با پوشیدن آن-ها اعتماد به نفس شما بالا برود.

lebas-bardari1.png

جنبه های مختلف انتخاب لباس بارداری:

شما می توانید لباس بارداری خود را با توجه به شیوه زندگی، بودجه و همچنین با توجه به دستورالعمل های حرفه ای شغل خود انتخاب کنید، به عنوان مثال، اگر شما در بخش شرکتی کار میکنید، نیاز به پوشیدن لباس رسمی دارید، در حالیکه این لباس سازگار با راحتی موردنیاز برای دوران بارداری نیست.
یکی از مهم ترین عواملی که درمورد انتخاب لباس بارداری باید در ذهن داشته باشید این است که باید لباسی را انتخاب کنید که در آن احساس راحتی بیشتری دارید. لباس بارداری شما باید در هر هفته با توجه به تغییرات فیزیکی بدنتان عوض شود. توصیه می شود لباس هایی را انتخاب کنید که فضای تنفس بیشتری را داشته باشد، مثل شلوار و دامن زیپ دار، از پیراهن های بلند برای پنهان کردن زیپ دامن و یا شلوار استفاده کنید.

لباس بارداری را با توجه به بودجه خود انتخاب کنید:

اغلب، زنان تمایل دارند تا در مورد ظاهر خود در طول مراحل مختلف دوران بارداری آگاهی کامل داشته باشند، به همین دلیل توصیه می شود که لباس هایی با کیفیت خوب انتخاب کنند. لباس-های مناسب برای انواع بودجه ها به روش های مختلفی دردسترس است. تاپ ها و تونیک ها از جمله لباس های ارزان قیمتی هستند که نرم، راحت و انعطاف پذیر می باشند.
سعی کنید لباس های الیاف طبیعی را در دوران بارداری استفاده کنید، همچنین پوشیدن لباس هایی با طرح های چاپی کم و سبک و اجتناب از پوشیدن لباس هایی با حروف چاپی درشت توصیه می شود، برای احساس راحتی می توانید از پیراهن های دکمه دار استفاده کنید.

به راحتی لباس در بارداری خود بیشتر توجه کنید:

درست است که مد نقش مهمی در انتخاب لباس بارداری دارد، اما باید در نظر داشته باشید که باید از مدهایی پیروی شود که سلامتی شما و جنین را به خطر نمی اندازد، کمر شلوار بارداری باید شل و ارتجاعی باشد تا مانع جنبش جنین نشود و جریان خون به معده را محدود نکند، از پوشیدن شلوار جین، دامن تنگ و لباس هایی که دور شکم را فشار می دهند، در دوران بارداری خودداری کنید.

خواندن نکاتی مهم برای انتخاب لباس بارداری (بخش دوم) در انتخاب لباس بارداری بیشتر به شما کمک خواهد کرد.

 

نظر (2)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و خسته نباشید , در انتخاب لباس بارداری باید به چه نکاتی توجه کرد؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام ,
در دوران بارداری لباس های سبک و راحت را انتخاب کنید و از پوشدن لباس های تنگ و بدن نما خودداری کنید
می توانید لباس های سنتی را که متناسب با سلیقه، سبک و بودجه شما است، انتخاب کنید.
لباس هایی را انتخاب کنید که شکم شما را می پوشاند.
...

سلام ,
در دوران بارداری لباس های سبک و راحت را انتخاب کنید و از پوشدن لباس های تنگ و بدن نما خودداری کنید
می توانید لباس های سنتی را که متناسب با سلیقه، سبک و بودجه شما است، انتخاب کنید.
لباس هایی را انتخاب کنید که شکم شما را می پوشاند.
برای دوران بارداری خود لباس های ساده اما دوست داشتنی انتخاب کنید، تا با پوشیدن آن-ها اعتماد به نفس شما بالا برود.

ادامه مطلب

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/