امام رضا (ع) : به زنان حامله کندر بخورانید تا فرزندی که در بطن دارند اگر پسر است با هوش و دانا و شجاع و اگر دختر است خوش قیافه و خوش اخلاق گردد.

واحد تبلیغات | موبایل: 09109102122  |  تلگرام : 09370503331


آیا ترشحات واژنی سفید از علائم بارداری است؟

ترشحات زنانه سفید رنگ از شروع بلوغ تا زمان قاعدگی امری معمول است، به محض این که سیستم تولید مثلتان به راه افتاده و به منظور باروری شروع به فعالیت کند، احتمالا گاهی اوقات با ترشحات سفید رنگی که از واژنتان خارج می شود مواجه می شوید.
در حالی که در برخی از زنان این وضعیت کمتر اتفاق می افتد بسیاری دیگر از خروج این ترشحات سفید که بوی ملایم تا شدیدی دارند گلایه دارند. اگر باردارید، ممکن است به وضوح خروج این نوع از ترشحات زنانه را مشاهده کنید. آیا این ترشحات سفید از علائم بارداری هستند؟ برای فهمیدن این موضوع ادامه مطلب را بخوانید.

ترشحات زنانه سفید چه هستند؟

این وضعیت که لوکورا نیز نامیده می شود، ترشحات سفید رنگی است که به علت تغییرات هورمونی در طی چرخه قاعدگی و تخمک گذاری ایجاد می شوند، در وضعیت طبیعی این ترشحات ضخیم و شیری بوده در حالی که در زمان تخمک گذاری همین ترشحات ضخیم و چسبنده تر می شوند تا حرکت سریع تر اسپرم برای رسیدن به تخمک در رحمتان را میسر سازند.

آیا ترشحات سفید از علائم بارداری هستند؟

اگر باردارید ممکن است به طور برجسته ای افزایش ترشحات واژنی را تجربه کنید، معمولا ترشحات سفید شیری یکی از علائم بارداری است، در مقایسه با حالت طبیعی یک افزایشی در میزان این ترشحات سفید رنگ وجود دارد. برای تایید احتمال بارداری به شما توصیه می شودکه تست خانگی بارداری را انجام داده و تنها به علائم اکتفا نکنید.

bardari-g3.jpg

نشانه هایی که باید در زمان بارداری زیر نظر قرار گرفته شوند

ترشحات سفید رنگ می تواند مسئله ای طبیعی یا مشکلی جدی در دوران بارداری باشد، باید برای چک کردن وضعیت در زمان ترشحات واژنی به موارد زیر توجه کنید:

۱- وضعیت طبیعی ترشحات واژنی:

در دو سه ماهه اول بارداریتان ترشحات موکوسی سفید و چسبنده را تجربه خواهید کرد،این ترشحات شیری بوده و بوی کمی دارد، این حالت کاملا طبیعی است.

۲- وضعیت غیر طبیعی ترشحات واژنی:

اگر متوجه ترشحات واژنی قرمز، زرد، قهوه ای یا سبز شده اید که دارای بوی نامطبوع بوده یا بویی ندارد سریعا با متخصص زنان و زایمان تان مشورت کنید. این ترشحات می تواند خارش آور و ناخوشایند باشد، این نوع از ترشحات واژنی می تواند به علت عفونت های مخمری یا باکتریایی خاصی باشد که به بخشی از بارداریتان تبدیل شده است، این نوع از عفونت ها باید هر چه سریع تر بررسی شده و درمان شوند.

۳- ترشحات واژنی سه ماهه سوم:

احتمالا در طی سه ماهه سوم افزایش ترشحات را خواهید داشت، این حالت خطری برای تان ندارد، این حالت به علت تکه تکه شدن قطعات موکوسی رخ می دهد.

سایر دلایل ترشحات واژنی

باید به سایر عوامل مهم ایجاد کننده ترشحات واژنی به غیر از بارداری توجه کنید، در زیر دلایل دیگری که معمولا منجر به ایجاد ترشحات واژنی می شوند بحث شده است:
۱-تغییرات هورمونی در طی چرخه قاعدگی
۲-عفونت های باکتریایی در واژن
۳-عفونت به علت بیماری های مقاربتی همانند کلامیدیا، سوزاک و تریکومونیازیس
۴-استفاده از سایر درمان ها و آنتی بیوتیک ها
۵-قرص های ضد بارداری
۶-سایر بیماری های زمینه ای همانند دیابت و سرطان
۷-عفونت های لگنی
۸-قاعدگی
۹-التهاب و عفونت واژن (واژینیت)، یا در واقع آسیب ایجاد شده درون و اطراف واژن

bardari-h4.jpg

انواع ترشحات واژنی و مشکلات زمینه ای

توجه به انواع ترشحات واژنی از نظر رنگ، قوام و بو و دانستن نام عمومی شان اهمیت دارد، توجه کنید که این فهرستی استاندارد است و ممکن است در موارد خاص صدق کند یا نکند، در هر وضعیتی مشورت با پزشک تان در صورتی که فکر می کنید وضعیتی غیر طبیعی وجود دارد، بسیار اهمیت دارد.
• ترشحات سفید، قهوه ای و زرد با بوی نامطبوع: احساس خارش، سوزش و التهاب در واژن یا اندام تناسلی خارجی به علت عفونت باکتریایی
• صورتی: ترشحات واژنی بعد از زایمان
• ترشحات قرمز یا قهوه ای: خونریزی غیر طبیعی یا چرخه قاعدگی نادرست و نابه جا، در موارد شدید می تواند به علت سرطان گردن رحم، واژن یا رحم باشد.
• ترشحات سفید و پنیری: التهاب واژن، عفونت مخمری
• زرد ابری: بیماری های مقاربتی
• زرد مایل به سبز با ظاهر کف آلود و بوی نامطبوع: عفونت تریکوموناسی
مواردی که باید به دقت ترشحات واژنی یا سفید را زیر نظر بگیرید:
هرچند در بیشتر موارد این ترشحات طبیعی است، بهتر است وضعیت های خطرناک این نوع از ترشحات را زیر نظر داشته باشید. به عوامل زیر که ممکن است در ترشحات واژنی وجود داشته باشد، توجه کنید:
• بوی شدید و نامطبوع
• ترشحات واژنی با رنگ هایی غیر از سفید. به عنوان مثال: قهوه ای، زرد و قرمز
• افزایش بیش از معمول خروج ترشحات واژنی

اگر متوجه هر یک از این نشانه ها شدید، تشخیص علت ترشحات واژنی راحت تر می شود چرا که این حالت می تواند در نتیجه عفونتی باشد که به عنوان یک علت قابل پذیرش در بالا فهرست شده است.
هیچ وقت نباید از موارد هشداری چشم پوشی کنید و به محض مشاهده آن ها با پزشک تان مشورت کنید. پزشک تان بسته به وضعیت با طیف وسیعی از تست های تشخیصی بررسی های بیشتری انجام خواهد داد.

این مطلب را بصورت صوتی بشنوید.

 

نظر (51)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
 1. المیرا

سلام و خسته نباشید, ببخشید من حدود دو روزه ترشحات سفید از واژنم میاد و گهگاهی خارش هم دارم آیا این میتونه نشانه ای از بارداری بوده باشه؟

 
 1. کارشناس مامانم    المیرا

سلام عزیزم , نخیر این علایمی که شما میفرمایین علایم قارچ هست که با دارو درمان میشه .

 
 1. عسل

باسلام و خسته نباشید
ببخشید من 3&4 روزه ترشحات سفید شیری از واژنم میاد و خارشم دارم ضمنا از موعد پریودم 2 روز گذشته.ایا این دلیل بارداری هست؟

 
 1. کارشناس مامانم    عسل

سلام عزیزم ، دو روز تاخیری دلیل باردار بودن نمیتونه باشه
یک هفته صبر کنین و با انجام تست بارداری (بی بی چک) و یا آزمایش بتا از باردار بودن و یا نبودن خود مطمئن بشین .

 
 1. عسل    کارشناس مامانم

خانوم دکتر پس دلیل این ترشحات چند روزه چی میتونه باشه؟
سفید شیری با بوی کم

 
 1. کارشناس مامانم    عسل

عزیزم من که از اینجا نمیتونم تشخیص بدم .
بعضی از ترشحات کاملا طبیعیه و جای نگرانی نیست ولی اگه شما رو نگران کرده میتونین به یک متخصص مامایی مراجعه نمایید.

 
 1. عسل    کارشناس مامانم

خانوم دکتر پس دلیل این ترشحات سفید شیری با بوی کم اونم در زمان پریود چیه؟

 
 1. عسل

باسلام و خسته نباشید
ببخشید من 3&4 روزه ترشحات سفید از واژنم میاد و خارشم دارم ضمنا از موعد پریودم 2 روز میگذره.ایا این دلیل بارداری هست؟

 
 1. بهارک

سلام و خسته نباشید, ترشحات زنانه سفید رنگ چیست؟

 
 1. کارشناس مامانم    بهارک

سلام عزیزم , ترشحات زنانه سفید رنگ از شروع بلوغ تا زمان قاعدگی امری معمول است، به محض این که سیستم تولید مثلتان به راه افتاده و به منظور باروری شروع به فعالیت کند، احتمالا گاهی اوقات با ترشحات سفید رنگی که از واژنتان خارج می شود مواجه می شوید.

 
 1. مینا

سلام خاتم دکتر من سیکل منظم و 28روزه دارم 10اریبهشت پریود شدم و از 10تا16دوره یکروز درمیون نزدیکی داشتم.از اخرین دفعه مدام دل درد و سردرد حفیف و گاهی هم نفخ دارم و دوهفتست همش حالتای پریودی دارم ترشحاتمم تا فردا که موعد پریودمه قطع نشده سفید رنگ...

سلام خاتم دکتر من سیکل منظم و 28روزه دارم 10اریبهشت پریود شدم و از 10تا16دوره یکروز درمیون نزدیکی داشتم.از اخرین دفعه مدام دل درد و سردرد حفیف و گاهی هم نفخ دارم و دوهفتست همش حالتای پریودی دارم ترشحاتمم تا فردا که موعد پریودمه قطع نشده سفید رنگ هست و حالت کرمی و بی بو درضمن ازمایشات قبل بارداری و پاپم خوب بود.خواستم ببینم چنددرصد احتمال بارداری هست با این شرایط؟خیلی نگرانم

ادامه مطلب
 
 1. مامانم    مینا

سلام عزیزم اگه نزدیکیت در روزهای تخمک گذاری باشه که چهارده روز قبل پریود بعدیتون هست و سه روز قبل و بعدش هم احتمال بارداری وجود داره، باشه احتمال بارداری وجود داره در غیر این صورت احتمالش خیلی کمه .

 
 1. نیلوفر

سلام.
ببخشید من هفته گذشته نزدیكی داشتم با همسرم و همون روز هم قرص اورژانسی مصرف كردم. ولی الان بعد از گذشت ده روز، هنوز پریود نشدم. فقط از امروز كه ده روز میگذره، یه مقدار دل درد لحظه ای برام ایجاد شده و ترشحاتی هم دارم ولی خون در اونها دیده...

سلام.
ببخشید من هفته گذشته نزدیكی داشتم با همسرم و همون روز هم قرص اورژانسی مصرف كردم. ولی الان بعد از گذشت ده روز، هنوز پریود نشدم. فقط از امروز كه ده روز میگذره، یه مقدار دل درد لحظه ای برام ایجاد شده و ترشحاتی هم دارم ولی خون در اونها دیده نمیشه.(تست بارداری خونگی دو بار انجام دادم هردو بار منفی بوده)
لطفا راهنمایی كنید. چون در دوران عقد هستیم!

ادامه مطلب
 
 1. مامانم    نیلوفر

سلام
اگه از پریودتون 10 روز گذشته باشه و باردار باشین حتما بی بی چک نشون میده، سعی کنید صبح با اولین ادرار از بی بی چک استفاده کنین، دیر کردن پریود میتونه عوامل دیگه داشته باشه، استرس، فشار عصبی، کیست و ....

 
 1. نفس

سلام خانوم دکتر خوبین چقد عالی پاسخ همو رو دادین ممنون وقت گذاشتین من اوایل عروسیم متوجه شدم زخم سرویکس دارم پیش دکترم رفتم گفتند خیلی کوچیکه و نیاز به سوزوندن یا فریز نیست و چند دوره دارو مصرف کردم و اخرین بار پزشکم گفت خوبم و 6 ماه دیگه برا چک...

سلام خانوم دکتر خوبین چقد عالی پاسخ همو رو دادین ممنون وقت گذاشتین من اوایل عروسیم متوجه شدم زخم سرویکس دارم پیش دکترم رفتم گفتند خیلی کوچیکه و نیاز به سوزوندن یا فریز نیست و چند دوره دارو مصرف کردم و اخرین بار پزشکم گفت خوبم و 6 ماه دیگه برا چک برم پیشش 28 سالمه و شوهرم مایل به داشتن فرزند نیست خیلی نگران هستم و میترسم بچه دار نشم

ادامه مطلب
 
 1. مامانم    نفس

سلام
اصلا جای نگرانی نیست منظور از زخم همان بافت دهانه رحمه که کمی بیشتر شده و مشکل خاصی ایجاد نمیکنه ، داروهاتون رو مصرف کنید خوب میشه .

 
 1. مامانم    نفس

سلام
اصلا جای نگرانی نیست منظور از زخم همان بافت دهانه رحمه که کمی بیشتر شده و مشکل خاصی ایجاد نمیکنه ، داروهاتون رو مصرف کنید خوب میشه .

 
 1. رها

سلام خانم دكتر
من يه دختر ده ماهه دارم كه شيش ماه اول فقط از شير خودم تغذيه كرد و از شيش ماه تا الان كه نزديك به ده ماهشه از شير خودم و غذاي كمكي تغذيه ميشه.در تمام اين مدت من پريود نشدم ولي يك ماه و نيم پيش يكبار پريود شدم و فكر كردم كه از اين...

سلام خانم دكتر
من يه دختر ده ماهه دارم كه شيش ماه اول فقط از شير خودم تغذيه كرد و از شيش ماه تا الان كه نزديك به ده ماهشه از شير خودم و غذاي كمكي تغذيه ميشه.در تمام اين مدت من پريود نشدم ولي يك ماه و نيم پيش يكبار پريود شدم و فكر كردم كه از اين به بعد قراره پريود بشم ولي الان با وجود اينكه يك ماه و نيم گذشته هنوز پريود نشدم ولي تمام علايم پريودي رو دارم بعلاوه ي اينكه ترشحات سفيد رنگ اونم به مقدار قابل توجهي پيدا كردم كه قبلا نداشتم و فقط در طول بارداريم داشتم.مابوسيله كاندوم جلوگيري ميكنيم وخيلي مراقبت كرديم و بعيد ميدونم احتمال بارداري باشه غير از اون اين دردهاي تخمدان و زير شكم و علايم پريودي بخاطر چي ميتونه باشه.ايا اينكه بعد از اون يكبار هنوز پريود نشدم طبيعيه?
من چون ايران زندگي نميكنم دسترسي ب دكتر خيلي برام مشكله و ازتون ممنون ميشم منو راهنمايي كنين.
با تشكر
رها

ادامه مطلب
 
 1. مامانم    رها

سلام
شیردهی مادر میتونه عاملی برای پریود نشدن باشه و علائمی که دارید علائم تخمک گذاریه ولی پریود اتفاق نمیفته بهتره توسط پزشک معاینه بشین.
موفق باشید

 
 1. رها

سلام دوستان خوبید من شوهرم نزدیکی کردیم و به چیزی شک کردم همون لحضه قرص اورژانسی خوردم دوباره روز بعد خوردم ولی الان ۳روز پریود نشدم سرگیجه سردرد دارم نگران شدم ؟؟؟؟؟

 
 1. مامانم    رها

سلام
اگر در زمان تخمک گذاری وده باشین احتمال بارداری هست از بی بی چک استفاده کنید.

 
 1. شادی

سلام خسته نباشبد ببخشید من همیشه در سراسر دورم ترشحات واژن داشتم و این ترشحات روزای تخمک گذاری بیشتر میشد بعد از تخمک گذاری باز کم میشد اما این ماه که برای بارداری اقدام کردم بعد از تخمک گذاری برعکس همیشه ترشح ندارم علتش چی میتونه باشه؟ ممنونم

 
 1. مامانم    شادی

سلام
به خاطر تغییرات هورمونی بدنتون هست نگران نباشید.

 
 1. عسل

سلام خانم دکتر من 18 شهریور موعد تخمک گذاریم هستش، و تقریباً هر شب نزدیکی داشتم، خواستم بپرسم احتمال بارداریم چقدر هست؟ با توجه به اینکه یک کیست 4 سانتی در تخمدان چپم دارم!!! خودم و همسرم هر دو 30 ساله هستیم.

 
 1. مامانم    عسل

سلام
چون در زمان تخمک گذاری نزدیکی داشتید احتمال بارداری هیست، کیست مانع بارداری نمیشه و اینو هم یادتون باشه که همه زوج ها دفعه اول باردار نمیشن و ممکنه چند ماه طول بکشه

 
 1. تارا

سلام.خانم دکتر من دقیقا در بازه زمانی تخمک گذاری نزدیکی داشتم الان ۴ روز از وقت پریودم گذشته و توی این چند روز اخیر شدیدا ترشحات سفید رنگ داشتم کمی هم درد پریود دارم.ممکنه باردار باشم.

 
 1. مامانم    تارا

سلام از بی بی چک استفاده کنید

 
 1. میترا

سلام وخسته نباشید ببخشید من اللن ۱۷روز از اولین روز پریویدم میگذره که روز نهم نزدیکی داشتم با همسرم والان چهار روز میشه که علایم مثل سنگینیه شدید سینه هام وگرفتگی دل وکمرو رحمو دارم تکرر ادرار و گر گرفتگی واتش دارم نفخ شکم شدید هم دارم همه بهم...

سلام وخسته نباشید ببخشید من اللن ۱۷روز از اولین روز پریویدم میگذره که روز نهم نزدیکی داشتم با همسرم والان چهار روز میشه که علایم مثل سنگینیه شدید سینه هام وگرفتگی دل وکمرو رحمو دارم تکرر ادرار و گر گرفتگی واتش دارم نفخ شکم شدید هم دارم همه بهم میگن حامله هستم ولی خودم باورم نمشه چون تازه از پریودم گذشته خواستم راهنمای کنیدم آخه بعد 8سال انتظار آماده بارداری شدم ..مرسی

ادامه مطلب
 
 1. مامانم    میترا

سلام
عزیزم از روی این علائم نمیشه گفت شما باردارید باید تا روز تاخیر پریود صبر کنید.

 
 1. somi

سلام وخسته نباشید
من 7ماه پیش کورتاژ کردم (به دلیل متوقف شدن رشد جنین در3ماهگی) ازاون موقع به بعد حین نزدیکی ترشحات ماست مانندی دارم بعضی وقتا هم گلوله گلوله های کوچیک میشه آیا این نشانه ی بیماریه؟
2ماه هم هست که اقدام به بارداری کردم ولی نشدم

 
 1. مامانم    somi

سلام
ممکنه عفونت داشته باشید به پزشک مراجعه کنید.

 
 1. غزل

سلام من همیشه یک هفته مونده به پریودم ترشحاتم قطع میشه امااینبار دقیقا دو روز قبل تاریخ پریودم من ترشحاتم شروع شده امکان هست که باردار باشم

 
 1. مامانم    غزل

سلام تا روز تاخیر پریود صبر کنید بعد از بی بی چک استفاده کنید.

 
بارگذاری بیشتر ...

میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location