امام رضا (ع) : به زنان حامله کندر بخورانید تا فرزندی که در بطن دارند اگر پسر است با هوش و دانا و شجاع و اگر دختر است خوش قیافه و خوش اخلاق گردد.

واحد تبلیغات | موبایل: 09109102122  |  تلگرام : 09370503331


مراحل شگفت انگیز لانه گزینی جنین

حتما شما هم به عنوان یک زن می دانید که تبریک گفتن اطرافیان بعد از آشکار شدن علائم حاملگی، از بهترین تبریکات دنیا به حساب می آید! مخصوصا اگر این حاملگی، بارداری اول مادر باشد، او و همسرش به احتمال زیاد خیلی تعجب کرده و مشتاق به دنیا آمدن فرزند خود خواهند بود. با این حال، آیا به این موضوع فکر کرده اید که که چرا بسیاری از زنان، علائم اولیه بارداری در بدن خودشان را نادیده می گیرند؟ از آن جایی که تمام خانم ها در دوران تلاش برای باردار شدن، تمایل چندانی برای کنترل علائم قاعدگی در بدن خود ندارند، به همین دلیل با شروع خونریزی ماهانه در بدن هر زنی، لانه گزینی جنین هم صد در صد در همان دوره از بین می رود. در چنین وضعیتی، ممکن است بسیاری از زنان، با دیدن خونریزی دوران قاعدگی در بدنشان، باردار شدن خود را به رسمیت نشناسید.
هنگامی که شما به عنوان یک زن بالغ، در حال تلاش برای باردار شدن خود هستید، نشانه های لانه گزینی جنین، از جمله اولین علائمی است که باید به آن دقت کرده و این علائم را به عنوان نشانه های سطحی بارداری، حتی قبل از اینکه متوجه از دست دادن چرخه قاعدگی خود شوید، هم نادیده نگیرند. بنابراین، اگر شما در حال انتظار برای اعلام بارداری خود در طول هفته اول پس از لقاح هستید، قبل از اعلام خبر بارداری خود باید بررسی کنید و ببینید که آیا شما تجربه لکه بینی قبل از لانه گزینی جنین، احساس دل درد و علائم دیگر را در بدن خود تجربه کرده اید. بروز این نشانه ها قطعا به شما کمک خواهد کرد تا به راحتی، مفهوم موفقیت در روند بارداری خود را حس کنید. با این حال، تجربه کردن این علائم، به طور قطعی نمی تواند تلنگری برای لانه گزینی موفق جنین باشد، اما، به عنوان خانمی که در حال تلاش برای باردار شدن هستید، این نکته مهم را به خاطر بسپارید که بروز خونریزی ماهانه در هر زنی، دلیل قاطعی بر لانه گزینی ناموفق جنین بوده و به این معنا است که خانم مورد نظر، باردار نیست.
برای آشنایی و درک بهتر موضوع لانه گزینی جنین در بدن مادر باردار، شما هم مانند سایر خانم ها نیاز به مطالعه بیشتر در این باره دارید. به همین دلیل، در ادامه این مقاله، برخی از اطلاعات مورد نیاز در این مورد جمع آوری شده است. بنابراین، با خواندن و دقت در مطالب این مقاله، می توانید اطلاعات بیشتری را در مورد لانه گزینی جنین در بدن مادر باردار کسب کنید.

لانه گزینی جنین در رحم مادر :

به یاد داشته باشید که عمل لانه گزینی جنین، فرایند کاشته شدن تخمک لقاح یافته در دیواره رحم یک زن باردار است. در واقع، می توان ادعا کرد که با عمل اتصال تخمک بارور به دیوار رحم مادر، دوران بارداری در بدن او شروع می شود. معمولا، عمل لانه گزینی جنین در دود 6 تا 10 روز پس از تخمک گذاری بدن زن و بارور شدن آن توسط اسپرم، رخ می دهد. پس از این که تخمک خانمی بارور شد، معمولا برای مدت حدود سه روز، در لوله های فالوپ او باقی می ماند. سپس، این تخمک بارورشده سفر خود را به رحم مادر باردار آغاز کرده و خود را به نزدیک ترین دیواره رحم رسانده و در موقعیت مناسبی، خود را به دیواره رحم می چسباند. پس از آن که تخمک لقاح یافته توانست خود را به دیواره رحم مادر باردار بچسباند، فرایند مهمی به نام لانه-گزینی جنین در بدن او اتفاق می افتد.
هنگامی که لانه گزینی جنین در رحم زنی رخ داد، بسیاری از زنان شروع به تجربه کردن علائم لانه گزینی، مانند حساسیت به لمس پستان ها، دل درد و لکه بینی خواهند کرد. اگر شما به عنوان یک زن در حال تلاش برای باردار شدن هستید و یک یا چند مورد از این نشانه ها را در بدن خود احساس کردید، بدانید که حامله شده اید. همچنین، فرایند لانه گزینی جنین در دیواره رحم مادر یک فرایند بدون درد است، اما برخی از زنان با انجام گرفتن این عمل، درد بسیار کمی را در اواسط چرخه لانه گزینی خود تجربه می کنند. طبق نتایج اخیر تحقیقات دانشمندان باروری، در زمان تخمک گذاری در بدن یک زن، پیاده روی کردن برای او کار بسیار اشتباهی به شمار می رود. درواقع، به خاطر داشته باشید که برخلاف باور عموم، روند لقاح تخمک توسط اسپرم با حرکت زیاد و پیاده روی زیاد زن در این روزها، با موفقیت رخ نخواهد داد. با جرکت زیاد در این زمان، ممکن است تخمک بارور شده در خارج از رحم مادر رشد کرده و یا در موارد دیگر، بلاستوسیست رخ دهد و در نتیجه ی این شرایط، تخمک بارور شده به غشای داخلی رحم متصل نگردد، که در هر دو مورد، بارداری طبیعی صورت نخواهد گرفت. از این رو، می توان ادعا کرد که نقطه اوج در آغاز دوران بارداری یک خانم، مرحله جایگزینی جنین است. در واقع، بسیاری از علائم بارداری در بدن مادران، با لانه گزینی جنین در بدن او رخ می دهند.

آیا لانه گزینی جنین در دیواره رحم ، شروع دوران بارداری است ؟

نتایج مطالعات اخیر دانشمندان نشان داده است که تخمک بالغ می تواند در برخی موارد، حتی زودتر از 12 ساعت و یا بیش تر از 24 ساعت بعد از تخمک گذاری هم بارور شود. اما در برخی موارد دیگر، بارور شدن تخمک به طور متوسط حدود نه روز پس از تخمک گذاری در بدن خانم ها رخ می دهد.
به عنوان خانمی که در حال تلاش برای باردار شدن هستید، به یاد داشته باشید هنگامی که لانه گزینی جنین در دیواره رحم شما رخ داد، سطح ترشح هورمون HCG (گنادوتروپین جفتی انسانی) هم در بدنتان افزایش خواهد یافت. در نتیجه، همه این شرایط منجر به افزایش علائم حاملگی در بدن شما می شود.
در بدن اکثر خانم ها، لانه گزینی به طور معمول در حدود 6 تا 10 روز پس از انجام یافتن عمل تخمک گذاری در آن ها رخ می دهد که در واقع مربوط به روز بیستم تا روز بیست و چهارم از چرخه قاعدگی آن ها می شود. در واقع، اگر یک زن سالم به طور متوسط دارای چرخه قاعدگی 28 روزه باشد، عمل تخمک گذاری در بدن او هم در روز چهاردهم رخ خواهد داد.

lanegozini3.jpg

مراحل لانه گزینی جنین در دیواره رحم مادر:

روند لانه گزینی تخمک بارور در دیواره رحم که به نام "آندومتر" هم شناخته می شود، معمولا، در روز ششم یا هفتم پس از تخمک گذاری رخ می دهد. اما انجام گرفتن این فرایند، خود دارای سه مرحله است، که این مراحل عبارتند از:
• مرحله اول: در این مرحله، جنین به دیواره رحم متصل شده و فاز اولیه از روند لانه گزینی جنین به نام "adplantation" شروع می شود. در طول این مرحله می توان ادعا کرد که جنین داخل رحم مادر، حدود 5 تا 6 روزه است.
• در مرحله دوم: تخمک بارور شده، با نفوذ بیشتر در دیواره رحم مادر باردار، شرایط امنی را برای رشد خود به وجود می آورد.
• اما در مرحله سوم: جنین در عمیق ترین قسمت داخل دیواره رحم جایگزین می شود. با ورود به این مرحله، تخمک بارور شده در حفره آندومتر قرار گرفته و شروع به رشد خواهد کرد. با ورود تخمک به درون این حفره، روند بارداری خانم ها پیچیده تر خواهد شد.

 

علائم لانه گزینی جنین در دیواره رحم مادر:

در ابتدا، به عنوان خانمی که قصد باردار شدن دارید، به یاد داشته باشید که با متصل شدن تخمک بارور شده به دیواره رحم مادر، رشد جنین با سرعت زیادی شروع خواهد شد. همچنین، در این دوران وجود داشتن برخی از ضایعات و جمع شدن آن ها در داخل بدن مادر، منجر به بروز تغییرات زیادی در بدن او می شود. ممکن است زنان باردار در این مرحله از دوران حاملگی خود سه نوع علائم مختلف را در طول کاشت تخمک بارور در رحم خود تجربه کنند. این علائم عبارتند از:

1. علائم موفقیت آمیز بودن روند لانه گزینی جنین در دیواره رحم:

بعد از لانه گزینی جنین در دیواره رحم مادر، بروز برخی علائم در بدن مادر باردار بسیار طبیعی است و تعدادی از آن ها به عنوان نشانه هایی از موفقیت آمیز بودن روند لانه گزینی جنین در دیواره رحم مادر شمار می روند. در واقع، همین علائم، نشانه های بارزی از آغاز دوران بارداری در بدن زنان تلقی می شوند.

2. علائم هشداردهنده در مورد لانه گزینی جنین در دیواره رحم مادر:

به یاد داشته باشید که بروز برخی علائم در طول دوره لانه گزینی جنین در دیواره رحم زنی که در حال تلاش برای باردار شدن است، طبیعی نبوده و این خانم ها هم باید با ملاحظه آن ها، فورا به دکتر معالج خود مراجعه نمایند.

3. علائم اشتباه در مورد لانه گزینی جنین در دیواره رحم مادر:

معمولا، در بدن زنانی که در حال تلاش برای باردار شدن هستند، نشانه ها و سیگنال های بسیاری که شبیه به علائم اولیه بارداری است به وجود می آید که در واقع درست نبوده و هیچ ربطی هم به روند لانه گزینی جنین در دیواره رحم این خانم ها ندارد. با این حال، تمام این علائم، بسیار شبیه به نشانه های آغاز دوران بارداری هستند. به همین علت، بروز چنین نشانه هایی، فکر حامله بودن را در زنان به وجود می آورد.

علائم موفقیت آمیز بودن روند لانه گزینی جنین در دیواره رحم مادر:

در ابتدا، این نکته مهم را به خاطر داشته باشید که همه زنان، در مرحله لانه گزینی جنین علائم یکسانی را تجربه نمی کنند. همچنین، وجود برخی عوارض و بیماری ها در هر خانمی ممکن است بارداری او را از دیگر بارداری ها متمایز نماید. مشاهده خونریزی کم، در حین لانه گزینی جنین یکی از علائم شایع این دوره است که اگر زیاد شود، ممکن است مانع اتصال جنین به دیواره رحم مادر گردد. به همین دلیل، اگر خونریزی خانمی که در مرحله لانه گزینی جنین قرار دارد، ادامه یافت، او باید فورا خود را به دکتر متخصص زنان و زایمان رسانده و با او مشورت کند.

برخی از علائم شایعی که به احتمال زیاد، خانم ها در هنگام لانه گزینی موفقیت آمیز جنین در دیواره رحم خود، تجربه خواهند کرد، عبارتند از:

1. احساس دل درد و لکه بینی اندک هنگام لانه گزینی موفقیت آمیز :

به عنوان خانمی که در حال تلاش برای باردار شدن هستید، به یاد داشته باشید که هر چند لکه بینی و گرفتگی عضلات شکم در زنان از علائم معمول زمان تخمک گذاری است، اما اگر تخمک گذاری حدود یک هفته قبل از قاعدگی رخ دهد، این نشانه می تواند به معنی لانه گزینی موفقیت آمیز تخمک لقاح یافته در دیواره رحم مادر باشد. جالب است بدانید که این اتفاق هم معمولا با زیاد شدن ترشحات واژن که به رنگ صورتی و یا قهوه ای بر روی لباس زیر و یا کاغذ توالت قابل مشاهده است، همراه خواهد بود. حتی در این زمان، برخی از زنان ممکن است لکه بینی زیادی را هم بین دو دوره قاعدگی خود تجربه کنند. همین شرایط است که باعث می شود بسیاری از خانم ها نتوانند با قاطعیت ادعا کنند که باردار هستند و یا نه.

2. احساس حساسیت بیشتر سینه ها در زمان لانه گزینی جنین :

همچنین، به عنوان خانمی که در حال تلاش برای باردار شدن هستید، به یاد داشته باشید که احساس حساسیت به لمس پستان ها یکی دیگر از علائم شایع لانه گزینی موفقیت آمیز جنین در دیواره رحم مادر است. تمام خانم های بارداری، به احتمال زیاد در دوران لانه گزینی جنین خود این نشانه را تجربه می کنند و علت آن هم افزایش سطح ترشح هورمون استروژن و پروژسترون در طول آغاز دوران بارداری است. گاهی اوقات، ممکن است سینه های مادر در دوران لانه گزینی جنین دچار تورم زیادی هم شود. با این حال، این تنها نشانه از علانم تخمک گذاری زنان است که فقط برای یک یا چند روز مشاهده می شود. اگر یک زن بعد از زمان تخمک گذاری خود باردار شود، این حساسیت در سینه های او ادامه خواهد یافت. اما لازم است بدانید که بعد از آغاز رسمی دوران بارداری، این حساسیت ها ممکن است ادامه داشته و باعث بروز درد آزار دهنده در مادر باردار شود. درواقع، می توان ادعا کرد که در دوران بارداری، نوک سینه های خانم ها بسیار حساس شده و در برخی مواقع هم ممکن است اندازه آن ها بزرگ تر شود. اما، به عنوان خانمی که در حال تلاش برای باردار شدن هستید، حتما این نکته مهم را به یاد داشته باشید که این تورم ها بدون بروز قرمزی بوده و پوست سینه ها باید حالت طبیعی خود را حفظ نماید. 

3. احساس تغییر در طعم و مزه غذاها در دروه لانه گزینی جنین:

به عنوان خانمی که در حال تلاش برای باردار شدن هستید، به خاطر داشته باشید که بیشتر زنان در دوران لانه گزینی جنین در دیواره رحم خود، شاهد افزایش شدید طعم و مزه و بوی غذاها می شوند. همچنین، مادران باردار این احساس را تا تمام شدن دوره لانه گزینی جنین و حامله شدن رسمی خود تجربه خواهند کرد. همین احساس تغییر در مزه و بوی مواد غذایی، مسئول ایجاد هوس خاص دوران بارداری و بیزاری از برخی مواد غذایی در زنان حامله خواهد بود. اما، به یاد داشته باشید که بروز این حالت می تواند نشانه ای خوشایند از موفقیت آمیز بودن روند لانه گزینی جنین در دیواره رحم شما باشد. علاوه بر این موارد، لازم است بدانید که به وجود آمدن ویار و هوس برای مصرف نمک در زنان، در این دوره از بارداری هم بسیار شایع است. در واقع، اعتقاد بر این است که تغییرات به وجود آمده در سلیقه ی غذایی مادران باردار با هورمون ها ترشح شده در این دوران در ارتباط است. نتایج مطالعات اخیر دانشمندان نشان می دهد که اکثریت زنان، گزارشی از به وجود آمدن حس تیز نسبت به بوها و طعم مواد غذایی به عنوان نشانه ای از زمان تخمک گذاری در بدن خود داده اند. در نهایت، به عنوان یک خانم یادتان باشد که ترشح هورمون های بارداری می تواند احساس دوست داشتن و بیزاری از برخی مواد غذایی خاص را در زنان حامله ایجاد کند و شاید، میل به ماده غذایی خاصی را که خانمی قبل از باردار شدن، اصلا آن را دوست نداشت، در او به وجود آورد. با این حال، به خاطر داشته باشید که اگر این بیزاری از مواد غذایی و یا هوس، کمتر از هفت روز پس از تخمک گذاری رخ دهد، ربطی به لانه گزینی جنین در دیواره رحم مادر ندارد. 

4. تغییر در درجه حرارت بدن مادر در زمان لانه گزینی جنین: 

در طول روزهای اولیه از لانه گزینی جنین در دیواره رحم مادر، دمای بدن او ممکن است به عنوان یک نتیجه از افزایش سطح هورمون پروژسترون، تا حد زیادی بالا رود. درجه حرارت بدن مادر در دوران لانه گزینی جنین، به طور معمول در حدود 36.6 درجه فارنهایت خواهد بود. با این حال، زمانی که تخمک لقاح یافته با موفقیت در دیواره رحم مادر لانه گزینی کرد، هورمون پروژسترون با سرعت زیادی افزایش یافته و همین شرایط، سرعت فرایند متابولیک در بدن مادر باردار و میزان جریان خون در بدن او را بالا می برد.
این تغییرات باعث خواهد شد تا درجه حرارت بدن مادر، در دوران لانه گزینی جنین در دیواره رحم او به سرعت افزایش یابد. بنابراین، شما به عنوان خانمی که در حال تلاش برای باردار شدن هستید، متوجه خواهید شد که درجه حرارت بدنتان در زمان لانه گزینی فرزندتان افزایش یافته است. اما اگر تخمک لقاح یافته، نتواند در دیواره رحم ایمپلنت شود و دوره قاعدگی، دوباره در بدن خانمی آغاز گرددبدن با افت سریع میزان ترشح هورمون پروژسترون مواجه شده و درجه حرارت آن نیز به شدت کاهش خواهد یافت. گاهی اوقات، اکثر زنان متوجه می شوند که دمای بدن آن ها به طور ناگهانی و در روزهای هفتم الی دهم پس از زمان تخمک گذاری، به شدت افزایش می یابد. در چنین شرایطی، آن ها به اشتباه این علامت را به عنوان نشانه ای از بارداری خود می دانند، که اصلا هم درست نیست.

lanegozini4.jpg

5. بروز ویار صبحگاهی با شروع لانه گزینی جنین:

یکی از سخت ترین و ناراحت کننده ترین حالات در دوران حاملگی زنان، مقابله با ویار صبحگاهی در اوایل این دوران می باشد. حالت تهوع و استفراغ که از آن ها به عنوان علامت ویار صبحگاهی در زنان باردار یاد می شود، معمولا توسط واکنش بدن زن حامله به بوهای قوی ایجاد می گردد. نتایج مطالعات اخیر دانشمندان نشان می-دهد که 99 درصد از زنانی که باردار می شوند، از این علامت دوران بارداری رنج می برند. خوب است به عنوان خانمی که در حال تلاش برای باردار شدن هستید، بدانید که این حالت معمولا قبل از اتمام چرخه های منظم قاعدگی و عمدتا در طول چند هفته اول از دوران بارداری، در بدن زنان رخ می دهد. گاهی اوقات، همیک زن می تواند ویار صبحگاهی شدیدی را همراه با سردرد مشقت بار و کمردرد تجربه کند. لازم است به عنوان یک خانم بدانید که مصرف زنجبیل در این افراد، کمک می کند تا به راحتی بتوانند با ویار صبحگاهی خود مقابله کنند. همچنین، یادتان باشد که مصرف غذاهای ترش و شیرین هم می تواند به یک زن مبتلا به ویار صبحگاهی کمک زیادی بکند.

6. افزایش دمای بازال بدن مادران در زمان لانه گزینی جنین : 

به عنوان خانمی که در حال تلاش برای باردار شدن هستید، به یاد داشته باشید که دمای پایه بدن تمام زنانی که وارد فاز لوتئال (BBT) می شوند، معمولا بالا است. همچنین، لازم است بدانید که این افزایش دما در فاز لوتئال، با افزایش هورمون پروژسترون در بدن خانم ها همراه است. اگر عمل لانه گزینی جنین در دیواره رحم مادر با موفقیت انجام گیرد، به احتمال زیاد، این دما هم تا آخر دوران بارداری همان طور بالا باقی خواهد ماند. بنابراین، می توان ادعا کرد که بالا بودن دمای پایه بدن یک زن، در حدود 37.4-37.5 درجه فارنهایت، نشانه ای مهم از موفقیت آمیز بودن مرحله لانه گزینی جنین در دیواره رحم او است.

7. از بین رفتن دوره قاعدگی در زنان:

اگر شما هم مانند بسیاری از خانم ها باردار هستید، اما همچنان دوره قاعدگی خود را در زمان مقرر خود دریافت می کنید، لازم است بدانید که روی دادن این حال و مشاهده چرخه قاعدگی در زنان باردار می تواند به وجود عوامل خاصی در بدن آن ها مانند وجود بیماری ها استرس و انجام برخی اعمال جراحی در گذشته و قبل از باردار شدن بستگی داشته باشد. بنابراین، یادتان باشد که اگر شما به عنوان یک خانم حامله دوره های قاعدگی خود را به طور منظم دریافت می کنید، ممکن است متوجه علائم دیگر لانه گزینی جنین در دیواره رحم و حاملگی خود نشوید. در چنین شرایطی، بهتر است به یک دکتر متخصص زنان و زایمان مراجعه کرده و تست حاملگی انجام دهید.
در طول دوران جایگزینی جنین در دیواره رحم مادر، تجربه کردن گرفتگی عضلات به مدت یک یا دو روز، هم امری طبیعی است و مادران باردار نباید در مورد آن نگران باشند. این گرفتگی ها معمولا یک هفته پس از اتمام لانه گزینی جنین در دیواره رحم مادر از بین خواهد رفت. گاهی اوقات هم آنچه را که ما در مورد گرفتگی عضلات فرض می کنیم، مربوط به دوره لانه گزینی جنین نبوده و می تواند مربوط به نفخ و یا وجود مشکلات گوارشی در بدن باشد. همچنین، از آنجا که گرفتگی عضلات در دوره لانه گزینی جنین مشابه گرفتگی های دوران قاعدگی در زنان است، بسیاری از زنان این حالات را نادیده گرفته و آن را به شروع چرخه قاعدگی خود ارتباط می دهند. با این حال، بر خلاف تصور عموم، گرفتگی های دوران قاعدگی در زنان می تواند گاهی اوقات برای یک یا دو روز تمام ادامه داشته باشد، اما انقباضات دیواره رحم در طول جایگزین شدن جنین در دیواره رحم مادر باردار باعث ایجاد گرفتگی عضلات در بازه های زمانی کوتاه خواهد شد. همچنین، با آغاز رسمی دوران بارداری و با شروع مراحل رشد جنین، فشار زیادی به دیواره رحم مادر باردار وارد شده و باعث بروز اسپاسم خفیف در آن ناحیه، تا اتمام نه ماه این دوران خواهد شد.
آنچه که شما باید به عنوان یک زن حامله در موردش نگران باشید، تجربه کردن گرفتگی و درد شدید، همراه با خونریزی زیاد است. این حالت، در بسیاری از خانم ها هم غیر قابل تحمل بوده و بروز آن در بدن یک زن باردار می تواند نشانه ای از سقط جنین باشد.
یکی دیگر از دلایل حساسیت نشان دادن زنان باردار به لمس سینه های خود، افزایش جریان خون در این ناحیه از یدن و بزرگ تر شدن سینه ها است. برخی از تغییرات دیگری که مادران حامله در دوران بارداری خود ممکن است آن ها را تجربه کنند، شامل تیره تر شدن رنگ نوک سینه ها، متورم شدن رگ های خونی در منطقه پستان ها و بزرگتر شدن اندازه آن ها می باشد. به عنوان خانمی که قصد باردار شدن دارید، به یاد داشته باشید که در واقع، بروز همین نشانه ها، سینه های مادر را برای انجام وظایف مادری و تبدیل شدن به یک منبع تغذیه برای نوزاد او آماده می کند. اگر شما حساسیت به لمس پستان ها را در حدود هفت روز پس از تخمک گذاری در بدن خود تجربه کنید، ممکن است نشانه ای از لانه گزینی موفقیت آمیز جنین در دیواره رحم شما باشد. از سوی دیگر، به عنوان یک خانم به یاد داشته باشید که اگر در دوران لانه گزینی جنین در دیواره رحم خود، دردی را در سینه های خود احساس کردید، این درد هم مانند دردهای دوران قاعدگی عادی، فقط یک یا دو روز طول خواهد کشید. 
در نهایت، به یاد داشته باشید که تجربه کردن برخی از علائم بالا، اغلب نشان دهنده لانه گزینی موفقیت آمیز چنین در دیواره رحم شما می باشد. با این حال، برخی از علائم غیرمعمولی نیز وجود دارد که به عنوان بخشی از دوران بارداری تلقی می شود و فقط ممکن است در 30 درصد از زنان رخ دهد. دلیل این امر هم، متفاوت بودن شرایط بدنی افراد مختلف است. در واقع، می توان اثبات کرد که در دوران بارداری، بدن افراد مختلف نمی تواند علائم مشابهی را با شدت یکسان تجربه کنند. از این رو، تایید خبر بارداری خانم ها تا زمانی که دکتر متخصص زنان و زایمان، باردار یودن آن ها را از طریق انجام آزمایش حاملگی اثبات نکرده است، امری بسیار سخت و دشوار خواهد بود.

 

علائم هشداردهنده در زمان لانه گزینی جنین در دیواره رحم مادر:

در ادامه این مقاله، برخی از علائم غیرمعمول لانه گزینی جنین در دیواره رحم مادر بیان شده است. جالب است بدانید که بروز همسن علائم غیرمعمول هم به صورت گسترده ای در بین زنان شایع می باشد.

1. احساس خستگی شدید از علائم هشداردهنده زمان لانه گزینی جنین:

از آن جایی که میزان سوخت و ساز بدن مادران در دورانی که شروع به آماده شدن برای حمایت از جنین در حال رشد خود می کند، افزایش می یابد بنابراین در طول روز آن ها احساس خستگی فزاینده ای را در بدن خود تجربه می کنند. همچنین، در اکثر موارد این احساس خستگی در مادران هم به فرایند لانه گزینی جنین در دیواره رحم آن ها نسبت داده می شود، اما چون سطح ترشح هورمون پروژسترون در دوران بارداری افزایش می یابد، می تواند نقش یک آرام بخش خفیف را هم در بدن مادران ایفا کند. بنابراین، با افزایش سطح ترشح هورمون پروژسترون، زنان باردار نیاز به استراحت بیشتری را در بدن خود احساس می کنند. این نکته مهم است که زنان حامله باید برای حفظ قدرت خود تا آنجا که می توانند استراحت کرده و از انجام کارهای خسته کننده پرهیز نمایند.

2. لانه گزینی جنین و بروز جوش و آکنه بر پوست مادر:

با توجه به افزایش سطح ترشح هورمون های مخصوص دوران بارداری در بدن زنان حامله، ممکن است جوش و آکنه بارداری زیادی هم بر روی پوست صورت و بدن آن ها مشاهده شود. به خاطر داشته باشید که در چنین شرایطی، زنان باردار نباید پوست خود را خارش داده و یا فشاری بر روی جوش ها و آکنه ها وارد کنند، مخصوصا اگر این علائم بر روی پوست صورت خانمی نمایان شده باشد. در صورت بروز چنین شرایطی، توصیه می شود که خانم ها به جای انجام کارهای خودسرانه به یک دکتر متخصص زنان و زایمان مراجعه کرده و داروهای مناسبی را که در این دوره برای حفظ سلامتی بدن خود او و جنین داخل رحمش امن است دریافت کنند.

3. تکرر ادرار در زمان لانه گزینی جنین در دیواره رحم مادر: 

یادتان باشد که اگر عمل لانه گزینی جنین در دیواره رحم مادر با موفقیت انجام شود، در عرض یک هفته علائمی مانند عجله کردن در رفتن به دستشویی و دفع مقدار کمی ادرار در هر بار در مادر باردار مشاهده خواهد شد. این حالت به دلیل بالا رفتن ترشح هورمون HCG در زنان باردار رخ می دهد که در نتیجه آن مقدار جریان خون در منطقه لگن افزایش یافته و این حالت هم به نوبه خود باعث می شود که التهاب خفیفی در مثانه مادر ایجاد شده و نیاز به ادرار کردن مکرر را در مادر باردار افزایش دهد.

4. حالت گر گرفتگی مادر در طول روند لانه گزینی جنین:

بسیاری از زنان تجربه گر گرفتگی در بدن خود را در زمان لانه گزینی جنین در دیواره رحم خود دارند. به همین دلیل، خوب است به عنوان خانمی که قصد باردار شدن دارید، بدانید که معمولا حالت گر گرفتگی در بدن مادران به مدت 15 دقیقه و در روز لانه گزینی جنین رخ می دهد. از آن جایی که در طول لانه گزینی جنین، با نزدیک شدن جنین بارور شده به دیواره رحم سطح ترشح هورمون ها در بدن مادر نوسان پیدا می کند، بنابراین، بروز این نوسانات هم باعث گر گرفتگی در بدن آن ها خواهد شد. اما از آنجایی که این حالت در بدن تمام زنان رخ نمی دهد، ، پس نمی توان آن را در لیست علامت های اصلی لانه گزینی جنین در دیواره رحم مادر ذکر کرد.

5. یبوست بارزترین نشانه لانه گزینی جنین:

هر چند که ممکن است مشکل یبوست در هر زمان و در هر سنی در بدن کل افراد دنیا اتفاق افتد، اما وقتی این مشکل با دیگر علائم آغاز دوران بارداری مانند لکه بینی، دل درد و ویار صبحگاهی همراه گردد، می تواند دلیل مطمئنی بر باردار بودن فرد مورد نظر باشد. در واقع، می توان اثبات کرد که این اختلال به دلیل افزایش هورمون ها در بدن زن باردار رخ می دهد. افزایش میزان این هورمون ها باعث استراحت روده ها در زنان شده و شانس بروز یبوست در بدن آن ها را در این دوران حساس از زندگی افزایش می دهد. داروهای بسیاری وجود دارد که برای کاهش حالت یبوست در زنان باردار مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال، اگر شما هم جزء خانم هایی هستید که برای اولین بار از این داروها استفاده می کنید، بهتر است قبل از مصرف آن ها با ماما و یا پزشک متخصص زنان و زایمان خود مشورت کنید. در صورت بروز چنین شرایطی، اکثر پزشکان داروهای OTC را که مصرف آن ها در دوران بارداری ایمن بوده و اثر خوبی هم بر روی مشکل مورد نظر دارد، به بیماران خود توصیه می کنند. 
در نهایت، به خاطر داشته باشید که اگرچه این علامت در تمام زنان باردار دیده نمی شود، اما اگر شما در حال تلاش برای باردار شدن هستید، یادگیری و افزایش اطلاعات در مورد آن می تواند کار شما را در دوران بارداری خود هم آسان تر کند. همچنین، بروز یبوست در دوران لانه گزینی جنین می تواند در تعیین اینکه آیا شما باردار هستید و یا نه کمک زیادی کند.

6. لانه گزینی غیرطبیعی جنین در رحم:

در اکثر موارد، لانه گزینی جنین در دیواره رحم مادر به صورت طبیعی انجام می گیرد، اما در برخی موارد هم این لانه گزینی می تواند به طور غیرطبیعی صورت گرفته و تجربه سقط جنین را به مادر حامله تحمیل کند. اما به یاد داشته باشید که خوشبختانه، احتمال بروز این اتفاق در مادران باردار بسیار نادر بوده و می تواند علل متعددی برای بروز لانه گزینی غیرطبیعی جنین وجود داشته باشد.

lanegozini8.jpg

علل بروز لانه گزینی غیرطبیعی جنین :

1. بروز بارداری خارج از رحم :

هنگامی که در آغاز دوران بارداری تخمک بارور شده به قسمت دهانه رحم نرسد و در لوله های فالوپ جایگزین شود، بارداری خارج از رحم رخ خواهد داد. معمولا، در این حالت از لانه گزینی جنین که در لوله های فالوپ رخ می دهد، دیگر جنین نمی تواند به دهانه رحم مادرش راه یابد. به عنوان خانمی که قصد باردار شدن دارید، به خاطر داشته باشید که معمولا به این نوع بارداری ها به کمک پزشک متخصص زنان و زایمان و با استفاده از دارو و یا انجام عمل جراحی خاتمه داده می شود. به خاطر بسپارید که بارداری خارج از رحم تهدید بزرگی برای زندگی مادر باردار و جنین داخل بدن او محسوب می شود.

2. مول هیداتیدیفورم: 

این مشکل زمانی در بدن مادر باردار اتفاق می افتد که سرعت تقسیم سلولی بلاستوسیست بیشتر از حالت طبیعی خود باشد. در چنین شرایطی، جنین خود را در حالتی به دیواره رحم مادر می چسباند که هنوز به صورت یک جنین کامل در نیامده است. در نتیجه، تخمک لقاح یافته مادر به جای یک جنین کامل، به یک تومور تبدیل خواهد شد. جالب است بدانید که مادر در این شرایط ممکن است تمام علائم دوران بارداری را در بدن خود تجربه کند و حتی ممکن است نتایج تست حاملگی او هم با توجه به تولید HCG توسط سلول-های تومور، مثبت باشد. بنابراین، لازم است یادتان باشد که فقط انجام سونوگرافی می تواند وجود مول در رحم مادر را تشخیص دهد.

3. مشکلات مربوط به جفت در مادران باردار:

به خاطر داشته باشید که وجود برخی از اختلالات در دوران بارداری مادران، مربوط به جفت می باشد. در واقع، بروز این نوع اختلالات وابسته به نوع لانه گزینی جنین می باشد. اگر جنین در جای نامناسبی لانه-گزینی کند، جفت نیز تابع او شده و بارداری زن در شرایط نامناسبی ادامه خواهد یافت. وجود مشکلات مربوط به جفت منجر به از دست دادن دوران بارداری و در برخی موارد هم باعث از دست دادن زود هنگام جنین می شود. در واقع، می توان ادعا کرد که یکی از علل اصلی سقط جنین در مادران باردار بروز مشکلات مربوط به جفت است. همچنین، به عنوان خانمی که قصد باردار شدن دارید، به یاد داشته باشید که اگر اختلالات جفت بعد گذشتن مدتی از دوران بارداری رخ دهد، سبب تولد زودرس نوزاد شده و عوارض خطرناکی را در بدن مادر و نوزاد به وجود خواهد آورد. در نهایت، به خاطر داشته باشید که بروز این نوع مشکل در دوران بارداری می تواند هم برای مادر و هم فرزندش کشنده باشد.

علائم کاذب لانه گزینی جنین:

برخی از زنان ممکن است در زمان لانه گزینی جنین در دیواره رحم خود علائم کاذبی را هم تجربه کنند که مهم ترین این علائم عبارتند از:

1. احساس گرفتگی سنگین در کل عضلات در زمان لانه گزینی جنین :

به وجود آمدن گرفتگی سنگین و شدید کل عضلات بدن مادر در زمان لانه گزینی جنین در دیواره رحم او امری غیرممکن است. به خاطر داشته باشید که بلاستوسیست از نظر فیزیکی کوچک تر از یک ذره گرد و غبار می باشد، که خود را در دیواره رحم مادر باردار جای می دهد. به همین دلیل هم گرفتگی شدید در این دوره از بارداری مادران، غیرطبیعی تلقی می شود. یادتان باشد که در حالت طبیعی، زنان باردار، گرفتگی عضلات را تنها در زمان آزاد شدن تخمک بالغ از یکی از تخمدان های خود تجربه می کنند.

2. احساس درد در قسمت تحتانی شکم در زمان لانه گزینی جنین:

در ابتدا، به خاطر داشته باشید که احساس درد، یکی از نشانه های طبیعی لانه گزینی جنین در دیواره رحم مادر باردار بوده و بروز این حالت هم می تواند مربوط به اسپاسم روده ها که در قسمت پشت رحم واقع شده اند، باشد. اما بیشتر زنان باردار فکر می کنند که این درد ها در داخل رحم آن ها رخ می دهد که تصوری کاملا نادرست است. از آنجا که زنان باردار مستعد ابتلا به اختلالات گوارشی هستند، یبوست ممکن است دلیلی برای گرفتگی عضلات شکم و احساس درد در آن ناحیه باشد. اگر شما به عنوان یک خانم، گرفتگی و درد را قبل از آغاز دوران بارداری خود هم تجربه کنید، ممکن است این مشکل به علت وجود فرایندهای التهابی در بدن شما و یا شاید هم فقط به معنای شروع دوران قاعدگی در بدن شما باشد.

3. بروز خونریزی در وسط چرخه قاعدگی زنان : 

بروز خونریزی شدید در وسط چرخه قاعدگی زنان، همیشه هم نشانه ای از لانه گزینی موفقیت آمیز جنین در دیواره رحم مادر نیست. این در حالی است که گاهی اوقات هم ممکن است پس از انجام گرفتن موفقیت آمیز عمل تخمک گذاری در بدن مادر باردار، فرد ترشح خونی شدیدی را تجربه کند. با این وجود، در هر صورتی، خانم مشکوک به باردار بودن، باید فورا به دکتر معالج خود مراجعه کرده و دلیل این خونریزی را پیدا نماید.

چگونه از لانه گزینی موفقیت آمیز جنین مطمئن شوید؟

با انجام آزمایش خون و تعیین میزان ترشح هورمون HCG در بدن مادر، می توان مطمئن شد که آیا لانه گزینی جنین با موفقیت انجام گرفته است یا نه؟ از آن جایی که در بدن زنان، ترشح هورمون HCG بعد از لانه گزینی موفق جنین، به میزان قابل توجهی افزایش می یابد، این هورمون در ادرار و خون شخص هم به راحتی تشخیص داده می شود. انجام این آزمایشات به احتمال زیاد، نتایج دقیق تری را در اوایل سه روز پس از تاخیر در رخ دادن دوره قاعدگی نشان خواهد دهد.
یکی دیگر از روش های مطمئن برای تایید لانه گزینی موفق جنین در دیواره رحم مادر، انجام یک سونوگرافی است که به شناسایی جنین موجود در دیوار دهانه رحم مادر، کمک زیادی می کند. معمولا، در حدود 3 الی 4 هفته بعد از لانه گزینی موفق جنین، شما به عنوان یک مادر باردار قادر خواهید بود تا با استفاده از سونوگرافی، جنین را در رحم خود ببینید. با این حال، انجام عمل سونوگرافی بیش از حد، در اغلب مواقع می تواند اثرات سوء را بر لانه گزینی جنین و رشد او داشته باشد.

چه زمانی، زنان مشکوک به باردار شدن باید تست حاملگی بدهند؟ 

معمولا انجام تست های بارداری، افزایش هورمون HCG را که بعد از لانه گزینی موفق جنین در دیواره رحم مادر تشخیص می دهند. از آن جایی که ترشح این هورمون بعد از جایگزین شدن جنین در بدن زنان به سرعت افزایش می یابد، سطح ترشح آن هم معمولا 2 الی 3 روز بعد از لانه گزینی بالا می رود. با این حال، شما هم مانند بسیاری از مادران باردار می توانید در حدود 3 الی 4 هفته بعد از لانه گزینی جنین در دیواره رحم خود، که سطح هورمون HCG هم در بدنتان بالا رفته است، اقدام به انجام تست حاملگی برای تشخیص بارداری خود بکنید. از این رو، زمان مناسب برای انجام تست حاملگی در زنان، زمانی است که او یک دوره از چرخه قاعدگی خود را از دست بدهد. اگر شما در انجام دادن آزمایش ادرار و یا خون، به منظور تشخیص حاملگی، مردد هستید، لازم است بدانید که هر دو روش قادر به تایید و یا نفی بارداری شما موثر خواهد بود.
اگر شما به عنوان یک زن می خواهید باردار بودن خود را تایید کنید، باید به میل شدید خود نسبت به بعضی مواد غذایی، به وجود آمدن تغییرات در خلق و خوی خود، پیگیری دمای پایه بدن خود، بررسی لکه بینی در زمان لانه گزینی جنین در دیواره رحم خود، احساس دل درد و دیگر علائم و نشانه های جایگزین شدن جنین دقت نمایید. 
در نهایت، یادتان باشد که اگرچه شما اکنون به عنوان یک زن، در مورد علائم و نشانه های مراحل لانه گزینی جنین در دیواره رحم مادر اطلاعات زیادی به دست آوردید، باز هم ممکن است در زمان بارداری خود، متوجه نشانه ها و علائم دیگری شوید که زیاد دربین زنان شایع نیست. به خاطر داشته باشید که در صورت بروز چنین حالاتی، اصلا هیچ جای نگرانی وجود ندارد.

این مطلب را بصورت صوتی بشنوید.

 

نظرات 56

آرزو روی شنبه, 18 آذر 1396 06:11

سلام دوستان من چند ماهه برای بارداری دارو مصرف میکنم ولی همسرم بچه نمیخواد وهربار در نزدیکی از ریختن اسپرم به داخل رحم با کشیدن آلت جلوگیری میکنه میخوام ببینم آیا من شانسی برای بارداری دارم یعنی ممکنه اسپرمی اشتباهی وارد بشه ؟ متشکرم

سلام دوستان من چند ماهه برای بارداری دارو مصرف میکنم ولی همسرم بچه نمیخواد وهربار در نزدیکی از ریختن اسپرم به داخل رحم با کشیدن آلت جلوگیری میکنه میخوام ببینم آیا من شانسی برای بارداری دارم یعنی ممکنه اسپرمی اشتباهی وارد بشه ؟ متشکرم
مامانم روی شنبه, 18 آذر 1396 08:53

سلام
دوست عزیز توصیه ما اینکه اول با همسرتون در این مورد به توافق برسید بعد اقدام به بارداری بکنید سعی کنید علت رو ازشون بپرسین و با منطق سعی کنید مشکل رو حل کنید و اگه نیاز بود برای راضی شدنشون مدتی صبر کنید.

سلام دوست عزیز توصیه ما اینکه اول با همسرتون در این مورد به توافق برسید بعد اقدام به بارداری بکنید سعی کنید علت رو ازشون بپرسین و با منطق سعی کنید مشکل رو حل کنید و اگه نیاز بود برای راضی شدنشون مدتی صبر کنید.
فاطمه روی چهارشنبه, 01 آذر 1396 14:36

سلام من روز ۱۷ آبان اقدام کردم برای بارداری و ۳بار نزدیکی داشتم یک روز درمیون .دل دردم ۱هفتست شروع شده مثل بقیه ماهها.۱هفته قبل از پریود درد دارم.امروز که اول آذر هست دل دردم بیشتر شده و ترشحم دارم. احتمال اینکه باردار باشم هست یا این درد برای شروع پریوده؟

سلام من روز ۱۷ آبان اقدام کردم برای بارداری و ۳بار نزدیکی داشتم یک روز درمیون .دل دردم ۱هفتست شروع شده مثل بقیه ماهها.۱هفته قبل از پریود درد دارم.امروز که اول آذر هست دل دردم بیشتر شده و ترشحم دارم. احتمال اینکه باردار باشم هست یا این درد برای شروع پریوده؟
مامانم روی شنبه, 04 آذر 1396 09:07

سلام
تا تاخیر پریود نمیشه گفت که باردارید یا نه روز تاخیر از بی بی چک استفاده کنید.

سلام تا تاخیر پریود نمیشه گفت که باردارید یا نه روز تاخیر از بی بی چک استفاده کنید.
زهرا روی شنبه, 27 آبان 1396 08:48

سلام من 26 مهرماه نزدیکی داشتم بعد اون دیگه نداشتم الان هم باردارم من همون روز را برای انعقاد نطفه حساب کنم یا آخرین پریودم را؟

سلام من 26 مهرماه نزدیکی داشتم بعد اون دیگه نداشتم الان هم باردارم من همون روز را برای انعقاد نطفه حساب کنم یا آخرین پریودم را؟
مامانم روی دوشنبه, 29 آبان 1396 06:21

سلام
اولین روزه آخرین پریود رو حساب میکنن

سلام اولین روزه آخرین پریود رو حساب میکنن
مهمان - محدثه روی سه شنبه, 25 مهر 1396 22:55

سلام خسته نباشید خانمی من سیکل پریودیم35روزه هس و این ماه 19تخمک داشتم از کیت تخمک استفاده کردم و نشون البته اونجوری هم حساب کردیم درست بود و این دومین اقدامم هس همون 19نزدیکی داشتم بعد فردا شبش رفتم دسشویی یه ترشح خیلی طولانی اومد ازم توش یه رگه های قرمز خونی بود دیگ حالاهم زیر دلم هی درد میگیره ول میکنه سینه یکی در میون تیر میکشه ول میکنه یکمم حالت تهوع دارم ینی باردارم؟ ممنون میشم جوابمو بدید

سلام خسته نباشید خانمی من سیکل پریودیم35روزه هس و این ماه 19تخمک داشتم از کیت تخمک استفاده کردم و نشون البته اونجوری هم حساب کردیم درست بود و این دومین اقدامم هس همون 19نزدیکی داشتم بعد فردا شبش رفتم دسشویی یه ترشح خیلی طولانی اومد ازم توش یه رگه های قرمز خونی بود دیگ حالاهم زیر دلم هی درد میگیره ول میکنه سینه یکی در میون تیر میکشه ول میکنه یکمم حالت تهوع دارم ینی باردارم؟ ممنون میشم جوابمو بدید
مهمان - الناز روی شنبه, 15 مهر 1396 11:14

سلام.لطفا راهنماییم کنید.سه روز از موعد پریودم گذشته.دوره های قبل منظم بود آیا امکانش هست باردار شده باشم؟خونریزی یا لکه لانه گزینی هم نداشتم

سلام.لطفا راهنماییم کنید.سه روز از موعد پریودم گذشته.دوره های قبل منظم بود آیا امکانش هست باردار شده باشم؟خونریزی یا لکه لانه گزینی هم نداشتم
مامانم روی سه شنبه, 02 آبان 1396 08:19

سلام
برای تشخیص بارداری خیلی زوده تا روز تاخیر باید صبر کنید.

سلام برای تشخیص بارداری خیلی زوده تا روز تاخیر باید صبر کنید.
مامانم روی یکشنبه, 16 مهر 1396 16:33

سلام از بی بی چک استفاده کنید

سلام از بی بی چک استفاده کنید
مینو روی سه شنبه, 11 مهر 1396 17:54

باسلام.من بار اول اقدام به بارداریم،تیرماه امسال بود که 3 روز پریودمو به تاخیر انداخت وآزمایش خون، بتامو 11 نشون داد و بعدش پریود شدم.از اون به بعد با وجود اقدامم در موعد تخمک گذاریم درهر ماه باردار نمیشم. بنظرتون لازمه به پزشک مراجعه کنم؟آیا مشکلی برای بارداری دارم؟ضمنا آزمایشات قبل از بارداریم مشکلی نداشت فقط زخم رحم داشتم که یک ماه قبل از اقدام با پودر اسید بوریک که دکتر تجویز کرده بود رفع شد.ممنون میشم راهنماییم کنین.

باسلام.من بار اول اقدام به بارداریم،تیرماه امسال بود که 3 روز پریودمو به تاخیر انداخت وآزمایش خون، بتامو 11 نشون داد و بعدش پریود شدم.از اون به بعد با وجود اقدامم در موعد تخمک گذاریم درهر ماه باردار نمیشم. بنظرتون لازمه به پزشک مراجعه کنم؟آیا مشکلی برای بارداری دارم؟ضمنا آزمایشات قبل از بارداریم مشکلی نداشت فقط زخم رحم داشتم که یک ماه قبل از اقدام با پودر اسید بوریک که دکتر تجویز کرده بود رفع شد.ممنون میشم راهنماییم کنین.
شادی روی پنج شنبه, 16 شهریور 1396 14:10

سلام ببخشید من پریودهام منظمه ۲۸یا ۲۹روزه است این دومین ماهی هست که برای بارداری اقدام کردم در ماه قبل یک هفته قبل موعد پریودم لکه بینی و بهمراه یک لخته خون کوچک داشتم که همون روز تموم شد و من سر موعد مثل همیشه پریود شدم.اما این ماه روز ۱۶دورم هیچ ترشحی واژنی نداشتم (من همیشع ترشح واژن داشتم که مقدارش با توجه به تخمک گذاری کم و زیاد می شد وفقط روز قبل پریود این ترشحات قطع می شد تا پریود میشدم )تا روز۱۷ دورم که حالت هایی مثل قبل از پریود و ترشح خونی به مقدار کمی داشتم که طی چند ساعت تموم شد و یعد از اون دوباره ترشحات معمولی واژن را داشتم .با توجه به اینکه من هیچوقت لکه بینی و خشکی واژن نداشتم آیا دلیل این مسائل مربوط به بارداری است یا مشکل دیگری وجود دارد؟ من از استرس دارم میمیرم میترسم این علایم مربوط به از دست رفتن نطفه باشه خواهش میکنم جوابمو بدین.ممنونم از پاسخگوییتون

سلام ببخشید من پریودهام منظمه ۲۸یا ۲۹روزه است این دومین ماهی هست که برای بارداری اقدام کردم در ماه قبل یک هفته قبل موعد پریودم لکه بینی و بهمراه یک لخته خون کوچک داشتم که همون روز تموم شد و من سر موعد مثل همیشه پریود شدم.اما این ماه روز ۱۶دورم هیچ ترشحی واژنی نداشتم (من همیشع ترشح واژن داشتم که مقدارش با توجه به تخمک گذاری کم و زیاد می شد وفقط روز قبل پریود این ترشحات قطع می شد تا پریود میشدم )تا روز۱۷ دورم که حالت هایی مثل قبل از پریود و ترشح خونی به مقدار کمی داشتم که طی چند ساعت تموم شد و یعد از اون دوباره ترشحات معمولی واژن را داشتم .با توجه به اینکه من هیچوقت لکه بینی و خشکی واژن نداشتم آیا دلیل این مسائل مربوط به بارداری است یا مشکل دیگری وجود دارد؟ من از استرس دارم میمیرم میترسم این علایم مربوط به از دست رفتن نطفه باشه خواهش میکنم جوابمو بدین.ممنونم از پاسخگوییتون:(:(:(:(:(:(
مامانم روی یکشنبه, 16 مهر 1396 16:11

سلام
فعلا نیازی به مراجعه به پزشک نیست احتمال بارداری خانوم ها در هر ماه 25 درصد و هیچ زوجی تا یک سال نابارور شناخته نمیشن ، با توجه به آزمایش های قبل بارداری که خوب بوده صبور باشید و در زمان های تخمک گذاری یک روز در میان نزدیکی داشته باشید.

سلام فعلا نیازی به مراجعه به پزشک نیست احتمال بارداری خانوم ها در هر ماه 25 درصد و هیچ زوجی تا یک سال نابارور شناخته نمیشن ، با توجه به آزمایش های قبل بارداری که خوب بوده صبور باشید و در زمان های تخمک گذاری یک روز در میان نزدیکی داشته باشید.
مامانم روی چهارشنبه, 22 شهریور 1396 10:56

سلام
ممکنه از علائم لانه گزینی باشه، متاسفانه باید تا زمان تاخیر پریودتون صبر کنید.

سلام ممکنه از علائم لانه گزینی باشه، متاسفانه باید تا زمان تاخیر پریودتون صبر کنید.
مهمان - ندا روی سه شنبه, 21 شهریور 1396 19:52

لطفا راهنماییم کنید ممنونم

لطفا راهنماییم کنید ممنونم
مرضیه روی جمعه, 10 شهریور 1396 07:08

ببخشید جواب این سؤال خیلی برام مهمه من آی وی اف کردم امروز روز چهارمم هست، سه تا جنین کاشتم چه مواد غذایی رو باید مصرف کنم و چه مواد غذایی رو مصرف نکنم تا به لانه گزینیه جنینام کمک کنه. لطفا خیلی زود راهنماییم کنید الان زمان برام خیلی ارزش داره.
۱۳۹۶/۰۶/۱۰

ببخشید جواب این سؤال خیلی برام مهمه من آی وی اف کردم امروز روز چهارمم هست، سه تا جنین کاشتم چه مواد غذایی رو باید مصرف کنم و چه مواد غذایی رو مصرف نکنم تا به لانه گزینیه جنینام کمک کنه. لطفا خیلی زود راهنماییم کنید الان زمان برام خیلی ارزش داره. ۱۳۹۶/۰۶/۱۰
مهمان - ندا روی سه شنبه, 21 شهریور 1396 19:51

سلام مرسی از مطلب خوبتون
من 26 مرداد ماه پریود شدم و بعد از تموم شدن پریود از روز اول پریود حساب کردم روز 14 که معمولا تخمک گذاریمه نزدیکی بدون جلوگیری داشتم و قصد بارداری داشتم
الان که نزدیک تاریخ پریودم هست اما من نه تورم و درد سینه دارم نه علائم دیگه ای فقط گاهی پهلوهام و زیر شکمم درد میگرفت الان میتونم آزمایش خون بدم نشون میده اگه باردار باشم خیلی زود عصبی میشم این چند وقت

سلام مرسی از مطلب خوبتون من 26 مرداد ماه پریود شدم و بعد از تموم شدن پریود از روز اول پریود حساب کردم روز 14 که معمولا تخمک گذاریمه نزدیکی بدون جلوگیری داشتم و قصد بارداری داشتم الان که نزدیک تاریخ پریودم هست اما من نه تورم و درد سینه دارم نه علائم دیگه ای فقط گاهی پهلوهام و زیر شکمم درد میگرفت الان میتونم آزمایش خون بدم نشون میده اگه باردار باشم خیلی زود عصبی میشم این چند وقت
مامانم روی چهارشنبه, 22 شهریور 1396 10:13

سلام
مواد غذایی که موجب سقط میشن از جمله زعفران، جعفری، کنجد و .... رو مصرف نکنید و از مواد غذایی دارای ویتامین ای بیشتر استفاده کنید.

سلام مواد غذایی که موجب سقط میشن از جمله زعفران، جعفری، کنجد و .... رو مصرف نکنید و از مواد غذایی دارای ویتامین ای بیشتر استفاده کنید.
مامانم روی چهارشنبه, 22 شهریور 1396 11:23

سلام
باید صبر کنید تا تاخیر پریودتون، همه علائم بارداری یک شبه به وجود نمیان عجله نکنین

سلام باید صبر کنید تا تاخیر پریودتون، همه علائم بارداری یک شبه به وجود نمیان عجله نکنین
مهمان - نشناس روی سه شنبه, 07 شهریور 1396 11:32

سلام من 32 سالمه الان دو ماه و نیمه که میخوام باردار بشم. 15 ام پریود شدم این ماه خیلی درد بدی زیر شکمم داشتم همه گفتن مال عفونت منم رازیانه خوردم بمدت 3 روز و هر روز سه بار الان سینه هام درد میکنه زیر شکمم درد میکنه میگن بخاطر عرق رازیانه آیه که خوردم امکان داره من حامله باشم با اینکه یه هفته به پریودم مونده

سلام من 32 سالمه الان دو ماه و نیمه که میخوام باردار بشم. 15 ام پریود شدم این ماه خیلی درد بدی زیر شکمم داشتم همه گفتن مال عفونت منم رازیانه خوردم بمدت 3 روز و هر روز سه بار الان سینه هام درد میکنه زیر شکمم درد میکنه میگن بخاطر عرق رازیانه آیه که خوردم امکان داره من حامله باشم با اینکه یه هفته به پریودم مونده
مهمان - ملیله روی پنج شنبه, 09 شهریور 1396 12:52

من شش ماه پیش بارداری خارج از رحم داشتم 27 مرداد اقدام کردم بعضی از نشانه ها مثل حساسیت سینه و درد خفیف زیر دل دارم
نظر دکتر این بود که لوله فالوپ زخم شده و باید شش ماه بگذره چون تو سونوی وازینال اون موقع مایع آزاد در لگن مشاهده شده بود . نگرانم که اگه باردار باشم دوباره لانه گزینی درست انجام نشده باشه چون چند روز گذشته دردهای تیر کشنده داشتم و و مثل دفعه قبل احساس فشار به سمت پایین تنه ام دارم

من شش ماه پیش بارداری خارج از رحم داشتم 27 مرداد اقدام کردم بعضی از نشانه ها مثل حساسیت سینه و درد خفیف زیر دل دارم نظر دکتر این بود که لوله فالوپ زخم شده و باید شش ماه بگذره چون تو سونوی وازینال اون موقع مایع آزاد در لگن مشاهده شده بود . نگرانم که اگه باردار باشم دوباره لانه گزینی درست انجام نشده باشه چون چند روز گذشته دردهای تیر کشنده داشتم و و مثل دفعه قبل احساس فشار به سمت پایین تنه ام دارم
مامانم روی چهارشنبه, 22 شهریور 1396 10:12

سلام
سعی کنید بیشتر استراحت کنید و زودتر به پزشک مراجعه کنید تا با سونوی واژِنال از داخل یا خارج رحم بودن جنین مطلع بشید.

سلام سعی کنید بیشتر استراحت کنید و زودتر به پزشک مراجعه کنید تا با سونوی واژِنال از داخل یا خارج رحم بودن جنین مطلع بشید.
مامانم روی چهارشنبه, 22 شهریور 1396 11:24

سلام
الان نمیشه چیزی گفت باید تا تاخیر پریود صبر کنید و اینکه اگر احتما میدین که باردار باشین از خوردن هرگونه دارو برای تسکین درد چه شیمیایی چه گیاهی خودداری کنید.

سلام الان نمیشه چیزی گفت باید تا تاخیر پریود صبر کنید و اینکه اگر احتما میدین که باردار باشین از خوردن هرگونه دارو برای تسکین درد چه شیمیایی چه گیاهی خودداری کنید.
شادی روی پنج شنبه, 26 مرداد 1396 18:28

سلام من پریودهای منظم ۲۸یا۲۹روزه دارم در روز ۱۸دوره نزدیکی داشتم شش روز بعدش یعنی یک هفته قبل از موعد پریودم افت فشار سرگیجه و گرفتگی عضلات پایین شکم به همراه لکه بینی و یک لخته خون کوچیک داشتم که همون روز تموم شدن الان که ۴روز قبل از موعد پریودم هست فقط ورم و درد سینه که همیشه قبل از پریود داشتم دارم .آیا من باردارم؟باردارم؟ممنون

سلام من پریودهای منظم ۲۸یا۲۹روزه دارم در روز ۱۸دوره نزدیکی داشتم شش روز بعدش یعنی یک هفته قبل از موعد پریودم افت فشار سرگیجه و گرفتگی عضلات پایین شکم به همراه لکه بینی و یک لخته خون کوچیک داشتم که همون روز تموم شدن الان که ۴روز قبل از موعد پریودم هست فقط ورم و درد سینه که همیشه قبل از پریود داشتم دارم .آیا من باردارم؟باردارم؟ممنون
مهمان - نیایش روی شنبه, 04 شهریور 1396 11:33

با سلام من حدود ۳۱سال سن دارم برای بچه دوم اقدام کردم .۲۴مرداد اقدام کردم تا روز چهار شهریور که از دیروز و امروز لکه بینی دارم و دل درد و کمر درد هنوز شش روزتا روز پریودیم مونده خواهشن کمکم کنید

با سلام من حدود ۳۱سال سن دارم برای بچه دوم اقدام کردم .۲۴مرداد اقدام کردم تا روز چهار شهریور که از دیروز و امروز لکه بینی دارم و دل درد و کمر درد هنوز شش روزتا روز پریودیم مونده خواهشن کمکم کنید
مامانم روی پنج شنبه, 02 شهریور 1396 06:15

سلام
مواردی که گفتید از علائم بارداریه ولی برای اینکه بفهمید باردار هستید یا نه باید تا تاخیر پریود صبر کنید بعد از بی بی چک استفاده کنید.

سلام مواردی که گفتید از علائم بارداریه ولی برای اینکه بفهمید باردار هستید یا نه باید تا تاخیر پریود صبر کنید بعد از بی بی چک استفاده کنید.
مامانم روی سه شنبه, 07 شهریور 1396 05:23

سلام
نگران نباشید لکه بینی یک هفته قبل از پریود نشانه لانه گزینیه ، انشاالله که باردارید.

سلام نگران نباشید لکه بینی یک هفته قبل از پریود نشانه لانه گزینیه ، انشاالله که باردارید.
مهمان - F.mou روی دوشنبه, 16 مرداد 1396 01:59

سلام با تشکر از سایت خوبتون من در روز 8 و 9 پریود نزدیکی داشتم پریودام 25-26 روز هست و زمان تخمک گذاریمو با نرم افزار محاسبه کردم روز 11-12 پریود هستش با این تفاسیر شانس بارداری من چقدر هستش؟

سلام با تشکر از سایت خوبتون من در روز 8 و 9 پریود نزدیکی داشتم پریودام 25-26 روز هست و زمان تخمک گذاریمو با نرم افزار محاسبه کردم روز 11-12 پریود هستش با این تفاسیر شانس بارداری من چقدر هستش؟
مهمان - میترا روی پنج شنبه, 20 مهر 1396 12:21

منم چنین شرایطی ماه پیش داشتم ولی وقت پریود پریود شدم چه طور بارداره!!!!

منم چنین شرایطی ماه پیش داشتم ولی وقت پریود پریود شدم چه طور بارداره!!!!
مامانم روی دوشنبه, 16 مرداد 1396 12:53

سلام
به دلیل اینکه اسپرم میتونه تا سه روز زنده بمونه اگه شانس ملاقات با تخمک رو داشته باشه بارداری اتفاق میفته

سلام به دلیل اینکه اسپرم میتونه تا سه روز زنده بمونه اگه شانس ملاقات با تخمک رو داشته باشه بارداری اتفاق میفته
مهمان - لیلا روی سه شنبه, 24 مرداد 1396 06:36

[quote]سلام ببخشید من روز 14 سیکل اقدام به بارداری داشتم و روز 18 هم یکباردیگه.روز 18 بعد از ادرار یه لکه صورتی کمرنگ دیدم.با توجه به توضیحات متن احتمال لک لانه گزینی هست؟این لک رو وقتی یه مقداربا تاخیر برای ادرارکردن رفتم ، دیدم.ممنون از مطالب خوبتون

[quote]سلام ببخشید من روز 14 سیکل اقدام به بارداری داشتم و روز 18 هم یکباردیگه.روز 18 بعد از ادرار یه لکه صورتی کمرنگ دیدم.با توجه به توضیحات متن احتمال لک لانه گزینی هست؟این لک رو وقتی یه مقداربا تاخیر برای ادرارکردن رفتم ، دیدم.ممنون از مطالب خوبتون
رمینا روی یکشنبه, 15 مرداد 1396 13:13

سلام. ممنون از مطالب عالی شما
من 32 سال دارم و حدود 2 سال هست که توی اقدام برای بارداری هستم ولی متاسفانه تا بحال موفق نشدم. آزمایشات خودم و همسرم هم مشکلی نداشته. یکبار هم آی یو آی انجام دادم ولی ناموفق بود. من در برخی از سیکل هام، چند روز قبل از شروع پریود علائم بارداری مثل متورم شدن سینه ها و لرز شدید را تجربه می کنم ووقتی با پزشک مطرح کردم گفتنند که به احتمال زیاد لقاح صورت میگیره ولی جنین نمیتونه لانه گزینی کنه. من عکس رنگی هم گرفتم و توی سونوگرافی هم مشکلی از لحاظ رحم ندارم. میخواستم بپرسم آیا راهکاری برای پیشگیری از شکست لانه گزینی وجود داره و من باید چی کار کنم؟

سلام. ممنون از مطالب عالی شما من 32 سال دارم و حدود 2 سال هست که توی اقدام برای بارداری هستم ولی متاسفانه تا بحال موفق نشدم:(. آزمایشات خودم و همسرم هم مشکلی نداشته. یکبار هم آی یو آی انجام دادم ولی ناموفق بود. من در برخی از سیکل هام، چند روز قبل از شروع پریود علائم بارداری مثل متورم شدن سینه ها و لرز شدید را تجربه می کنم ووقتی با پزشک مطرح کردم گفتنند که به احتمال زیاد لقاح صورت میگیره ولی جنین نمیتونه لانه گزینی کنه. من عکس رنگی هم گرفتم و توی سونوگرافی هم مشکلی از لحاظ رحم ندارم. میخواستم بپرسم آیا راهکاری برای پیشگیری از شکست لانه گزینی وجود داره و من باید چی کار کنم؟
مامانم روی چهارشنبه, 25 مرداد 1396 06:38

سلام برای جواب دادن به این سوال خیلی زوده عجله نکنید تا تاخیر پریودتون باید صبر کنید.

سلام برای جواب دادن به این سوال خیلی زوده عجله نکنید تا تاخیر پریودتون باید صبر کنید.
مامانم روی دوشنبه, 16 مرداد 1396 12:55

سلام
توصیه میکنم از ژل رویان استفاده کنید، نوعی عسل هست که برای نازایی بسیار موثره و سعی کنید بیشتر از طب سنتی برای درمان استفاده کنید.

سلام توصیه میکنم از ژل رویان استفاده کنید، نوعی عسل هست که برای نازایی بسیار موثره و سعی کنید بیشتر از طب سنتی برای درمان استفاده کنید.
Maryam روی جمعه, 30 تیر 1396 14:40

سلام، من بعد از دو روز که باید پریود میشدم ترشحات قهوه ای گاهی هم صورتی خیلی روشن داشتم اما کم بود فقط بعضی جاهای پد کثیف میشد، حالت تهوع و بعضی علایم که گفتین رو داشتم طوری که فک میکردم باردارم، تا امروز که روز چهارمه خونریزیم بیشتر شد کمر درد پریودی، سردرد و حالت تهوع و گُر گرفتگی ،الام نمیدونم تو چه وضعیتی ام، لطفن راهنمایی کنین، ممنون
درضمن روز بیستم دوره نزدیکی داشتم و دوره ام هم ۲۸ روزه کامله، پرولاکتینم هم بالا بود قرص میخورم ، ممکنه که به خاطر پرولاکتین هورمون hcg کم باشه و پریود شده باشم ولی در عین حال باردار باشم؟؟؟

سلام، من بعد از دو روز که باید پریود میشدم ترشحات قهوه ای گاهی هم صورتی خیلی روشن داشتم اما کم بود فقط بعضی جاهای پد کثیف میشد، حالت تهوع و بعضی علایم که گفتین رو داشتم طوری که فک میکردم باردارم، تا امروز که روز چهارمه خونریزیم بیشتر شد کمر درد پریودی، سردرد و حالت تهوع و گُر گرفتگی ،الام نمیدونم تو چه وضعیتی ام، لطفن راهنمایی کنین، ممنون درضمن روز بیستم دوره نزدیکی داشتم و دوره ام هم ۲۸ روزه کامله، پرولاکتینم هم بالا بود قرص میخورم ، ممکنه که به خاطر پرولاکتین هورمون hcg کم باشه و پریود شده باشم ولی در عین حال باردار باشم؟؟؟
مهمان - ز روی چهارشنبه, 28 تیر 1396 21:03
مامانم روی یکشنبه, 01 مرداد 1396 10:16

سلام
اول از بی بی چک استفاده کنید و برای اطمینان خاطر ازمایش خون بدین تا خیالتون راحت بشه

سلام اول از بی بی چک استفاده کنید و برای اطمینان خاطر ازمایش خون بدین تا خیالتون راحت بشه
مهمان - مبینا روی یکشنبه, 03 بهمن 1395 15:20

سلام مطلبتون خیلی خوب بود.
من دو روز پیش نزدیکی داشتم(اولین اقداممون برای بارداری بود) و از همون اول تا 12 ساعت نفخ شکم بدی داشتم. بعد از دو روز البته همچنان این نفخ ادامه داره ولی میزانش کم شده و درد کمی هم در ناحیه زیر شکم دارم. مثلا دیشب تا وقتی خوابم ببره مدام شکمم صدا میداد. این علامت بارداری هست؟
یا اون نفخ و درد زیر شکم فقط علامت تخمک گذاری هست که البته ماه های قبل تخمک گذاری رو به این شدت حس نمیکردم.
و البته روز دقیق تخمک گذاری م رو هم نمیدونم. چون طول عادت ماهانه م 8 الی 9 روز هست و پاک بودنم بیشتر 17 روزه و جمعا 26 روز میشه نمیدونم باید نصف این زمان رو حساب کنم تا بشه تاریخ تخمک گذاری؟
و زمان نزدیکی مون هم 12 روز بعد از شروع پریودم بود و 3 روز بعد از پاک شدنم.
و حالا که نمیدونم باردار هستم یا نه اگر باز به قصد بارداری نزدیکی کنم خطرناک هست برای تخمک بارور شده احتمالی؟ یا مشکلی نداره؟
ببخشید از سوالات زیادم.. تشکر میکنم از شما اگر پاسخم رو بدید.

سلام مطلبتون خیلی خوب بود. من دو روز پیش نزدیکی داشتم(اولین اقداممون برای بارداری بود) و از همون اول تا 12 ساعت نفخ شکم بدی داشتم. بعد از دو روز البته همچنان این نفخ ادامه داره ولی میزانش کم شده و درد کمی هم در ناحیه زیر شکم دارم. مثلا دیشب تا وقتی خوابم ببره مدام شکمم صدا میداد. این علامت بارداری هست؟ یا اون نفخ و درد زیر شکم فقط علامت تخمک گذاری هست که البته ماه های قبل تخمک گذاری رو به این شدت حس نمیکردم. و البته روز دقیق تخمک گذاری م رو هم نمیدونم. چون طول عادت ماهانه م 8 الی 9 روز هست و پاک بودنم بیشتر 17 روزه و جمعا 26 روز میشه نمیدونم باید نصف این زمان رو حساب کنم تا بشه تاریخ تخمک گذاری؟ و زمان نزدیکی مون هم 12 روز بعد از شروع پریودم بود و 3 روز بعد از پاک شدنم. و حالا که نمیدونم باردار هستم یا نه اگر باز به قصد بارداری نزدیکی کنم خطرناک هست برای تخمک بارور شده احتمالی؟ یا مشکلی نداره؟ ببخشید از سوالات زیادم.. تشکر میکنم از شما اگر پاسخم رو بدید.
Maryam روی پنج شنبه, 29 تیر 1396 20:24

سلام، من بعد از دو روز که باید پریود میشدم ترشحات قهوه ای گاهی هم صورتی خیلی روشن داشتم اما کم بود فقط بعضی جاهای پد کثیف میشد، حالت تهوع و بعضی علایم که گفتین رو داشتم طوری که فک میکردم باردارم، تا امروز که روز چهارمه خونریزیم بیشتر شد کمر درد پریودی، سردرد و حالت تهوع و گُر گرفتگی ،الام نمیدونم تو چه وضعیتی ام، لطفن راهنمایی کنین، ممنون
درضمن روز بیستم دوره نزدیکی داشتم و دوره ام هم ۲۸ روزه کامله، پرولاکتینم هم بالا بود قرص میخورم ، ممکنه که به خاطر پرولاکتین هورمون hcg کم باشه و پریود شده باشم ولی در عین حال باردار باشم؟؟؟

سلام، من بعد از دو روز که باید پریود میشدم ترشحات قهوه ای گاهی هم صورتی خیلی روشن داشتم اما کم بود فقط بعضی جاهای پد کثیف میشد، حالت تهوع و بعضی علایم که گفتین رو داشتم طوری که فک میکردم باردارم، تا امروز که روز چهارمه خونریزیم بیشتر شد کمر درد پریودی، سردرد و حالت تهوع و گُر گرفتگی ،الام نمیدونم تو چه وضعیتی ام، لطفن راهنمایی کنین، ممنون درضمن روز بیستم دوره نزدیکی داشتم و دوره ام هم ۲۸ روزه کامله، پرولاکتینم هم بالا بود قرص میخورم ، ممکنه که به خاطر پرولاکتین هورمون hcg کم باشه و پریود شده باشم ولی در عین حال باردار باشم؟؟؟
مامانم روی چهارشنبه, 27 ارديبهشت 1396 18:37

سلام عزیزم زمان تخمک گذاری معمولا 14 روز قبل از موعد پریود شماست و سه روز قبل و بعد احتمال بارداری وجود اره، اینکه تنها نفخ اون هم 12 ساعت بعد میتونه نشانه بارداری باشه، نه این نشانه بارداری نیست و ممکنه از تغذیه ات باشه ، برای اطمینان از بارداری می تونی از بی بی چک که یکی دو روز بعد از تاخیر پریود نشون میده استفاده کنی.
نزدیکی دوباره اشکالی نداره.
شاد باشی

سلام عزیزم زمان تخمک گذاری معمولا 14 روز قبل از موعد پریود شماست و سه روز قبل و بعد احتمال بارداری وجود اره، اینکه تنها نفخ اون هم 12 ساعت بعد میتونه نشانه بارداری باشه، نه این نشانه بارداری نیست و ممکنه از تغذیه ات باشه ، برای اطمینان از بارداری می تونی از بی بی چک که یکی دو روز بعد از تاخیر پریود نشون میده استفاده کنی. نزدیکی دوباره اشکالی نداره. شاد باشی
مهمان - عسل روی سه شنبه, 16 خرداد 1396 17:06

سلام من 4 روزپریودموعقب انداختم وازسحرتاالان لک دیدم.دردکمر هم دارم.لانه گزینیه یا پریود؟

سلام من 4 روزپریودموعقب انداختم وازسحرتاالان لک دیدم.دردکمر هم دارم.لانه گزینیه یا پریود؟
مهمان - روشنک روی جمعه, 10 دی 1395 22:51

سلام و احترام , عمل لانه گزینی جنین چیست؟

سلام و احترام , عمل لانه گزینی جنین چیست؟
مامانم روی چهارشنبه, 17 خرداد 1396 19:42

سلام
چهار روز بعد از تاخیر بی بی چک بارداری رو نشون میده، صبح با اولین ادرار تست کنید

سلام چهار روز بعد از تاخیر بی بی چک بارداری رو نشون میده، صبح با اولین ادرار تست کنید
کارشناس مامانم روی جمعه, 10 دی 1395 22:52

سلام عزیزم , عمل لانه گزینی جنین، فرایند کاشته شدن تخمک لقاح یافته در دیواره رحم یک زن باردار است.

سلام عزیزم , عمل لانه گزینی جنین، فرایند کاشته شدن تخمک لقاح یافته در دیواره رحم یک زن باردار است.
مهمان - زهرا روی جمعه, 19 آذر 1395 02:02

سلام و خسته نباشید , دمای بدن زن در روز تخمک گذاری چقدره ؟

سلام و خسته نباشید , دمای بدن زن در روز تخمک گذاری چقدره ؟
مهمان - زهرا روی چهارشنبه, 15 شهریور 1396 11:39

با سلام.تقریبا 6 روز از زمان تخمک گذاریم گذشته و من کمی لک دیدم و درجه حرارت بدنم خیلی بالا رفت.فقط احساس گرفتگی در قسمت تخمدان سمت چپ دارم.خیلی نگرانم ممکنه بارداری خارج از رحم باشه؟ممنون

با سلام.تقریبا 6 روز از زمان تخمک گذاریم گذشته و من کمی لک دیدم و درجه حرارت بدنم خیلی بالا رفت.فقط احساس گرفتگی در قسمت تخمدان سمت چپ دارم.خیلی نگرانم ممکنه بارداری خارج از رحم باشه؟ممنون
مهمان - ازی روی پنج شنبه, 13 آبان 1395 08:57

سلام خسته نباشین ممنون از مطلبتون من امروز 13 ابان 25 پریودیمه سوم ابان فولیکول 23 داشتم همون شبش hcg زدم ازمایش دادم بتا 5و 43 بود به نظرتون باردارم 6 یال منتظرم توروخدا جواب بدین تا حالا همچین فولیکولی هم نداشتم

سلام خسته نباشین ممنون از مطلبتون من امروز 13 ابان 25 پریودیمه سوم ابان فولیکول 23 داشتم همون شبش hcg زدم ازمایش دادم بتا 5و 43 بود به نظرتون باردارم 6 یال منتظرم توروخدا جواب بدین تا حالا همچین فولیکولی هم نداشتم
مامانم روی چهارشنبه, 17 خرداد 1396 19:41

سلام
دماب بدن در روزهای تخمک گذاری از 37.4 تا 37.6 درجه سانتیگراد می رسه

0
سلام دماب بدن در روزهای تخمک گذاری از 37.4 تا 37.6 درجه سانتیگراد می رسه
مامانم روی چهارشنبه, 22 شهریور 1396 10:45

سلام
نگران نباشید اینها نشانه لانه گزینی می تونه باشه، سعی کنید بیشتر استراحت کنید.

0
سلام نگران نباشید اینها نشانه لانه گزینی می تونه باشه، سعی کنید بیشتر استراحت کنید.
مامانم روی یکشنبه, 16 آبان 1395 11:32

سلام شما دو روز دیگه دوباره آزمایش خون بدید اگه باردار باشید باید مقدار بتاتون افزایش داشته باشه، شاد باشی

سلام شما دو روز دیگه دوباره آزمایش خون بدید اگه باردار باشید باید مقدار بتاتون افزایش داشته باشه، شاد باشی
هم اکنون ثبت نام شده? از اینجا وارد شوید
مهمان
پنج شنبه, 28 دی 1396