امام رضا (ع) : به زنان حامله کندر بخورانید تا فرزندی که در بطن دارند اگر پسر است با هوش و دانا و شجاع و اگر دختر است خوش قیافه و خوش اخلاق گردد.

آیا مصرف کدو تنبل در دوران بارداری امن است؟

آیا می­خواهید بدانید که مصرف چه نوع مواد غذایی برای سلامت و رشد جنین داخل رحمتان مناسب است؟ آیا شما هم به عنوان یک خانم جوان و بی­تجربه دوست دارید که مقدار زیادی کدو تنبل بیشتری در دوران بارداری مصرف کنید؟ آیا مطمئن نیستید که مصرف کدو تنبل برای سلامت خود شما و فرزند داخل رحمتان امن باشد؟ آیا علاقه فراوانی به خوردن دانه کدو تنبل دارید، اما نمی­دانید که مصرف این دانه­ها در دوران بارداری، برای سلامت خود شما و فرزند داخل رحمتان امن است یا نه؟ اگر هر یک از سوالات بالا شما را هم نگران و عصبی کرده است، خواندن مقاله زیر را فراموش نکنید. مطالعه ادامه این مقاله، دانش شما را در مورد مزایای مصرف کدو تنبل و دانه آن در دوران بارداری افزایش خواهد داد.

فواید مصرف کدو تنبل در دوران بارداری زنان:

در ابتدا، لازم است به عنوان یک خانم جوان و بی­تجربه به یاد داشته باشید که خوردن کدو تنبل و دانه­های آن در دوران بارداری، مزایای زیادی برای سلامت خود زنان حامله و جنین داخل رحم او دارد. با این حال، مهم است که شما به عنوان یک خانم باردار قبل از مصرف این ماده غذایی با یک دکتر متخصص زنان و زایمان مشورت کنید. در ادامه این مقاله، برخی از فواید سلامتی مصرف کدو تنبل در دوران بارداری زنان عنوان شده است. مهم­ترین این موارد عبارتند از:

1. جلوگیری از بروز دردهای شکمی و تسکین دادن آن­ها با مصرف کدو تنبل در دوران بارداری زنان:

مصرف میزان متعادلی از کدو تنبل در دوران بارداری می­تواند از گرفتگی عضلات مادر، مخصوصا عضلات ناحیه شکم او جلوگیری کند. همچنین، اگر مادر بارداری دردی را در این نواحی از بدن خود تجربه می­کند، مصرف میزان متعادلی از کدو تنبل می­تواند آن را تسکین دهد. یادتان باشد که شما می­توانید کدو تنبل را به صورت بخارپز و یا سرخ کرده مصرف کنید.                                      

2. جهت­دار کردن تغذیه زنان در دوران بارداری، با مصرف کدو تنبل:

به دلیل این که کدو تنبل حاوی مواد مغذی زیادی است، پس مصرف آن برای حفظ سلامت مادران باردار و جنین داخل رحم این افراد بسیار موثر خواهد بود. به عنوان یک خانم جوان و بی­تجربه به خاطر داشته باشید که این گیاه حاوی پروتئین، چربی، کربوهیدرات­ها، ویتامین، آهن، کلسیم، نیاسین و فسفر بسیار بالایی است.

3. جلوگیری از بروز اسهال در دوران بارداری زنان، با مصرف کدو تنبل:

خوردن کدو تنبل در دوران بارداری می­تواند شانس زنان را در ابتلا به مشکلات شایعی مانند اسهال و اگزما کاهش دهد. علاوه بر این موارد، مصرف کدو تنبل در دوران بارداری کمک زیادی به از بین رفتن کرم­ها در روده زنان باردار کرده و باعث تمیز شدن طحال این افراد خواهد شد. این حالات هم به نوبه خود، بروز هر گونه عفونت معده را در دوران بارداری کاهش می­دهد.

4. حفظ تعادل سطح قند خون مادران باردار با مصرف کدو تنبل:

به عنوان یک مادر باردار به یاد داشته باشید که مصرف کدو تنبل می­تواند سطح قند خون شما را کاهش دهد. همچنین، شما می­توانید برای اطمینان بیشتر، آن را بدون استفاده کردن از هر گونه شیرین­کننده و یا قند اضافی مصرف کنید، تا بتوانید از مزایای کامل آن بهره ببرید.

5. کدو تنبل یک منبع غنی از پروتئین برای زنان باردار و جنین داخل رحم این افراد:

مصرف کدو تنبل برای همه رده­هایی سنی، به ویژه زنان باردار بسیار مفید است، چون حاوی پروتئین بالایی است. علاوه بر آن، از آن­جایی که کدو تنبل یک گیاه غنی از فیبر می­باشد، مصرف آن در دوران بارداری مانع بروز مشکل یبوست در بدن زنان حامله خواهد شد.

در ادامه این مقاله، برخی از فواید خوردن دانه کدو تنبل در دوران بارداری زنان بیان شده است. مهم­ترین این موارد عبارتند از:

1. تضمین سلامتی قلب مادران باردار و جنین داخل رحم این افراد، با مصرف دانه کدو تنبل:

به عنوان یک خانم جوان و بی­تجربه به یاد داشته باشید که فقط خوردن یک چهارم فنجان از دانه کدو تنبل در هر روز از دوران بارداری، تقریبا نیمی از نیاز روزانه زنان حامله به منیزیم را تامین خواهد کرد. فراموش نکنید که وجود منیزیم کافی در بدن زنان باردارکمک می­کند تا پمپاز قلب مادر و جنین داخل رحم او به درستی انجام گرفته و استخوان­ها و دندان­های جنین هم استحکام مناسبی داشته باشند. علاوه بر این موارد، مصرف دانه کدو تنبل در دوران بارداری از بروز یبوست در بدن زنان حامله جلوگیری کرده و بروز این مشکل شایع در بدن زنان باردار را کاهش خواهد داد.

 

مطالب پیشنهادی:

1) توصیه هایی درباره تغذیه قبل از بارداری(بخش اول)

2)توصیه هایی درباره تغذیه قبل از بارداری(بخش دوم)

 

نظرات

هیچ نظری هنوز
هم اکنون ثبت نام شده? از اینجا وارد شوید
مهمان
سه شنبه, 03 مرداد 1396