امام رضا (ع) : به زنان حامله کندر بخورانید تا فرزندی که در بطن دارند اگر پسر است با هوش و دانا و شجاع و اگر دختر است خوش قیافه و خوش اخلاق گردد.

واحد تبلیغات | موبایل: 09109102122  |  تلگرام : 09370503331


کدام شیر خشک برای نوزادم مناسب است ؟

انواع شیر خشک برای تغذیه نوزاد :

اگر شما با شیر به عنوان تغذیه نوزاد خود سروکار دارید، ممکن است نام پودر شیر تجاری را با شیر خشک اشتباه بگیرید، قبل از دانستن تفاوت پودر شیر تجاری با شیر خشک، اجازه دهید به بررسی انواع مختلف شیر خشک های موجود در بازار بپردازیم. :

بر اساس سازمان غذا و دارو، شیر نوزاد می تواند به سه گروه زیر دسته بندی شود: شیر خشک گاو، شیر خشک سویا و شیر خشک های هیدرولیزشده با پروتئین.
اکثر مادران به نوزادان خود شیر خشک گاو می دهند، زیرا هضم آن آسان بوده و غنی از مواد مغذی است. نوزادانی که به پروتئین حیوانی موجود در شیر گاو آلرژی دارند، می توانند با شیر خشک سویا تغذیه شوند. اگر نوزاد شما نتواند شیر خشک سویا یا شیر خشک گاو را هضم کند، مصرف شیر خشک های هیدرولیزشده با پروتئین توصیه می شود. شیر خشک های هیدرولیزشده با پروتئین به اجزای کوچکتری شکسته شده، به طوری که بچه ها می توانند این پودر شیر را به راحتی هضم کنند، شیر خشک های تجاری حاوی تمام مواد مغذی مورد نیاز برای رشد نوزاد هستند که در شیر گاو موجود نمی باشد، شیر خشک های موجود به شکل مایع غلیظ و به صورت پودر آماده هستند.

shir-khoshk2.jpg
نوزاد به پودر شیر غنی شده با آهن برای کامل شدن روند رشد خود نیاز دارد. بسیاری از شیر خشک ها حاوی اسید دکازا هگزانوئیک (DHA)، اسید آراشیدونیک (ARA) و اسیدهای چرب امگا 3 موجود در شیر مادر، ماهی و تخم مرغ هستند. اسیدهای چرب امگا 3 به فعالیت مغز و بینایی نوزاد کمک می کند، برخی از شیر خشک های موجود حتی شامل یک ماده پروبیوتیک هستند که به رشد باکتری های سالم در داخل روده نوزاد کمک می کند. فرمول شیر پروبیوتیک شبیه شیر مادر بوده و ایمنی بدن نوزاد را فراهم می کند، در شش ماهگی نوزاد باید 28- 45 اونس از انواع شیر خشک ها مصرف کند.


در نهایت، به عنوان یک مادر، شما می توانید عادات غذا خوردن سالم را به نوزاد خود معرفی کنید. این بدان معنی نیست که شما فقط غذاهای انگشت شماری را به نوزاد خود معرفی کنید، بلکه بدین معنی است که نوزاد شما خارج از اعتدال غذا نخورد. از طرفی، نوزاد از رفتارهای شما تقلید می کند، بنابراین شما مجبور به خوردن غذاهای سالم هستید،شما می توانید روزانه زمان ثابتی را برای غذا خوردن نوزاد خود در نظر بگیرید. با این کار، نوزاد به آرامی درک خواهدکرد که اکنون زمان وعده غذایی است و به درستی و بدون ایجاد سر و صدا غذا خواهد خورد.

انتخاب مناسب تغذیه نوزاد بعد از شش ماهگی بسیار آسان است، شما وقتی که مطمئن شدید نوزادتان به هیچ گونه مواد غذایی آلرژی ندارند، می توانید همه نوع از ترکیبات مواد غذایی را در تغذیه نوزاد قرار دهید، اگر غذایی از نظر شما خوشمزه باشد، احتمال اینکه نوزاد شما هم آن غذا را دوست داشته باشد، زیاد است ، می توانید از مواد غذایی که در زیر آماده است برای تغذیه نوزاد خود استفاده کنید.

shir-khoshk3.jpg

 

نظرات

هیچ نظری هنوز
هم اکنون ثبت نام شده? از اینجا وارد شوید
مهمان
یکشنبه, 26 آذر 1396