امام رضا (ع) : به زنان حامله کندر بخورانید تا فرزندی که در بطن دارند اگر پسر است با هوش و دانا و شجاع و اگر دختر است خوش قیافه و خوش اخلاق گردد.

واحد تبلیغات | موبایل: 09109102122  |  تلگرام : 09370503331


فیلم شبیه سازی زایمان طبیعی برای دانشجویان

191 49

باز شدن کامل دهانه رحم در روند زايمان طبيعي، می تواند برخی عوارض و مشکلاتي را در بدن مادر ایجاد كند، که اين مسائل عبارتند از:

• معمولا طول گردن رحم مادر باردار در ابتداي شروع علائم زایمان طبیعی برابر یا بیشتر از 3 سانتی متر اندازه گیری می شود. اگر اندازه دهانه رحم کمتر از 3 سانتی متر باشد، ممکن است رحم مادر دارای یک مشکل بالقوه مانند بی کفایتی و یا زایمان زودرس باشد.

• دهانه رحم مادر باردار طوری طراحی شده است که در کوتاه ترین مدت، بیشترین گسترش را در طول روند انقباضات رحمي قبل از زایمان طبیعی داشته باشد. به یاد داشته باشید که اگر رحم مادر، فاقد قدرت لازم براي انقباضات کوتاه باشد، کارایی لازم را نداشته و می تواند منجر به زایمان زودرس نوزاد شود.
• در صورت نرم بودن بيش از حد دهانه رحم مادر، پزشک متخصص سر کلاژ دهانه رحم او را با بخیه زدن مسدود خواهد کرد. این بخیه ها تا قبل از فرا رسیدن زمان دقیق زایمان طبیعی بسته خواهند ماند. به عنوان يك مادر باردار به خاطر داشته باشید که چون این روش بسیار نادر است، به همین دلیل معمولا این عمل را تنها بر روی 1٪ از زنان باردار انجام می دهند.
• در موارد نادرتري هم ممکن است دهانه رحم یک زن باردار بیش از حد تنگ باشد که به معنی باز شدن سخت دهانه رحم می باشد كه در اين صورت باز کردن آن در هر حال کار مشکلی خواهد بود. این معضل می تواند به علت عفونت، قرار گرفتن در معرض تابش اشعه های لیزری، انجام عمل جراحی و یا ناهنجاری های ژنتیکی در هر مادر بارداري رخ دهد.

دیدگاه‌ها  

0 #1 یاخدا 1396-08-12 06:39
:cry: :sad:
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید