رسول خدا (ص) : هيچ زن باردارى نيست كه خربزه با پنير بخورد ، مگر اين كه نوزادش خوش چهره و خوش خو مى گردد .

4 راه تعیین جنسیت جنین با آزمایش های پزشکی

برخی تست های پزشکی رایجی وجود دارد که برای تعیین جنسیت جنین در دوران بارداری مورد استفاده قرار می گیرد. مهم ترین این روش ها عبارتند از:

1. استفاده از روش سونوگرافی برای تعیین جنسیت جنین :

سونوگرافی نوعی آزمایش دقیق پزشکی است که جنسیت جنین داخل رحم شما را در دوران بارداری، به وضوح نشان می دهد. این نوع آزمایش تقریبا در 90٪ موارد دقیق عمل کرده و به وضوح، جنسیت جنین متولد نشده را برای مادر باردار او روشن می کند. با این که انجام سونوگرافی برای سلامتی مادر باردار و فرزند داخل رحم او بی ضرر بوده و مشکلی برای هیچ کدام به وجود نمی آورد، اما پزشکان متخصص زنان و زایمان، انجام آن را به منظور تعیین جنسیت جنین، پس از هفته شانزدهم بارداری توصیه می کنند.

2. تعیین جنسیت جنین بر اساس محل قرار گرفتن جفت :

جالب است به عنوان یک مادر باردار بدانید که این روش یکی از روش های جدیدتر اولتراسوندی است که برای تعیین جنسیت جنین متولد نشده مورد استفاده قرار می گیرد. این روش نوین حدودا باید در هفته ششم از دوران بارداری انجام شود. در این آزمون پزشکی جدید، پزشکان متخصص زنان و زایمان جنسیت جنین را بر اساس محل قرار گرفتن جفت در داخل رحم مادر تعیین می کنند.

3. تست ژنتیکی برای تعیین جنسیت جنین در دوران بارداری:

آزمایش ژنتیکی برای تعیین جنسیت جنین که در بین زنان حامله هم بسیار محبوب است، شامل نمونه-برداری از پرزهای جفتی (CVS) و آمنیوسنتز می باشد، که با وضوح تمام، جنسیت جنین را قبل از تولد او نشان می دهد. به عنوان یک مادر باردار به یاد داشته باشید که نمونه برداری از پرزهای جفتی، معمولا در هفته دهم تا هفته دوازدهم از دوران بارداری انجام شده و آمنیوسنتز بر روی آن ها انجام می گیرد. علاوه بر این مورد، یادتان باشد که این نوع آزمایش در مراحل پیشرفته بارداری انجام نمی شود و دقت آن هم تقریبا در حدود 99٪ درصد است.

4. استفاده از دستگاه هوشمند تعیین جنسیت جنین در دوران بارداری:

این روش یک نوع آزمایش خانگی مبتنی بر ادرار مادر حامله است که نشان می دهد جنین فرزند داخل رحم او پسر است و یا دختر. شما به عنوان یک زن حامله می توانید آزمایش ادرار را پس از رسیدن به هفته دهم از دوران بارداری خود انجام دهید. در واقع، پزشکان متخصص زنان و زایمان ادعا می کنند که در این هفته از دوران بارداری، سلول های خاصی در ادرار مادر به وجود می آید که نشان دهنده جنسیت جنین داخل رحم او خواهد بود.

 

نظرات 2

مهمان - منیره در روز سه شنبه, 09 آذر 1395 09:28

سلام و خسته نباشید , چند روش برای تعیین جنسیت در زمان بارداری وجود دارد؟

سلام و خسته نباشید , چند روش برای تعیین جنسیت در زمان بارداری وجود دارد؟
کارشناس مامانم در روز سه شنبه, 09 آذر 1395 09:28

سلام عزیزم , مهمترین تست هایی که در زمان بارداری برای تعیین جنسیت جنین استفاده میشه عبارتند از :
1-استفاده از روش سونوگرافی برای تعیین جنسیت جنین
2- تعیین جنسیت جنین براساس محل قرار گرفتن جفت
3- تست ژنتیکی برای تعیین جنسیت جنین در دوران بارداری
4- استفاده از دستگاه هوشمند تعیین جنسیت جنین در دوران بارداری

سلام عزیزم , مهمترین تست هایی که در زمان بارداری برای تعیین جنسیت جنین استفاده میشه عبارتند از : 1-استفاده از روش سونوگرافی برای تعیین جنسیت جنین 2- تعیین جنسیت جنین براساس محل قرار گرفتن جفت 3- تست ژنتیکی برای تعیین جنسیت جنین در دوران بارداری 4- استفاده از دستگاه هوشمند تعیین جنسیت جنین در دوران بارداری
قبلا ثبت نام کردید ؟ وارد شوید
مهمان
پنج شنبه, 07 ارديبهشت 1396