امام رضا (ع) : به زنان حامله کندر بخورانید تا فرزندی که در بطن دارند اگر پسر است با هوش و دانا و شجاع و اگر دختر است خوش قیافه و خوش اخلاق گردد.

واحد تبلیغات | موبایل: 09109102122  |  تلگرام : 09370503331


5 روش برای کاهش تهوع دوران بارداری

حالت تهوع دوران بارداری از وضعیت های ناخوشایندی است که هر زن بارداری آن را تجربه می کند ، برای مقابله با این حالت مواد غذایی پیشنهاد می شود که می تواند باعث بهبودی ویار بارداری شود ، با استفاده از این توصیه های معجزه آسا و ساده غذایی می توانید از اثرات جانبی بارداری همچون حالت تهوع ، رهایی یابید.

1.غذاهای سرد مانع تهوع دوران بارداری می شوند 

هیچ شکی وجود ندارد که ویار صبحگاهی که همراه با تهوع بارداری است ، بسیار بد است. دانشمندان هنوز نمی دانند که به چه دلیل این بیماری اتفاق می افتد ، به نظر می رسد که بارداری آن بخش از مغز که کنترل استفراغ را بر عهده دارد مختل می کند و منجر به ایجاد حالت تهوع می شود. تهوع دوران بارداری می تواند به دلیل افزایش سطح بعضی از هورمون ها (همانند استروژن) و افزایش حس بویایی زن باردار باشد که برای حفاظت از جنین این حس او تشدید شده است . مریم اریک نویسنده کتاب “مدیریت ویار صبحگاهی” توضیح می دهد: بدن شما از بوها برای اطمینان از سالم بودن غذا استفاده می کند ، شناسایی غذاهای فاسد شما را از خوردن چیزهای نامناسب نجات می دهد ، اما همین بینی حساس می تواند از یک جوجه سرخ شده سالم و عالی یک غذای بد را برای شما متصور کند. برای مقابله با حالت تهوع دوران بارداری سعی کنید از غذاهای سرد استفاده کنید (مثلا شربت یا بستنی)، موادغذایی داغی که رایحه تندی دارند می توانند حالت تهوع را به دنبال داشته باشند.

tavavo-bardari

2. برای پیش گیری از تهوع  دوران بارداری ، بیسکوئیت بخورید

یک بسته بیسکویت نمکی (ترد نمکی) روی میز خود بگذارید و به محضی که بیدار شدید کمی از آن را میل کنید چرا که خوردن آن ، در ساعات اولیه روز به رهایی از ویار صبحگاهی کمک می کند. اریک توضیح می دهد: شکم خالی احتمال تهوع دوران بارداری را تشدید می کند ، او اضافه می کند همه بیسکویت ها شبیه هم نیستند، هرچه بیسکویت نمکی تر و شورتر باشد بهتر است. شوری هیچ وقت مزه خوبی ندارد و بعد از دوران باداری تعجب خواهید کرد چطور در این دوره به این میزان خوشایند بوده است.

3.لیمو ترش ، دشمن تهوع در دوران بارداری

لیمو ترش را در دستتان بگیرید ،  بوی آن را استشمام کنید، آن را داخل آب بفشرید یا حتی تکه هایی از آن را لیس بزنید، بو کردن و چشیدن مزه مطبوع آن در زمان ویار صبحگاهی معده تان را آرام می کند. افشره لیمو نیز به جلوگیری از تهوع دوران بارداری کمک می کند. کمی لیمو ترش در کیف خود همراه داشته باشید تا زمانی که در بیرون حالتان بد شد از آن استفاده کنید.

4. با مصرف ویتامین B6 ، تهوع دوران بارداری را کاهش دهید

یکی دیگر از راه های درمان حالت تهوع در دوران بارداری ، استفاده از مواد خوراکی دارای ویتامین B6  است که کمبود آن موجود ایجاد حالت تهوع در دوران بارداری می شود ، می توان ویتامین B6  را در اسفناج ، جگر ، گوشت گاو ، تخم مرغ ، آناناس ، هلو ، ذرت ، لوبیا سفید ، بادام زمینی و گردو ، یافت . استفاده از این مواد غذایی و مکمل های دارویی تجویز شده توسط پزشک می تواند تهوع دوران بارداری را کاهش دهد.

5- زنجبیل بهترین ماده برای جنگ با تهوع دوران بارداری

زنجبیل می تواند به عنوان بهترین درمان برای ویار صبحگاهی باشد ، می توانید زنجبیل را به چای خود اضافه کرده و یا با استفاده از آن حلوای زنجبیل که بسیار خوش طعم است را درست کنید ، با مصرف آن شاهد کاهش تهوع دوران بارداری و کاهش نفخ شکم خود خواهید بود.

 

 

نظرات 2

مهمان - سپیده روی سه شنبه, 09 آذر 1395 08:57

سلام و خسته نباشید , آیا این موضوع که میگن حالت تهوع دوران بارداری نشانه ای از سلامت و هوش بالای جنین هست درسته؟

سلام و خسته نباشید , آیا این موضوع که میگن حالت تهوع دوران بارداری نشانه ای از سلامت و هوش بالای جنین هست درسته؟
کارشناس مامانم روی سه شنبه, 09 آذر 1395 08:58

سلام عزیزم , نخیر صحت نداره
زنانی که بدنشون به هورمون بتا حساسه در دوران بارداری حالت تهوع را تجربه میکنند .

سلام عزیزم , نخیر صحت نداره زنانی که بدنشون به هورمون بتا حساسه در دوران بارداری حالت تهوع را تجربه میکنند .
هم اکنون ثبت نام شده? از اینجا وارد شوید
مهمان
چهارشنبه, 27 دی 1396