امام رضا (ع) : به زنان حامله کندر بخورانید تا فرزندی که در بطن دارند اگر پسر است با هوش و دانا و شجاع و اگر دختر است خوش قیافه و خوش اخلاق گردد.

واحد تبلیغات | موبایل: 09109102122  |  تلگرام : 09370503331


خوردن بیش از حد لوبیا قرمز در بارداری و تاثیر منفی در رشد جنین

کلسیم، یکی از مواد مغذی و ضروری برای محکم تر شدن دندان ها و استخوان های کودک شما می باشد. اگر شما مادر یک کودک نوپا هستید که کمی ضعیف و بی حال به نظر می رسد و این ضعف و خستگی او را از بازی های شاد کودکانه دور نگه می دارد، به گونه ای که او با داشتن سرگرمی های متنوع، در تمام روز بی حال و مریض به نظر می رسد، باید به خاطر داشته باشید که در طول این مرحله حیاتی از رشد، شما باید مراقب رژیم غذایی کودکتان باشید. با قرار دادن مواد غذایی مناسب در رژیم غذایی کودک خود در این مرحله، اطمینان حاصل خواهید کرد که او سالم بوده و بدنش آمادگی لازم برای فعالیت و یادگیری در مراحل بعدی زندگی هم خواهد داشت.

غذاهای غنی از کلسیم برای کودکان و نوجوانان:

بدن انسان به ویژه کودکان، نیاز به یک منبع مناسب از مواد مغذی ضروری دارد، تا به خوبی به وظایف خود عمل کند. اگر این ویتامین ها، مواد معدنی و عناصر دیگر به مقدار کافی به بدن نرسد، عملکرد بدن متوقف شده و به آرامی شروع به ضعیف شدن کرده و به زبان ساده تر از کار می افتد. در این مقاله، لیستی از 10 ماده غذایی غنی از کلسیم برای کودکان شما آماده شده است، تا با قرار دادن این مواد غذایی در رژیم غذای کودکان خود، به سلامتی و پرانرژی بودن آن ها کمک کنید. در واقع، با داشتن رژیم غذایی مناسب در طول دوران کودکی، کودک شما شانس داشتن یک زندگی سالم در تمام طول عمر را به دست خواهد آورد.

calsiom9.jpg

1. فراورده های لبنی غنی از کلسیم برای کودک:

اعتقاد بر این است که یکی از بهترین منابع طبیعی کلسیم برای کودکان، محصولات لبنی هستند، که شامل ماست، پنیر، شیر و کره می باشد. در حالی که اکثر کودکان ممکن است برای خوردن شیر بهانه گیری کنند، ولی شما به عنوان یک پدر و مادر باید در مورد شیر که برای رشد بدن در هر سنی لازم و ضروری است، اطلاعات بیشتری به دست آورده و راه های موثر برای مصرف بالای شیر را در کودک خود بررسی نمایید. قطعا تعداد زیادی از کودکان عاشق پنیر معمولی، یا پنیر خامه ای و پنیرهای دیگر که در پخت و پز غذاهای گوناگون به کار می روند، هستند. بنابراین، باید مطمئن شوید که شما فراورده های لبنی را به غذاهای کودک خود اضافه کرده و از این راه کلسیم مورد نیاز بدن او را تامین نمایید.

calsiom7.jpg

2. سویا گزینه ای عالی برای تامین کلسیم کودک:

سویا و شیر آن یکی دیگر از مواد غذایی غنی از کلسیم برای کودکان است. شما به عنوان یک پدر و مادر باید مطمئن شوید که کودکتان در رژیم غذایی خود از این ماده مقوی و سرشار از کلسیم استفاده می کند. شما می توانید از دانه های سویا در غذاهای خود و خانوادتان هم برای ایجاد تنوع و بهتر شدن طعم آن ها و هم به دلیل سالم بودن این ماده غذایی استفاده کنید. به دلیل پیشرفت های علمی اخیر در دنیا و تنوع در تولید محصولات، شما همچنین ممکن است ماست سویا و پنیرهای مختلفی که با سویا مخلوط شده اند، را در فروشگاه های مختلف پیدا کرده، و برای تنوع و بهره مندی از خواص این ماده ی مقوی و سرشار از کلسیم، آن را در وعده های غذای کودک خود قرار دهید.

calsiom5.jpg

3. پرتقال سرشار از کلسیم برای کودکان:

دلیل دیگری که برای قرار دادن یک لیوان آب پرتقال تازه در صبحانه کودکان وجود دارد، غنی بودن این میوه از کلسیم می باشد. هر پرتقال در حدود 50 میلی گرم کلسیم در خود دارد. شما همچنین، می تواند آب پرتقال غنی شده از کلسیم را در فروشگاه ها انتخاب کنید، اما به آب پرتغال های پاستوریزه حاوی مواد افزودنی و طعم دهنده اضافه کرده اند که می تواند برای کودک شما مضر باشد، پس سعی کنید همیشه خودتان در منزل برای کودکانتان آب میوه های طبیعی را درست کنید.

calsiom4.jpg

4. بادام منبع کلسیم برای کودکان:

علاوه بر اثر تقویت حافظه و بالا بردن قدرت مغز، بادام غنی از کلسیم بوده و حدود 110 میلی گرم کلسیم فقط در 3/1 فنجان بادام وجود دارد. با استفاده از کره بادام معمولی به عنوان جایگزینی برای کره بادام زمینی که یک ایده ی عالی است، می توان سلامت مغز و بدن کودک خود را ضمانت کرد.

calsiom10.jpg

5. دانه های لوبیا ، گزینه ای خوب برای تامین کلیسم کودکان:

به غیر از نخود و لوبیای سفید کنسرو شده، گزینه های بسیاری زیاد دیگری در لیست غذاهای غنی از کلسیم برای کودکان وجود دارند که قرار دادن آن ها در رژیم غذای کودکان، کار بزرگ و بسیار مهمی است. در زمان فرآوری کردن این دانه ها در کارخانه، در ترکیب آ ها برخی از مواد مغذی، بعضی ویتامین ها و افزودنی ها را برای تغییر دادن طعم آن ها اضافه می کنند، که باعث جذب سریع ویتامین های موجود در این دانه ها شده، و از طرف دیگر، کودکان هم طعم آن ها را دوست خواهند داشت. شما می توانید با خرید این محصولات از کلسیم بیشتری بهره ببرید.

calsiom3.jpg

6. کلم بروکلی سرشار از کلسیم برای کودکان:

بیشتر کودکان تمایل کمتری به خوردن این گیاه سرشار از کلسیم از خود نشان می دهند. اما واقعیت این است که یکی از بهترین مواد غذایی برای رشد کودکانی شما، کلم بروکلی است. به معنای واقعی کلمه، کلم بروکلی شامل کلسیم و بسیاری دیگر از مواد مغذی مهم می باشد. بنابراین، سعی کنید این گیاه را به پاستا و سس پیتزای کودکتان به گونه ای اضافه کنید که او متوجه ظعم آن نشود. درست است که اکثر کودکان نمی خواهند طعم متفاوتی را در غذای خودشان تجربه کنند، ولی شما به عنوان یک مادر اگر مایل باشید می توانید این کار را به با دقت انجام دهید، طوری که کودک شما متوجه وجود کلم بروکلی در غذا نشود.

calsiom11.jpg

7. نخود سبز ماده ای فوق العاده برای تامین کلسیم کودک:

همه کاره تر و تازه تر از این ماده ی غذایی نمی توانید پیدا کنید. یک فنجان نخود سبز حاوی حدود 45 میلی-گرم کلسیم بوده و با اضافه کردن آن به وعده های غذای کودکان می توانید از رشد مناسب استخوان ها و بالا رفتن سطح رشد کل بدن او اطمینان حاصل کنید. از طرف دیگر، نخود سبز دارای ویتامین K بوده، و به حفظ تراکم مواد معدنی دراستخوان ها کمک کرده و از پوکی استخوان در کودک شما جلو گیری می کند.

calsiom8.jpg

8. ماهی منبع خوبی از کلسیم برای کودکان:

بیشتر ماهیان کنسرو شده مانند ماهی آزاد، ساردین و ماهی تن منابع خوبی از کلسیم برای کودکان هستند. پس به عنوان یک مادر، کودکانی خود را از دریافت یک وعده از این غذاها در هر روز محروم نکنید. همچنین، می توانید ماهی مورد استفاده در وعده های غذای کودکان خود را با مقداری پنیر طعم دار کنید. در این صورت، کودکانی شما علاوه بر لیسیدن انگشتان خود، بشقاب را هم تمیز و خالی می کنند، چون ترکیب ماهی های گوناگون با انواع پنیرها بسیار خوشمزه خواهد شد.

calsiom6.jpg

9. گوشت گاو منبع کلسیم برای کودکان:

گوشت گاو یکی دیگر از منابع غنی از کلسیم برای کودکان است. با این حال، شما ممکن است در مورد مصرف کودک خود از گوشت گاو دچار نگرانی شوید و نیاز به مشاوره با یک پزشک داشته باشید. قبل از مشاوره، ما به شما اطمینان می دهیم که اگر گوشت گاو به خوبی پخته شود، خطر ابتلا به عفونت سالمونلا به طور کامل از بین خواهد رفت و می تواند یک وعده غذایی سالم و سرشار از کلسیم برای کودکان خود تهیه کنید.

calsiom12.jpg

10. سبزیجات سبز منبع بزرگی از کلسیم برای کودکان:

به غیر از کلم بروکلی، سبزیجات دارای برگ سبز دیگر هم، مانند شاهی منبع بزرگی از کلسیم برای کودکان هستند. بله، بسیاری از کودکان برگ های سبز سبزیجات را به عنوان یک غذا دوست ندارند، اما شما به عنوان یک مادر می توانید آن ها را به خوردن سبزی ها عادت دهید. اندازه ی کمی از این سبزی ها را در سس پاستا و بسیاری از غذاهای دیگر مثل آش ها و سوپ های مورد استفاده کودکان خود اضافه کنید و یا با مخلوط کردن پنهانی این سبزیجات در مواد لازن برای پر کردن سیب زمینی و یا با جاسازی کردن آن ها در درون یک همبرگر می توانید کلسیم این ماده ی حیاتی را به بدن کودکان خود برسانید.

calsiom2.jpg
خواندن 4 فایده شگفت انگیز ویتامین B برای کودکان برای شما توصیه می شود.

 

نظر (18)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
 1. آرزو

سلام و خسته نباشید, ببخشید آیا با خوردن لوبیا کم بود آهن بدن مادر و جنین تامین میشه ؟

 
 1. کارشناس مامانم    آرزو

سلام عزیزم , بله مصرف این ماده غذایی به زنان باردار کمک می کند تا فقر آهن را در بدن خود از بین برده و قدرت ذهنی شناختی جنين داخل رحم خود را هم به میزان قابل توجهی بالا ببرد. علاوه بر این موارد، آهن موجود در دانه های لوبياي قرمز به توسعه جنین داخل...

سلام عزیزم , بله مصرف این ماده غذایی به زنان باردار کمک می کند تا فقر آهن را در بدن خود از بین برده و قدرت ذهنی شناختی جنين داخل رحم خود را هم به میزان قابل توجهی بالا ببرد. علاوه بر این موارد، آهن موجود در دانه های لوبياي قرمز به توسعه جنین داخل رحم زنان باردار کمک کرده و باعث افزایش حجم خون او خواهد شد.

ادامه مطلب
 
 1. بهنوش

با سلام و تشکر از سایت خوبتون , من در هفته 25 بارداری هستم و به ضدت سردرد دارم و گهگاهی ضربان قلبم بالا میره آیا با خوردن لوبیا میشه این موارد بهبود پیدا کنه؟

 
 1. کارشناس مامانم    بهنوش

سلام عزیزم , مصرف دانه های لوبياي قرمز شما کمک خواهد کرد تا بدن خود را در برابر اثرات آلرژی مربوط به وجود سولفیت در مواد غذایی مانند سردرد و یا بالا رفتن ضربان قلب ایمن سازند.

 
 1. الی

سلام , در مقالات مختلف در مورد اینکه لوبیا و عدس و پیاز و فلفل و شاهی و تره و... باعث سقط جنین میشن خونده ام آیا واقعا اینطوریه؟تا چه مدت باید از مصرفشون خودداری کرد؟

 
 1. کارشناس مامانم    الی

سلام عزیزم, اگه در مقدار مصرف هر کدام تعادل رعایت بشه هیچ مشکلی ندارن همه اون ضررهایی که گفته میشه به خاطر رعایت نکردن مقدارش است.

 
 1. مهدیه

با سلام ببخشید برای پایین آوردن کلسترول خون در بارداری چه کار باید کرد؟

 
 1. کارشناس مامانم    مهدیه

سلام عزیزم , قرار دادن مواد غذایی حاوي فیبر بالا مانند دانه های لوبیا در رژیم غذایی دوران بارداری زنان، بدن اين افراد را قادر می سازد تا سطح کلسترول خون خود را در حد طبیعی حفظ كنند. علاوه بر اين، دانه های لوبياي قرمز از توانایی بالایی برای سنتز...

سلام عزیزم , قرار دادن مواد غذایی حاوي فیبر بالا مانند دانه های لوبیا در رژیم غذایی دوران بارداری زنان، بدن اين افراد را قادر می سازد تا سطح کلسترول خون خود را در حد طبیعی حفظ كنند. علاوه بر اين، دانه های لوبياي قرمز از توانایی بالایی برای سنتز کردن کلسترول خون زنان باردار و جنين داخل رحم اين افراد برخوردار هستند.

ادامه مطلب
 
 1. لطیفه

با سلام و تشکر از سایت خوبتون, آیا مصرف لوبیا قرمز باعث چاقی در دوران بارداری نمیشه؟

 
 1. کارشناس مامانم    لطیفه

سلام عزیزم نظر لطفتونه, نخیر حتی میتوان ادعا كرد كه مصرف لوبياي قرمز در طي دوران بارداري زنان باعث می شود تا چربی اضافی در بدن اين افراد تشکیل نشود.

 
 1. مهین

سلام و احترام , چرا در زمان بارداری برای سلامت پوست بهتره از لوبیا قرمز استفاده کنیم؟

 
 1. کارشناس مامانم    مهین

سلام , زیرا آنتوسیانین و آنتی اکسیدان های طبیعی موجود در دانه های لوبياي قرمز برای حفظ سلامت پوست بدن خود شما و کودک داخل رحمتان بسیار مفید هستند .

 
 1. مینا نباتی

سلام و خسته نباشید , لوبیا دارای چند نوع اسید آمینه است؟

 

سلام عزیزم , دانه های لوبياي قرمز حاوی 8 نوع اسید آمینه ضروری هستند، که مصرف آن ها می تواند پروتئین مورد نیاز بدن زنان باردار و جنين داخل رحم اين افراد را به راحتی تامین کند.

 
 1. گیسو

سلام و خسته نباشید ,چرا باید مصرف لوبیا را در دوران بارداری در برنامه غذایی خود باید بگنجانیم؟

 
 1. کارشناس مامانم    گیسو

سلام عزیزم , به دلیل اینکه دانه های لوبياي قرمز به عنوان "مواد غذایی فوق العاده در دوران بارداری زنان" محسوب شده و برای تامین پروتیئن مورد نیاز بدن زنان باردار و جنين داخل رحم اين افراد ماده بسیار ارزانی به شمار مي روند.

 
 1. صحرا

سلام و خسته نباشید , دانه های لوبیا قرمز حاوی که املاحی هستند؟

 
 1. کارشناس مامانم    صحرا

سلام عزیزم, دانه هاي لوبياي قرمز غنی از آنتی اکسیدان، آهن، فیبر و پروتئین هستند، به رشد ذهنی و جسمی جنين داخل رحم زنان باردار کمک شایانی خواهند کرد. همچنين، پروتئین ها موجود در اين دانه ها نقش حیاتی در دوران بارداری زنان ایفا نموده و برای رشد...

سلام عزیزم, دانه هاي لوبياي قرمز غنی از آنتی اکسیدان، آهن، فیبر و پروتئین هستند، به رشد ذهنی و جسمی جنين داخل رحم زنان باردار کمک شایانی خواهند کرد. همچنين، پروتئین ها موجود در اين دانه ها نقش حیاتی در دوران بارداری زنان ایفا نموده و برای رشد جنین داخل رحم اين افراد ضروری می باشند.

ادامه مطلب
 

میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location