امام رضا (ع) : به زنان حامله کندر بخورانید تا فرزندی که در بطن دارند اگر پسر است با هوش و دانا و شجاع و اگر دختر است خوش قیافه و خوش اخلاق گردد.

واحد تبلیغات | موبایل: 09109102122  |  تلگرام : 09370503331


پیشنهادهایی برای تغذیه کودک 8 ماهه

القای زایمان چیست؟

القای زایمان زمانی است که شروع زایمان به صورت غیر طبیعی ایجاد شود، این شروع را با عنوان زایمان القایی ارائه می دهند ، زمانی که پزشکتان تشخیص دهد زایمان هر چه زودتر نوزاد، نسبت به ادامه بارداری ایمن تر است القای زایمان توصیه می شود.
اگرچه بیشتر زایمان ها به طور طبیعی شروع می شوند و هر چیزی که طبیعت خود را در پیش گیرد معمولا بهتر است اما گاهی ممکن است برای شروع به کمک نیاز داشته باشید، که القای زایمان همان یار کمکی شماست ، می توانید القای زایمان در خانه را بامطالعه و نظارت پزشک انجام دهید.

علت القای زایمان چیست؟

در موارد زیر القای زایمان به شما توصیه می شود:
• بارداری شما بیش از ۴۱ هفته طول بکشد، هرچند موعد دقیق بسته به قوانین بیمارستان متفاوت است، گذشتن از موعد دقیق زایمان متداول ترین علت القای زایمان است.
• کیسه آبتان (آمنیوتیک) پاره شده باشد اما زایمان شروع نشود، اگر در مدت حدود یک روز زایمان نکنید خطر ابتلا به عفونت در نوزادتان افزایش می یابد، بنابراین به شما توصیه می شود ۲۴ ساعت بعد از پاره شدن کیسه آب القای زایمان انجام دهید.
• زمانی که دیابت داشته باشید، به این معنی است که خطر کمی وجود دارد که نوزادتان بزرگتر از حد طبیعی باشد، اگر نوزادتان رشد مورد انتظار را داشته باشد پزشک به شما توصیه خواهد کرد بعد از هفته ۳۸ بارداری القای زایمان انجام دهید، اگر نشانه هایی از بزرگ بودن نوزادتان وجود دارد ممکن است پزشک تان توصیه به انجام سزارین کند چرا که بهترین راه حل برای خروج نوزاد است.
• وضعیت حاد یا مزمنی داشته باشید مثلا تشنج بارداری یا بیماری کلیوی که سلامت شما یا نوزادتان را به خطر اندازد ، در این صورت القای زایمان ضروری است.
• سن تان ۴۰ سال یا بالاتر است که در این حالت خطر مرده زایی بیشتر است، القای زایمان در هفته ۳۹ تا ۴۰ بارداری این خطر را کاهش می دهد خصوصا اگر مشکل دیگری هم داشته باشید.
ممکن است به دلایل شخصی بخواهید القای زایمان داشته باشید، به طور مثال همسرتان نتواند در موعد مقرر زایمان کنارتان باشد.
یا ممکن است به خاطر مشکلات بارداری یا به دلیل سابقه مرده زایی قبلی بخواهید که زایمان تان القا شود.
هر آن چه که پزشک یا ماما به شما توصیه می کنند براساس شرایطتان خواهد بود و همین طور آمادگی بدنی تان برای زایمان را هم چک می کنند.
باید زمانی برای پرسش سوال و صحبت کردن با همسرتان وجود داشته باشد تا بتوانید تصمیمی که درست است را بگیرید.
تداخل پزشکی برای القای زایمان به شما پیشنهاد می شود، این بدان معنی است که می توانید آن را رد کنید و ماما و پزشکتان باید به تصمیم شما احترام بگذارند.

القای زایمان چگونه انجام می شود؟

روش های کمی وجود دارد که از طریق آن ها ماما بتواند القای زایمان را شروع کند، بسته به میزان باز شدن گردن رحم گاها نیاز به تکرار وجود دارد یا ممکن است قبل از خوب پیش رفتن روند زایمان نیاز به بیش از یکبار داشته باشید.
لطفا نظر خود درباره القای زایمان با ما در میان بگذارید.

 

نظر (6)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
  1. بهار

سلام وخسته نباشید, بهترین زمان برای استفاده از نان در تغذیه کودک چه زمانی میباشد؟

 
  1. کارشناس مامانم    بهار

سلام عزیزم , 8 ماهگی زمان مناسبی برای مصرف نان در کودکان است.

 
  1. الناز

سلام و خسته نباشید , در هشت ماهگی میوه را به چه صورتی به کودک بدهیم بهتر است؟

 
  1. کارشناس مامانم    الناز

سلام عزیزم , توصیه می شود که مطمئن شوید هر گونه مواد غذایی که در تغذیه کودک خود قرار می دهید، نیمه جامد باشد. میوه هایی از جمله مواد غذایی مفید برای نوزادان در این سن هستند، اما باید به خوبی له شده و بدون هیچ گونه توده ای باشند.

 
  1. سمیرا

سلام و خسته نباشید, از کدام میوه ها در تغذیه کودک 8 ماهه میشود استفاده کرد؟

 
  1. کارشناس مامانم    سمیرا

سلام عزیزم , گزینه های محبوب کودکان در هشت ماهگی موز، گلابی، آووکادو، گیلاس، توت فرنگی و هلو می باشد.

 

میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location