امام رضا (ع) : به زنان حامله کندر بخورانید تا فرزندی که در بطن دارند اگر پسر است با هوش و دانا و شجاع و اگر دختر است خوش قیافه و خوش اخلاق گردد.

واحد تبلیغات | موبایل: 09109102122  |  تلگرام : 09370503331


نگرانی های رایج درباره آمیزش جنسی بعد از زایمان

 

شما به طرزی باورنکردنی خسته هستید، میل جنسی شما به صفر رسیده است (دلیل آن تنظیم مجدد سطح هورمون است، به ویژه اگر در حال شیردهی باشید)تقاضای آمیزش جنسی بعد از زایمان و در این شرایط ممکن است شما را ناراحت کند. در هر روز، زندگی کردن با یک نوزاد با زندگی در دورانی که انتظار به دنیا آمدنش را می کشیدید تفاوت دارد و آن روزها یک خاطره دور به نظر می رسد، صرف این که پزشک شما می گوید از لحاظ جسمی آماده رابطه جنسی هستید، نمی تواند به معنای آن باشد که با وضعیت موجود آمادگی این کار را دارید، حتی اگر همسرتان تمایل داشته باشد.
چه دلتان بخواهد عشق ورزی کنید یا نه، همچنان با همسرتان می توانید بر موضوع عشق ورزی به همدیگر تمرکز کنید، بر اساس یک تحقیق در دانشگاه ویسکونسین، ٦۵ درصد زنان طی اولین ماه پس از تولد نوزاد با شوهر خود تماس جنسی و ۳٤ درصد رابطه جنسی از راه دهان داشتند، در حالی که تنها ۱۷ درصد آمیزش جنسی داشتند.

آیا آمیزش جنسی بعد از زایمان آسیبی به همراه دارد؟

اگر شما هر نوع بخیه ای به دلیل پارگی در پرینیوم، انجام اپیسیوتومی، یا زایمان دشوار داشته باشید، ممکن است مهبل شما همچنان التهاب داشته باشد و این ممکن است آمیزش جنسی بعد از زایمان را برای شما سخت تر کند . اگر در حال بهبودی از عمل سزارین هستید، ممکن است همچنان در امتداد ناحیه پایین شکم خود جایی که زخم وجود دارد، احساس درد کنید. حالت میشنری ممکن است بر دردناک ترین قسمت بدنتان فشار وارد کند، بنابراین حالت های دیگری را در نظر بگیرید، اگر شیر می دهید، تغییرات در سطح هورمون شما ممکن است منجر به خشکی مهبلتان شود، در این صورت، می توانید هنگام آمیزش جنسی بعد از زایمان ، از کاندوم لیز شده را استفاده کنید.

rabete-jensi-bade-zayman1.jpg

آیا مهبل من بعد از زایمان بزرگتر و شل تر شده است؟

مهبل قابلیت کش آمدگی زیادی داشته، از هم باز می شود تا اندازه خود را با نوزاد وفق دهد و غالباً پس از آن کمابیش به اندازه قبل از بارداری خود برمی گردد، اما طبعتاً بزرگتر از قبل خواهد شد، اینکه چه اندازه بزرگتر می شود، بستگی به عوامل گوناگونی دارد: اینکه اندازه نوزاد شما چقدر بود، چند بار زایمان کرده اید و اینکه آیا تمرینات کگل(تقویت عضلات کف لگن) را به طور مرتب جهت تقویت قوام عضلانی مهبل خود انجام می دهید یا نه ، این مورد نیز می تواند در کیفیت آمیزش جنسی بعد از زایمان تاثیر بگذارد.

آیا بعد از زایمان شوهرم همچنان از لحاظ جنسی به من تمایل خواهد داشت ؟

اگر شوهر شما خودش دچار سردی یا کم علاقگی نسبت به آمیزش جنسی بعد از زایمانتان شده است، به خاطر داشته باشید او هم رنجهای زیادی متحمل شده است، احتمال دارد از مقتضیات جدید داشتن یک نوزاد در خانه، خسته و مضطرب شده باشد. حتی شاید نیاز به زمان داشته باشد تا خود را با این واقعیت وفق دهد که معشوقه جنسی اش اکنون مادر شده است، بیان کردن صادقانه احساسات خود و تغییرات غیر عادی که داشتن یک نوزاد با خود به همراه دارد، می تواند شما را به هم نزدیک تر کند، اگر هنوز وقت مناسب برای آمیزش جنسی بعد از زایمان فرا نرسیده باشد، همچنان می توانید کنار هم بخوابید، همدیگر را ببوسید، بغل کنید و از راه های دیگر رضایت همدیگر را جلب کنید.

 

 

نظرات 2

مهمان - سپیده روی جمعه, 03 دی 1395 23:33

سلام و خسته نباشید , چرا در دوران شیر دهی نیاز به آمیزش جنسی در حد صفر است؟

سلام و خسته نباشید , چرا در دوران شیر دهی نیاز به آمیزش جنسی در حد صفر است؟
کارشناس مامانم روی جمعه, 03 دی 1395 23:33

سلام عزیزم , دلیل آن تنظیم مجدد سطح هورمون است.

سلام عزیزم , دلیل آن تنظیم مجدد سطح هورمون است.
هم اکنون ثبت نام شده? از اینجا وارد شوید
مهمان
یکشنبه, 26 آذر 1396