امام رضا (ع) : به زنان حامله کندر بخورانید تا فرزندی که در بطن دارند اگر پسر است با هوش و دانا و شجاع و اگر دختر است خوش قیافه و خوش اخلاق گردد.

واحد تبلیغات | موبایل: 09109102122  |  تلگرام : 09370503331


خط کم رنگ در بی بی چک،جواب مثبت یا منفی؟ (بخش دوم)

در بخش اول حقایقی درباره بی بیچک خواندید ، در ادامه دلایل ایجاد خط کم رنگ در بی بی چک را خواهید خواند، با ما باشید ....

نمایان شدن خط کم رنگ در بی بی چک :

به عنوان یک خانم جوان به یاد داشته باشید که نمایان شدن یکی از خط های رنگی به صورت ضعیف بر روی بی بی چک، نشان دهنده کم بودن میزان هورمون بارداری (هورمون hCG) در جریان ادرار شخص استفاده کننده است، چون همان طور که قبلا هم گفته شد، میزان ترشح هورمون HCG که هورمون خاص بارداری در بدن زنان است، معمولا هنگامی که تخمک بارور شده به رحم متصل گردد، در ادرار فرد افزایش می یابد. اما به دلیل این که در اوایل دوران بارداری سطح ترشح این هورمون کم است، بی بی چک نمی توانند به راحتی وجود این هورمون را در ادرار فرد تشخیص دهند. از این رو، اگر تست بارداری به کمک کیت های خانگی زودتر از موعد مقرر انجام شود، یکی از خط های رنگی ایجاد شده بر روی صفحه نمایش بی بی چک کم نور و ضعیف خواهد بود.

دلایل ایجاد خط کم رنگ در بی بی چک:

دلایل متعددی وجود دارد که در زمان استفاده از بی بی چک باعث ضعیف نشان داده شدن خطوط می شود. اما در ادامه این مقاله، در مورد برخی از دلایل رایج این موضوع بحث خواهیم کرد که ممکن است سبب ضعیف نشان داده شدن یکی از خط های بارداری بر روی صفحه نمایش بی بی چک گردد. مهم ترین این موارد عبارتند از:

عدم استفاده صحیح از بی بی چک:

یادتان باشد هنگامی که فرد استفاده کننده موفق به پیروی درست از دستورالعمل های ذکر شده بر روی برچسب بی بی چک نشود، نتیجه آزمایش وضعیت بارداری او هم نادرست خواهد بود. همچنین، اگر شما به عنوان فرد استفاده کننده از بی بی چک اجازه ندهید که وقت کافی برای خواندن نتیجه آزمایش بگذرد و نتایج را خیلی زود و بلافاصله بعد از قرار دادن نوار در داخل ادرار خود بخوانید، این حالت می تواند سبب ضعیف نشان دادن خطوط بر روی صفحه نمایش شود. پس، فراموش نکنید که در انجام تست های بارداری خانگی بسیار مهم است که زمان کافی برای به دست آوردن جواب مطمئن اختصاص داده شده و سپس، به بررسی نتایج نمایان شده بر روی صفحه نمایش بی بی چک پرداخته شود.

در نهایت، می توان نتیجه گرفت که خواندن نتایج آزمایش قبل و یا بعد از زمان درج شده بر روی برچسب تست بارداری باعث ضعیف و کم رنگ شدن خطوط رنگی ایجاد شده بر روی صفحه نمایش بی بی چک خواهد شد.
کم رنگی خط بی بی چک باانجام تست بارداری خانگی خیلی زودتر از موعد مقرر:
امروزه، تصور می شود که استفاده زود هنگام از بی بی چک در مراحل اولیه از دوران بارداری، یکی از شایع ترین دلایل کم نور و ضعیف شدن خطوط ظاهر شده بر روی صغحه نمایش این کیت ها به شمار می آید، چون بی بی چک ابتدا باید میزان ترشح سطح هورمون hCG در جریان ادرار فرد استفاده کننده را تشخیص دهند، تا بتوانند نتایج درستی در مورد وضعیت بارداری فرد ارائه کنند. یادتان باشد از آن جایی که در طول هفته اول از دوران بارداری، سطح هورمون HCG در بدن مادر باردار بسیار پایین می باشد، به همین دلیل، وجود آن هم غیر قابل کشف بوده و بر روی بی بی چک هم خطوط کم رنگی ظاهر خواهد شد.
به همین دلیل، بهتر است زنان برای انجام تست حاملگی خانگی خود زودتر از ده روز پس از تخمک گذاری و یا زودتر از یک هفته پس از حذف دوره ماهانه خود اقدام نکنند، چون معمولا در طی ده روز پس از تخمک گذاری، میزان هورمون بارداری در بدن افراد باردار به شدت افزایش خواهد یافت. در نتیجه، پس از این مدت بی بی چک به راحتی خواهند توانست هورمون موجود در ادرار فرد استفاده کننده را تشخیص داده و نتیجه دقیق تری به او نشان دهد.
به یاد داشتن تاریخ نادرست از دست دادن پریود و کم رنگی خط بی بی چک:
شما هم به عنوان یک زن باردار ممکن است قادر به پیش بینی درست روز از دست دادن دوره ماهانه خود نباشید. به همین دلیل هم ممکن است برای انجام تست بارداری خود نتوانید روز نامناسبی را انتخاب کنید. اغلب، در چنین مواردی خطوط ایجاد شده بر روی کیت های تست حاملگی ضعیف و کم نور خواهد شد. در چنین شرایطی، پزشکان متخصص زنان و زایمان به خانم ها توصیه می کنند که بهتر است برای به دست آوردن روز دقیق تخمک گذاری و چرخه قاعدگی خود، از هر دو روش رسم نمودار BBT و یادداشت کردن درجه حرارت بدن استفاده کنند، تا زمان دقیق تخمک گذاری و چرخه قاعدگی خود را آسان تر به خاطر آورده و تمام ابهامات موجود در مورد تاریخ های مهم بدنشان از بین برود.

babychack2.jpg

رقیق شدن ادرار زنان حامله عامل کم رنگی خط بی بی چک:

اگر چه زنان حامله می توانند تست حاملگی خانگی خود را در هر نقطه از زمان انجام دهند، اما بهتر است برای به دست آوردن جواب دقیق، این آزمایش را در زمان صبح انجام دهند، چون غلظت هورمون HCG در طول شب زمان متمرکز مانده و به میزان بالاتری خواهد بود. در نتیجه، بی بی چک  هم می تواند به راحتی حضور هورمون بارداری در ادرار فرد استفاده کننده را تشخیص دهد.
به همین دلیل، اگر فرد انجام آزمایش را در ساعاتی غیر از صبح انجام دهد، ادرار او رقیق شده وشامل درصد کمتری از هورمون HCG خواهد بود. در نتیجه، کیت تست بارداری خانگی به سختی خواهد توانست حضور هورمون بارداری در ادرار او را تشخیص دهد. از این رو، خط رنگی ضعیف و کم نوری بر روی صفحه نمایش بی بی چک ظاهر می شود.

میزان حساسیت بی بی چک استفاده شده در تشخیص بارداری:

همانطور که گفته شد برخی از انواع بی بی چک حساس تر از بقیه کیت ها می باشند. نمونه ای از بی بی چک وجود دارد که وضعیت حاملگی را با وجود میزان بسیار کمی هورمون HCG، جتی به اندازه 20 میلی لیتر هم به راحتی تشخیص می دهند. نوع دیگری از کیت های بی بی چک برای تشخیص درست وضعیت بارداری زنان نیاز به وجود بیش از 100 میلی لیتر هورمون HCG در ادرار فرد را دارند.
از این رو، در کیت های تست بارداری خانگی که بسیار حساس هستند، خط های رنگی پرنورتر و قوی تر نشان داده خواهند شد، در حالی که این خط ها در کیت هایی که دارای حساسیت کمی هستند، ضعیف و کم نور نمایان می شوند.

بی بی چک دارای تاریخ انقضا و خط کم رنگ آن:

در استفاده از کیت های تست بارداری همیشه به تاریخ انقضا ذکر شده بر روی برچسب کیت و دستورالعمل های نوشته شده در بروشور آن دقت نمایید، تا بتوانید بدون اشتباه وضعیت بارداری خود را بررسی کنید. در نتیجه، به یاد داشته باشید که اگر شما برای تشخیص وضعیت بارداری خود از بی بی چک نامناسب و یا تاریخ گذشته استفاده کنید، می تواند نتایج منفی و اشتباهی را در هنگام انجام آزمایش به شما ارائه دهد.

abete-jensi-p1.jpg

وجود خطوط تبخیر در بی بی چک:

هنگامی که ادرار زنی در هنگام انجام تست حاملگی تبخیر شود، خطوط موجود در بی بی چک هم ضعیف نمایان شده و به وضوح قابل مشاهده نخواهد بود. در این حالت، با وجود مثبت بودن وضعیت بارداری، نتیجه تست منفی به نظر خواهد رسید.
به عنوان یک خانم جوان به یاد داشته باشید که خطوط تبخیر ایجاد شده در بی بی چک هرگز با چشم عادی قابل مشاهده نیستند و تنها شبیه یک سایه ضعیف ظاهر می شوند، که این حالت می تواند فرد استفاده کننده را در هنگام تشخیص بارداری و یا عدم بارداری خود به اشتباه اندازد.

خواندن نتیجه آزمایش قبل از وقت پیشنهاد شده توسط سازنده کیت های تست بارداری خانگی:

اگر شما به عنوان یک زن حامله، استفاده از کیت های تست بارداری را در زمان مشخص شده توسط سازنده دستگاه انجام ندهید، ممکن است خط کم رنگی را مشاهده کند که در تشخیص نتیجه آزمایش هم شما را سردرگم کند. در واقع، به دلیل این که بی بی چک بسیار حساس هستند، تنها راه برای تشخیص درست وضعیت بارداری صبر کردن فرد استفاده کننده، آن هم فقط برای چند ثانیه است.
بنابراین، اگر می خواهید نتیجه دقیق تری را در مورد وضعیت بارداری خود به دست آورید، بهتر است برای خواندن نتایج آزمایش خود، مدت زمان نوشته شده بر روی بسته بندی بی بی چک صبر کنید، تا در مورد وضعیت بارداری خود دچار مشکل نشوید.

واکنش شیمیایی بدن زنان در هنگام حامله شدن:

همانطور که می دانید در حالت طبیعی، واکنش های شیمیایی خاصی در بدن یک زن حامله روی داده و سبب تولید هورمون HCG می شود. اما در دوران حاملگی، وضعیت بدن زنان، دیگر چنین نخواهد بود و بدن واکنش های دیگری را از خود نشان خواهد داد. اگر در طول بارداری و در مراحل اولیه این دوران حساس، زن بارداری جنین خود را سقط کند، به علت واکنش های شیمیایی که در بدن او رخ می دهد، خطوط رنگی نمایان شده بر روی صفحه نمایش کیت تست بارداری خانگی ضعیف خواهد بود.
پس، فراموش نکنید که اگر در دوران بارداری، زنی دچار عوارض مختلف حاملگی گردد و یا جنین او سقط شود، میزان ترشح هورمون hCG در بدن او بسیار پایین خواهد بود. این نکته مهم را به خاطر داشته باشید که اگر تست حاملگی بلافاصله بعد از سقط جنین انجام شود، خطوط نمایان شده بر روی صفحه نمایش کم نور به نظر خواهد رسید. اما اگر آزمایش بعد از چند روز که از سقط جنین گذشت، صورت گیرد، جواب آن صد درصد منفی خواهد شد.

نتیجه مصرف برخی از داروها بر بدن زنان:

به عنوان یک خانم جوان همیشه به یاد داشته باشید که مصرف برخی از داروها مانند Thorazine و یا داروهای باروری، همچنین مصرف مواد مخدر باعث ترشح مقدار زیادی از هورمون hCG در بدن شما خواهد شد. پس، اگر در هنگام مصرف این داروها، تست بارداری را به کمک کیت های خانگی انجام دهید، با توجه به ترشح مقدار زیادی از هورمون hCG در ادرار شما، نتیجه آزمون مثبت به صورت نادرستی نمایان خواهد شد. در نتیجه، خطوط ظاهر شده بر روی صفحه نمایش کیت تست بارداری خانگی ضعیف خواهد بود.

آیا خط کم رنگ بی بی چک نشان بارداری مثبت است ؟

هنگامی که هورمون HCG در ادرار زنی ترشح شود، کیت های تست بارداری خانگی نتیجه حامله بودن او را مثبت نشان خواهند داد. با این حال، فراموش نکنید که میزان حساسیت انواع بی بی چک ها تا حد زیادی به نام تجاری آن ها بستگی دارد. در واقع، برخی از کیت های تست بارداری خانگی بسیار حساس بوده و می توانند وضعیت بارداری را حتی در حالت پایین بودن سطح هورمون hCG در ادرار فرد استفاده کننده هم تشخیص دهند. این در حالی است که کیت های تست بارداری خانگی که دارای حساسیت کمی هستند، تنها زمانی که سطح ترشح هورمون بارداری به نسبت مطلوبی رسید، می توانند وضعیت حاملگی فرد را تشخیص دهند.

 نمایان شدن خطوط ضعیف بر روی بی بی چک همیشه حاکی از مثبت نبودن وضعیت بارداری نیست. در واقع، بروز این حالت در اغلب موارد، سقط جنین را در مراحل اولیه دوران بارداری نشان می دهد. پس، اگر زنی در هنگام انجام تست حاملگی، خط کم رنگی را بر روی کیت تست بارداری خانگی خود مشاهده کرد، نباید دچار سردرگمی شود، بلکه می تواند آزمایش را پس از دو تا سه روز دیگر تکرارکرده و در مورد وضعیت خود، به نتایج دقیق تری دست یابد. خانم هایی که قصد باردار شدن دارند، باید به خاطر داشته باشند که اگر وضعیت حاملگی آن ها مثبت باشد، این خطوط بعد از چند روز تیره تر خواهند شد. اما، آن ها بای این نکته مهم را هم به خاطر بسپارند که اگر نمایان شدن ضعیف این خطوط همچنان ادامه یابد، فرد باید بلافاصله در مورد وضعیت خود با یک پزشک متخصص زنان و زایمان مشورت کند.

 

نظرات 29

leila روی پنج شنبه, 16 آذر 1396 15:53

سلام بی بی چک استفاده کردم خط سی کمرنگ افتاده این احتمال بارداری هست ؟

سلام بی بی چک استفاده کردم خط سی کمرنگ افتاده این احتمال بارداری هست ؟
مامانم روی شنبه, 18 آذر 1396 08:43

سلام
خط کم رنگ بی بی چک نشانه مثبت بودن بارداریه.

سلام خط کم رنگ بی بی چک نشانه مثبت بودن بارداریه.
مرجان روی سه شنبه, 30 آبان 1396 04:55

سلام من در ۲۹شهریورماه پریود شدم و در ۲۶مهرماه رابطه ی سطحی داشتم و منی همسرم خارج از بدنم بود( پیشاب رو نمیدونم)
پریودم عقب افتاد و من قرص مدروکسی خوردم تا ۱۰ آبان پریود شدم
در ۲۴آبان لکه های قهوه ای و صورتی دیدم بمدت یک روز و شروع کردم ب مصرف مدروکسی ( ۲۹ ابان تست زدم و تست اول شاید من اشتباه دیدم یا کیت مشکل داشت خط منفی پررنگ و خط خیلی خیلی خیلی محو دوم هم دیدم ، دوبذره مجدد یکساعت بعد تکرار کردم تست رو تست منفی بود ، آیا من باردارم؟!

سلام من در ۲۹شهریورماه پریود شدم و در ۲۶مهرماه رابطه ی سطحی داشتم و منی همسرم خارج از بدنم بود( پیشاب رو نمیدونم) پریودم عقب افتاد و من قرص مدروکسی خوردم تا ۱۰ آبان پریود شدم در ۲۴آبان لکه های قهوه ای و صورتی دیدم بمدت یک روز و شروع کردم ب مصرف مدروکسی ( ۲۹ ابان تست زدم و تست اول شاید من اشتباه دیدم یا کیت مشکل داشت خط منفی پررنگ و خط خیلی خیلی خیلی محو دوم هم دیدم ، دوبذره مجدد یکساعت بعد تکرار کردم تست رو تست منفی بود ، آیا من باردارم؟!
مامانم روی سه شنبه, 30 آبان 1396 05:56

سلام
یکبار دیگه با اولین ادرار صبح از بی بی چک استفاده کنید و تا مطمئن نشدید از قرص استفاده نکنید.

سلام یکبار دیگه با اولین ادرار صبح از بی بی چک استفاده کنید و تا مطمئن نشدید از قرص استفاده نکنید.

سلام من امروز صب از بی بی چک استفاده کردم و ی منفی رو نشون داد ینی باردار نیستم؟

سلام من امروز صب از بی بی چک استفاده کردم و ی منفی رو نشون داد ینی باردار نیستم؟
مامانم روی شنبه, 22 مهر 1396 07:07

سلام
برای مثبت بودن باید دو خط پررنگ یا یک خط پررنگ و یک خط کم رنگ باهم ظاهر شوند.

سلام برای مثبت بودن باید دو خط پررنگ یا یک خط پررنگ و یک خط کم رنگ باهم ظاهر شوند.
مهمان - رویا روی جمعه, 24 شهریور 1396 09:57

سلام من از وقت پریودم5روز گذشته تست بارداری دادم خط منفی خیلی پررنگ اما خط دوم خیلی خیلی کم رنگ ک اصن نمیشه دید ب زور ک زوم میکنی دیده میشه این ینی چی؟

سلام من از وقت پریودم5روز گذشته تست بارداری دادم خط منفی خیلی پررنگ اما خط دوم خیلی خیلی کم رنگ ک اصن نمیشه دید ب زور ک زوم میکنی دیده میشه این ینی چی؟
مامانم روی دوشنبه, 27 شهریور 1396 07:50

سلام
خط کم رنگ به معنای وجود بارداریه، صبح با اولین ادرار دوباره امتحان کنید

سلام خط کم رنگ به معنای وجود بارداریه، صبح با اولین ادرار دوباره امتحان کنید
مهمان - فاعزه روی پنج شنبه, 23 شهریور 1396 19:19
[img]سلام خسته نباشیدمن ازپریدیم خیلی وقته گذشته یازده روزقبل اززمان پریدی ازمایش خون دادم منفی بودامشب تست بی بی چک دادم نوارقرمزوسط بودایاالان باردارم توروخداکمکم کنیدتودوراهی موندم حالت تهوع هم دارم باتشکر[/img]
مامانم روی دوشنبه, 27 شهریور 1396 07:49

سلام
آزمایش خون رو زود دادین.
اگر روی بی بی چک دو تا خط ظاهر بشه که حتی دومی کم رنگ هم باشه شما باردارید، در غیر این صورت دلیل تاخیر میتونه چیز دیگه ای باشه ، بی بی چک رو صبح با اولین ادرار یک بار دیگه امتحان کنید.

سلام آزمایش خون رو زود دادین. اگر روی بی بی چک دو تا خط ظاهر بشه که حتی دومی کم رنگ هم باشه شما باردارید، در غیر این صورت دلیل تاخیر میتونه چیز دیگه ای باشه ، بی بی چک رو صبح با اولین ادرار یک بار دیگه امتحان کنید.
مهمان - مهسا روی سه شنبه, 21 شهریور 1396 05:33

سلام من یک بی بی چک زدم که یک خط پررنگ و یک خط کمرنگ رو نشان داد
برای اطمینان با همان ادرار یک بی بی چک دیگر هم گذاشتم ولی فقط یک خط ظاهر شد
الان نتیجه چی هست؟

سلام من یک بی بی چک زدم که یک خط پررنگ و یک خط کمرنگ رو نشان داد برای اطمینان با همان ادرار یک بی بی چک دیگر هم گذاشتم ولی فقط یک خط ظاهر شد الان نتیجه چی هست؟
مامانم روی چهارشنبه, 22 شهریور 1396 11:22

سلام
احتما خطا هست و یا اینکه بی بی چک رو روی سطح صاف نذاشته باشین، دوباره امتحان کنید

سلام احتما خطا هست و یا اینکه بی بی چک رو روی سطح صاف نذاشته باشین، دوباره امتحان کنید
مهمان - رقیه روی سه شنبه, 14 شهریور 1396 20:10

سلام خسته نباشید من ماه قبل روز هفدهم پریودم نزدیکی داشتم پنج روز از وقتم گذشت ولی پریود شدم الان سینه هام خیلی درد میکنه وزیر شکمم تیر میکشه من دوروز پشت سرهم بی بی چک استفاده کردم خط دوم خیلی کمرنگ افتاد تو هردو روز. من الان موندم که آیا امکان داره حامله باشم؟
نمیدونم آزمایش بدم یانه؟

سلام خسته نباشید من ماه قبل روز هفدهم پریودم نزدیکی داشتم پنج روز از وقتم گذشت ولی پریود شدم الان سینه هام خیلی درد میکنه وزیر شکمم تیر میکشه من دوروز پشت سرهم بی بی چک استفاده کردم خط دوم خیلی کمرنگ افتاد تو هردو روز. من الان موندم که آیا امکان داره حامله باشم؟ نمیدونم آزمایش بدم یانه؟
مهمان - سمین روی سه شنبه, 18 مهر 1396 03:08

شاید سقط شده .سقط همراه با درد زیاد است

شاید سقط شده .سقط همراه با درد زیاد است
مامانم روی چهارشنبه, 22 شهریور 1396 10:35

سلام
خط کم رنگ نشانه وجود بارداریه ، آزمایش بدین

سلام خط کم رنگ نشانه وجود بارداریه ، آزمایش بدین
مهمان - zahra روی دوشنبه, 30 مرداد 1396 07:57

سلام..من ديروز از چك بيبي استفاده كردم يه خط منفي پررنگ و يه خط منفي كم رنگ ظاهرشد..امروزم استفاده كردم ولي يه خط منفي ظاهر شد..

سلام..من ديروز از چك بيبي استفاده كردم يه خط منفي پررنگ و يه خط منفي كم رنگ ظاهرشد..امروزم استفاده كردم ولي يه خط منفي ظاهر شد..
مامانم روی پنج شنبه, 02 شهریور 1396 06:46

سلام
خط کم رنگ نشانه بارداریه و این که روز بعد فقط یک خط بوده نسون میده که بی بی چک اشتباه کرده ، فردا صبح با اولین ادرار دوباره امتحان کنید، باید تاخیر پریود داشته باشید که نشون بده.

سلام خط کم رنگ نشانه بارداریه و این که روز بعد فقط یک خط بوده نسون میده که بی بی چک اشتباه کرده ، فردا صبح با اولین ادرار دوباره امتحان کنید، باید تاخیر پریود داشته باشید که نشون بده.
مهمان - زینب روی جمعه, 02 تیر 1396 22:13

سلام من بی بی چک تست زدم روی c پرنگه ولی روی تی یکم کمرنگه ینی چی

سلام من بی بی چک تست زدم روی c پرنگه ولی روی تی یکم کمرنگه ینی چی
مامانم روی چهارشنبه, 07 تیر 1396 20:11

سلام خط دوم کم رنگ نشانه بارداری است، روز بعد دوباره امتحان کنید

سلام خط دوم کم رنگ نشانه بارداری است، روز بعد دوباره امتحان کنید
مهمان - Kiyana روی پنج شنبه, 11 خرداد 1396 11:15

سلام من ۵ ۶ روز قبل از تایم پریودم نزدیکی داشتم با همسرم اما اسپرم وارد بدنم نشد .. الان ۱۱ روز از پریودم میگذره و نشدم من دیشب بیبی چک استفاده کردم منفی بود امروز صب استفاده کردم ی خط منفی پررنگ بود اون قسمت مثبت هم کمرنگ ..آیا من باردارم ؟!

سلام من ۵ ۶ روز قبل از تایم پریودم نزدیکی داشتم با همسرم اما اسپرم وارد بدنم نشد .. الان ۱۱ روز از پریودم میگذره و نشدم من دیشب بیبی چک استفاده کردم منفی بود امروز صب استفاده کردم ی خط منفی پررنگ بود اون قسمت مثبت هم کمرنگ ..آیا من باردارم ؟!
مامانم روی جمعه, 12 خرداد 1396 11:53

سلام
اگه یک هفته قبل از پریود تخمک هنوز وجود داشته باشه و اسپرمی وارد رحم بشه امکان بارداری وجود داره، بی بی چک در صورتی که خط دوم کم رنگ باشه نشانه مثبت بودن بارداریه ، از بی بی چک صبح ها با اولین ادرار امتحان کنین اگه خط کم رنگ دوباره افتاد احتمالا باردارید با آزمایش خون خیالتون رو راحت کنین.

سلام اگه یک هفته قبل از پریود تخمک هنوز وجود داشته باشه و اسپرمی وارد رحم بشه امکان بارداری وجود داره، بی بی چک در صورتی که خط دوم کم رنگ باشه نشانه مثبت بودن بارداریه ، از بی بی چک صبح ها با اولین ادرار امتحان کنین اگه خط کم رنگ دوباره افتاد احتمالا باردارید با آزمایش خون خیالتون رو راحت کنین.
مهمان - Parisa روی جمعه, 29 ارديبهشت 1396 18:51

من ٨ فروردين نزديكي داشتم و همان فروردين سر وقت پريود شدم الان ارديبهشت و ٣ روز از زمان پريود گذشته و نشدم حامله ام و أيمنم ذكر كنم كه آخرين نزديكيم همان ٨ فروردين بوده و بيبي چك منفي بود

من ٨ فروردين نزديكي داشتم و همان فروردين سر وقت پريود شدم الان ارديبهشت و ٣ روز از زمان پريود گذشته و نشدم حامله ام و أيمنم ذكر كنم كه آخرين نزديكيم همان ٨ فروردين بوده و بيبي چك منفي بود
مامانم روی دوشنبه, 01 خرداد 1396 20:52

سلام پریسا جان
اگر در زمان تخمک گذاری که حدودا چهارده روز قبل از پریود هست، نزدیکی داشته باشی امکان بارداری هست ولی اگه فقط هشت فروردین نزدیکی داشتی و بعدش پریود شدی و بعدش نزدیکی نداشتی احتمالا به خاطر موارد دیگه ای پریودت عقب افتاده، دو سه روز دیگه صبر کن و بی بی چک بذار اگه هم زیاد عجله داری آزمایش خون بده خیالت راحت بشه.

سلام پریسا جان اگر در زمان تخمک گذاری که حدودا چهارده روز قبل از پریود هست، نزدیکی داشته باشی امکان بارداری هست ولی اگه فقط هشت فروردین نزدیکی داشتی و بعدش پریود شدی و بعدش نزدیکی نداشتی احتمالا به خاطر موارد دیگه ای پریودت عقب افتاده، دو سه روز دیگه صبر کن و بی بی چک بذار اگه هم زیاد عجله داری آزمایش خون بده خیالت راحت بشه.
مهمان - انتظار روی یکشنبه, 27 فروردين 1396 10:10

سلام ، سیکل عادت ماهانه من 26 روزه هستش و بسیار دقیق - ما این ماه با توجه به 26 روزه بودن سیکل روز 16-13 نزدیکی داشتیم . صبح و بعدالظهر روز 26 ( روزی که قرار بود من پریود بشم ) تست بی بی چک رو انجام دادم نتیجه خط کمرنگ بود روز 27 هم همین طور با توجه به کمرنگ بودن خط دوم ایجاد شده ایا امکان بارداری من هست؟

سلام ، سیکل عادت ماهانه من 26 روزه هستش و بسیار دقیق - ما این ماه با توجه به 26 روزه بودن سیکل روز 16-13 نزدیکی داشتیم . صبح و بعدالظهر روز 26 ( روزی که قرار بود من پریود بشم ) تست بی بی چک رو انجام دادم نتیجه خط کمرنگ بود روز 27 هم همین طور با توجه به کمرنگ بودن خط دوم ایجاد شده ایا امکان بارداری من هست؟
مامانم روی چهارشنبه, 27 ارديبهشت 1396 17:58

سلام
بله تبریک میگم شما باردارید
خط کم رنگ بی بی چک یعنی مثبت، برای اطمینان آزمایش خون بدید

سلام بله تبریک میگم شما باردارید خط کم رنگ بی بی چک یعنی مثبت، برای اطمینان آزمایش خون بدید
مهمان - مریم روی پنج شنبه, 04 آذر 1395 22:53

سلام و خسته نباشید
من بعد سه روز که از نزدیکی با همسرم میگذشت از قرص اورژانسی استفاده کردم
الان بعد یک هفته که از نزدیکی گذشته بیبی چک یک خط کمرنگ و یک خط پر رنگ را نشان میدهد
این به چه معناست ؟؟؟؟
و اگر نشانه ی بارداریست ، برای جلوگیری از بارداری چه کاری باید انجام دهم ؟؟؟
لطفا کمک کنید

سلام و خسته نباشید من بعد سه روز که از نزدیکی با همسرم میگذشت از قرص اورژانسی استفاده کردم الان بعد یک هفته که از نزدیکی گذشته بیبی چک یک خط کمرنگ و یک خط پر رنگ را نشان میدهد این به چه معناست ؟؟؟؟ و اگر نشانه ی بارداریست ، برای جلوگیری از بارداری چه کاری باید انجام دهم ؟؟؟ لطفا کمک کنید
کارشناس مامانم روی جمعه, 05 آذر 1395 21:54

سلام عزیزم ،
قرص های اورژانسی معمولا تا 5روز تاثیر دارن ولی اگه همون روز اول بلافاصله مصرف بشه تاثیرش بیشتره
بی بی چک رو باید حدود یه هفته بعد از دیر کرد دوره پریودتون استفاده کنید از الان خیلی زوده
برای اینکه از بارداری مطمئن شد باید آزمایش خون داده بشه

سلام عزیزم ، قرص های اورژانسی معمولا تا 5روز تاثیر دارن ولی اگه همون روز اول بلافاصله مصرف بشه تاثیرش بیشتره بی بی چک رو باید حدود یه هفته بعد از دیر کرد دوره پریودتون استفاده کنید از الان خیلی زوده برای اینکه از بارداری مطمئن شد باید آزمایش خون داده بشه
مهمان - تلناز روی جمعه, 28 آبان 1395 19:18

سلام , اگر ادار در هنگام انجام تست بارداری (بی بی چک) تبخیر شود چه اتفاقی می افتد؟

سلام , اگر ادار در هنگام انجام تست بارداری (بی بی چک) تبخیر شود چه اتفاقی می افتد؟
کارشناس مامانم روی جمعه, 28 آبان 1395 19:19

سلام عزیزم , هنگامی که ادرار زنی در هنگام انجام تست حاملگی تبخیر شود، خطوط موجود در بی بی چک هم ضعیف نمایان شده و به وضوح قابل مشاهده نخواهد بود. در این حالت، با وجود مثبت بودن وضعیت بارداری، نتیجه تست منفی به نظر خواهد رسید.

سلام عزیزم , هنگامی که ادرار زنی در هنگام انجام تست حاملگی تبخیر شود، خطوط موجود در بی بی چک هم ضعیف نمایان شده و به وضوح قابل مشاهده نخواهد بود. در این حالت، با وجود مثبت بودن وضعیت بارداری، نتیجه تست منفی به نظر خواهد رسید.
هم اکنون ثبت نام شده? از اینجا وارد شوید
مهمان
جمعه, 24 آذر 1396