امام رضا (ع) : به زنان حامله کندر بخورانید تا فرزندی که در بطن دارند اگر پسر است با هوش و دانا و شجاع و اگر دختر است خوش قیافه و خوش اخلاق گردد.

واحد تبلیغات | موبایل: 09109102122  |  تلگرام : 09370503331


مادر و جنین در هفته اول بارداری(بخش اول)

 

همیشه هفته اول بارداری گیج کننده ترین زمان برای کل زنان، به خصوص برای مادرانی که اولین بار این اتفاق را تجربه می کنند، خواهد بود. از آنجا که به عنوان یک خانم باید بدانید آیا تصورات شما در مورد بارداریتان درست است یا نه کارتان در این هفته بسیار دشوار خواهد بود. چون در هفته اول بارداری هیچ تغییر عمده ای در بدن به وجود نیامده است تا به شما نشان دهد که باردار هستید. اگر چه شما به عنوان یک مادر باردار، چرخه قاعدگی خود را از دست خواهید داد، اما ممکن است فکر کنید که بروز این چرخه در بدن شما به دلایل مختلفی به تعویق افتاده است. در هفته اول بارداری ، بسیاری از مادران سعی می کنند تست بارداری خانگی را انجام داده و به بررسی نتایج آن بپردازند. اما بهتر است هنگامی که شما بارداری خودتان را از راه های معتبر تایید کردید، به طور رسمی سفر هیجان انگیز خود را به سوی مادر شدن آغاز کنید.

روش تشخیص بارداری در هفته اول :

برای تشخیص بارداری در هفته اول ، شما نیاز به یک رویکرد چند وجهی دارید، تشخیص باید توسط یک متخصص باسابقه و به وسیله معاینه فیزیکی، تست های آزمایشگاهی و سونوگرافی انجام شود.

1. معاینه فیزیکی زنان باردار در هفته اول بارداری:

این نکته برای تمامی پزشکان زنان و زایمان بسیار مهم است که اطلاعات درستی در مورد چرخه قاعدگی زنان تحت معالجه خود به دست آورند. لازم است بدانید در صورتی که اطلاعات ارائه شده از طرف شما به عنوان یک مادر باردار صحیح باشد، تشخیص بارداری یا عدم بارداری شما هم توسط پزشک با موفقیت انجام خواهد شد. پس لطفا در هنگام مراجعه به پزشک خود، تمام جزئیات را با دقت کامل از شروع آخرین چرخه قاعدگی، جریان، مدت زمان و نوسانات آن شرح دهید. اگر قبل از آن هم هر نوع داروی ضد بارداری استفاده می کردید و یا سابقه قاعدگی های نامنظم داشتید، آن را هم با پزشک معالج خود در میان بگذارید.
• بسیاری از زنان در طول هفته اول بارداری خود، خونریزی واژینال دارند که این حالت تشخیص بارداری در آن ها را واقعا دشوار خواهد نمود. علاوه بر این، بررسی سطح گنادوتروپین جفتی انسانی (hCG) در هفته اول بارداری بسیار مهم است. از آنجا که شانس بارداری، سقط جنین و لانه گزینی نابه جا در هفته اول بارداری بالا است، تشخیص بارداری توسط پزشک باید به طور کامل و با دقت تمام انجام شود. هر گونه اشتباه در تشخیص بارداری می تواند برای مادر و جنین داخل رحم او خطرناک باشد. بنابراین، به یاد داشته باشید که به عنوان یک مادر باردار نباید هیچ گونه اطلاعاتی را از دکتر خود پنهان کنید.
• در معاینه فیزیکی و مطالعه گذشته بیمار، همچنین می توان مشخص کرد که آیا لوله های رحمی بیمار دستکاری شده یا لوله های رحمی در بیمار بسته شده و یا بیمار در گذشته دچار بیماری های التهابی و بارداری خارج از رحم بوده است. همچنین، انجام معاینه فیزیکی توسط پزشک نشان می دهد که آیا بیمار از دستگاه داخل رحمی برای جلوگیری از بارداری استفاده می کرده و یا تحت درمان باروری بوده است. لازم است بدانید که امروزه با استفاده از روش های دارویی و سونوگرافی، بارداری را حتی قبل از شروع نشانه های آن مانند حالت تهوع به راحتی می توان تشخیص داد.

bardari-dandan3.jpg

2. تست های آزمایشگاهی برای تشخیص بارداری در هفته اول:

اندازه گیری برخی از هورمون ها می تواند در تشخیص بارداری در هفته اول بسیار مفید باشد. hCG هورمونی است در بدن مادر که از نظر ساختار شباهت زیادی به گلیکوپروتئین بلبرینگ، هورمون تحریک کننده فولیکول (FSH)، هورمون جسم زرد (LH) و تیروتروپین دارد. HCG از دو واحد آلفا و بتا تشکیل شده است. واحدهای زیر آلفا در کل، توسط آنزیم های ماکروفاژ ایجاد شده اند، و واحدهای زیر بتا، قطعه هسته ای از هم پاشیده اند، که این دو واحد سازنده ی HCG را می توان با بررسی نمونه ادرار مادر باردار تشخیص داد.
• به طور کلی، دستگاه های ادراری که اغلب برای تشخیص HCG گلیکوزیله استفاده می شوند، کارآیی بیشتر دارند، زیرا HCG گلیکوزیله یک مولکول کلیدی در اوایل بارداری است. آلفا و بتا هم دو واحدی هستند که توسط غده هیپوفیز در زنان غیرباردار تولید می شوند. به دلیل این که سطح ترشح این واحدها در زنان یائسه بالاتر است، وجود آن در زنان، حساس ترین روش بالینی است که امروزه برای تشخیص بارداری استفاده می شود. افزایش 5٪ HCG در زنان، هشت روز پس از لقاح بارداری قابل تشخیص خواهد بود، و درصد درستی تشخیص بارداری در این روش حدود 98٪ در روز یازدهم از بارداری گزارش شده است.
• با اندازه گیری سطح ترشح هورمون HCG می توان تعیین کرد که آیا بارداری در بیمار، خارج رحمی و یا سالم می باشد. میزان افزایش و کاهش ترشح هورمون HCG در زنان باردار، نمایانگر مشکلاتی است. اگر در زنان باردار میزان ترشح آن آهسته تر شود، نشان دهنده بارداری خارج رحمی بوده و یا تا به حال جنین سقط شده است. اگر سطح ترشح هورمون HCG بسیار بالا باشد، شانس بارداری مولار در بیمار بیشتر خواهد بود، که در این صورت ناهنجاری کروموزومی و بارداری های چندزایی در مادر به وجود خواهد آمد.

در هفته اول بارداری، اندازه گیری پروژسترون موجود در سرم خون مادر، بسیار مهم است و به تشخیص احتمالی بارداری غیر طبیعی در اوایل بارداری کمک خواهد کرد. همچنین، استفاده از نوار ELISA در تعیین سطح پروژسترون ترشحی در بدن مادر موثر خواهد بود.
به عنوان خانمی که احتمال بارداری در شما وجود دارد، به یاد داشته باشید که فاکتور نشان دهنده بارداری، پروتئینی است که سرکوب کننده سیستم ایمنی بدن در زنان باردار خواهد بود. این پروتئین فقط پس از لقاح یافتن تخمک، از آن جدا شده است و وجود آن در بدن مادر در اثبات کردن بارداری بسیار سودمند خواهد بود. این پروتئین را می توان 36-48 ساعت بعد از انجام عمل لقاح، در بدن مادر باردار شناسایی نمود و سطح ترشح آن را تا سه ماهه اول بارداری اندازه گیری کرد. از روش EPF با موفقیت بیشتری برای تعیین بارداری در شرایط انتقال جنین لقاح یافته استفاده می شود. EPF نمی تواند پس از زایمان و یا در موارد بارداری خارج رحمی تشخیص داده شود.

hafte-6-bardari6.jpg

3. سونوگرافی بهترین راه تشخیص بارداری :

امروزه با کشف سونوگرافی واژینالی (TVUS)، تشخیص بارداری خیلی ساده تر از زمان گذشته و بسیار موثر شده است. سونوگرافی واژینالی بهترین روش برای تشخیص بارداری داخل رحمی و تعیین سن بارداری است، که معمولا در سه ماهه اول انجام می شود. سونوگرافی واژینال موثرتر از سونوگرافی شکمی است ،چرا که از فرکانس بالاتری برخوردار بوده و وضوح تصویری در آن بیشتر است.

تغییرات بدنی مادر و جنین و علائم بارداری در هفته اول:

معمولا در طول هفته اول بارداری، در بدن مادر اتفاقات زیادی نمی افتد و ظاهر او تفاوت خاصی هم با قبل از شروع دوران بارداری نخواهد داشت. در واقع مادر نمی تواند با توجه به نشانه های شرایط جدید، خود تا 3 الی 4 هفته دیگر از بارداری آگاه شود، چون در این مدت زمان دوره قاعدگی او هنوز از بین نرفته که بارداری او را به وضوح نشان دهد.
اگر چه در هفته اول بارداری، هیچ تغییر عمده ای در ظاهر زنان باردار به وجود نخواهد آمد، ولی برخی از زنان ممکن است با مشکلاتی مانند درد معده، یبوست و دیگر اختلالات گوارشی مواجه شوند.
اغلب در بعضی از زنان حالت تهوع و یا ویار صبحگاهی در هفته اول بارداری شروع می شود که بسیار آزاردهنده خواهد بود. معمولا در این دوره، زنان نسبت به قبل، تمایل بیشتری برای حمام رفتن، از خود بروز خواهند داد. با این حال به یاد داشته باشید که بروز علائم بارداری در هفته اول از فردی به فرد دیگر متفاوت خواهد بود.
دیگر علائم بارداری در هفته اول قابل مشاهده است، بروز نوسانات خلقی، حساسیت به لمس پستان ها، خستگی و تغییرات هورمونی در مادران می باشد.
در طول هفته اول بارداری، تخمک از تخمدان خارج شده و به لوله های فالوپ می رسد.در واقع، بارداری شما دقیقا دو هفته پس از پایان چرخه قاعدگی رخ خواهد داد. بنابراین دانستن این نکته بسیار مهم است که باید جزئیات کاملی از آخرین دوره قاعدگی خود به دکتر معالج خود بدهید، تا محاسبه تاریخ دقیق زایمان و سن بارداری را با دقت انجام دهد.
هنگامی که لقاح تخمک صورت بگیرد، سلول تخمک شروع به تقسیم شدن خواهد کرد. در هفته اول بارداری جنین با عنوان بلاستوسیست شناخته خواهد شد، بخش خارجی بلاستوسیست رشد کرده و تبدیل به جفت خواهد شد، اما رشد بخش داخلی بلاستوسیست جنین در هفته دوم بارداری آغاز خواهد شد. اگر در یک دوره، بیشتر از یک تخمک آزاد شود، پس از لقاح و بارور شدن آن، جنین های متعدد تشکیل خواهد شد. تخم لقاح یافته دارای کروموزوم هایی است که تعیین کننده رنگ پوست، رنگ چشم، رنگ مو، اندازه قد، و دیگر ویژگی ها و صفات شخصیتی در کودک آینده شما می باشد.
در هفته اول بارداری، آماده سازی رحم برای آغاز بارداری بسیار مهم است. که بسیاری از پزشکان این دوره را به عنوان "خارج شدن تخمک از زندان تخمدان" معرفی کرده، و این هفته را گیج کننده ترین دوره می دانند، چون برخی از زنان ممکن است فکر کنند که حامله هستند، اما نتایج آزمایشات خلاف آن را بیان کند و جواب را منفی نشان دهد. اما شما هیچ وقت امید خود را از دست ندهید، زیرا در بسیاری از موارد افراد شانس بیشتری برای باردار شدن خواهند داشت، و از بارداری خود، در زمان ناامیدی غافلگیر خواهند شد!

hafte-chaharom-a2-3.jpg

 

 در مادر و جنین در ماه اول بارداری - هفته اول (بخش دوم) ، محاسبه دقیق سن جنین و مراقبت های بارداری را خواهید خواند.

 

این مطلب را بصورت صوتی بشنوید.

 

نظرات 62

مریم روی پنج شنبه, 16 آذر 1396 04:48

وقت بخیر من یک روز بعد اتمام پرویدم نزدیکی کامل داشتیم دو روز بعد دچار لکه بینی بعد خون ریزی شدم امکان داره بچه بوده باشه سقط شده یا نه و اینکه به دلیل استرس زیاد دوباره پریود شدم لطفا جواب سوالمو بدید اگه اینطور باشه یعنی دیگه نمیتونم اقدام به بچه داری کنم

وقت بخیر من یک روز بعد اتمام پرویدم نزدیکی کامل داشتیم دو روز بعد دچار لکه بینی بعد خون ریزی شدم امکان داره بچه بوده باشه سقط شده یا نه و اینکه به دلیل استرس زیاد دوباره پریود شدم لطفا جواب سوالمو بدید اگه اینطور باشه یعنی دیگه نمیتونم اقدام به بچه داری کنم
مامانم روی شنبه, 18 آذر 1396 08:41

سلام ، اگه لکه بینی ادامه داره حتما به پزشک مراجعه کنید

سلام ، اگه لکه بینی ادامه داره حتما به پزشک مراجعه کنید
مریم روی چهارشنبه, 15 آذر 1396 05:49

ببخشید که دوباره وققتون رو میگیرم لکه بینی همینجور ادامه داره ممکنه بچه بوده باشه ودر مدت دو روز سقط شده باشه یا این چن روز استرس زیاد داشتم از اون باشه اگه چقد ادامه داشت به پزشک مراجعه کنم ؟لطفا راهنماییم کنید

ببخشید که دوباره وققتون رو میگیرم لکه بینی همینجور ادامه داره ممکنه بچه بوده باشه ودر مدت دو روز سقط شده باشه یا این چن روز استرس زیاد داشتم از اون باشه اگه چقد ادامه داشت به پزشک مراجعه کنم ؟لطفا راهنماییم کنید
مریم روی سه شنبه, 14 آذر 1396 07:16

سلام من ۲۵سالمه یک سال ازدواج کردم و با روش طبیعی جلو گیری میکردم این ماه خواستیم برا بچه اقدام کنیم بعد تموم شدن پریودم که نزدیکی انجام دادیم چهار روز بعد دوباره لکه بینی داشتم الان خیلی استرس دارم نمیدونم چیکار کنم البته برا مراقبت قبل بارداری رفته بودم هیچ مشکلی نه تو ازمایش نه تو سونو نداشتم من چبکار کنم میشه راهنماییم کنید

سلام من ۲۵سالمه یک سال ازدواج کردم و با روش طبیعی جلو گیری میکردم این ماه خواستیم برا بچه اقدام کنیم بعد تموم شدن پریودم که نزدیکی انجام دادیم چهار روز بعد دوباره لکه بینی داشتم الان خیلی استرس دارم نمیدونم چیکار کنم البته برا مراقبت قبل بارداری رفته بودم هیچ مشکلی نه تو ازمایش نه تو سونو نداشتم من چبکار کنم میشه راهنماییم کنید
مامانم روی سه شنبه, 14 آذر 1396 07:46

سلام
لازم نیست کاری بکنید تا زمان پریودتون صبر کنید اگه تاخیر داشتید حتی یک روز، از بی بی چک استفاده کنید تا نتیجه مشخص بشه

سلام لازم نیست کاری بکنید تا زمان پریودتون صبر کنید اگه تاخیر داشتید حتی یک روز، از بی بی چک استفاده کنید تا نتیجه مشخص بشه
مهمان - ناشناس روی سه شنبه, 07 آذر 1396 07:38

سلام
من ٢٣سالمه و معمولا پريود نامنظم داشتم
الان نزديك به يكماه و نيمِ كه پريود نشدم
تو اين يكماه ٣بار بيبي چك استقاده كردم كه هربار منفي بود
حتي سونوگرافيم كردم ولي دكتر چيزي راجبه بارداري نگفت
ولي هنودم نگرانم
ممكنه باردار باشم؟
هنوز امادگي مادر شدن ندارم

سلام من ٢٣سالمه و معمولا پريود نامنظم داشتم الان نزديك به يكماه و نيمِ كه پريود نشدم تو اين يكماه ٣بار بيبي چك استقاده كردم كه هربار منفي بود حتي سونوگرافيم كردم ولي دكتر چيزي راجبه بارداري نگفت ولي هنودم نگرانم ممكنه باردار باشم؟ هنوز امادگي مادر شدن ندارم
مامانم روی چهارشنبه, 08 آذر 1396 06:40

سلام
بعد یک و ماه و نیم اگه باردار بودید قطعا نشون میداد، دلیل پریود نشدنتون میتونه علت دیگه ای مثل اضطراب، تغییر تغذیه ، کیست و ... داشته باشه.

سلام بعد یک و ماه و نیم اگه باردار بودید قطعا نشون میداد، دلیل پریود نشدنتون میتونه علت دیگه ای مثل اضطراب، تغییر تغذیه ، کیست و ... داشته باشه.
سارا روی جمعه, 28 مهر 1396 07:58

سلام خسته نباشید ،من نزدیک ب عادت ماهانه ام هست ، و با امروز 5 روزهست ک از نزدیکیم میگذره ،از دو روز قبل نزدیکی روزانه یه قرص ال دی مصرف کردم تا ب امروز، میخواستم بدونم احتمال بارداریم وجود داره یا نه؟ (من قرص اورژانسی بنا ب اذیت شدن شدیدم در دوران قاعدگی نمیتونم مصرف کنم)

سلام خسته نباشید ،من نزدیک ب عادت ماهانه ام هست ، و با امروز 5 روزهست ک از نزدیکیم میگذره ،از دو روز قبل نزدیکی روزانه یه قرص ال دی مصرف کردم تا ب امروز، میخواستم بدونم احتمال بارداریم وجود داره یا نه؟ (من قرص اورژانسی بنا ب اذیت شدن شدیدم در دوران قاعدگی نمیتونم مصرف کنم)
مامانم روی سه شنبه, 02 آبان 1396 08:39

برای اینکه بدونید باردارید یا نه باید تا روز تاخیر پریود صبر کنید.

برای اینکه بدونید باردارید یا نه باید تا روز تاخیر پریود صبر کنید.
مهمان - ن. ش روی سه شنبه, 25 مهر 1396 20:16

سلام وقتتون بخیر.
اخرین تاریخ پریودم ۳۱ شهریور بوده. ۳ ۴ ماه دوره هام ۳۳ روزه شده و بعد از اتمام پریود یک روز در میان برای باردار شدن نزدیکی داشتیم تا تاریخ ۱۹ ام مهر و یکبار ۲۲ ام. و بعد از ۲۴ ام مهر تا ۲۵ ام مهر لکه بینی های صورتی و چسبناک و گاها قهوه ای دارم خیلی کم. گاهی هم زیر دلم یه جوری میشه،نمیشه گفت درد. علایم دیگه ای ندارم. زمان پریود بعدیم هم حدودا ۲ ام ابان هستش. الان چجوری میتونم بفهمم باردارم یا نه؟
ممکنه این علایم لانه گزینی نباشه؟ همیشه قبل از پریودام درد سینه و ... نداشتم. ممکنه باردار شده باشم و علایم دیگه نداشته باشم؟ اگر امکان عدم بارداری باشه، نشانه چی هست این لکه ها؟
خیییلی خیییلییی ممنونم

سلام وقتتون بخیر. اخرین تاریخ پریودم ۳۱ شهریور بوده. ۳ ۴ ماه دوره هام ۳۳ روزه شده و بعد از اتمام پریود یک روز در میان برای باردار شدن نزدیکی داشتیم تا تاریخ ۱۹ ام مهر و یکبار ۲۲ ام. و بعد از ۲۴ ام مهر تا ۲۵ ام مهر لکه بینی های صورتی و چسبناک و گاها قهوه ای دارم خیلی کم. گاهی هم زیر دلم یه جوری میشه،نمیشه گفت درد. علایم دیگه ای ندارم. زمان پریود بعدیم هم حدودا ۲ ام ابان هستش. الان چجوری میتونم بفهمم باردارم یا نه؟ ممکنه این علایم لانه گزینی نباشه؟ همیشه قبل از پریودام درد سینه و ... نداشتم. ممکنه باردار شده باشم و علایم دیگه نداشته باشم؟ اگر امکان عدم بارداری باشه، نشانه چی هست این لکه ها؟ خیییلی خیییلییی ممنونم
مامانم روی سه شنبه, 02 آبان 1396 08:20

از الان چیزی نمیشه گفت باید تا تاخیر پریودتون صبر کنین

از الان چیزی نمیشه گفت باید تا تاخیر پریودتون صبر کنین
مهمان - شیما ۹۲ روی دوشنبه, 24 مهر 1396 07:39

سلام. من دوماهه که اقدام به بارداری کردم چند روز پیش سونو دادم ولی دکتر چیزی از بارداری نگفت الان ۳روز از زمان پریودم میگذره ولی پریود نشدم .امکانش هست باردار باشم؟ممنونم

سلام. من دوماهه که اقدام به بارداری کردم چند روز پیش سونو دادم ولی دکتر چیزی از بارداری نگفت الان ۳روز از زمان پریودم میگذره ولی پریود نشدم .امکانش هست باردار باشم؟ممنونم
مامانم روی سه شنبه, 02 آبان 1396 08:03

سلام
از بی بی چک استفاده کنید اگه باردار باشید قطعا مثبت میشه

سلام از بی بی چک استفاده کنید اگه باردار باشید قطعا مثبت میشه
مهمان - ماریا روی یکشنبه, 23 مهر 1396 13:08

سلام ببخشید من این ماه اقدام به بارداری کردم ولی یکروز قبل از پریودم یه لخته های سیاهی که زیاد شبیه لخته نیست حالت تیکه تیکه میاد علت چی میتونه باشه؟؟!!!! خیلی نگرانم بلافاصله بعدش میتونم اقدام بارداری کنم؟؟

سلام ببخشید من این ماه اقدام به بارداری کردم ولی یکروز قبل از پریودم یه لخته های سیاهی که زیاد شبیه لخته نیست حالت تیکه تیکه میاد علت چی میتونه باشه؟؟!!!! خیلی نگرانم بلافاصله بعدش میتونم اقدام بارداری کنم؟؟
مامانم روی سه شنبه, 02 آبان 1396 08:04

سلام
اگه مقدارش کم باشه و ادامه نداشته باشه ممکنه به خاطر لانه گزینی جنین باشه وگرنه اگر پریود شدید در زمان تخمک گذاری می تونین دوباره اقدام کنین.

سلام اگه مقدارش کم باشه و ادامه نداشته باشه ممکنه به خاطر لانه گزینی جنین باشه وگرنه اگر پریود شدید در زمان تخمک گذاری می تونین دوباره اقدام کنین.
مریم روی چهارشنبه, 19 مهر 1396 18:57

سلام وقتتون بخیر.من و همسرم بدون پیشگیری نزدیکی داشتیم و روز بعد قرص اورژانسی مصرف کردم الان 5،6روز میگذره و من خونریزی دارم ولی باید 3هفته ی دیگه پریود بشم.دلیلش چی میتونه باشه؟

سلام وقتتون بخیر.من و همسرم بدون پیشگیری نزدیکی داشتیم و روز بعد قرص اورژانسی مصرف کردم الان 5،6روز میگذره و من خونریزی دارم ولی باید 3هفته ی دیگه پریود بشم.دلیلش چی میتونه باشه؟
مامانم روی شنبه, 22 مهر 1396 07:05

بخاطر مصرف قرص بوده، نگران نباشید

بخاطر مصرف قرص بوده، نگران نباشید
امین روی پنج شنبه, 13 مهر 1396 08:47

سلام.من و خانمم تو دوران نامزدی هستیم
هفته پیش دخول داشتیم بدون کاندوم
فکر کنم دو دیقه دخولمون طول کشید ولی سر آلت من یه مقدار در این مواقع خیس میشد
بعد من فکر کردم دارم ارضا میشم و سریع به دخول پایان دادم
دوره پریود خانمم ۱۳ هر برجه.میگه چن روز قبلش درد داشتم و اینا که این ماه نشده و دردم نداره.میخاستم بدونم احتمال بارداری هست؟
اگه هست ما نامزدیم خیلی استرس داریم باید چه کار کنیم؟؟؟

سلام.من و خانمم تو دوران نامزدی هستیم هفته پیش دخول داشتیم بدون کاندوم فکر کنم دو دیقه دخولمون طول کشید ولی سر آلت من یه مقدار در این مواقع خیس میشد بعد من فکر کردم دارم ارضا میشم و سریع به دخول پایان دادم دوره پریود خانمم ۱۳ هر برجه.میگه چن روز قبلش درد داشتم و اینا که این ماه نشده و دردم نداره.میخاستم بدونم احتمال بارداری هست؟ اگه هست ما نامزدیم خیلی استرس داریم باید چه کار کنیم؟؟؟
مامانم روی یکشنبه, 16 مهر 1396 16:22

سلام
احتمال بارداری حتی با آب اولیه که حامل اسپرمه وجود داره اگر خانوم در زمان تخمک گذاری باشه ، شما باید بلافاصله از قرص های اورژانسی استفاده کنید تا بارداری صورت نگیره.

سلام احتمال بارداری حتی با آب اولیه که حامل اسپرمه وجود داره اگر خانوم در زمان تخمک گذاری باشه ، شما باید بلافاصله از قرص های اورژانسی استفاده کنید تا بارداری صورت نگیره.
مهمان - الهام روی چهارشنبه, 12 مهر 1396 05:44

سلام من 5 شهریور پریود شدم معمولا سیکل پریودی لم 33 روزه است اما الان هنوز پریود نشدم علایم زیادی ام ندارم یکم کمر درد و معدم بهم ریخته امکان داره الان که 7روز گذشته حامله باشم؟

[b]سلام من 5 شهریور پریود شدم معمولا سیکل پریودی لم 33 روزه است اما الان هنوز پریود نشدم علایم زیادی ام ندارم یکم کمر درد و معدم بهم ریخته امکان داره الان که 7روز گذشته حامله باشم؟[/b]
مامانم روی یکشنبه, 16 مهر 1396 16:14

سلام
از بی بی چک استفاده کنید

سلام از بی بی چک استفاده کنید
ركسانا روی پنج شنبه, 06 مهر 1396 12:36

سلام من يك هفته بعد از پريوديم رابطه داشتم و هميشه بعد از رابطه قرص اورژانس يا لورنژيل مصرف ميكردم اما اينبار اولين قرص رو بعد ٣ ساعت و دومين قرص رو بعد ٢٤ ساعت خوردم الان هيچ علائمي ندهارم ولي نگرانم و نميتونم تا ٢ هفته ديگه منتظر پريوديم بشم چه كار كنم كه اگه خبري هم هست از الان پيشگيري كنم

سلام من يك هفته بعد از پريوديم رابطه داشتم و هميشه بعد از رابطه قرص اورژانس يا لورنژيل مصرف ميكردم اما اينبار اولين قرص رو بعد ٣ ساعت و دومين قرص رو بعد ٢٤ ساعت خوردم الان هيچ علائمي ندهارم ولي نگرانم و نميتونم تا ٢ هفته ديگه منتظر پريوديم بشم چه كار كنم كه اگه خبري هم هست از الان پيشگيري كنم
مامانم روی یکشنبه, 16 مهر 1396 15:13

سلام دوست عزیز
برای جلوگیری اورژانسی در اولین فرصت، قرص hd باید با فاصله دوزاده ساعت، هر بار دو قرص خورده شود و اگر Ld مصرف می کنید چهار عدد باید خورده شود که در بیشتر موارد از بارداری جلوگیری می کند در غیر این صورت باید منتظر کوچولویتان باشید.

سلام دوست عزیز برای جلوگیری اورژانسی در اولین فرصت، قرص hd باید با فاصله دوزاده ساعت، هر بار دو قرص خورده شود و اگر Ld مصرف می کنید چهار عدد باید خورده شود که در بیشتر موارد از بارداری جلوگیری می کند در غیر این صورت باید منتظر کوچولویتان باشید.
مهمان - ریحنا روی چهارشنبه, 05 مهر 1396 05:02

سلام وقت بخیر ببخشید من توی اقدام برای بارداری هستم ولی چون پریودم خیلییییییییی نامنظمه مخصوصا این چند وقت اقدام نه تاریخ تخمک گذاریم مشخصه نه دقیقا تاریخ پریودی دیروز به علت ورم شدید زیر بغل ونزدیک سینه و ترس از سرطان به پزشک مراجعه کردم که معایته داخلی هم انجام داد آیا با معاینه داخلی تشخیص بارداری برای پزشک وجود داره؟

سلام وقت بخیر ببخشید من توی اقدام برای بارداری هستم ولی چون پریودم خیلییییییییی نامنظمه مخصوصا این چند وقت اقدام نه تاریخ تخمک گذاریم مشخصه نه دقیقا تاریخ پریودی دیروز به علت ورم شدید زیر بغل ونزدیک سینه و ترس از سرطان به پزشک مراجعه کردم که معایته داخلی هم انجام داد آیا با معاینه داخلی تشخیص بارداری برای پزشک وجود داره؟
مامانم روی چهارشنبه, 05 مهر 1396 08:38

سلام
نخیر، شما در فاصله دو پریود سعی کنید هر دو روز نزدیکی داشته باشید انشاالله که خدا هدیه با ارززششو بهتون میده.

سلام نخیر، شما در فاصله دو پریود سعی کنید هر دو روز نزدیکی داشته باشید انشاالله که خدا هدیه با ارززششو بهتون میده.
مهمان - نرگس روی سه شنبه, 28 شهریور 1396 05:34

ممکنه باردار شده باشم؟

ممکنه باردار شده باشم؟
مهمان - نرگس روی سه شنبه, 28 شهریور 1396 05:33

باسلام و خسته نباشید
من ۱روز بعد از پریودیم نزدیکی داشتم البته دخول صورت نگرفت ولی از اون روز تاحالا یعنی الان ۹روزه که همش حالت تهوع دارم.درضمن پریودیم همیشه مرتبه و ۲۲ روزه

باسلام و خسته نباشید من ۱روز بعد از پریودیم نزدیکی داشتم البته دخول صورت نگرفت ولی از اون روز تاحالا یعنی الان ۹روزه که همش حالت تهوع دارم.درضمن پریودیم همیشه مرتبه و ۲۲ روزه
مامانم روی چهارشنبه, 05 مهر 1396 07:53

باید تا روز تاخیر صبر کنید الان نمیشه تشخیص داد.

باید تا روز تاخیر صبر کنید الان نمیشه تشخیص داد.
مریم00 روی دوشنبه, 13 شهریور 1396 17:11

راستی نفخ شکم و نفسمم میگیره..دهنمم مزه آهن...مثبت و منفی بااین علائم داره دیوونم ممکنه زودتر جوابموبدین

راستی نفخ شکم و نفسمم میگیره..دهنمم مزه آهن...مثبت و منفی بااین علائم داره دیوونم ممکنه زودتر جوابموبدین
مریم00 روی دوشنبه, 13 شهریور 1396 16:45

سلام من23سالمه بی بی چک استفاده کردم مثبت بود دو روز ببعداستفاده کردم منفی بود...علائم بارداری دارم..مثل حرارت بالا شدید بدن...تیر کشیدن شکم..احساس ضعف زیاد و کمردرد ...خستگی و خواب آلودگی و بی حالی ترشح سفید واژن و حالت تهوع.اگه باردار نیستم چراعلائمشو دارم

سلام من23سالمه بی بی چک استفاده کردم مثبت بود دو روز ببعداستفاده کردم منفی بود...علائم بارداری دارم..مثل حرارت بالا شدید بدن...تیر کشیدن شکم..احساس ضعف زیاد و کمردرد ...خستگی و خواب آلودگی و بی حالی ترشح سفید واژن و حالت تهوع.اگه باردار نیستم چراعلائمشو دارم:(:(
مامانم روی چهارشنبه, 05 مهر 1396 07:52

سلام
از بی بی چک صبح با اولین ادرار استفاده کنید، بعضی وقتها بی بی چک اشتباه میکنه، اینکه علائم بارداری داشته باشید ولی باردار نباشید ممکنه سندرم پیش از قاعدگی داشته باشید که دقیقا علائم بارداری رو داره.

سلام از بی بی چک صبح با اولین ادرار استفاده کنید، بعضی وقتها بی بی چک اشتباه میکنه، اینکه علائم بارداری داشته باشید ولی باردار نباشید ممکنه سندرم پیش از قاعدگی داشته باشید که دقیقا علائم بارداری رو داره.
سونیا روی سه شنبه, 07 شهریور 1396 04:35

سلام من 31 سال سن دارم.دوسال پیش به دلیل پاره شدن کیست تخمدان راستم جراحی شدم.تا شش ماه بعداز عمل کیست نداشتم ولی بعد از شش ماه دوباره تخمدان راستم کیست های متعدد ریز زد.یک ماه پیش به دکتر مراجعه کردم و بعداز سونو گفت کیستهای ریز داری ولی چون تصمیم به بارداری داشتم دارویی نداد و گفت اقدام به بارداری کن.چون دوره ی عادت ماهیانه ام تنظیم نیست و 19 مرداد آخرین بار پریود شدم از 27 مرداد تا 4 شهریور برای بارداری نزدیکی داشتم ولی در این بین تخمدانم شدید درد گرفت و بعداز مراجعه به بیمارستان و سونو گفتند داخل رحم پراز مایع هست که یا کیست پاره شده و یا تخمک گذاری کردی.دکتر پودر اینوفولیک بهم داد و گفت اگه پریود نشدی که بارداری در غیر این صورت روز سوم پریود باید آزمایش بدی.الان تقریبا ده روز به پریودم مونده و از نگرانی دارم میمیرم.دوروزه تکرر ادرار دارم و تخمدانام درد میکنه. راهی هست بفهمم باردارم یا نه؟

سلام من 31 سال سن دارم.دوسال پیش به دلیل پاره شدن کیست تخمدان راستم جراحی شدم.تا شش ماه بعداز عمل کیست نداشتم ولی بعد از شش ماه دوباره تخمدان راستم کیست های متعدد ریز زد.یک ماه پیش به دکتر مراجعه کردم و بعداز سونو گفت کیستهای ریز داری ولی چون تصمیم به بارداری داشتم دارویی نداد و گفت اقدام به بارداری کن.چون دوره ی عادت ماهیانه ام تنظیم نیست و 19 مرداد آخرین بار پریود شدم از 27 مرداد تا 4 شهریور برای بارداری نزدیکی داشتم ولی در این بین تخمدانم شدید درد گرفت و بعداز مراجعه به بیمارستان و سونو گفتند داخل رحم پراز مایع هست که یا کیست پاره شده و یا تخمک گذاری کردی.دکتر پودر اینوفولیک بهم داد و گفت اگه پریود نشدی که بارداری در غیر این صورت روز سوم پریود باید آزمایش بدی.الان تقریبا ده روز به پریودم مونده و از نگرانی دارم میمیرم.دوروزه تکرر ادرار دارم و تخمدانام درد میکنه. راهی هست بفهمم باردارم یا نه؟
مامانم روی سه شنبه, 07 شهریور 1396 05:16

سلام
ده روز مونده به پریود تست ه معمولا نشون نمیدن حداقل دو سه روز صبر کنین بعد آزمایش خون بدین امیدوارم نشون بده، استرس نداشته باشین چون باعث تشدید درد و ... میشه به کارای روزانتون برسین ، مهمونی برین و حواستون رو پرت کنید تا روزها بگدره.
شاد باشید

سلام ده روز مونده به پریود تست ه معمولا نشون نمیدن حداقل دو سه روز صبر کنین بعد آزمایش خون بدین امیدوارم نشون بده، استرس نداشته باشین چون باعث تشدید درد و ... میشه به کارای روزانتون برسین ، مهمونی برین و حواستون رو پرت کنید تا روزها بگدره. شاد باشید
مهمان - مینو روی شنبه, 04 شهریور 1396 15:40

سلام وقتتون بخیر
من معمولا هر ماه دو سه روز پریود شدنم جلو میاد مثلا دوماه قبل چهارم شدم ماه قبل سی و یکم
دو هفته بعد پریودیم حدود پانردهم رابطه داشتم اما هیچ نزدیکی داخلی نبود اما الان چهار روز میگذره هنوز پریود نشدم هفته قبل خیلی درد داشتم اما الان کمتر شده کمی کمردرد دارم و زیر شکمم مثل ماه های قبل تیر میکشه و سر سینه هام کمی ازرده ی
چند درصد احتمال داره بار دار باشم
ممنون از راهنماییتون

سلام وقتتون بخیر من معمولا هر ماه دو سه روز پریود شدنم جلو میاد مثلا دوماه قبل چهارم شدم ماه قبل سی و یکم دو هفته بعد پریودیم حدود پانردهم رابطه داشتم اما هیچ نزدیکی داخلی نبود اما الان چهار روز میگذره هنوز پریود نشدم هفته قبل خیلی درد داشتم اما الان کمتر شده کمی کمردرد دارم و زیر شکمم مثل ماه های قبل تیر میکشه و سر سینه هام کمی ازرده ی چند درصد احتمال داره بار دار باشم ممنون از راهنماییتون
مامانم روی سه شنبه, 07 شهریور 1396 05:13

سلام
چون نزدیکی در زمان تخمک گذاری بوده اگر حتی دخول صورت نگیره و اسپرم به هر طریقی وارد بدن بشه احتمال بارداری وجود داره و از آنجایی که شما همیشه سه چهار روز تاخیر داشتید این تاخیر هم می تونه طبیعی باشه، از بی بی چک استفاده کنید نتیجه ای که نشون میده درست خواهد بود.

سلام چون نزدیکی در زمان تخمک گذاری بوده اگر حتی دخول صورت نگیره و اسپرم به هر طریقی وارد بدن بشه احتمال بارداری وجود داره و از آنجایی که شما همیشه سه چهار روز تاخیر داشتید این تاخیر هم می تونه طبیعی باشه، از بی بی چک استفاده کنید نتیجه ای که نشون میده درست خواهد بود.
مهمان - براهویی روی چهارشنبه, 01 شهریور 1396 20:21

    \n\n
س من 9روزه از قاعدگیم میگذره وزیرشکمم دردمیکنه وکمردردهم دارم دهنم هم خیلی تلخ میشه ایا امکانش اس باردارباشم درروز8ام تست گرفتم منفی بودمیشه جوابم رابدین

[list]\n\n[/list]س من 9روزه از قاعدگیم میگذره وزیرشکمم دردمیکنه وکمردردهم دارم دهنم هم خیلی تلخ میشه ایا امکانش اس باردارباشم درروز8ام تست گرفتم منفی بودمیشه جوابم رابدین
مامانم روی پنج شنبه, 02 شهریور 1396 06:42

سلام
اگه باردار باشید و 9 روز از پریود بگذره بی بی چک حتما نشون میده، دوباره از بی بی چک استفاده کنید اگه منفی بود تاخیر میتونه عوامل دیگه ای داشته باشه.

سلام اگه باردار باشید و 9 روز از پریود بگذره بی بی چک حتما نشون میده، دوباره از بی بی چک استفاده کنید اگه منفی بود تاخیر میتونه عوامل دیگه ای داشته باشه.
النا روی دوشنبه, 30 مرداد 1396 16:32

سلام عزیزم خسته نباشید و مرسی بابت مطالب مفیدتون❤
من هشت روز مونده به پریودیم با همسرم رابطه داشتم ولی پریود ک شدم پریودیم دو چیز مثل حباب ولی سفید ازم افتاد که تقریبا بزرگ بودن میخواستم بدونم ایا ممکنه جنین بوده باشه؟؟؟

سلام عزیزم خسته نباشید و مرسی بابت مطالب مفیدتون❤ من هشت روز مونده به پریودیم با همسرم رابطه داشتم ولی پریود ک شدم پریودیم دو چیز مثل حباب ولی سفید ازم افتاد که تقریبا بزرگ بودن میخواستم بدونم ایا ممکنه جنین بوده باشه؟؟؟:(
مامانم روی پنج شنبه, 02 شهریور 1396 06:40

سلام
در این زمان جنینی وجود نداره که بیفته ، در اوایل فقط سلولهای ریزی هستند، نگران نباشید

سلام در این زمان جنینی وجود نداره که بیفته ، در اوایل فقط سلولهای ریزی هستند، نگران نباشید
مهمان - النا روی دوشنبه, 30 مرداد 1396 00:28

سلام خسته نباشید من 8 روز قبل پریودیم با همسرم رابطه داشتم،و وقتی پریود شدم با درد و ضعف همراه بود پریودیم و تو پریودیم دو چیز مثل حبابای ابکی و سفید رنگ داشتم بعد اون خونریزیم زیاد شد،میخواستم بدونم ممکنه ک جنین بوده باشه؟

سلام خسته نباشید من 8 روز قبل پریودیم با همسرم رابطه داشتم،و وقتی پریود شدم با درد و ضعف همراه بود پریودیم و تو پریودیم دو چیز مثل حبابای ابکی و سفید رنگ داشتم بعد اون خونریزیم زیاد شد،میخواستم بدونم ممکنه ک جنین بوده باشه؟
مهمان - سارا روی سه شنبه, 24 مرداد 1396 22:34

سلام .من در روز نهم پریودی رابطه کامل داشتم و در روز چهاردهم جلوگیری طبیعی داشتم . یک مقداری درد در شکمم احساس میکنم آیا احتمال دارد باردار شده باشم؟ چند در صد احتمال دارد؟

سلام .من در روز نهم پریودی رابطه کامل داشتم و در روز چهاردهم جلوگیری طبیعی داشتم . یک مقداری درد در شکمم احساس میکنم آیا احتمال دارد باردار شده باشم؟ چند در صد احتمال دارد؟
مامانم روی چهارشنبه, 25 مرداد 1396 06:47

سلام
درد در شکم نمیتونه به تنهایی نشانه بارداری باشه اگر هم باردار باشید باید تا زمان تاخیر پریود صبر کنید، از الان چیزی نمیشه گفت

سلام درد در شکم نمیتونه به تنهایی نشانه بارداری باشه اگر هم باردار باشید باید تا زمان تاخیر پریود صبر کنید، از الان چیزی نمیشه گفت
مهسا روی جمعه, 20 مرداد 1396 01:20

سلام،خسته نباشید
من ماه گذشته بی بی چکم مثبت بود اما ب دلایلی پریود شدم و جنین که شاید کمتر از دو هفته داشت از بین رفت میخواستم بدونم اگه بعد اون پریودی رابطه محافظت نشده داشته باشه آدم ،ممکنه بارداری دوباره صورت بگیره یا بخاطر اون اتفاق فعلا رحم آمادگی نداره؟! ممنون میشم راهنمایی کنید .

سلام،خسته نباشید من ماه گذشته بی بی چکم مثبت بود اما ب دلایلی پریود شدم و جنین که شاید کمتر از دو هفته داشت از بین رفت :( میخواستم بدونم اگه بعد اون پریودی رابطه محافظت نشده داشته باشه آدم ،ممکنه بارداری دوباره صورت بگیره یا بخاطر اون اتفاق فعلا رحم آمادگی نداره؟! ممنون میشم راهنمایی کنید .
مامانم روی شنبه, 21 مرداد 1396 11:12

سلام
اگه در اون دوباره تخمک گذاری انجام شده باشه بله در غیر این صورت خیر

سلام اگه در اون دوباره تخمک گذاری انجام شده باشه بله در غیر این صورت خیر
مهمان - زهره روی سه شنبه, 17 مرداد 1396 00:41

سلام
من به تازگی ازدواج کردم و تو همین اولین دوره پریودی رابطه محافظت نشده داشتم
الان یک هفته از زمان پریودیم میگذره و هنوز نشدم
بی بی چک مثبت در اومده، اما نمیخام، باید چیکار کنم؟!
لطفا راهنمایی کنید

سلام من به تازگی ازدواج کردم و تو همین اولین دوره پریودی رابطه محافظت نشده داشتم الان یک هفته از زمان پریودیم میگذره و هنوز نشدم بی بی چک مثبت در اومده، اما نمیخام، باید چیکار کنم؟! لطفا راهنمایی کنید
مامانم روی سه شنبه, 17 مرداد 1396 10:27

سلام
شما باردار هستید بهتون تبریک میگم از اینکه نی نی تصمیم گرفته خیلی زود به جمع شما بیاد ناراحت نباشید و خدا رو شکر کنید چون خیلیا هستند که سالهاست حسرت داشتن یه کوچولو رو دارن.

سلام شما باردار هستید بهتون تبریک میگم از اینکه نی نی تصمیم گرفته خیلی زود به جمع شما بیاد ناراحت نباشید و خدا رو شکر کنید چون خیلیا هستند که سالهاست حسرت داشتن یه کوچولو رو دارن.
مهمان - ساناز روی شنبه, 14 مرداد 1396 19:07

سلام،من ۲۹ سالمه تقریبا باید ۴مرداد پریود بشم ولی نشدم،رفتم آزمایشگاه و گفته باردارم و دارم مامان میشم.ولی نمیدونم چند وقتمه!!چطور بفهمم چند وقتمه؟؟
ممنون میشم اگه کمکم کنید.

سلام،من ۲۹ سالمه تقریبا باید ۴مرداد پریود بشم ولی نشدم،رفتم آزمایشگاه و گفته باردارم و دارم مامان میشم.ولی نمیدونم چند وقتمه!!چطور بفهمم چند وقتمه؟؟ ممنون میشم اگه کمکم کنید.
مامانم روی دوشنبه, 16 مرداد 1396 12:44

سلام
فقط از طریق سونوگرافی میتونید سن دقیق جنین رو بفهمید

سلام فقط از طریق سونوگرافی میتونید سن دقیق جنین رو بفهمید
مهمان - مهمان روی شنبه, 14 مرداد 1396 02:11

سلام و ممنون از مطلب مفیدتون
من دوره های منظم داشتم و معمولاً 26 روز یك بار بوده ؛ سه روز بعد از پریودیم نزدیكی محافظت نشده داشتم و احتمال میدم یه مقدار از منی وارد شده باشه
بعدش قرص مصرف نكردم ؛ الان بعد 10 روز حالت تهوع و سردرد دارم ؛حالتم مثل زمان پریودیه
اینم بگم كه تا آخر این پریودیم به خاطر عفونت قرص مترونیدازول و ژل استفاده كردم آیا ممكنه تهوع و اینا مربوط به اون باشه یا احتمال داره باردار شده باشم؟؟
لطفاً راهنمایی كنید
ممنون

سلام و ممنون از مطلب مفیدتون من دوره های منظم داشتم و معمولاً 26 روز یك بار بوده ؛ سه روز بعد از پریودیم نزدیكی محافظت نشده داشتم و احتمال میدم یه مقدار از منی وارد شده باشه بعدش قرص مصرف نكردم ؛ الان بعد 10 روز حالت تهوع و سردرد دارم ؛حالتم مثل زمان پریودیه اینم بگم كه تا آخر این پریودیم به خاطر عفونت قرص مترونیدازول و ژل استفاده كردم آیا ممكنه تهوع و اینا مربوط به اون باشه یا احتمال داره باردار شده باشم؟؟ لطفاً راهنمایی كنید ممنون
مامانم روی دوشنبه, 16 مرداد 1396 12:49

سلام
تا روز تاخیر پریودتون صبر کنید و از بی بی چک استفاده کنید، تهوع و سردرد میتونه از عوامل دیگه هم باشه.

سلام تا روز تاخیر پریودتون صبر کنید و از بی بی چک استفاده کنید، تهوع و سردرد میتونه از عوامل دیگه هم باشه.
هم اکنون ثبت نام شده? از اینجا وارد شوید
مهمان
یکشنبه, 26 آذر 1396