امام رضا (ع) : به زنان حامله کندر بخورانید تا فرزندی که در بطن دارند اگر پسر است با هوش و دانا و شجاع و اگر دختر است خوش قیافه و خوش اخلاق گردد.

واحد تبلیغات | موبایل: 09109102122  |  تلگرام : 09370503331


مراحل شگفت انگیز لانه گزینی جنین(بخش اول)

حتما شما هم به عنوان یک زن می دانید که تبریک گفتن اطرافیان بعد از آشکار شدن علائم حاملگی، از بهترین تبریکات دنیا به حساب می آید! مخصوصا اگر این حاملگی، بارداری اول مادر باشد، او و همسرش به احتمال زیاد خیلی تعجب کرده و مشتاق به دنیا آمدن فرزند خود خواهند بود. با این حال، آیا به این موضوع فکر کرده اید که که چرا بسیاری از زنان، علائم اولیه بارداری در بدن خودشان را نادیده می گیرند؟ از آن جایی که تمام خانم ها در دوران تلاش برای باردار شدن، تمایل چندانی برای کنترل علائم قاعدگی در بدن خود ندارند، به همین دلیل با شروع خونریزی ماهانه در بدن هر زنی، لانه گزینی جنین هم صد در صد در همان دوره از بین می رود. در چنین وضعیتی، ممکن است بسیاری از زنان، با دیدن خونریزی دوران قاعدگی در بدنشان، باردار شدن خود را به رسمیت نشناسید.
هنگامی که شما به عنوان یک زن بالغ، در حال تلاش برای باردار شدن خود هستید، نشانه های لانه گزینی جنین، از جمله اولین علائمی است که باید به آن دقت کرده و این علائم را به عنوان نشانه های سطحی بارداری، حتی قبل از اینکه متوجه از دست دادن چرخه قاعدگی خود شوید، هم نادیده نگیرند. بنابراین، اگر شما در حال انتظار برای اعلام بارداری خود در طول هفته اول پس از لقاح هستید، قبل از اعلام خبر بارداری خود باید بررسی کنید و ببینید که آیا شما تجربه لکه بینی قبل از لانه گزینی جنین، احساس دل درد و علائم دیگر را در بدن خود تجربه کرده اید. بروز این نشانه ها قطعا به شما کمک خواهد کرد تا به راحتی، مفهوم موفقیت در روند بارداری خود را حس کنید. با این حال، تجربه کردن این علائم، به طور قطعی نمی تواند تلنگری برای لانه گزینی موفق جنین باشد، اما، به عنوان خانمی که در حال تلاش برای باردار شدن هستید، این نکته مهم را به خاطر بسپارید که بروز خونریزی ماهانه در هر زنی، دلیل قاطعی بر لانه گزینی ناموفق جنین بوده و به این معنا است که خانم مورد نظر، باردار نیست.
برای آشنایی و درک بهتر موضوع لانه گزینی جنین در بدن مادر باردار، شما هم مانند سایر خانم ها نیاز به مطالعه بیشتر در این باره دارید. به همین دلیل، در ادامه این مقاله، برخی از اطلاعات مورد نیاز در این مورد جمع آوری شده است. بنابراین، با خواندن و دقت در مطالب این مقاله، می توانید اطلاعات بیشتری را در مورد لانه گزینی جنین در بدن مادر باردار کسب کنید.

لانه گزینی جنین در رحم مادر :

به یاد داشته باشید که عمل لانه گزینی جنین، فرایند کاشته شدن تخمک لقاح یافته در دیواره رحم یک زن باردار است. در واقع، می توان ادعا کرد که با عمل اتصال تخمک بارور به دیوار رحم مادر، دوران بارداری در بدن او شروع می شود. معمولا، عمل لانه گزینی جنین در دود 6 تا 10 روز پس از تخمک گذاری بدن زن و بارور شدن آن توسط اسپرم، رخ می دهد. پس از این که تخمک خانمی بارور شد، معمولا برای مدت حدود سه روز، در لوله های فالوپ او باقی می ماند. سپس، این تخمک بارورشده سفر خود را به رحم مادر باردار آغاز کرده و خود را به نزدیک ترین دیواره رحم رسانده و در موقعیت مناسبی، خود را به دیواره رحم می چسباند. پس از آن که تخمک لقاح یافته توانست خود را به دیواره رحم مادر باردار بچسباند، فرایند مهمی به نام لانه-گزینی جنین در بدن او اتفاق می افتد.
هنگامی که لانه گزینی جنین در رحم زنی رخ داد، بسیاری از زنان شروع به تجربه کردن علائم لانه گزینی، مانند حساسیت به لمس پستان ها، دل درد و لکه بینی خواهند کرد. اگر شما به عنوان یک زن در حال تلاش برای باردار شدن هستید و یک یا چند مورد از این نشانه ها را در بدن خود احساس کردید، بدانید که حامله شده اید. همچنین، فرایند لانه گزینی جنین در دیواره رحم مادر یک فرایند بدون درد است، اما برخی از زنان با انجام گرفتن این عمل، درد بسیار کمی را در اواسط چرخه لانه گزینی خود تجربه می کنند. طبق نتایج اخیر تحقیقات دانشمندان باروری، در زمان تخمک گذاری در بدن یک زن، پیاده روی کردن برای او کار بسیار اشتباهی به شمار می رود. درواقع، به خاطر داشته باشید که برخلاف باور عموم، روند لقاح تخمک توسط اسپرم با حرکت زیاد و پیاده روی زیاد زن در این روزها، با موفقیت رخ نخواهد داد. با جرکت زیاد در این زمان، ممکن است تخمک بارور شده در خارج از رحم مادر رشد کرده و یا در موارد دیگر، بلاستوسیست رخ دهد و در نتیجه ی این شرایط، تخمک بارور شده به غشای داخلی رحم متصل نگردد، که در هر دو مورد، بارداری طبیعی صورت نخواهد گرفت. از این رو، می توان ادعا کرد که نقطه اوج در آغاز دوران بارداری یک خانم، مرحله جایگزینی جنین است. در واقع، بسیاری از علائم بارداری در بدن مادران، با لانه گزینی جنین در بدن او رخ می دهند.

آیا لانه گزینی جنین در دیواره رحم ، شروع دوران بارداری است ؟

نتایج مطالعات اخیر دانشمندان نشان داده است که تخمک بالغ می تواند در برخی موارد، حتی زودتر از 12 ساعت و یا بیش تر از 24 ساعت بعد از تخمک گذاری هم بارور شود. اما در برخی موارد دیگر، بارور شدن تخمک به طور متوسط حدود نه روز پس از تخمک گذاری در بدن خانم ها رخ می دهد.
به عنوان خانمی که در حال تلاش برای باردار شدن هستید، به یاد داشته باشید هنگامی که لانه گزینی جنین در دیواره رحم شما رخ داد، سطح ترشح هورمون HCG (گنادوتروپین جفتی انسانی) هم در بدنتان افزایش خواهد یافت. در نتیجه، همه این شرایط منجر به افزایش علائم حاملگی در بدن شما می شود.
در بدن اکثر خانم ها، لانه گزینی به طور معمول در حدود 6 تا 10 روز پس از انجام یافتن عمل تخمک گذاری در آن ها رخ می دهد که در واقع مربوط به روز بیستم تا روز بیست و چهارم از چرخه قاعدگی آن ها می شود. در واقع، اگر یک زن سالم به طور متوسط دارای چرخه قاعدگی 28 روزه باشد، عمل تخمک گذاری در بدن او هم در روز چهاردهم رخ خواهد داد.

lanegozini3.jpg

مراحل لانه گزینی جنین در دیواره رحم مادر:

روند لانه گزینی تخمک بارور در دیواره رحم که به نام "آندومتر" هم شناخته می شود، معمولا، در روز ششم یا هفتم پس از تخمک گذاری رخ می دهد. اما انجام گرفتن این فرایند، خود دارای سه مرحله است، که این مراحل عبارتند از:
• مرحله اول: در این مرحله، جنین به دیواره رحم متصل شده و فاز اولیه از روند لانه گزینی جنین به نام "adplantation" شروع می شود. در طول این مرحله می توان ادعا کرد که جنین داخل رحم مادر، حدود 5 تا 6 روزه است.
• در مرحله دوم: تخمک بارور شده، با نفوذ بیشتر در دیواره رحم مادر باردار، شرایط امنی را برای رشد خود به وجود می آورد.
• اما در مرحله سوم: جنین در عمیق ترین قسمت داخل دیواره رحم جایگزین می شود. با ورود به این مرحله، تخمک بارور شده در حفره آندومتر قرار گرفته و شروع به رشد خواهد کرد. با ورود تخمک به درون این حفره، روند بارداری خانم ها پیچیده تر خواهد شد.

 

علائم لانه گزینی جنین در دیواره رحم مادر:

در ابتدا، به عنوان خانمی که قصد باردار شدن دارید، به یاد داشته باشید که با متصل شدن تخمک بارور شده به دیواره رحم مادر، رشد جنین با سرعت زیادی شروع خواهد شد. همچنین، در این دوران وجود داشتن برخی از ضایعات و جمع شدن آن ها در داخل بدن مادر، منجر به بروز تغییرات زیادی در بدن او می شود. ممکن است زنان باردار در این مرحله از دوران حاملگی خود سه نوع علائم مختلف را در طول کاشت تخمک بارور در رحم خود تجربه کنند. این علائم عبارتند از:

1. علائم موفقیت آمیز بودن روند لانه گزینی جنین در دیواره رحم:

بعد از لانه گزینی جنین در دیواره رحم مادر، بروز برخی علائم در بدن مادر باردار بسیار طبیعی است و تعدادی از آن ها به عنوان نشانه هایی از موفقیت آمیز بودن روند لانه گزینی جنین در دیواره رحم مادر شمار می روند. در واقع، همین علائم، نشانه های بارزی از آغاز دوران بارداری در بدن زنان تلقی می شوند.

2. علائم هشداردهنده در مورد لانه گزینی جنین در دیواره رحم مادر:

به یاد داشته باشید که بروز برخی علائم در طول دوره لانه گزینی جنین در دیواره رحم زنی که در حال تلاش برای باردار شدن است، طبیعی نبوده و این خانم ها هم باید با ملاحظه آن ها، فورا به دکتر معالج خود مراجعه نمایند.

3. علائم اشتباه در مورد لانه گزینی جنین در دیواره رحم مادر:

معمولا، در بدن زنانی که در حال تلاش برای باردار شدن هستند، نشانه ها و سیگنال های بسیاری که شبیه به علائم اولیه بارداری است به وجود می آید که در واقع درست نبوده و هیچ ربطی هم به روند لانه گزینی جنین در دیواره رحم این خانم ها ندارد. با این حال، تمام این علائم، بسیار شبیه به نشانه های آغاز دوران بارداری هستند. به همین علت، بروز چنین نشانه هایی، فکر حامله بودن را در زنان به وجود می آورد.

علائم موفقیت آمیز بودن روند لانه گزینی جنین در دیواره رحم مادر:

در ابتدا، این نکته مهم را به خاطر داشته باشید که همه زنان، در مرحله لانه گزینی جنین علائم یکسانی را تجربه نمی کنند. همچنین، وجود برخی عوارض و بیماری ها در هر خانمی ممکن است بارداری او را از دیگر بارداری ها متمایز نماید. مشاهده خونریزی کم، در حین لانه گزینی جنین یکی از علائم شایع این دوره است که اگر زیاد شود، ممکن است مانع اتصال جنین به دیواره رحم مادر گردد. به همین دلیل، اگر خونریزی خانمی که در مرحله لانه گزینی جنین قرار دارد، ادامه یافت، او باید فورا خود را به دکتر متخصص زنان و زایمان رسانده و با او مشورت کند.

ادامه این سفر اعجاب آور را در مراحل شگفت انگیز لانه گزینی جنین(بخش دوم) دنبال کنید.

این مطلب را بصورت صوتی بشنوید.

 

نظرات 26

زهرا روی شنبه, 27 آبان 1396 08:48

سلام من 26 مهرماه نزدیکی داشتم بعد اون دیگه نداشتم الان هم باردارم من همون روز را برای انعقاد نطفه حساب کنم یا آخرین پریودم را؟

سلام من 26 مهرماه نزدیکی داشتم بعد اون دیگه نداشتم الان هم باردارم من همون روز را برای انعقاد نطفه حساب کنم یا آخرین پریودم را؟
مامانم روی دوشنبه, 29 آبان 1396 06:21

سلام
اولین روزه آخرین پریود رو حساب میکنن

سلام اولین روزه آخرین پریود رو حساب میکنن
مهمان - محدثه روی سه شنبه, 25 مهر 1396 22:55

سلام خسته نباشید خانمی من سیکل پریودیم35روزه هس و این ماه 19تخمک داشتم از کیت تخمک استفاده کردم و نشون البته اونجوری هم حساب کردیم درست بود و این دومین اقدامم هس همون 19نزدیکی داشتم بعد فردا شبش رفتم دسشویی یه ترشح خیلی طولانی اومد ازم توش یه رگه های قرمز خونی بود دیگ حالاهم زیر دلم هی درد میگیره ول میکنه سینه یکی در میون تیر میکشه ول میکنه یکمم حالت تهوع دارم ینی باردارم؟ ممنون میشم جوابمو بدید

سلام خسته نباشید خانمی من سیکل پریودیم35روزه هس و این ماه 19تخمک داشتم از کیت تخمک استفاده کردم و نشون البته اونجوری هم حساب کردیم درست بود و این دومین اقدامم هس همون 19نزدیکی داشتم بعد فردا شبش رفتم دسشویی یه ترشح خیلی طولانی اومد ازم توش یه رگه های قرمز خونی بود دیگ حالاهم زیر دلم هی درد میگیره ول میکنه سینه یکی در میون تیر میکشه ول میکنه یکمم حالت تهوع دارم ینی باردارم؟ ممنون میشم جوابمو بدید
مامانم روی سه شنبه, 02 آبان 1396 08:19

سلام
برای تشخیص بارداری خیلی زوده تا روز تاخیر باید صبر کنید.

سلام برای تشخیص بارداری خیلی زوده تا روز تاخیر باید صبر کنید.
مینو روی سه شنبه, 11 مهر 1396 17:54

باسلام.من بار اول اقدام به بارداریم،تیرماه امسال بود که 3 روز پریودمو به تاخیر انداخت وآزمایش خون، بتامو 11 نشون داد و بعدش پریود شدم.از اون به بعد با وجود اقدامم در موعد تخمک گذاریم درهر ماه باردار نمیشم. بنظرتون لازمه به پزشک مراجعه کنم؟آیا مشکلی برای بارداری دارم؟ضمنا آزمایشات قبل از بارداریم مشکلی نداشت فقط زخم رحم داشتم که یک ماه قبل از اقدام با پودر اسید بوریک که دکتر تجویز کرده بود رفع شد.ممنون میشم راهنماییم کنین.

باسلام.من بار اول اقدام به بارداریم،تیرماه امسال بود که 3 روز پریودمو به تاخیر انداخت وآزمایش خون، بتامو 11 نشون داد و بعدش پریود شدم.از اون به بعد با وجود اقدامم در موعد تخمک گذاریم درهر ماه باردار نمیشم. بنظرتون لازمه به پزشک مراجعه کنم؟آیا مشکلی برای بارداری دارم؟ضمنا آزمایشات قبل از بارداریم مشکلی نداشت فقط زخم رحم داشتم که یک ماه قبل از اقدام با پودر اسید بوریک که دکتر تجویز کرده بود رفع شد.ممنون میشم راهنماییم کنین.
مامانم روی یکشنبه, 16 مهر 1396 16:11

سلام
فعلا نیازی به مراجعه به پزشک نیست احتمال بارداری خانوم ها در هر ماه 25 درصد و هیچ زوجی تا یک سال نابارور شناخته نمیشن ، با توجه به آزمایش های قبل بارداری که خوب بوده صبور باشید و در زمان های تخمک گذاری یک روز در میان نزدیکی داشته باشید.

سلام فعلا نیازی به مراجعه به پزشک نیست احتمال بارداری خانوم ها در هر ماه 25 درصد و هیچ زوجی تا یک سال نابارور شناخته نمیشن ، با توجه به آزمایش های قبل بارداری که خوب بوده صبور باشید و در زمان های تخمک گذاری یک روز در میان نزدیکی داشته باشید.
مهمان - ندا روی سه شنبه, 21 شهریور 1396 19:52

لطفا راهنماییم کنید ممنونم

لطفا راهنماییم کنید ممنونم
مهمان - ندا روی سه شنبه, 21 شهریور 1396 19:51

سلام مرسی از مطلب خوبتون
من 26 مرداد ماه پریود شدم و بعد از تموم شدن پریود از روز اول پریود حساب کردم روز 14 که معمولا تخمک گذاریمه نزدیکی بدون جلوگیری داشتم و قصد بارداری داشتم
الان که نزدیک تاریخ پریودم هست اما من نه تورم و درد سینه دارم نه علائم دیگه ای فقط گاهی پهلوهام و زیر شکمم درد میگرفت الان میتونم آزمایش خون بدم نشون میده اگه باردار باشم خیلی زود عصبی میشم این چند وقت

سلام مرسی از مطلب خوبتون من 26 مرداد ماه پریود شدم و بعد از تموم شدن پریود از روز اول پریود حساب کردم روز 14 که معمولا تخمک گذاریمه نزدیکی بدون جلوگیری داشتم و قصد بارداری داشتم الان که نزدیک تاریخ پریودم هست اما من نه تورم و درد سینه دارم نه علائم دیگه ای فقط گاهی پهلوهام و زیر شکمم درد میگرفت الان میتونم آزمایش خون بدم نشون میده اگه باردار باشم خیلی زود عصبی میشم این چند وقت
مامانم روی چهارشنبه, 22 شهریور 1396 11:23

سلام
باید صبر کنید تا تاخیر پریودتون، همه علائم بارداری یک شبه به وجود نمیان عجله نکنین

سلام باید صبر کنید تا تاخیر پریودتون، همه علائم بارداری یک شبه به وجود نمیان عجله نکنین
مهمان - نشناس روی سه شنبه, 07 شهریور 1396 11:32

سلام من 32 سالمه الان دو ماه و نیمه که میخوام باردار بشم. 15 ام پریود شدم این ماه خیلی درد بدی زیر شکمم داشتم همه گفتن مال عفونت منم رازیانه خوردم بمدت 3 روز و هر روز سه بار الان سینه هام درد میکنه زیر شکمم درد میکنه میگن بخاطر عرق رازیانه آیه که خوردم امکان داره من حامله باشم با اینکه یه هفته به پریودم مونده

سلام من 32 سالمه الان دو ماه و نیمه که میخوام باردار بشم. 15 ام پریود شدم این ماه خیلی درد بدی زیر شکمم داشتم همه گفتن مال عفونت منم رازیانه خوردم بمدت 3 روز و هر روز سه بار الان سینه هام درد میکنه زیر شکمم درد میکنه میگن بخاطر عرق رازیانه آیه که خوردم امکان داره من حامله باشم با اینکه یه هفته به پریودم مونده
مامانم روی چهارشنبه, 22 شهریور 1396 11:24

سلام
الان نمیشه چیزی گفت باید تا تاخیر پریود صبر کنید و اینکه اگر احتما میدین که باردار باشین از خوردن هرگونه دارو برای تسکین درد چه شیمیایی چه گیاهی خودداری کنید.

سلام الان نمیشه چیزی گفت باید تا تاخیر پریود صبر کنید و اینکه اگر احتما میدین که باردار باشین از خوردن هرگونه دارو برای تسکین درد چه شیمیایی چه گیاهی خودداری کنید.
شادی روی پنج شنبه, 26 مرداد 1396 18:28

سلام من پریودهای منظم ۲۸یا۲۹روزه دارم در روز ۱۸دوره نزدیکی داشتم شش روز بعدش یعنی یک هفته قبل از موعد پریودم افت فشار سرگیجه و گرفتگی عضلات پایین شکم به همراه لکه بینی و یک لخته خون کوچیک داشتم که همون روز تموم شدن الان که ۴روز قبل از موعد پریودم هست فقط ورم و درد سینه که همیشه قبل از پریود داشتم دارم .آیا من باردارم؟باردارم؟ممنون

سلام من پریودهای منظم ۲۸یا۲۹روزه دارم در روز ۱۸دوره نزدیکی داشتم شش روز بعدش یعنی یک هفته قبل از موعد پریودم افت فشار سرگیجه و گرفتگی عضلات پایین شکم به همراه لکه بینی و یک لخته خون کوچیک داشتم که همون روز تموم شدن الان که ۴روز قبل از موعد پریودم هست فقط ورم و درد سینه که همیشه قبل از پریود داشتم دارم .آیا من باردارم؟باردارم؟ممنون
مامانم روی پنج شنبه, 02 شهریور 1396 06:15

سلام
مواردی که گفتید از علائم بارداریه ولی برای اینکه بفهمید باردار هستید یا نه باید تا تاخیر پریود صبر کنید بعد از بی بی چک استفاده کنید.

سلام مواردی که گفتید از علائم بارداریه ولی برای اینکه بفهمید باردار هستید یا نه باید تا تاخیر پریود صبر کنید بعد از بی بی چک استفاده کنید.
مهمان - F.mou روی دوشنبه, 16 مرداد 1396 01:59

سلام با تشکر از سایت خوبتون من در روز 8 و 9 پریود نزدیکی داشتم پریودام 25-26 روز هست و زمان تخمک گذاریمو با نرم افزار محاسبه کردم روز 11-12 پریود هستش با این تفاسیر شانس بارداری من چقدر هستش؟

سلام با تشکر از سایت خوبتون من در روز 8 و 9 پریود نزدیکی داشتم پریودام 25-26 روز هست و زمان تخمک گذاریمو با نرم افزار محاسبه کردم روز 11-12 پریود هستش با این تفاسیر شانس بارداری من چقدر هستش؟
مامانم روی دوشنبه, 16 مرداد 1396 12:53

سلام
به دلیل اینکه اسپرم میتونه تا سه روز زنده بمونه اگه شانس ملاقات با تخمک رو داشته باشه بارداری اتفاق میفته

سلام به دلیل اینکه اسپرم میتونه تا سه روز زنده بمونه اگه شانس ملاقات با تخمک رو داشته باشه بارداری اتفاق میفته
رمینا روی یکشنبه, 15 مرداد 1396 13:13

سلام. ممنون از مطالب عالی شما
من 32 سال دارم و حدود 2 سال هست که توی اقدام برای بارداری هستم ولی متاسفانه تا بحال موفق نشدم. آزمایشات خودم و همسرم هم مشکلی نداشته. یکبار هم آی یو آی انجام دادم ولی ناموفق بود. من در برخی از سیکل هام، چند روز قبل از شروع پریود علائم بارداری مثل متورم شدن سینه ها و لرز شدید را تجربه می کنم ووقتی با پزشک مطرح کردم گفتنند که به احتمال زیاد لقاح صورت میگیره ولی جنین نمیتونه لانه گزینی کنه. من عکس رنگی هم گرفتم و توی سونوگرافی هم مشکلی از لحاظ رحم ندارم. میخواستم بپرسم آیا راهکاری برای پیشگیری از شکست لانه گزینی وجود داره و من باید چی کار کنم؟

سلام. ممنون از مطالب عالی شما من 32 سال دارم و حدود 2 سال هست که توی اقدام برای بارداری هستم ولی متاسفانه تا بحال موفق نشدم:(. آزمایشات خودم و همسرم هم مشکلی نداشته. یکبار هم آی یو آی انجام دادم ولی ناموفق بود. من در برخی از سیکل هام، چند روز قبل از شروع پریود علائم بارداری مثل متورم شدن سینه ها و لرز شدید را تجربه می کنم ووقتی با پزشک مطرح کردم گفتنند که به احتمال زیاد لقاح صورت میگیره ولی جنین نمیتونه لانه گزینی کنه. من عکس رنگی هم گرفتم و توی سونوگرافی هم مشکلی از لحاظ رحم ندارم. میخواستم بپرسم آیا راهکاری برای پیشگیری از شکست لانه گزینی وجود داره و من باید چی کار کنم؟
مامانم روی دوشنبه, 16 مرداد 1396 12:55

سلام
توصیه میکنم از ژل رویان استفاده کنید، نوعی عسل هست که برای نازایی بسیار موثره و سعی کنید بیشتر از طب سنتی برای درمان استفاده کنید.

سلام توصیه میکنم از ژل رویان استفاده کنید، نوعی عسل هست که برای نازایی بسیار موثره و سعی کنید بیشتر از طب سنتی برای درمان استفاده کنید.
مهمان - ز روی چهارشنبه, 28 تیر 1396 21:03
مهمان - مبینا روی یکشنبه, 03 بهمن 1395 15:20

سلام مطلبتون خیلی خوب بود.
من دو روز پیش نزدیکی داشتم(اولین اقداممون برای بارداری بود) و از همون اول تا 12 ساعت نفخ شکم بدی داشتم. بعد از دو روز البته همچنان این نفخ ادامه داره ولی میزانش کم شده و درد کمی هم در ناحیه زیر شکم دارم. مثلا دیشب تا وقتی خوابم ببره مدام شکمم صدا میداد. این علامت بارداری هست؟
یا اون نفخ و درد زیر شکم فقط علامت تخمک گذاری هست که البته ماه های قبل تخمک گذاری رو به این شدت حس نمیکردم.
و البته روز دقیق تخمک گذاری م رو هم نمیدونم. چون طول عادت ماهانه م 8 الی 9 روز هست و پاک بودنم بیشتر 17 روزه و جمعا 26 روز میشه نمیدونم باید نصف این زمان رو حساب کنم تا بشه تاریخ تخمک گذاری؟
و زمان نزدیکی مون هم 12 روز بعد از شروع پریودم بود و 3 روز بعد از پاک شدنم.
و حالا که نمیدونم باردار هستم یا نه اگر باز به قصد بارداری نزدیکی کنم خطرناک هست برای تخمک بارور شده احتمالی؟ یا مشکلی نداره؟
ببخشید از سوالات زیادم.. تشکر میکنم از شما اگر پاسخم رو بدید.

سلام مطلبتون خیلی خوب بود. من دو روز پیش نزدیکی داشتم(اولین اقداممون برای بارداری بود) و از همون اول تا 12 ساعت نفخ شکم بدی داشتم. بعد از دو روز البته همچنان این نفخ ادامه داره ولی میزانش کم شده و درد کمی هم در ناحیه زیر شکم دارم. مثلا دیشب تا وقتی خوابم ببره مدام شکمم صدا میداد. این علامت بارداری هست؟ یا اون نفخ و درد زیر شکم فقط علامت تخمک گذاری هست که البته ماه های قبل تخمک گذاری رو به این شدت حس نمیکردم. و البته روز دقیق تخمک گذاری م رو هم نمیدونم. چون طول عادت ماهانه م 8 الی 9 روز هست و پاک بودنم بیشتر 17 روزه و جمعا 26 روز میشه نمیدونم باید نصف این زمان رو حساب کنم تا بشه تاریخ تخمک گذاری؟ و زمان نزدیکی مون هم 12 روز بعد از شروع پریودم بود و 3 روز بعد از پاک شدنم. و حالا که نمیدونم باردار هستم یا نه اگر باز به قصد بارداری نزدیکی کنم خطرناک هست برای تخمک بارور شده احتمالی؟ یا مشکلی نداره؟ ببخشید از سوالات زیادم.. تشکر میکنم از شما اگر پاسخم رو بدید.
مامانم روی چهارشنبه, 27 ارديبهشت 1396 18:37

سلام عزیزم زمان تخمک گذاری معمولا 14 روز قبل از موعد پریود شماست و سه روز قبل و بعد احتمال بارداری وجود اره، اینکه تنها نفخ اون هم 12 ساعت بعد میتونه نشانه بارداری باشه، نه این نشانه بارداری نیست و ممکنه از تغذیه ات باشه ، برای اطمینان از بارداری می تونی از بی بی چک که یکی دو روز بعد از تاخیر پریود نشون میده استفاده کنی.
نزدیکی دوباره اشکالی نداره.
شاد باشی

سلام عزیزم زمان تخمک گذاری معمولا 14 روز قبل از موعد پریود شماست و سه روز قبل و بعد احتمال بارداری وجود اره، اینکه تنها نفخ اون هم 12 ساعت بعد میتونه نشانه بارداری باشه، نه این نشانه بارداری نیست و ممکنه از تغذیه ات باشه ، برای اطمینان از بارداری می تونی از بی بی چک که یکی دو روز بعد از تاخیر پریود نشون میده استفاده کنی. نزدیکی دوباره اشکالی نداره. شاد باشی
مهمان - روشنک روی جمعه, 10 دی 1395 22:51

سلام و احترام , عمل لانه گزینی جنین چیست؟

سلام و احترام , عمل لانه گزینی جنین چیست؟
کارشناس مامانم روی جمعه, 10 دی 1395 22:52

سلام عزیزم , عمل لانه گزینی جنین، فرایند کاشته شدن تخمک لقاح یافته در دیواره رحم یک زن باردار است.

سلام عزیزم , عمل لانه گزینی جنین، فرایند کاشته شدن تخمک لقاح یافته در دیواره رحم یک زن باردار است.
مهمان - ازی روی پنج شنبه, 13 آبان 1395 08:57

سلام خسته نباشین ممنون از مطلبتون من امروز 13 ابان 25 پریودیمه سوم ابان فولیکول 23 داشتم همون شبش hcg زدم ازمایش دادم بتا 5و 43 بود به نظرتون باردارم 6 یال منتظرم توروخدا جواب بدین تا حالا همچین فولیکولی هم نداشتم

سلام خسته نباشین ممنون از مطلبتون من امروز 13 ابان 25 پریودیمه سوم ابان فولیکول 23 داشتم همون شبش hcg زدم ازمایش دادم بتا 5و 43 بود به نظرتون باردارم 6 یال منتظرم توروخدا جواب بدین تا حالا همچین فولیکولی هم نداشتم
مامانم روی یکشنبه, 16 آبان 1395 11:32

سلام شما دو روز دیگه دوباره آزمایش خون بدید اگه باردار باشید باید مقدار بتاتون افزایش داشته باشه، شاد باشی

سلام شما دو روز دیگه دوباره آزمایش خون بدید اگه باردار باشید باید مقدار بتاتون افزایش داشته باشه، شاد باشی
مهمان - زهرا روی شنبه, 17 مهر 1395 12:01

خیلی خوب بود ممنون از سایت خوبتون خسته نباشید

خیلی خوب بود ممنون از سایت خوبتون خسته نباشید
مهمان - اتنا روی یکشنبه, 04 مهر 1395 14:15

مطلبتون عالی بود

مطلبتون عالی بود
هم اکنون ثبت نام شده? از اینجا وارد شوید
مهمان
چهارشنبه, 01 آذر 1396