10 نکته کلیدی برای لاغری سریع

10 نکته کلیدی برای لاغری سریع

1. کلید اول لاغری ، نوشتن آنچه باید بخورید

مطالعات نشان داده است که افرادی که مواد غذایی مصرفی خود را یادداشت می کنند، حدود 15 درصد کمتر از افراد معمول غذا می خورند و لاغرترند، مطالعات دانشگاه کارولینای شمالی نشان می دهد که مردم تمایل به مصرف 115 کالری اضافی در آخر هفته ها دارند. نتایج این مطالعات نشان می دهد که ثبت مواد غذایی مصرفی باعث کاهش استفاده از سس، ادویه ، چربی ، نوشیدنی و میان وعده ها به ویژه در روزهای تعطیل شده و منجر به کاهش وزن و لاغری سریع افراد می شود.

2. کلید دوم اضافه کردن 10 درصد به مقدار کالری مصرفی روزانه

اگر شما فکر می کنید که در روز 1700 کالری مصرف می کنید ولی وزن کم نمی کنید، به مقدار کالری مصرفی روزانه تخمین زدن خود 170 کالری دیگر اضافه کنید و آن مقدار را مصرف نمایید، با این کار عادات غذا خوردن خود را تنظیم می کنید، البته کسانی که این روش را دقیق تر انجام دهند، میزان کاهش وزن چشمگیرتری خواهند داشت.

3. کلید سوم پیدا کردن یک دوست کاهش وزن آنلاین

مطالعات پژوهشگران دانشگاه ورمونت نشان می دهد که افرادی که به طور آنلاین در کاهش وزن به یکدیگر کمک می کنند، کاهش وزن بیشتری دارند. محققان داوطلبان را به مدت 18 مورد مطالعه قرار دادند و نتایج این مطالعات نشان داد که کسانی که در آماده کردن برنامه غذایی لاغری و برنامه ی کاهش وزن از یک دوست اینترنتی کمک می گیرند، وزن خود را بهتر از کسانی که به صورت چهره به چهره با گروه های پشتیبانی کاهش وزن ملاقات دارند، کاهش می دهند.

4. کلید چهارم تلقین و افکار مثبت راهی برای لاغری

اگر شما بر روی چیزهایی که نمی توانید انجام دهید، مانند مقاومت در برابر مواد غذایی ناسالم تمرکز کنید، شانس شما برای مقاومت بیشتر خواهد بود، تکرار افکار مثبتی مثل "من می توانم وزن خود را کاهش دهم"، "من از امروز پیاده روی می کنم و "من می دانم که می توانم در برابر سبد شیرینی بعد از شام مقاومت کنم." پس از مدتی برایتان به واقعیت تبدیل خواهد شد.

lagari41.jpg

5. کلید پنجم برای لاغری بعد از صبحانه، آب بخورید

در هنگام صبحانه و قبل از آن نوشیدن آب پرتقال برای لاغری توصیه می شود، اما برای بقیه روز، نوشیدن آب به جای آبمیوه و یا نوشابه ترجیح داده می شود.

6. کلید ششم لاغری خوردن سه لقمه کمتر از هر وعده غذایی

انجام هر یک از این ها می تواند به شما در حدود کاهش 100 کالری در روز کمک کند، و به تنهایی برای جلوگیری از چاقی افراطی کافی است.

7. کلید هفتم تماشای تلویزیون یک ساعت کمتر از همیشه

یک مطالعه روی 76 دانشجو در مقطع کارشناسی نشان داد که بیشتر آن ها در حال تماشای تلویزیون، در اغلب موارد مواد غذایی ناسالم می خوردند، در حالی که با کاهش زمان تماشای تلویزیون و قدم زدن به جای آن می توان کاهش وزن چشمگیری داشت.

8. کلید هشتم شستشوی قسمتی از خانه یک بار در هفته ، مساوی است با لاغری

یک فرد در هنگام شستن پنجره ها، کاشی های حمام، و یا خودرو چهار کالری برای هر دقیقه می سوزاند که کار به مدت 30 دقیقه باعث سوزاندن حدود 120 کالری و در نهایت لاغری می شود.

9. کلید نهم صبر کنید تا معده شما قبل از دریافت مواد غذایی به صورت کامل خالی شود

بسیاری از افراد، اغلب از خستگی، عصبانیت، عادت غذا می خورند و در واقع آن ها احساس گرسنگی فیزیکی را فراموش می کنند.

10. کلید دهم استشمام بوی موز، سیب و نعناع زمانی که احساس گرسنگی می کنید:

این کار شاید احمقانه به نظر برسد، اما اثر می کند، هنگامی که آلن هرش، مدیر عصبی بو و طعم بنیاد درمان و پژوهش شیکاگو، این تحقیق را روی 3000 داوطلب انجام داد، متوجه شد که بیشتر مردم با استشمام موز، سیب و نعناع کمتر گرسنه شده و کاهش وزن بیشتر دارند.

lagari29.jpg

 

نظر (7)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من ۱۳ سالمه است من ۲۰ کیلو چاقم چیکار کنم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خسته نباشید..من بچه ی دوم میخوام بخاطر دلایلی میخوام خیلی سریع بشم چیکار کنم یا چی بخورم کمکم کنید ..۱۰روزپری مو عقب انداختم فک کردم حامله ی م اما نبود الان هم بعد پری شروع کردم ..کمک

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
امکان لاغری سریع وجود نداره، با اصلاح تغذیه با توجه به مزاج و ورزش میتونید وزنتون رو کم کنید.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام وخسته نباشید , شستن قسمتی از خانه چقدر میتونه کالری بسوزونه؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم , یک فرد در هنگام شستن پنجره ها، کاشی های حمام، و یا خودرو چهارکالری برای هر دقیقه می سوزاند که کار به مدت 300 دقیقه باعث سوزاندن حدود 1200 کالری و در نهایت لاغری می شود.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام وخسته نباشید , آیا خوردن آب برای لاغر شدن کار ساز خواهد بود یا خیر؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم , بله برای لاغر شدن در هنگام صبحانه و قبل از آن نوشیدن آب پرتقال برای لاغری توصیه می شود، اما برای بقیه روز، نوشیدن آب به جای آبمیوه و یا نوشابه ترجیح داده می شود.

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/