امام رضا (ع) : به زنان حامله کندر بخورانید تا فرزندی که در بطن دارند اگر پسر است با هوش و دانا و شجاع و اگر دختر است خوش قیافه و خوش اخلاق گردد.

واحد تبلیغات | موبایل: 09109102122  |  تلگرام : 09370503331


من علائم بارداری دارم، آیا واقعا باردارم؟

 

آیا احساس بروز علائم بارداری، توسط خود مادر می تواند باردار بودن او را ثابت کند؟

اگر شما به عنوان یک خانم جوان قصد دارید که از کیت های تست بارداری خانگی برای اثبات حاملگی خود استفاده کنید، به جای نگرانی در مورد اینکه آیا باردار هستید و یا نه، می توانید وجود هر گونه علائم اضافی بارداری را که ممکن است به در بدن شما به وجود آمده باشد، را جستجو کنید. در ادامه این مقاله، تعدادی از علائم بارداری در بدن مادران جوان که خیلی زودتر از حد معمول مشاهده می شود و می تواند حامله بودن فرد را ثابت کند، بیان شده است، که مهم ترین این موارد عبارتند از:
• مشکل خونریزی کم و یا لکه بینی، اولین نشانه ای است که زنان باردار در روزهای آغازین دوران بارداری خود مشاهده می کنند که در زمان مقرر وقوع دوره ماهانه یا پریود زنان، به اندازه چند قطره خون در واژن آن ها مشاهده خواهد شد. پس یادتان باشد که بروز این اتفاق امری طبیعی است، چون رویت شدن مقدار کمی خونریزی در زمان دوره ماهانه قبلی، باردار بودن زن را حتی در مراحل اولیه دوران بارداری او اعلام می کند. در نهایت، یادتان باشد این فرآیند که با عنوان "خونریزی لانه گزینی" در بدن مادران باردار شناخته شده است، تنها در صورتی رخ می دهد که جنین و یا تخمک بارور شده، در دیوار رحم مادر جایگزین شود.
• بدن برخی از زنان جوان ممکن است حساسیت مختصری نسبت به آغاز دوران بارداری (با تورم سینه ها) از خود نشان دهد. این تغییر بلافاصله بعد از مشخص شدن وضعیت تخمک بارور شده در بدن شما به وجود خواهد آمد و حتی ممکن است برخی از بانوان، با آغاز دوران بارداری در بدنشان، ناراحتی زیادی را در سینه های خود احساس کنند، طوری که پوشیدن سینه بندها با اندازه قبلی که به طور منظم از آن ها استفاده می کردند، برایشان دردآور باشد. علاوه بر این موارد، احساس درد در سینه های خانم های باردار زمانی بیشتر می شود که آن ها، خودشان سینه هایشان را لمس کرده و یا از سینه بند کوچک و یا یک لباس تنگ استفاده نمایند که سینه های آن ها را تحت فشار قرار دهد. این نکته مهم را هم به خاطر بسپارید که شما احساس درد و یا تورم را در هر دو پستان خود احساس خواهید کرد که از علائم بارداری یک زن است.
• نکته ساده دیگری که به باردار بودن زنان اشاره دارد، این است که فرد با وجود استراحت کافی و خواب مناسب، باز هم احساس می کند که بدنش خسته تر از حد معمول شده است. معمولا، در چنین شرایطی، زن باردار نمی تواند میزان فعالیت بدنی خود را افزایش دهد و یا تغییری در روال زندگی خود به وجود آورد، اما با این وجود او روز به روز بیشتر از قبل، حتی بدون هیچ دلیل واضحی احساس خستگی خواهد نمود.
• علاوه بر این موارد، زمانی که خانمی در حال تلاش برای باردار شدن است، به طور ناگهانی متوجه به وجود آمدن تغییر در عادات غذایی و یا اشتهای خود خواهد شد که در این صورت، او باید در مورد باردار بودن خود مشکوک شده باشد. به عنوان مثال، خانم جوان به طور ناگهانی احساس می کند که به خوردن غذاهایی که قبلا تمایل نداشته، علاقمند شده است و یا ممکن است به طور ناگهانی احساس نیاز شدیدی به خوردن برخی مواد غذایی پیدا نماید که این حس از علائم بارداری محسوب می شود. از سوی دیگر ممکن است خانمی به طور ناگهانی به برخی از مواد غذایی که قبلا بسیار دوست داشته، واکنش معکوس نشان دهد. پس، به عنوان خانمی که روزهای اولیه دوران بارداری خود را سپری می کنید، یادتان باشد که در این حالت، اگر خود را مجبور به خوردن چیزهایی کنید که همیشه دوست داشته اید، حتی فقط فکر خوردن آن ها هم می تواند حالت تهوع شدیدی را در بدن شما به وجود آورد.
شما به عنوان زن جوانی که در حال تلاش برای باردار شدن هستید، باید نکات بالا را به خاطر بسپارید، چون که اگر باردار شوید، ممکن است تعدادی از علائم و نشانه های بالا را در هفت تا ده روز اول بعد از تخمک-گذاری، در بدن خود احساس کنید. اگر هم شما از زمان دقیق تخمک گذاری در بدن خود آگاه نیستید، می-توانید با توجه به وجود برخی از علائم ذکر شده در بدن خود و انجام تست بارداری در خانه، از وضعیت بارداری در بدن خود مطمئن شوید.

 

نظرات 4

مهمان - زهرا روی شنبه, 25 دی 1395 12:10


با سلام
4 روز تا موعد پریود بعدیم مونده. با توجه به سونوگرافی روز 16 روز تخمک گذاریم بوده. الانم خلط سینه دارم. گاهی وقتا معدم می سوزه. گاهی هم موقع نماز خوندن گر می گیرم. نفخ زیادی دارم.طوری که شکمم صدا می ده. هر چند من این مورد رو هم قبل پریودیم هم دارم. تخمدونامم یه کم تیر می کشه. میشه که من باردار باشم؟

با سلام 4 روز تا موعد پریود بعدیم مونده. با توجه به سونوگرافی روز 16 روز تخمک گذاریم بوده. الانم خلط سینه دارم. گاهی وقتا معدم می سوزه. گاهی هم موقع نماز خوندن گر می گیرم. نفخ زیادی دارم.طوری که شکمم صدا می ده. هر چند من این مورد رو هم قبل پریودیم هم دارم. تخمدونامم یه کم تیر می کشه. میشه که من باردار باشم؟
کارشناس مامانم روی یکشنبه, 26 دی 1395 07:01

سلام عزیزم ، این علائمی که ذکر کردین علائم دقیق برای تشخیص بارداری نیستند.
برای اطمینان خاطر اگر تاخیری در پریود داشتین میتونین بی بی چک استفاده کنید و یا تست خون بدین.

سلام عزیزم ، این علائمی که ذکر کردین علائم دقیق برای تشخیص بارداری نیستند. برای اطمینان خاطر اگر تاخیری در پریود داشتین میتونین بی بی چک استفاده کنید و یا تست خون بدین.
مهمان - پری روی جمعه, 28 آبان 1395 18:48

سلام من 25 سال دارم و برای بارداری اقدام کرده ایم و این ماه من تاخیری در پریود دارم و حالت تهوع هم گاها سراغم میاد با اینکه هنوز یک هفته نشده تاخیرم میتونم امیدوارم باشم که باردارم؟

سلام من 25 سال دارم و برای بارداری اقدام کرده ایم و این ماه من تاخیری در پریود دارم و حالت تهوع هم گاها سراغم میاد با اینکه هنوز یک هفته نشده تاخیرم میتونم امیدوارم باشم که باردارم؟
کارشناس مامانم روی جمعه, 28 آبان 1395 18:49

سلام عزیزم , خوب با این علایم و اگه قبلا سابقه تاخیری نداشته باشین احتمال داره باردار بشین تبریک میگم

سلام عزیزم , خوب با این علایم و اگه قبلا سابقه تاخیری نداشته باشین احتمال داره باردار بشین تبریک میگم :)
هم اکنون ثبت نام شده? از اینجا وارد شوید
مهمان
چهارشنبه, 01 آذر 1396