امام رضا (ع) : به زنان حامله کندر بخورانید تا فرزندی که در بطن دارند اگر پسر است با هوش و دانا و شجاع و اگر دختر است خوش قیافه و خوش اخلاق گردد.

واحد تبلیغات | موبایل: 09109102122  |  تلگرام : 09370503331


سه کاری که قبل از بارداری باید به آن عادت کنید

همه ما در طول زندگی به خوردن و نوشیدن بعضی از مواد غذایی مضر عادت می کنیم ، از آنجایی که ترک عادت ، زمان زیادی می طلبد ، کسانی که قصد بارداری دارند ، باید قبل از بارداری این عادات را ترک کنند و خود را به استفاده از مواد غذایی مفید عادت دهند ، می توانید از امروز ترک این عادات را شروع کنید.

1. قبل از بارداری عادت کنید غذای سالم بخورید

قبل از بارداری، شما برای غذا خوردن دو نفر نشده اید، اما باید از حالا شروع به انتخاب مواد غذایی مغذی کنید تا بدنتان در دوران بارداری با کمبود مواد مغذی مواجه نشود ، سعی کنید قبل از بارداری، حداقل 2 فنجان میوه و 5/2 فنجان سبزیجات به صورت روزانه و همچنین مقدار زیادی از غلات سبوس دار و غذاهایی که دارای کلسیم بسیار زیادی هستند، مانند شیر، آب پرتقال غنی شده، ماست و انواع منابع پروتئینی، مانند لوبیا، آجیل، دانه ها، محصولات سویا، مرغ و گوشت مصرف کنید.

2. قبل از بارداری میزان کافئین مصرفی روزانه را تنظیم کنید

در حالی که هیچ توافقی بر روی اینکه دقیقا چه مقدار کافئین در دوران بارداری بی خطر است، وجود ندارد، اما کارشناسان معتقدند که زنان باردار و کسانی که قصد باردار شدن دارند باید از مصرف کافئین به مقادیر زیاد خودداری کنند، مصرف کافئین بیش از اندازه می تواند منجر به خطر سقط جنین در بعضی (نه همه) موارد شود. به زنانی که قصد بارداری دارند، توصیه می شود قبل از بارداری مصرف کافئین خود را تا 200 میلی گرم در روز محدود کنند.

gable-bardari-02.jpg

3. قبل از بارداری شراب خواری، سیگار کشیدن، و مصرف مواد مخدر را ترک کنید

اگر سیگار می کشید یا مواد مخدر مصرف می کنید، قبل از بارداری باید آن را متوقف کنید، بسیاری از مطالعات نشان می دهد که سیگارکشیدن و یا مصرف مواد مخدر می تواند منجر به سقط جنین، تولد نوزاد نارس و نوزادان کم وزن شود، به خاطر داشته باشید که برخی داروها می تواند در سیستم بدن شما باقی بماند و حتی مدتی پس از ترک هم اثرات آن را روی جنین خود احساس کنید.
علاوه بر این، تحقیقات نشان می دهد که مصرف دخانیات می تواند روی قدرت باروری شما تاثیر گذاشته و باعث کاهش تعداد اسپرم های همسرتان شود، در واقع، حتی دود سیگار ممکن است توانایی شما را برای باردار شدن کاهش دهد پس قبل از بارداری خود را از همه این آلودگی ها پاک کنید .
خوردن شراب در حد کم (نوشیدن یک استکان در روز برای زنان) قبل از بارداری ، ضرر چندانی ندارد، اما باید از مصرف بیش از حد در این دوران خودداری کنید. هنگامی که باردار هستید، کارشناسان توصیه می-کنند که خوردن شراب را قطع کنید، زیرا هیچ کس آگاهی کامل از اثرات بالقوه ی مضری که حتی کوچکترین مقدار الکل بر روی جنین دارد، آگاه نیست.
توقف این عادات ناسالم می تواند بسیار دشوار باشد، بنابراین با پزشک خود صحبت کنید، او می تواند با شما در مورد ابزارهای کمک برای ترک سیگار و برنامه های برای کمک به ترک مصرف مواد مخدر، قبل از بارداری ، شما را راهنمایی کند.

اگر نظر و تجربه ای درباره موارد ذکر شده دارید ، با ما به اشتراک بگذارید.

 

نظرات 2

مهمان - کتی روی یکشنبه, 30 آبان 1395 17:14

سلام و خسته نباشید , اگه کسی سیگار بکشه و باردار بشه چه مشکلی برای جنین داره ؟

سلام و خسته نباشید , اگه کسی سیگار بکشه و باردار بشه چه مشکلی برای جنین داره ؟
کارشناس مامانم روی یکشنبه, 30 آبان 1395 17:15

سلام عزیزم , بهتره سیگار را ترک نمایند زیرا مصرف سیگار باعث سقط جنین , تولد نوزاد نارس و نوزادان کم وزن شود.

سلام عزیزم , بهتره سیگار را ترک نمایند زیرا مصرف سیگار باعث سقط جنین , تولد نوزاد نارس و نوزادان کم وزن شود.
هم اکنون ثبت نام شده? از اینجا وارد شوید
مهمان
دوشنبه, 20 آذر 1396