امام رضا (ع) : به زنان حامله کندر بخورانید تا فرزندی که در بطن دارند اگر پسر است با هوش و دانا و شجاع و اگر دختر است خوش قیافه و خوش اخلاق گردد.

واحد تبلیغات | موبایل: 09109102122  |  تلگرام : 09370503331


۵ نکته ای که باید کودک درباره گم شدن بداند

از آن جایی که از هر ۱۰ کودک ۷ تای آن ها تجربه گم شدن را در زندگی خود دارند ، بنابراین توجه به این مساله مهم ، در دوران کودکی ضروری است ، صحبت درباره مساله گم شدن کودک مشکل است (خصوصا زمانی که اطلاعات نادرستی که به ما داده شده را تکرار کنیم، این که کودک گم شده یک افسر پلیس پیدا کند ، که معمولا غیر ممکن است). از این رو ۵ نکته ای که باید در زمان گم شده کودک ، باید بداند را بیان می کنیم.

۱.نام مامان بابا و شماره آنها را حفظ کن

اگر از بیشتر بچه های ۳ ساله درباره اسم پدر و مادرشان بپرسید به شما جواب می دهند مامان و بابا ، ‌این مساله زمانی که یک فرد غریبه ی مهربان که در تلاش برای گرفتن اطلاعات از یک کودک گم شده که وحشت زده است کمکی نمی کند ، از کودک بخواهید که اسم شما را یاد بگیرد و مرتبا اسم تان را با او تمرین کنید تا به خاطر بسپرد و برای یادگیری آسان تر شماره تلفن آن را به صورت آهنگ در آورید و کمک کنید کودک آن را حفظ کند.

۲.برای اینکه گم نشوی ، کنار والدین بمان

قانون کلی این است: اگه تو میتونی مامان بابا رو ببینی ، اونا هم تورو می بینن. به کودک بیاموزید که در خیابان از شما جدا نشود و خطر گم شدن را برای او توضیح دهید ، این کار احتمال گم شدن کودک را بسیار کاهش می دهد.

۳.اگر گم شدی، همان جا بمان و داد بزن

کودکان معمولا اجازه ندارند که بلند داد بزنند ، اما این دقیقا کاری است که باید در زمان گم شدن کودک ، انجام دهند. بگذارید که داد زدن را تمرین کند ، اجازه دهید اسم تان را به صورت مامان ، بابا داد بزند ، به آن ها یاد دهید که هر چه با صدای بلندتر اسم شما را صدا بزنند به شما کمک خواهد کرد که آن ها را پیدا کنید.

۴. یک مادر و کودک را پیدا کن و از آنها درخواست کمک کن

کودک هنگام گم شدن به اولین مادر و کودکی که می رسد ، درخواست کمک می کند ، اینجاست که دانستن نام و شماره تلفن به کودک گم شده کمک می کند ، چرا که فردی که کودکتان را پیدا کرده می تواند با شما تماس بگیرد ، ولی چرا کودک به دنبال یک مادر و کودک است ولی دنبال یک پدر و کودک نه ؟ دلیل این است که به لحاظ آماری امن ترین انتخاب برای کودک ، مادر است. 

۵. مطمئن باش که پیدا می شوی

گم شدن کودک یک اتفاق طبیعی در دوران کودکی است و تقریبا تمامی کودکانی که گم شدند پیدا شدند(در مورد آن هایی که پیدا نشدند صحبت نمی کنیم) ، باید به کودک بگویید زمانی که ترسیده پنهان نشود ، برای گشتن در محله بیرون نرود و مشخصا از محله خارج نشود(برای گشتن در محوطه پارکینگ از فروشگاه خارج نشود) ، نفس عمیق بکشد و اقدامات احتیاطی که به او گفته اید را به خاطر داشته باشد.

می دانیم که صحبت کردن درباره این مسئله چندان آسان نیست خصوصا زمانی که کودک مضطرب باشد و ذهنیت بدی از گم شدن داشته باشد ، اما صحبت کردن درباره گم شدن با کودک ، در واقع به کاهش اضطراب کمک می کند ، چرا که با این کار ابزاری را به کودک می دهید که با وجود آن ها در چنین شرایطی به جای احساس درماندگی ، احساس قدرت کند.

با وجود این که گم شدن کودکتان شما را عصبی می کند ، سر او داد نزنید و یا او را تنبیه نکنید . گم شدن به اندازه کافی برای او بهت آور است ، به خاطر داشته باشید این موارد به ندرت دوبار اتفاق می افتد ، خصوصا اگر موارد گفته شده را به کودک بیاموزید.

missing child-.png کودک گم شده

 

نظرات 2

مهمان - مرضیه روی یکشنبه, 08 مرداد 1396 10:14

سلام من چند روز پیش گم شدن فرزند 3ساله ام رو تجربه کردم که خوشبخاته پیدا شد ولی لحظه ای که دیدمش کنترلم رو از دست دادم و با تمام قدرت تو گوش پسرم خوابندم که هنوز یادم میاد سیستم عصبی ام هنگ میکنه زمانی که دنبالش می گشتم دادمیزدم تمام صحنه های بنیا و دختر 6ساله و دزدها جلوی چشمام نمایش داده میشد

سلام من چند روز پیش گم شدن فرزند 3ساله ام رو تجربه کردم که خوشبخاته پیدا شد ولی لحظه ای که دیدمش کنترلم رو از دست دادم و با تمام قدرت تو گوش پسرم خوابندم که هنوز یادم میاد سیستم عصبی ام هنگ میکنه زمانی که دنبالش می گشتم دادمیزدم تمام صحنه های بنیا و دختر 6ساله و دزدها جلوی چشمام نمایش داده میشد
مامانم روی یکشنبه, 08 مرداد 1396 12:26

سلام
خدارو شکر که فرزندتون پیدا شد، خدا به خانواده این بچه های معصوم صصبر بده، والدین باید بیشتر مواظب بچه هاشون باشن.

سلام خدارو شکر که فرزندتون پیدا شد، خدا به خانواده این بچه های معصوم صصبر بده، والدین باید بیشتر مواظب بچه هاشون باشن.
هم اکنون ثبت نام شده? از اینجا وارد شوید
مهمان
یکشنبه, 26 آذر 1396