امام رضا (ع) : به زنان حامله کندر بخورانید تا فرزندی که در بطن دارند اگر پسر است با هوش و دانا و شجاع و اگر دختر است خوش قیافه و خوش اخلاق گردد.

واحد تبلیغات | موبایل: 09109102122  |  تلگرام : 09370503331


خط کم رنگ در بی بی چک،جواب مثبت یا منفی؟ (بخش اول)

 

همانطور که می دانید انجام دادن تست حاملگی به کمک بی بی چک بسیار آسان می باشد. به وجود آمدن دو خط صورتی رنگ بر روی بی بی چک، مثبت بودن بارداری فرد را نشان می دهد، در حالی به وجود آمدن تنها یک خط صورتی، نشان دهنده عدم بارداری خانم است. اما آیا می دانید اگر در هنگام انجام تست بی بی چک ، به نظر برسد که

خطوط تست حاملگی ضعیف است، به چه معنا می تواند باشد؟

برخی از زنان خیلی زودتر از موعد مقرر، تست بارداری خود را به کمک بی بی چک انجام می دهند که در این حالت خط های به وجود آمده بر روی کیت ضعیف بوده و به وضوح قابل مشاهده نمی باشد. در چنین شرایطی، بروز این حالت می تواند برای خانم هایی که مشتاقانه منتظر دیدن نتیجه مثبت حاملگی خود هستند، کمی گیج کننده باشد. به منظور افزایش آگاهی خود و دریافت اطلاعات بیشتر در مورد وجود خط ضعیف بر روی بی بی چک خود حتما مقاله زیر را بخوانید، چون در ادامه این مقاله همه چیز در مورد این موضوع حساس را به وضوح برای شما نشان خواهیم داد!

حقایق مهم درباره بی بی چک :

اجازه دهید قبل از بررسی وضعیت بارداری در زنان برخی حقایق آموزنده و مهم را در مورد تست های بارداری و چگونگی کار با این بی بی چک برای شما که مشتاق استفاده کردن از آن ها هستید، بیان کنیم. این موارد مهم عبارتند از:

• به یاد داشته باشید که انواع مختلف تست های بارداری با شناسایی هورمون خاص بارداری در خون و یا ادرار زنان حامله عمل کرده و مثبت و منفی بودن وضعیت بارداری را مشخص می کنند. در واقع، بی بی چک به گونه ای تنظیم شده اند که می دانند هورمون hCG یا هورمون گنادوتروپین جفتی انسان زمانی در بدن زنان تولید می شود که تخمک موجود در بدن آن ها بارور شده و خود را در دیواره رحم فرد جای دهد.
• معمولا دو نوع اساسی از تست های بارداری برای مشخص شدن وضعیت بارداری هر زنی توصیه می شود که یکی از خون و دیگری از ادرار او است. گرفتن مقدار کمی خون از زن حامله برای تشخیص بارداری او دقیق تر و سریع تر از آزمایش ادرار عمل خواهد کرد.
• معمولا بسیاری از کارشناسان، استفاده از بی بی چک را برای زنان جوان توصیه می کنند، چون آن ها بر این باورند که حضور هورمون hCG در جریان ادرار خانم ها پس از حامله شدن زیاد تر از سایر مایعات بدن خواهد شد. پس، یادتان باشد اگر در هنگام استفاده از بی بی چک، پس از چند دقیقه یک خط بر روی پانل آن نمایان شود به وضوح مثبت بودن بارداری شما را نشان می دهد.
• در صورتی که فرد حامله در اوایل روزهای بارداری خود از بی بی چک استفاده کند، خط به وجود آمده بر روی پانل آن به نظر ضعیف خواهد رسید. چنین افرادی برای اطمینان بیشتر در مورد بارداری خود می توانند این آزمایش را پس از چند هفته، دوباره تکرار کنند.
• در نهایت، یادتان باشد که استفاده از بی بی چک در مورد تشخیص دادن جواب مثبت بارداری در روزهای اول از دست دادن پریود زنان کارساز نبوده و معمولا با اشکال همراه خواهد بود.
• گاهی اوقات با این که زنی حامله است، نتیجه تست حاملگی او منفی می باشد. در چنین سناریویی، صبر کردن به مدت یک هفته برای فرد ضروری است تا بتواند با اطمینان بیشتر انجام تست را دوباره تکرار کند. البته، فراموش نکنید که مصرف داروها و یا الکل هم با انجام آزمایش بارداری به کمک بی بی چک تداخل پیدا کرده و منجر به نشان دادن نتیجه منفی در این تست خواهد شد.
• به عنوان خانمی که قصد دارید تا آزمایش باردار بودن خود را به کمک بی بی چک انجام دهید، سعی کنید تا قبل از استفاده از آن دستورالعمل های نوشته شده بر روی بسته کیت را با دقت بخوانید.
• به یاد داشته باشید که معمولا بهترین زمان برای انجام تست حاملگی اول صبح است، چون در زمان صبح ادرار فرد متمرکز مانده و میزان هورمون hCG در آن بالا است.
• اگر زنی استفاده از بی بی چک را خیلی زودتر از موعد مقرر یعنی بلافاصله بعد از حذف شدن دوره ماهانه خود انجام دهد، منجر به بروز نتیجه نادرستی خواهد شد. به گفته بسیاری از محققان، 9 نفر از هر 15 زنی که نتیجه تست بارداری آن ها نادرست نشان داده شده است، تست را قبل از رسیدن به هفته هفتم بارداری یا هشتم از دوران بارداری خود انجام داده اند.
• در صفحه نمایش تمام کیت های تست حاملگی خانگی دو خط رنگی موجود است. اولین خط موجود نشان می دهد که آیا بی بی چک درست کار می کند یا نه. خط رنگی دوم موجود در کیت های تست حاملگی خانگی برای نشان دادن حضور هورمون hCG در ادرار زن حامله به کار می رود. به همین دلیل، برخی از کارشناسان ادعا می کنند که اگر یکی از دو خط موجود بر روی صفحه نمایش بی بی چک ضعیف باشد، باز هم می توان آن را به عنوان مثبت بودن حاملگی فرد استفاده کننده در نظر گرفت. اما، همین کارشناسان پیشنهاد می کنند که در چنین شرایطی، برای اطمینان بیشتر می توان پس از گرفتن جواب تست بارداری، آن را در دو تا سه روز آینده هم دوباره تکرار کرد.
• در نهایت، کارشناسان مامایی به مادران جوان پیشنهاد می کنند که اگر جواب تست بارداری آن ها در هر دو بار تست بارداری مثبت نشان داده شد، حتما قرار ملاقات فوری با یک پزشک متخصص زنان و زایمان را بگذارند، تا با استفاده از مشاوره این افراد مجرب، اطلاعات لازم برای سپری نمودن دوران سخت بارداری را به دست آورند.

babychack4.jpg

لزوم دقت به خطوط ظاهر شده روی بی بی چک :

امروزه، پزشکان متخصص زنان و زایمان مزایای متعددی را برای استفاده از بی بی چک ها بیان می کنند، که مهم ترین این مزایا عبارتند از:
• کیت های تست حاملگی خانگی برای چک کردن سطح ترشح هورمون hCG (هورمون بارداری) در ادرار زنان باردار مفید است. در واقع، استفاده از این بی بی چک ها ، خانم های جوان را قادر می سازد تا بدون مشورت با پزشک متخصص زنان و زایمان، در مورد وضعیت بارداری خود اطلاعاتی به دست بیاورند.
• هنگامی که زنی قصد باردار شدن داشته باشد، ممکن است نتواند برای تشخیص وضعیت بارداری خود به دکتر متخصص زنان و زایمان مراجعه کند که در چنین مواردی استفاده از بی بی چک می تواند برای آن ها کارساز باشد. همچنین، کارشناسان مامایی ادعا می کنند که استفاده از کیت های تست حاملگی خانگی بسیار ساده بوده و به راحتی می توانند حضور هورمون بارداری را در ادرار زن حامله مشخص کنند.
• علاوه بر این موارد، استفاده از بی بی چک به بانوان جوان اجازه می دهد تا با آشکار ساختن تمام شرایط، تست حاملگی را در حریم خصوصی خانه خود و به راحتی انجام دهند.
• معمولا، بهترین زمان برای استفاده از بی بی چک اول صبح یعنی هنگامی که غلظت هورمون بارداری در ادرار شما بالاترین مقدار را دارد، می باشد.
• بهترین ویژگی استفاده از کیت های تست حاملگی خانگی، این است که می توان بی واسطه از آن ها استفاده نمود و به راحتی هم نتیجه بارداری خود را به دست آورد. همچنین، لازم است بدانید که استفاده از این بی بی چک ها می تواند نتیجه بارداری و یا عدم بارداری فرد را در کمتر از سه دقیقه نشان دهد.

مراحل استفاده از بی بی چک:

جالب است بدانید که همه کیت های تست حاملگی خانگی بسیار مشابه هم هستند. در واقع، می توان ادعا کرد تنها چیزی که آن ها را از هم متمایز می کند، نام تجاری و متفاوت بودن میزان حساسیت کیت ها است. اجازه دهید در ادامه این مقاله، روش دقیق انجام تست حاملگی به کمک بی بی چک را بررسی کنیم:
بی بی چک ها در دو طرح مختلف به بازار عرضه می شوند. یک نوع از این کیت های تست حاملگی، متشکل از نوارهایی و یک ظرف ادرار می باشد. بنابراین، فرد استفاده کننده باید برای به دست آوردن جواب صحیح، نوار کیت را به طور مستقیم در داخل ادرار خود قرار دهد و یا نوک نوار را طوری در داخل ظرف قرار دهد که کاملا به ادرار آغشته شود.
• فراموش نکنید که برای بدست آوردن نتیجه درست، همان طور که بر روی برچسب های بسته بندی کیت ها بیان شده است، حتما باید چند دقیقه صبرکنید و سپس، نتایج به دست آمده را بخوانید. البته، این نکته مهم را هم به خاطر داشته باشید که مقدار زمان لازمی که فرد استفاده کننده باید برای به دست آوردن نتیجه درست صبر کند، به نوع بی بی چک بستگی دارد.
• در صورت استفاده از بی بی چک ، اگر دو خط رنگی بر روی صفحه نمایش آن به خوبی و با وضوح کاملی ظاهر شود، مثبت بودن بارداری را نشان می دهد. اما اگر خط رنگی دوم کمی ضعیف به نظر برسد، فرد استفاده کننده برای اطمینان بیشتر، قطعا نیاز به انجام دوباره تست پس از چند روز خواهد داشت.

 در بخش دوم ، دلایل ایجاد خط کم رنگ در بی بی چک به طور کامل و علمی توضیح داده شده است ، مامانم را دنبال کنید.

این مطلب را بصورت صوتی بشنوید.

 

نظرات 21

مهمان - پانیذ روی سه شنبه, 25 مهر 1396 15:58

سلام من بیبی چک ایتفاده کردم حدود یک ساعت بعد خط کمرنگ ک کم ظاهر شد ممکنه درست باشه؟؟؟

سلام من بیبی چک ایتفاده کردم حدود یک ساعت بعد خط کمرنگ ک کم ظاهر شد ممکنه درست باشه؟؟؟
مامانم روی سه شنبه, 02 آبان 1396 08:18

سلام
خط کم رنگ بی بی چک نشانه مثبت بودن بارداریه

سلام خط کم رنگ بی بی چک نشانه مثبت بودن بارداریه
مهمان - پریناز روی چهارشنبه, 19 مهر 1396 07:50

سلام خسته نباشید
من از بی بی چک استفاده کردم اول قسمت cپررنگ شد بعد چن دیقه قسمت T خیلی کم رنگ معلوم بود
الان نمیدونم چیکار کنم

سلام خسته نباشید من از بی بی چک استفاده کردم اول قسمت cپررنگ شد بعد چن دیقه قسمت T خیلی کم رنگ معلوم بود الان نمیدونم چیکار کنم
مامانم روی شنبه, 22 مهر 1396 06:56

سلام
خط کم رنگ نشانه بارداریه، آزمایش خون بدین

سلام خط کم رنگ نشانه بارداریه، آزمایش خون بدین
مهمان - میترا روی سه شنبه, 04 مهر 1396 04:55

سلام من باید 26پریودمیشودم الان تستم اوردم ولی منفی

سلام من باید 26پریودمیشودم الان تستم اوردم ولی منفی
مامانم روی چهارشنبه, 05 مهر 1396 08:32

سلام
ممکنه بخاطر تغییر فصل و آب و هوا یا استرس چند روز پریود جابه جا بشه، صبح با اولین ادرار از بی بی چک استفاده کنید اگه منفی بود دنبال عامل دیگه ای برای تاخیر باشید.

سلام ممکنه بخاطر تغییر فصل و آب و هوا یا استرس چند روز پریود جابه جا بشه، صبح با اولین ادرار از بی بی چک استفاده کنید اگه منفی بود دنبال عامل دیگه ای برای تاخیر باشید.
مهمان - فاعزه روی پنج شنبه, 23 شهریور 1396 19:44

سلام یازده روزاززمان پریدیم گذشته ایاسونوگرافی مشخص میکندکه باردارم توروخداکمکم کنیدحالت تهوع واسترس خیلی زیاددارم

سلام یازده روزاززمان پریدیم گذشته ایاسونوگرافی مشخص میکندکه باردارم توروخداکمکم کنیدحالت تهوع واسترس خیلی زیاددارم
مامانم روی دوشنبه, 27 شهریور 1396 07:52

با گذشت یازده روز از تاخیر هم بی بی چک بارداری رو نشون میده هم آزمایش خون ، برای فهمیدن اینکه باردارید نیازی به سونوگرافی نیست

با گذشت یازده روز از تاخیر هم بی بی چک بارداری رو نشون میده هم آزمایش خون ، برای فهمیدن اینکه باردارید نیازی به سونوگرافی نیست
مهمان - فاعزه روی پنج شنبه, 23 شهریور 1396 19:28

سلام من متوجه نشدم منظورتونو یک دانه خط قرمزکمرنگ دروسط بودودکتربرام سونوگرافی نوشت اگه برم سونوگرافی نشون میده که باردارهستم باتشکر

سلام من متوجه نشدم منظورتونو یک دانه خط قرمزکمرنگ دروسط بودودکتربرام سونوگرافی نوشت اگه برم سونوگرافی نشون میده که باردارهستم باتشکر
مامانم روی دوشنبه, 27 شهریور 1396 07:52

با گذشت یازده روز از تاخیر هم بی بی چک بارداری رو نشون میده هم آزمایش خون ، برای فهمیدن اینکه باردارید نیازی به سونوگرافی نیست

با گذشت یازده روز از تاخیر هم بی بی چک بارداری رو نشون میده هم آزمایش خون ، برای فهمیدن اینکه باردارید نیازی به سونوگرافی نیست
مهمان - زهرا روی دوشنبه, 13 شهریور 1396 08:41
[i][/i]جهم
زویا روی جمعه, 06 مرداد 1396 17:40

سلام ببخشید چطور ممکنه بعداز اینکه من رابطه داشتم باهمسرم ولی اسپرم وارد بدنم نشد.الان ۱۰روز مونده به پریودیم اما جواب بی بی چکم یه خط پررنگ و یه خط کمرنگه.یعنی نتیجه مثبته؟برای جلوگیری باید چیکار کنم؟

سلام ببخشید چطور ممکنه بعداز اینکه من رابطه داشتم باهمسرم ولی اسپرم وارد بدنم نشد.الان ۱۰روز مونده به پریودیم اما جواب بی بی چکم یه خط پررنگ و یه خط کمرنگه.یعنی نتیجه مثبته؟برای جلوگیری باید چیکار کنم؟
مامانم روی شنبه, 07 مرداد 1396 10:54

سلام
اول اینکه آب اولیه مرد دارای اسپرم هست و فقط از طریق منی بارداری انجام نمیشه، یک احتمال این هست که بعضی از قرص ها باعث ایجاد بارداری مثبت کاذب میشن، احتمال بعدی وجود بارداری هست که دوباره از بی بی چک استفاده کنید و اگر باز هم خط دوم ظاهر شد حتما آزمایش خون بذین.

سلام اول اینکه آب اولیه مرد دارای اسپرم هست و فقط از طریق منی بارداری انجام نمیشه، یک احتمال این هست که بعضی از قرص ها باعث ایجاد بارداری مثبت کاذب میشن، احتمال بعدی وجود بارداری هست که دوباره از بی بی چک استفاده کنید و اگر باز هم خط دوم ظاهر شد حتما آزمایش خون بذین.
مهمان - سحر روی دوشنبه, 15 خرداد 1396 14:30

سلام من یه بار تست انجام دادم دوخط کاملا مشخص بود و مثبت بود دوروز بعد دوباره تست انجام دادم منفی بود بار سوم هم تست کردم منفی بود این یعنی باردارم یا نه؟

سلام من یه بار تست انجام دادم دوخط کاملا مشخص بود و مثبت بود دوروز بعد دوباره تست انجام دادم منفی بود بار سوم هم تست کردم منفی بود این یعنی باردارم یا نه؟
مامانم روی چهارشنبه, 17 خرداد 1396 19:28

سلام
امکان این که بی بی چک اشتباه کنه وجود داره و ممکنه مثبت رو اشتباه کرده باشه، برای اطمینان صبح با اولین ادرار یک بار دیگه امتحان کنید

سلام امکان این که بی بی چک اشتباه کنه وجود داره و ممکنه مثبت رو اشتباه کرده باشه، برای اطمینان صبح با اولین ادرار یک بار دیگه امتحان کنید
مهمان - ناشناس روی شنبه, 02 بهمن 1395 12:27

سلام خط تی خیلی خیلی کم کمرنگ بود یعنی جوابش مثبته ؟

سلام خط تی خیلی خیلی کم کمرنگ بود یعنی جوابش مثبته ؟
مامانم روی چهارشنبه, 27 ارديبهشت 1396 18:37

سلام
خط کم رنگ نشانه بارداریه، دوباره تکرار کنید

سلام خط کم رنگ نشانه بارداریه، دوباره تکرار کنید
مهمان - من1 روی شنبه, 13 آذر 1395 20:48

سلام من تست رو انجام دادم یک خط روی c ظاهر شد ولی کمرنگ بود بنظر شما مشکلی نداره/?

سلام من تست رو انجام دادم یک خط روی c ظاهر شد ولی کمرنگ بود بنظر شما مشکلی نداره/?
کارشناس مامانم روی یکشنبه, 14 آذر 1395 23:47

سلام عزیزم
چه مشکلی باید داشته باشه ؟
خط قرمز در قسمت c که تو همه بی بی چک ها از اول وجود داره مهم خط قرمزی است که در قسمت t ظاهر میشه ، اگه منظورتون قسمت t هست به خاطر کم رنگ بودن بهتره یکی دو روز بعد دوباره تست رو انجام بدین
یادتون باشه تست رو صبح بعد از بیدار شدن از خواب انجام بدین تا نتیجه دقیقتری بهتون بده .

سلام عزیزم چه مشکلی باید داشته باشه ؟ خط قرمز در قسمت c که تو همه بی بی چک ها از اول وجود داره مهم خط قرمزی است که در قسمت t ظاهر میشه ، اگه منظورتون قسمت t هست به خاطر کم رنگ بودن بهتره یکی دو روز بعد دوباره تست رو انجام بدین یادتون باشه تست رو صبح بعد از بیدار شدن از خواب انجام بدین تا نتیجه دقیقتری بهتون بده .
مهمان - کاملیا روی جمعه, 28 آبان 1395 19:21

سلام و خسته نباشید
طرز استفاده صحیح از بی بی چک رو میفرمایید؟

سلام و خسته نباشید طرز استفاده صحیح از بی بی چک رو میفرمایید؟
کارشناس مامانم روی جمعه, 28 آبان 1395 19:23

سلام عزیزم ,
بی بی چک ها در دو طرح مختلف به بازار عرضه می شوند. یک نوع از این کیت های تست حاملگی، متشکل از نوارهایی و یک ظرف ادرار می باشد. بنابراین، فرد استفاده کننده باید برای به دست آوردن جواب صحیح، نوار کیت را به طور مستقیم در داخل ادرار خود قرار دهد و یا نوک نوار را طوری در داخل ظرف قرار دهد که کاملا به ادرار آغشته شود.
فراموش نکنید که برای بدست آوردن نتیجه درست، همان طور که بر روی برچسب های بسته بندی کیت ها بیان شده است، حتما باید چند دقیقه صبرکنید و سپس، نتایج به دست آمده را بخوانید. البته، این نکته مهم را هم به خاطر داشته باشید که مقدار زمان لازمی که فرد استفاده کننده باید برای به دست آوردن نتیجه درست صبر کند، به نوع بیبی چک بستگی دارد.
در صورت استفاده از بی بی چک ، اگر دو خط رنگی بر روی صفحه نمایش آن به خوبی و با وضوح کاملی ظاهر شود، مثبت بودن بارداری را نشان می دهد. اما اگر خط رنگی دوم کمی ضعیف به نظر برسد، فرد استفاده کننده برای اطمینان بیشتر، قطعا نیاز به انجام دوباره تست پس از چند روز خواهد داشت.

سلام عزیزم , بی بی چک ها در دو طرح مختلف به بازار عرضه می شوند. یک نوع از این کیت های تست حاملگی، متشکل از نوارهایی و یک ظرف ادرار می باشد. بنابراین، فرد استفاده کننده باید برای به دست آوردن جواب صحیح، نوار کیت را به طور مستقیم در داخل ادرار خود قرار دهد و یا نوک نوار را طوری در داخل ظرف قرار دهد که کاملا به ادرار آغشته شود. فراموش نکنید که برای بدست آوردن نتیجه درست، همان طور که بر روی برچسب های بسته بندی کیت ها بیان شده است، حتما باید چند دقیقه صبرکنید و سپس، نتایج به دست آمده را بخوانید. البته، این نکته مهم را هم به خاطر داشته باشید که مقدار زمان لازمی که فرد استفاده کننده باید برای به دست آوردن نتیجه درست صبر کند، به نوع بیبی چک بستگی دارد. در صورت استفاده از بی بی چک ، اگر دو خط رنگی بر روی صفحه نمایش آن به خوبی و با وضوح کاملی ظاهر شود، مثبت بودن بارداری را نشان می دهد. اما اگر خط رنگی دوم کمی ضعیف به نظر برسد، فرد استفاده کننده برای اطمینان بیشتر، قطعا نیاز به انجام دوباره تست پس از چند روز خواهد داشت.
هم اکنون ثبت نام شده? از اینجا وارد شوید
مهمان
جمعه, 26 آبان 1396